Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
26. črc 2011

@sisstin a to ze Peta uprednostuje tu edukaciu... jednak jeho zalozenie, jednak zvyk od mala... pre neho je toto hra...nespomenie si na obdobie ked to nemal

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka Joli, mě právě jako docela trápí to jeho "nehraní si", prostě nějak fantazie ve spontánní hře nula nula 😉 bud prostě dělá ty naše "edukační" věci, nebo si jezdí s autem a vláčkem...a tím to hasne. Prostě ta fantazie v nějaké hře je nulová...tak snad se to třeba "naučí" v té školce. Já mám právě zas známé s dětma (je jich teda málo), které si dokážou krásně imaginárně hrát samy..prostě jsou třeba půl dne v pokojíčku...mně by stačila i hodina, kdy bych si doma něco udělala..nebo si prostě V KLIDU sedla za ten PC..nebo si jen tak lehla, a nedělala NIC..což s Tygrem fakt nehrozí 😅 😅 😅 ale to asi znáte všechny.... 😉

je teda pravda, že já byla taky takové "nehravé" dítě, furt jsem jenom něco stavěla, luštila atd., taková ta fakt hra přišla až ve škole normálně s kámoškama, jinak ani tuk 😅 ve školce jsem byla asociální, takže tam taky nic moc 😅

jolinka
26. črc 2011

@sisstin a nemyslim ze by tu bol medzi nami rozpor ucit, neucit, ... skodliva nie je ani tak miera edukacie ci venovania alebo nevenovania... ale sposob akym sa robi.

Ja ti to nehovorim prva a ani nie si odkazana na moje ocenenie 😉 ale robis to NAJLEPSIE pre Tygra, to co on potrebuje. Vyzera byt velmi spokojne dieta {hysaky s tym nic nemaju 😉 😉 }

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka díky paní, a už skoro dva dny hysák nebyl...tuk tuk tuk 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
26. črc 2011

jinak holky, jestli neznáte tento blog http://doteksvetla.blogspot.com/ tak doporučuju...je úžasný, že v týhle době ještě někdo něco dělá bez nároku na finanční odměnu..

je tam i Justýnka 😉

susik77
26. črc 2011

@sisstin - Krasne, ja musimpokazde brecet jak ctu ty pribehy...To jako kdyby jsme my ani zadny problem nemeli...

susik77
26. črc 2011

@sisstin - ja jsem total antitalent na umelecke aktivity ale pri deckach jsem proste donucena zpivat, malovat, kreslit, vystrihovat...

sisstin
autor
26. črc 2011

@susik77 no Tygra právě tohle nebaví...malování, tvoření, písničky, básničky atd. 😝

sisstin
autor
26. črc 2011

@susik77 což je u dysfatických dětí tak jako i logický...teda hlavně u těch, co mají problémy s expresí...tyhle děti právě nějaké básničky apod. neba, páč to neumějí říct...a celkově moc je nezajímají knížky atd. Určitě jsou i výjimky, ale typický dysfatický dítě tohle zrovna nemusí 😉 To samý malování - grafomotorika a celkem motorika typu stříhání atd., u nich pokulhává, takže nezájem...

a aby koukal na mě, jak to dělám...to hned ječí, že chce dělat něco jinýho 😝

susik77
26. črc 2011

@sisstin - aj nase deti bavi kazdou chvilku neci jine...mozna ve skolce ho to bude bavit-kdyz uvidi kreslit jine deti 😉

sisstin
autor
26. črc 2011

@susik77 stříhat jsme zkoušeli několikrát, no on není ani schopný tam ty prsty dát...natož aby nák stříhal 😝 😅

susik77
26. črc 2011

@sisstin - ja prave premyslim na neteri jestli taky nema slabou dysfazii 😒 ji knizky nebavi vubec, nezdravi deti ani dospele, obcas mluvi, nemluvi pred urcit. lidmi. ze by mutizmus?trochu kresli taky nic extra. motoricky je ok sikovna

susik77
26. črc 2011

@sisstin - mate ty spec. nuzky jak se dado toho 1 otvoru dat vic prstu a jak se lip striha? veru to s nimi hned slo 😉

sisstin
autor
26. črc 2011

@susik77 no tomu se říká selektivní mutismus, ale může to být spíš i prostě taková povaha...to už záleží na jejich rodičích, jestli si myslí, že něco není O.K. a chtělo by to psychologický vyšetření nebo ne 😉 jsme byli asi zhruba před půl rokem v RP, a byla tam 6letá holčička, která prostě nemluvila před cizíma lidma a já jsem jim doporučila mojí logo. A logopedka mi pak říkala, že selektivní mutismus nemá, že je prostě "jenom" introvertní a stydlivá...což teda stejně asi nějakou psycho terapii chce, páč jí to život ovlivnovalo dost...má nastoupit do školy od září (už měla odklad) a nemluví s cizíma lidma pořád...

ale jak se pozná, jestli je to sel.mutismus nebo "jenom" neštastná povaha, to fakt nevim...tomuhle nerozumim...

sisstin
autor
26. črc 2011

@susik77 tak to slyším prvně, díky za tipa..mrknu na to 😉

susik77
26. črc 2011

@sisstin - jj, neco takove http://www.spuntik.cz/ses-detske-nuzky-14834/ ale my tam mame jeste takovou zaklopku, aby se pri strihani uplne nezavreli a ma min namahy kdyz striha. kupovane v tescu asi za 60 kc 😉

susik77
26. črc 2011

takze se to jmenuje automaticke otevirani. aj tyto to maji:http://www.dobryskolak.cz/produkt/nuzky-milan-detske-s...

anarae
26. črc 2011

@sisstin tu pindruši už neřeším je to upír saje z lidí chut něco vubec dělat.Musí mít vše co mají lidi okolo a jak není po jejím a nelituješ jí je zle
taky si myslím,že není relaná...už jen jak lpí na to že ona je sona a že má postižený díte, jako by byla jediná na světě.
Už 14 dní se přemlouvám abych byla zticha no nevyšlo to.........
už se mi tam ani nechce chodit vždycky na někoho zautočí apk to otočí a lidi jí to tam žerou,protože ona je přece na dně.........takže tam na to fakt kašlu,zajdu se tam podívat na věci co mě zajímají a tak ,ale to je všechno

sisstin
autor
26. črc 2011

@anarae no já už jsem jí fakt něco napsala...tak čekám, jaká sprška nadávek se na mě snese 😅 😅 😅 ale beztak si myslím, že je to prudič..už to tam prej jednou bylo 😉 mě to u tý Žlababy až tak nebere, tam je dětí s dysfázkou strašně málo..a když už, tak to je jenom nějaká vedlejší diagnoza k něčemu mnohem horšímu...

jsem tam dala i ten článek o klubu maminek dětí s dysfázií, a prostě opět nikdo nic 😝 já už to dávala na blog, ale ozvala se mi tady na koníkovi jenom jedna paní...a jako ve dvou to jaksi nemá cenu, že 😝 já bych chtěla hrozně poznat OSOBNĚ nějaký dysfatický dítě...ale prostě mám pocit, že rodiče dětí zrovna s dysfázkou se nějak moc stýkat nechtěj...to psaly holky i z jiných krajů, že jakmile byl nějaký takový návrh, tak se prostě nikdo neozval 😨

jolinka
26. črc 2011

@anarae suhlas, precitala som tu diskusiu o vysadeni utis. liekov... matimoja, to presne poznam take typy, co sa ukajaju na druhych... aby mali pocity viny a ospravedlnovali sa im... a ked sa najde silna osobnost co na to neskoci, a da im po papuli aby sa spamatali, opat roztocia kolecko Viditeakomivsetciublizuju? 😠 no grc

jolinka
26. črc 2011

@sisstin ked ono sme nejak daleko od seba... 😒 holt mame klub aspon po nete 😉

sisstin
autor
26. črc 2011

osobně znám teda jenom Haničku od @hanistepa ale Hanička není zrovna typický dysfatický dítě, od Kr. to má tak nějak hraničně mezi normálem a lehkou expr. dysfázkou, Hanička je moc šikovná...takový sluníčko, mluví relativně dobře...občas jí teda něco nerozumím, protože mluví dost rychle...ale jinak je fakt moc šikovná. Bych chtěla poznat dítě, který na tom bylo jako Tygr a je už třeba starší, nebo i stejně starý....ale prostě nic, nic, nic...všechno jenom po netu...

škoda, že my tady jsme každá z různých koutů republiky 😒

anarae
26. črc 2011

@sisstin oto je právě to že lidi jsou od sebe daleko :( kdyby to blíž klidně bych dojela ale takhle ....

jolinka
26. črc 2011

@sisstin
@anarae toz to treba brat tak, ze tie historky o tom ako sa postihnute deti rodia len anjelsky dobrym matkam.... ehm ehm sa niekedy najdu aj vynimky 😠

sisstin
autor
26. črc 2011

@anarae no ale zrovna těch dysfatických dětí je fakt hodně, tak mi přijde divný, že by fakt nikdo nebyl z VC...holky, co jsou z Prahy, tak zkoušely zas středočeský kraj, a opět nikdo nic... asi je to tím, že většinou rodiče dětí s dysfázkou chodí do práce, děti do školky, musí s nima pracovat doma, starat se o rodinu a asi ten čas fakt není...nebo nevim 😒

smardik
26. črc 2011

hezký večer

@susik77 video super

@sisstin koukala jsem na ty stránky a krásné, i když jsou děti nemocné z těch článků jde cítit že mají chut, radost ze života

smardik
26. črc 2011

škoda že se nemůžeme někdy vidět všechny ale to je asi nereálné co

jolinka
26. črc 2011

@sisstin ja sa niekedy par mesiacov nedostanem ani ku segre... a sme v jednom meste 😒

susik77
26. črc 2011

@smardik - jste tu nekdo z Prahy? Prip. s moznosti nekdy prijet?....

anarae
26. črc 2011

@jolinka já nejsem moc hádavá a spíš tak nějak lidi krotím,aby se nehádali,ale u ní mi tlak stoupá:( ale čert to vem myslí si že sežrala moudrost světa tak at si poradí.........podle písmenek nepozáš intonaci a nic ,ale ona to přímo křičí a ubližuje umyslně taková osoba at ode mě táhne hodně daleko i kdybych jí sebevíc litovala ve svým životě jí nechci brrrrrrrrrrrrrrr.Je divná si vem jak píše o vlastní dceři,že někde u nich nechala dítě a šla jinam,přitom tohle vychovou ovlivníš,sama sebe schazuje a pak aby to nebylo tak vidět píchá prstem do kdekoho.Je to trouba nečistá 😀