Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
26. črc 2011

mně právě kvůli tomu i ten žlababy web až tak nesedí...tam to je samá zázračná léčba a bla bla... 😖 vím, že Zlababa měla i kvůli tomu nějakej spor s Carlittou...protože tam chodí holky, co maj ty autíky starší a už to prostě vidí víc reálně...zatímco u Zlababy každej druhej čeká zázrak, že Dr. Augistinová do nich napíchá jehličky a bude hej 😝

jolinka
26. črc 2011

@sisstin ja ti neviem, citala som o nej uz par rokov dozadu, to vies topiaci sa slamky chyta...mozno vie fakt daco i pomoct... len tie prachy 😒 😠 otazka je kolko z toho jej do vrecka a kolko za pobyt? lebo aj cesta a ubytovanie daco musia stat, neviem ci to je v tom...

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka mně je prostě podezřelý, proč SLOVENSKÁ lékařka má potřebu působit v Egyptě 😝 a když je to teda tak zázračný, proč nepůsobí na SK a v CR..prostě mně v tom dost věcí smrdí a nevěřim tomu ani za mák. Možná tak u těch dospělých, páč tam to může být "věř a víra tvá tě uzdraví" 😝

já občas posílám peníze na tyhle různý sbírky, minule to bylo na nějaký cyklovozíček pro klučinu s DMO..ale když měla Žlababa tu sbírku na Egypt, tak to bych neposlala ani desetník 😝

jolinka
26. črc 2011

@sisstin na autizmus urcite nema dosah...maximalne mozno to uvolnenie svalstva pri DMO, spasticite ciakosatovola

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka jo, právě že ona léčí prej i pacienty s autismem!!!! 😝

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka Zlababa tam nejela jenom kvůli tomu, že má Ríša DMO..ale právě kvůli tomu, že jsou oba kluci autističtí 😝 jako u toho DMO apod., to bych dejme tomu ještě věřila, že to třeba nějak může pomoct...ale sorry, jako u autismu..to fakt ne...se přece Sona tam chystá, aby její autík byl ihned vyléčenej 😝

jolinka
26. črc 2011

@sisstin myslim ze ona sa tam vydala, odstahovala sa za muzom este hooodne davno. to uz je podla mna stara pani, ja som o nej citala mozno i 15 rokov dozadu, ale zbezne, take veci ma nezaujimali...

sisstin
autor
26. črc 2011

jinak, aby nedošlo k omylu, já proti Žlababě nic nemám, mně je sympatická...knížky se mi obě moc líbily, viděla jsem ji i ve víc pořadech v TV...ale prostě v něčem s ní fakt společnej názor nemám 😉 ale zas nemám doma dvě těžce postižené děti, že 😒

jolinka
26. črc 2011

@sisstin Sona je tresnuta baba 😝 Hlavne ma problem zo sebou ak je fakt real osoba.
jj, dakto ma patent na vyliecenie autizmu...ze vobec nejaki este existuju?

liecit ludsku psychiku a mozgove poskodenie, a este k tomu dietata... ja myslim ze ak ma dieta len slabe poskodenie tak si bud organizmus poradi sam, mozog si prepoji svoje {prip. pomocou liekov a terapii} trebars ako sa z toho dostala aj Kati.... alebo potom zavaznejsie poskodenia pretrvaju, a cim je dieta starsie uz tie vzorce a poskodenia tazko prekonat.

sisstin
autor
26. črc 2011

@jolinka tak ona je asi jako neléčí úplně, ale prý je velké zlepšení 😉 u Žlababy prý jsou velká zlepšení, Jindříšek začal žvatlat a víc vnímat, prej i sebeobsluha se zlepšila...Ríša začal zase chodit a prej se taky zlepšil..nicméně mě to stále teda moc nepřesvědčilo 😕

jolinka
26. črc 2011

@sisstin napr. aj Johanka mala cystu v mozgu ako nasledok nedostatku kyslika pri narodeni....a sledovali nam to, takmer cela sa vstrebala, cca vo veku 1 rok ked uz nam zastavili vojtovku, takze ziadne viditelne nasledky nema, hadam len tu slabsiu psychiku, ale to by mala mozno aj tak...

anarae
26. črc 2011

@sisstin ona ta lečba tu není povolená a nesmí jí tu tudíž provozovat.Není prostě na tu lečbu atestace

jolinka
26. črc 2011

@sisstin ja ako sme boli u tej psychologicky, som sa trochu odklonila od nazoru ze u Kati spustila retardaciu vakcina... K. mala cca 9 mesacna dost silny uder do hlavy s opuchom... vravela ze taky opuch vonkajsi vacsinou sprevadza aj vnutorny opuch mozgu a moze sa aj po par mesiacoch prejavit na zaostavani dietata, a mozgu moze trvat aj par rokov kym "opravi" poskodenie...

ygreen
26. črc 2011

joli, mě se logopedka taky ptala na úrazy, porod, šoky, nehody, apod. No ale u nás to bude porodem. Páč vidím ten rozdíl oproti Thee od malinka.

A k tomu autismu, holky já se ještě tak před 2 měsícema děsně bála, že Tobík bude atyp. autista, pak to odcházelo a teď si říkám, panebože, vždyť je to normální super dítě a autismus už je definitivně zažehnaný. Jen si říkám, že by bylo lepší nějaké léčitelné, nebo menší kompenzované poškození sluchu, než ta receptivní. A pokud ta receptivní / smíšená bude tak snad lehčí.

Dnes jsme zkusili barvy a ujž umí krásně modrou, červenou, zelenou - poznat a ukázat, resp. mi podat. Takže na potřetí - poprvé ukázala, vysvětlila, rozděloval korálky. včera jen roztřídil korálky do misek a já mu je pojmenovávala a dnes jsem po něm chtěla aby mi ukázal která je která. Zítra přidám oranžovou a žlutou 🙂

anarae
26. črc 2011

jinak ono to napichování uší a aku bodu a nějaky ijńjkce co jsem pochopila ,taže fakt muže děti posunout dopředu a sama Jana dodáb´vá že to ale není je zázrak ala egypt ,ale je to jako doplnková lečba k tomu co už dělají ted. 😉 Cena je teda děsná to je fakt,ale když to pomuže byt jen trochu posunout kupředu proč ne.Jen u Soni myslím,že jí nepomuže ani svěcená voda natož sbírky nadace ,protože s jejím rychle a hned zázrakem se na ní nadace vybodnou,když je bude takle buzerovat a spílat jim do zlých 😀
sry píšu jako dobytek lítám za mladým ,se mi zase vyslíknul a naháním ho skoro až na zahradě tak píšu rychle

sisstin
autor
26. črc 2011

a jéje, už mám srdceryvnou odpověd 😅 😅 😅 nicméně už dál nic nepíšu, to by byla diskuze k hovnu a akorát bych z toho měla nerf 😎 😅 😅 😅

@jolinka tak jako zranění hlavy, to je fakt dost možný 😉 no at to bylo cokoliv, tak hlavní je, že Kati už je téměř úplně O.K. 🙂 Já si myslím, že u Tygra nebyla žádná "příčina"z venčí, že se tak prostě už narodil...a něco se stalo v těhu. Já měla těhu fakt hodně psychicky i fyzicky náročné, dvakrát jsem měla poměrně silnou chřipku...první, to jsem ani nevěděla, že jsem těhu...to mohlo být tak někdy ve 4-5tt, a pak druhou ve 20tt..no ale i tak, mně je ta příčina asi už i jedno...důležitý je, že vím, jak s tím pracovat 😉

@anarae no právě, já bych do něčeho, co tu jako není schválené, fakt nešla 😝 ale chápu, že jak psala jolinka, tonoucí se stébla chytá...ale asi i tak bych do toho nešla 😝

anarae
26. črc 2011

@sisstin ha máš tam na postižených odpověd XD

ygreen
26. črc 2011

Jo a dnes Tobiáš jezdil porvé na first bikeovi - krom popojíždění bna zahradě a šlo mu to prý krásně - byl s manželem. Tak jsme rádi, že tomu konečně přišel na chuť. Alespoň nějakej jinej pohyb než trampolína, když už se nemůže koupat.

sisstin
autor
26. črc 2011

@ygreen super super super 🙂 jen tak dál...já s FB počkám až na jaro, ale Tygr na tyhle radovánky asi moc nebude...jako na odrážedle jezdí, ale jenom doma...na tom klasický - Enduru, ale že by ho chtěl tahat ven nebo tak, to vůbec 😝

anarae
26. črc 2011

@sisstin jako mě alternativní medicína nevadí ,vím že mě na 100% zabírají homeopatika líp jak antibiotika....i na alergii a tak se temhle věcem nebráním,ale jako jít jen tak na blint k neznámemu homeopatovi za šílený prachy cpát mu 2500 kč a pak palakat ,že nemám na změnu lekaře se kterým sem nespokojená a veřit ,ž nevylečitelná se zázrakem vylečí to je síla..........

ygreen
26. črc 2011

no holky já třeba věřím bylinkám - nebaštim je, páč na to nejsem, ale chápu že mají účinné látky. Homeopatikám moc nevěřím, pro mě je to placebo a zatím mě žádn= nepřesvědčili o opaku. Chiropraktici jsou vyloženě nebezpeční. Akupunktura - nevím, nevyzkoušela jsem, ale věřím. Né tedy že je spasitelná, ale asi na ní něco bude.

JInak já jsem za moderní medicínu ale s možností zkusit i jiné metody.

anarae
26. črc 2011

@ygreen já jsem pro kombinace ,ale dobrej homeopatik se prvně zeptá jaké leky bere dítě a pak míchá ty svoje🙂 jinak homeopatika jsou taky bylinky 😉 bylinky + nějaký vodičky a nebo daný do tabletek🙂

ygreen
26. črc 2011

@anarae no právě, proč, když si můžu hubu vypláchnout heřmánkovym čajem mám dbát na to abych nesaha na nějaký kuličky, které jsou dělané způsobem, že se v 1000litrech vody vylouhuje heřmánek, pak se to naředí a naředí a pak z toho udělají ty mrňavé kuličky 😀 Ale ber mě s nadhledem, já se o to nikdy nezajímala a vb´vím o tom prd. Naše pediatrička dělá oboje, ale já to nechci po pár zkušenostech. Chci holt chémii.

anarae
26. črc 2011

@ygreen 😀

anarae
26. črc 2011

holky ted mě to trklo on autismus a PAS je to samé? já si doted myslela že Pas je nějaká porucha autismu a ne klasika autismus.Myslela sem že to je jako u disfázky ,že je to prostě jinej druh autismu.Bo některé maminky píšou my máme autismum klasiku,my máme Pas a nebo Aspera.....tak sem nějak odvodila ,že to prostě v příznacích každé malinko jiné...

jolinka
26. črc 2011

@sisstin a ty uz prosim ta nevrazaj noze do src zufalych matiek postihnutych deti hej? 😀 😀 😀 😀

anarae
26. črc 2011

@anarae no a je ze dura co je děsně neštastná se na to vybodnu.Ježíš že já sem se na ní nevybodla ,jak ona dokáže zmanipulovat lidi aby s ní soucítili......jasně ona to má děsně težky a my lehky .Ona si neumí ani najít doktora bo je chudá a nemá na dojíždění.To tam fak ty žensky mají vygumovaný mozek ,nebo jí raději utěšují aby byl klid?Tohle nechápu 😖 Když si zpětně pročítám co naspala přijde mi jako Alenka v řiši divu,první příspěky byli o tom jak má kluka co je malinko jiný ,najednou ěli diagnostikovaný autismus ,pak PAS pak jí přišlo,že mudr lže že to tak není ,že kluk je ok a jen nemluví a pak byl zase div ne na smrt protože je autista.........ta ženská je pohorma a fakt žije na jiný planetě a ještě zlblbne lidi aby jí litovali a ujištovali jí v její pravdě co má zafixovanou v tom její bezmozku............ufffffffffffffff to se mi ulevilo a ted už fakt si sedám na prsty a mlčím 😀
ještě že už se tam nemužu přilognout :D

jolinka
26. črc 2011

@anarae klidek...nemas dost i bez nej?

anarae
26. črc 2011

ale já nejsem neštastnááááá fakt ne .Neříkám,že nemám starosti,ale jako abych byla neštastná ,že mám postižený dítko to jako ne.nebudu přece plakat nad rozlitým mlíkem .A navíc to,že se má dobrovně zbláznit než se zhroutí sem myslela s nasázkou a humorem.Je vidět že humor je paní hodně cizí a nadsázku taky nepobírá.
Paní asi nečetla stopařova pruvodce je to užasně vtipná kniha 😀

smardik
27. črc 2011

dobré ranko, holky já se snaž ožeru radostí (že by poprvé v životě) máme 10 slovo - NA když mi něco podává

dneska jdem k dr. na 18měsíční prohlídku tak nechám i Toma zvážit a změřit. ale jídlo se zlepšilo, oběd furt nejí ale začal jíst tu veku takže třeba včera na oběd měl krajíčky veky, ted snídá hádejte co-ano dal si 150 mlíčka a zajídá ho vekou