Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
27. črc 2011

@smardik - Gratuluji, to je uzasne!

evcaaaaaa
27. črc 2011

Dobre ranko

@smardik no tak tohle je super Tomik to rozjel ve velkem stylu no parada mam z vas opravdovou radost naprosto vim co citis Danicek od vcerejska opravdu hoooodne pouziva HAM taky jsem jak u vytrzeni takze jeste jednou GRATULACEEEEE

smardik
27. črc 2011

🙂 holky dík Tomík se fakt ted nějak rozjel 🙂 🙂 šikulka to je, chtěl mamince udělat radost 🙂

jolinka
27. črc 2011

@smardik 🙂 🙂 🙂 len tak dalej

sisstin
autor
27. črc 2011

Bré ráno,

@anarae no PAS je právě souhrnné pojmenování pro všechny poruchy auti spektra- takže tam patří jak klasický kannerovský, tak atypický, tak AS, tak třeba jen auti rysy, nebo i Rhett syndrom 😉

@smardik tý jo, super, moc ti to přeju 🙂 jdu ti změřit ty kalhoty 😉

smardik
27. črc 2011

@sisstin změř budu ráda něco potřebujem do toho počasí, má dvoje a to je málo, ted jsem mu koupila v 98 a má je obří, došli mi 2mikiny z Nextu z velkých kluků 98 a možná tak za rok do nich doroste

sisstin
autor
27. črc 2011

@smardik tak na dýlku od pasu dolů to je 50cm, nenatažený pas 23cm. Ty šnůrky nejdou jako úplně zavázat, je to fakt jenom na stáhnutí. A je to takovej ten klasickej střh, kde se dole nohavic rozšiřují 😉 já už právě Tygrovi kupuju jenom rovný, nebo nejlépe skinny, protože jak je hubenej, tak tyhle kalhoty mu jediný sedí, i když jako zadek by do nich ještě potřeboval, ale to se schová pod trikem 😅

sisstin
autor
27. črc 2011

my snad dneska už půjdeme konečně ven, už svítí a vypadá to tam nadějně vcelku 🙂 a odpoledne jdu s kámoškou na nákupy, do slev...tak snad něco pořídííím pro sebe...hurááá, se těšim jak malý děcko 😀

smardik
27. črc 2011

@sisstin já ted letím obléct kluky a jdem k dr., poměřím to jak budou spát a dám vědět. no já mám skinny jedny a ty mu sedí úplně bezvadně to je fakt, budu muset kouknout ještě po jedněch

sisstin
autor
27. črc 2011

jo, ještě jsem se chtěla zeptat 😉Tygr se ted za poslední týden v noci 3×připočůral. 😖 .teda ne, že by to úplně pustil, je jenom trošku, okamžitě ho to vzbudí a chce jít na záchod. 😉 On totiž ted strašně lemcá, vypije klidně i dva litry denně, což je na jeho váhu fakt stáááášně moc 😲 ..takže i když jde čůrat před spaním, tak prostě občas do rána nevydrží a přičurne si, pak jde hned na záchod, kde vyčůrá snad litr a pak už do rána dobrý. Myslíte, že je to ještě normální nebo to mám řešit na nefrologii? 😕

jolinka
27. črc 2011

@sisstin moze to byt aj z pocasia...je chladno... Misko mi bol od zaciatku bez plienky aj v noci {od zac. jula sme bez plienky} a jak sa tak extremne schladilo tiez sa v noci par krat pocural, pred spanim si pyta trosku pit, tak deci vypije, inak tak normalne, nenalieva sa.

sisstin
autor
27. črc 2011

@jolinka no my tady moc zimu v paneláku jako fakt nemáme 😉 asi to je fakt spíš tím pitím, budu mu dávat holt obyč vodu, ta mu tak nejede 😉 jinak pije toho Jupíka Water jahodovýho, a to fakt spaří klidně čtyři flašky denně 😒 on pak chodí i přes den strašně na záchod, za dopoledne vypije klidně dvě (litr) a pak jde 10x na záchod 🙄

ygreen
27. črc 2011

@sisstin já myslím, že má tak do 6 let dítě nárok se zapomenout. Tobiáš se mi teď po asi 3 měsících pokakal do slipů - bobíka a zbytek na wc, ale asi se zapoměl, když si hrál. A v noci, třeba tygr spal hlubokým spánkem a nevzbudilo ho to, nebo přistydl. Počkala bych a když to udělá znovu, tak bych odnesla moč mudře, jestli nemá zánět. NA nefro je to zbytečnééééé 😉

sisstin
autor
27. črc 2011

@ygreen jeho to právě vzbudí, není to tak, že by byl jako pochcanej úplně..má prostě flek na pyžamu a jde hned na záchod, kde vyčůrá fakt litr 😉 přistydlej určitě není, to je prostě fakt tím, že je nalitej jak blázen...a pak prostě ten močák to nevydrží celou noc...předtím s tím nebyl problém, v noci nechodil čůrat víc jak půl roku...jenže to se teda taky takhle nenalejval 😒

smardik
27. črc 2011

jsme doma od dr. a dneska nemám svůj den, at už je večer a jdem spát. Po cestě k dr. kluci jezdili kolem kaluže ale nějak jim to nevyšlo,srazili se a Tom spadnul rovnou do kaluže, celý mokrý, domů nemělo smysl jít kalhoty jsou vyprané a visí na šnůře a na tenké plátaky nebylo tak jsme šli do obchodu koupili nové rifle, ponožky a že jdeme k dr, no ještě jsem nevyšla ven a Honza si rozbil pusu-chtěl jet na motorce do schodů a na první schod se teda jedním kolem dostal jenže samo že spadnul a to pusou rovnou na schod, pořval si, plno krve ale dobrý má jen trošku ret rozbitý. U dr. úžasný oba hysterák jak prase že jsem houby slyšela, Toma jsem vzdala at mi ho změří. Zítra tam jdeme zas - s Tomem na krev kvůli těch teplot. Jinak Honzík váží 10,7kg a 82cm na dítě co má problém se srdíčkem je to prý krása-a asi fakt je na kardiologii vždycky žasnou nad jeho váhou a diví se, v Praze ho dokonce 2x převažovali

susik77
27. črc 2011

@smardik - to je teda smula, jak naschval, vid? 😎 to je super ze se malemiu nic horsiho nestalo. veru mi ve 2 letech spadla na schod a zlomeny nos ☹ doted se boji hore dolu po schodech, jen za ruku ☹

smardik
27. črc 2011

@susik77 má jen rozbitý ret trošku, zuby má snad všechny a jinak vypadal v pohodě. Já se fakt divím že on ještě někde neskončil se zlomeninou nebo šitím, on furt všude leze-už cca měsíc chodí po schodech dolů i nahoru, všechno musí prozkoumat. A co je dobrý u něj se nebojím že by měl nějaký problém s mluvením, zatím to vypadá dobře, dneska předal zas další slovo do svého slovníku-bao-balon 🙂. bobek malý, ani se jí nedivím že se bojí ale hlavně že je v pořádku

smardik
27. črc 2011

holky kdy jste dokázali dítěti něco vysvětlit? Tom u toho dr. úplný hysterák-už venku jak poznal kam jdeme, ví to podle cesty a řval celou dobu. Nejde mu vysvětlit že se nemusí ničeho bát, že jen bráška jde k doktorovi ale mu že nebude nikdo nic dělat a že ani k dr. nemusí jít

ach jo venku je černo,fouká vítr a už slyším první kapky ☹ budem sedět doma

anarae
27. črc 2011

@smardik náš mladej to taky nechápe.Stačí jak mám jít já k mudr a musí se mnou a je řev.Ale jako lepší se,čím víc používáme tu cestu co vede k mudr tím mín řve.U nás to chce prostě používat cestu i k jiným učelum než k mudr.Někdy jdem i k čekárně a pak prostě zatočím pojukám nástěnky a vypadnu,aby si zvyknul,že ne vždy ta cesta je k jeho doktorce a ne vždy že ho vyšetří.

smardik
27. črc 2011

@anarae jo to samé u nás, říkám mu že se nemusí bát, že jde jen Honzíček a mu nikdo nic dělat nebude, k dr. vůbec nemusí má tam hezkou čekárnu s hračkama a může být tam ale prostě řve jak zjistí kam jdem a přestává jak se oblíkáme že jdem, to se hned směje a říká ahoj ahoj, divoce mává a jde ke dveřím. no snad mu to časem vysvětlím. Zítra jdeme na krev ☹

susik77
27. črc 2011

@smardik - Veru se prestala bat Dr. asi po 3.5 roce. domluvili jsme se s Dr., ze ji budeme zvykat 🙂
nasa dr. je uuuzasna 😵 vzdy kdyz jsme sli s Teri, vzala jsem Veru, dr. ji dala vzdy bonbonek a obrazek 🙂 tak se tam tesi 🙂 nejlepsi je, ze teri byla ted na ockovani a verca si za to vypytala bonbonek 😀
Vzy na odchodu se verca na mne obrati a zepta se: A co dostanem? 😀 tak dr. ji da ten bonbonek 😎

smardik
27. črc 2011

@susik77 dík no jestli to bude stejné tak to bude ještě rok řvaní. ještě že nebývací moc nemocní a chodíme málo. měla bych jít s němi k zubaři ale jak když řvou jak hysterky

susik77
27. črc 2011

@smardik - my jsme nasli detske centrum zubni pece-maji tam vsechno zariz. pro deti, v cekarne hracky, detsky kouek, v ordinaci v zubarskem kresle lcd monitory a promitaji detem pohadky 🙂 deti jsou tam happy 🙂 vsechno je na pojistovnu, nixc neplatime. nemate tam neco takove pobliz? 😉

smardik
27. črc 2011

@susik77 o ničem takovém nevím, chodí k mému zubaři, je super jen děti spolupráce nulová-Honza tam ještě ani nebyl to jsem zatím nezkoušela

smardik
27. črc 2011

bohužel tady nic takového není, snad to časem půjde a zvyknou si na dr

romana
27. črc 2011

@susik77 tam chodíme taky 😉

anarae
27. črc 2011

předělávám blog malýmu a ty jo nemužu se s tím nějak dopoprat ale dsnad už sem na to přišla 😀
jako mladej když se mu nějakých mudr nelíbíje ignoruje a dělá že tam není ......fakt pak maj mudři pocit ,že je autík a nedivím se.Malinko se lepší tam kde chodíme častěji a nělterý mudr má vyloženě rád.Ale přijít na system ,proč někde to má rád a jinde ne je nad moje síly 😎

anarae
27. črc 2011

tak mám hotovo snad jsem na nic nezapomněla (u malýho v blogu) ono se mi toho sousty někam zatoulalo 😒

smardik
27. črc 2011

hezký večer, naštěstí už spí. Řekněte mi někdo jak můžou být sourozenci tak rozdílní, dneska mám fakt z Hanyho dost a vážně uvažuju o vodítku pro něj