Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. črc 2011

Brý večer,

my měli dneska docela fajn den. Tygr je už třetí den bez jedinýho hysteráku, dneska byl fakt moc hodnej, tak snad mu to chvíli vydrží 😝 moc jsme dneska nepracovali, asi dvě témata od Logica a hrad, a pak už jsme byli venku až do odpoledne 🙂 a odpo jsem byla s kámoškou nakupovat. Koupila jsem si kratasy, byly zlevněné z 599 na 199, takže fajn 😉

@smardik no to jste teda měli den 😒 jinak on asi Tomášek takovýmu vysvětlování ještě nerozumí, ale co se týče Dr., tak to hysterčí strašná spousta dětí. My, jak tam moc nechodíme, tak jako předem neřve, to je v poho..ale jakmile by na něj někdo sahal, tak to už by byl řev 😝 a ono to vysvětlování moc neplatí u žádných dětí, pokud se bojí 😒

@anarae už včera jsem si všimla, že je blog novej..a je fakt lepší 🙂

smardik
27. črc 2011

@sisstin náš den pokračoval, Hanys není dítě ale poděs, odpoledne taky stálo za to, okopíruju co jsem psala na MMB
Dneska dopol mi Tomík spadnul do kaluže-nějak blbli tak spadnul do kaluže a kalhoty všechny vyprané a mokré tak říkám no tak jdem koupit, už jsem platila a kluci šli ven-po schodech ale to zvládají oba dobře tak jsem je nechala a hlídala, no pak jezdili na motorce a toho mého poděse nenapadlo nic jiného než vyzkoušet jestli se dá jet i do schodů, na první schod se předním kolem dostal ale samo že spadnul a spadnul přímo na pusu, krve mu teklo dost.

Ted odpoledne jsme zas venku a jezdíme kolem pracáku, je tam takový malý sjezd a z druhé strany dva schody, oni vždycky vyjedou nahoru a jedou po tom sjezdu dolů a v pohodě, dneska zas tak volám jako vždy otočte to a dolů, Tom to v pohodě otočil a jel za mnou ale Hanys ne, už jsem viděla jak nebrzí tak honem k němu a přitom řvu Honzo ne, no ale měl mě na háku a on ty 2schody sjede, ale nedoběhla jsem včas a on se skutálel ze zschodů, zas mu tekla krev z pusy.

Enduru jezdí jak drak, žádné pomalu zvykat si, jeden den si půjčil enduro od Toma a nechtěl vrátit, druhý den jsem mu koupila jeho a další den už jel z kopce tím stylem že dal nohy nahoru at to jede co nejrychleji, no další den už jel tak že se ještě odráží at to jede rychleji

Tom u cesty krásně stojí-ví že má zastavit, dát mi motorku a ruku a jdem přes cestu, minule mi dává motorku a ruky a mezitím Hany už na kraji cesty. řvu, dávám na prdel a stejně mi řekne ne a utíká, je divoch. včera mi vylezl na kuchynkou linku a furt ho odněkud tahám

fakt mám z Honzy dost a uvažuju o tom vodítku než se něco stane, jsem mezi nimi a takhle to dopadá. fakt se divím že ještě není pošitý a nemá nic zlobené

anarae
27. črc 2011

@sisstin no dneska sem to dotáhla na dokonalost XD máme šnečkovíé období takže sem zvolila šneky 😀

leporelo
28. črc 2011

Ahoj, pomalu vás dočítám. U nás bez nějakých zásadních změn. M. tu má teď na týden na návštěvě svého o rok staršího bratrance D., logo cvičení nějak nezvládám, dali jsme párkrát nějakou grafomotoriku, aby bavila i D. D. Markovi naštěstí po několika dnech celkem rozumí. Jinak jsou venku. Včera jsem zaslechla při odchodu na nákup konverzaci:
D "Zavřeme tady tetu a budeme si dělat, co chceme!"
M "A koupíme nanuky a cigára." ( již přeloženo, nikdo v rodině nekouří)
@anarae já tvůj blog neznám, ale zajímal by mě, můžeš dát odkaz?
@smardik tohle nebezpečný období jsem nenáviděla, kdy motoricky zvládnou úplně všechno, ale mozek na to ještě nemají. A potom těsně před třetím rokem, kdy už jsou konečně rozumnější a mateřská by mohla být snesitelnější, tak jdou do školky. 😒

susik77
28. črc 2011

@smardik - ahoj, my jsme meli odpoledne v podobnem duchu jako vy 😎 Byli jsme aj s kamaradkou a jeji detmi podivat se tu na farme na zviratka. veru s kacenkou se honili, bezeli a veru spadla na silnici na ruce a dobre si odrela dlane ☹ tak strasne brecela asi pulhodiny este na hristi, nemela jsem nic cim bych ji to umyla...kamaradka potom vytahla aspon vodu co mela pro malou, tak jsem ji to umyla a dala cisty papirovy kapesnik...potom za chvili se uklidnila a holky dal vyvadeli 😎
@ leporelo: veru byla pred 3.rokem asi v nejhorsim obdobi vzdoru. ja si to uzivam az ted to super obdobi, kdyz uz jsou ji skoro 4 roky. 😎 a od zari do prace 😝
Holky, vcera vecer byla Veru zlata - chtela prevlikat Teri, oblikala ji pyzamo a potom ji chtela hlidat. a dala ji pusinku 😵

ygreen
28. črc 2011

ahoj holky

sisstin dotaz
Myslíš si, že by Tobimu mohla pomoci Yamaha? On teď začal opakovat zvuky co slyší v telce a pak slovíčka co umí. A začal i tančit (klasika ale zase na reklamy a znělky) a podle mě i trochu zpívat (že když je znělka, tak on k tomu tak nějak houká 😅 ). Tak jsem si říkala, že kdybych s ním (i Theou samo) začala chodit třeba od září na Yamahu, na ty první krůčky, kde budou děti 1,5 roku a starší, že by mu to mohlo hodně pomoci - rytmus, pohyb, sociálno, opakování stejných říkanek a písniček??? CO myslíte holky.
A rovnou říkám, že to dělám jen a jen pro Tobiho a Theiku, páč já tohle nesnášim, nerada kvílím, neumím to, nechci do mateřského kolektivu šťastných matek hekajících Kutálí se brambora 😅 😅 😅 😅 ale asi by mu to pomohlo a mohlo by ho to bavit

sisstin
autor
28. črc 2011

Brý den,

@ygreen jo, myslím si, že by to bylo pro Tobíse fajn..pokud bude chodit mezi ty malé děti. Pak je ta yamaha už pro tříletáky, a tam by asi jaksi nezapadal 😉 a Thee to taky pomůže 🙂 jinak to mám stejně jako ty, dělala bych to jenom pro děti, tyhle akce totálně nesnášim. Kvůli Tygrovi bych se obětovala, ale on by jako na nějaký kroužek nešel ani za milion, takže to je fuk 😅

a my valíme na logo dneska 😝

ygreen
28. črc 2011

@sisstin já to s ním zkusím, je to jednou týdně začíná se 20.9. No a pak taky uvidím, jestli ho nedám 2x týdně do dopolední školičky v MC. Musím to probrat s Jirkou, bude tam nával a vůbec nevím, jestli by vzali nestandarta.

susik77
28. črc 2011

@ygreen - Ja jsem zacala neco velmi podobne s Veru a Teri v zime ze zoufalstvi-protoze Verca se detem vyhybala a nechtela nikam chodit jen byt doma ve svem pokojiku. A pomohlo🙂 Ze zacatku odmitala drzet nekoho jineho za ruku, poddalo se to asi po mesici 😉 My jsme chodili pro deti od 2.5-3 let-Teri bylo tusim 16 mesicu. A taky se ji to libilo, stihala skoro vsechno co jsme delali my s Veru a byla tam suverennejsi jak Verca 🙂 Doted je jeji oblibena pisnicka ta uvodni jak jsme se vitali a seznamovali 🙂 Prestali sme tam chodit po 3 mesicich, protoze Veru to uz nudilo, dost se vsechno opakovalo a kricela tam, ze to nebude delat 😖 Potom zacala chodit na dopo do tech detskych center-altern. skolky a uz byla krasne adaptovana a mela to rada 🙂 Ono to bylo skoro to samy jak yamaha-nase lektorka delala predtim lektorku yamahy...
Ja taky nejsem nejaka nadsena napodobujici matka, ale zpivam si rada a zpivali jsme tam hodne, tech napodobovacek a rikanek nebylo moc, bramboru ani nic jine jsme nedelali, spis pisnicky s napodobovanim-napr. dostali jsme z igelitu takove hviezdicvky a mavali jsme do rytmu a tak...Pro mne to bylo prijemne straveni hodinky casu🙂

susik77
28. črc 2011

Jo, jeste mm poznamenal po skonceni yamahy, ze Veru konecne zpiva aj se spravnou melodii a rytmem 😎 predtim zpivala ale falesne.

anarae
28. črc 2011

@leporelo http://brebarbora.blogspot.com/

jink ondřej vyluzuje zvuky podobné melidii,le jakmile zjistí,že ho slyší někdo jiný přestane.Vtšinou si takhle zpívá při hraní
@ygreen taky nemusím ty dětská centra,plná upravených maminek a nezlobících dětiček.To mě malinko děsí 😀

ygreen
28. črc 2011

já se akorát budu muset domluvit jestli do těch prvních krůčků nebo robátek, páč Tobiáš sice hůř rozumí a nemluví,ale zase poohybově je zralej k věku

ygreen
28. črc 2011

@anarae Tobiáš taky jaknile jsme jukli přestal,a le teď se naopak začíná předvádět

susik77
28. črc 2011

@sisstin - nevis v kolika mesicich deti prirazuji do vyrezu aj dalsi tvary-hvezdicku, trojuhelnik? jsem prekvapena ze teri mi to zvlada uz v 22.5. verca to zvladla kolem 3 let 😝
dnes jsem si uvedomila, ze terezka vsechno rozumi a krasne si to necha vysvetlit 😵 to je super pohodicka-oproti veru 😎
Zas verca od vcera kdyz ji neco vysvetlim, skomentuje: Aha, rozumiem. 😀

susik77
28. črc 2011

@ygreen - u nas to bylo podobny-ty aktivitky-teda pisnicky...myslim ze u robatek prizpusobuji ty pohybove aktivitky...my jsme teda meli hodinu tesne po robatkach a ty casti a pisnicky meli stejne 😉

anarae
28. črc 2011

@susik77 holky to dělali myslím kolem roku a pul ,maldej až ted skoro ve 4 letech.Nějak ho to nezajímalo dávat něco někam do něčeho,až ted začal 😵

susik77
28. črc 2011

@anarae - aha, tak ja se tesim ze jak dela Teri vsechno brzy a to spis Verca delala ty verca delala ty veci orok pozdeji 😎

smardik
28. črc 2011

ahojky tak dr. jsem zvládli a s menším řevem než včera, vzal mu krev, výtěr z krku, moč, prohmatal ho a uvidíme, vše v pohodě jen v tom krku něco viděl tak uvidíme jestli nemá nějakého bacila který by vysvětloval ty teploty a jídlo

@susik77 Honza je takový divočák pořád jen většinou ho chytnu včas, včera ne

@leporelo Tom takový nikdy nebyl, fakt za 2dny věděl že se u schodů,cesty stojí a ani ho to nenapadlo zkoušet někde jet, na to se o sobě moc bojí, možná i proto jsem tím tak překvapená protože Hanys je něco úplně jiného, čert to je

@ygreen já myslím že to je super nápad, mohlo by se mu to líbit 🙂

a my máme výherce jeslí, nakonec ty dražší. Ted jen rozhodnout zda ho tam nechat na 4hodiny a brát po obědě nebo i se spaním

anarae
28. črc 2011

@susik77 dětičky nemá smysl srovnávat 😀 každy je jiný a každy dělá jiný veci třeba ,oje první holka chodila na nočník od roku a to jako fakt chodila neměla plenky ani na noc.Druhá chodila ve dvou a půl(byla zimní) a mladej ten nechodí ani ted 😀 První holka špatně mluvila a musela chodit na logo do 7 let a pak ještě stříhali uzdičku,druhá ač hluchá mluvit uměla perfekt logo ani nepotřebuje.....atd atd je toho hodně a opravdu každý díte je uplně jiný 😉

susik77
28. črc 2011

Jeste musim Veru pochvalit-strasne se chce ucit jist priborem-nuz+vidlicka 🙂

smardik
28. črc 2011

@susik77 to je super, Verča je šikulka 🙂, u nás ji sám Honza-lžičkou, vidličkou si zvládne napíchnout třeba brambor ale pomáhá si rukama a Tom nula bodů, sám jíst nebude. V tomhle hodně doufám v ty jesle že jak uvidí že děti jí sami že by to mohl aspon vyzkoušet

smardik
28. črc 2011

jo a ještě jsem Toma vážila a oblečený 13,6 kg což se mi moc nezdá ale když to tak ukazovalo tak asi jo, takže cca 13kg by měl mít

susik77
28. črc 2011

@anarae - ja vim, jen jsem z toho vytesena, ze Teri dela hodne veci treba o rok driv nez delala Veru, je to perfektni, mam min prace , nemusim ji tak obsluhovat, aj ta komunikace s Teri je uzasna, jak vsemu rozumi a nedela sceny 😵

susik77
28. črc 2011

@smardik - ty jo, to ma Teri ve 2 letech a si rikam jaka je stihla oproti Veru-ta mela ve 2 letech asi 16.5 😝
ale zase oni papaji vsechno.

smardik
28. črc 2011

@susik77 no on jedl hezky do té pitomé angíny, od té doby tragédie, ve 2letech ti nevím kolik měl ale v 18měsících měl 10,16kg a Honza včera 10,7 kg a to jak se narodilli váhově skoro stejně-Tom 2850g a Honza 2900. já jsem s váhou spokojena čekala jsem mín když tak ji na houby-ale ono se to asi dost zdá, normál jídlo dejí ale má 3x denně UM, někdy i 4x zas se budí v noci-podle mě hlady takže něco sní

susik77
28. črc 2011

@smardik - ja jsem veru strasne obskakovala dokud byla sama, takze jsem ji krmila do 2 let, potom jsem nestihala az az od 2 let jedla sama lzickou. potom aj vidlickou ty brambory a tak...a ted uz by chtela s priborem. Ja myslim ze vsechny deti se nauci nez pujdou do skoly 😉 Ale jsem rada za ty pokroky. A ze se rada uci 🙂

susik77
28. črc 2011

@smardik - Teri se dozaduje jist sama od 13.mesicu, aj polivku aj druhe. kdyz pije z hrnicku tak se trochu jeste pobrynda.

smardik
28. črc 2011

@susik77 já Tomovi dávala lžičku už nějak po roce že to třeba bude chtít vyzkoušet, rozdíl mezi nimi je 15měsíců takže nějak obskakovat ho nešlo, ale on to prostě ani nezkouší jíst sám, nemá zájem,potřebu nebo co já ti nevím ale prostě je to tak že Honza mi ji sám a já ho pak dokrmím-jí sám ale ještě to není tak že by se najedl bez rozlití nebo zvládnul vyškrábat talíř tak co zvládne a chce sní sám a já mu mezi jeho sousty dávám další nebo mu pak podržím misku, naberu zbytky apod. ale Tom vůbec nesnaží se, raději nebude jíst. v to fakt dost doufám v ty jesle

smardik
28. črc 2011

Honza má ve svoji misce a jí a jak ho Tom vidí chce taky do misky a lžičku ale jen se v tom přehrabuje, nabrat se mu to podaří a většinou do vykydne zpátky, párkrát to dal do pusy mi, on sám sobě asi 3x ale pokypal se a konec pak utíká s pláčem. já mám pocit že u nás je fakt problém v tomhle že on má zažité že když jí sám je špinavý a to mu hodně vadí, bryndák nebo něco přes sebe nesnese

ygreen
28. črc 2011

tak já nesrovnávám, páč Thea umí od 8 měsíce paci paci, pápá, teď dělá ježíši, ježíši (dává si ruce na hlavu), jak je veliká, tleská, říká táta a haf, ale asi jen haf je cílené a není to přímo haf, ale takové a a,a le cílenné. Ukazuje prstem. No a tak dále.