Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

romana
1. srp 2011

@sisstin proto píšu, jestli nemá někdo možnost scanovat 🙂, tak by se to dalo rozšířit mezi všechny.
áááááááá jsem blbec, už čtu, že tisknout. tak na pc.

smardik
1. srp 2011

@romana já možnost scanovat mám, scaner mám doma ale zase nejsem z Prahy ani okolí takže na houby

sisstin
autor
1. srp 2011

@romana já právě nemám tiskárnu a pak si myslím, že tisknout nějakou knížku, to už tě vyjde fakt skoro stejně, jako si to koupit a ještě je to pruda 😝

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik jinak tu mám to dvojdílné puzzle, kdybys chtěla 😉 ještě bych ti k tomu přidala ty knížky a tak, za 150Kč by to bylo tvoje 😉

jo a co ty kalhoty? Jestli to mám stornovat naMMB nebo ne

romana
1. srp 2011

@sisstin já jsem ti odepsala dřív, než jsem to pořádně dočetla 😉
tak opravuju nabídku - místní pražačky, pokud se mi krkem zaručí, že knížku v naprostém pořádku vrátí, tak asi není problém cokoliv půjčit. aspon třeba aby zjistily, že je to fajn a potom koupily nebo naopak.

susik77
1. srp 2011

@romana no ja bych si mozna neco pujcia ale nevim jak by to dopadlo po radeni veru a teri...to radsi riskovat nebudu 😎

susik77
1. srp 2011

@romana - a ty s tim pracujes? nebo to jsou tvoje vlastni knihy? a kde v praze bydlis?

susik77
1. srp 2011

@romana - mozna bych si pujcila akorat na nascenovani to logico...to mi prijde drahy kupovat...

romana
1. srp 2011

@susik77 pracuju v knihovně. a další info asi spíš přes ip 🙂

ygreen
1. srp 2011

ta knížka se mi taky moc líbí

sisstin
autor
1. srp 2011

jinak Tygr dostane k narozkám komplet ten Mini Luk, vyjde to asi na 2,5...tak se na to všichni složíme...moc se mi nechce kupovat nějaký hračky, se kterýma by si stejně nehrál 😝

smardik
1. srp 2011

@sisstin vezmu je 🙂 mi to spočítej i s tou knížkou a i to puzzle si vezmu 2dílné bychom mohli začit cvičit, pošlu mi kolik peněz a pošlu ti to 🙂

ygreen
1. srp 2011

co je mini luk
@sisstin

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik to je ona, je lehce podšitá 😉

smardik
1. srp 2011

@sisstin beru o té jsem uvažovala i na MMB 🙂 a Tomíkovi taková barva strašně sluší 🙂, já mám tu co jsem ti posílala do IP a velikostně ji má dobrou ale je strašná, vyhrnuje se pořád nahoru a má ji až někde nad pupkek

jak budeš něco prodávat klidně sem hod fotky 🙂

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik tak jestli ji chceš, tak ti ji můžu přibalit...je bez vad, jen malililinko je vidět na podšívce, že už byla praná...ale jinak super stav, jako nová...barvy zářivý..já za ni dala 600 a to nebyla nová 😉 takže pro tebe za 3 kilča 😉

smardik
1. srp 2011

@sisstin přibal ji, já teda k tomu co jsi mi psala připočtu 300 a zítra to vložím na účet v bance, dneska to asi nestihnu půjdem ven až před 17

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik v pohodě, nespěchám 😉

beranek
1. srp 2011

Ahoj, před časem jsem vám tady psala, že jdeme se synem na foniatrii, dnes jsme absolvovali druhý pokus, a naštěstí úspěšně - slyší perfektně, ale nemluví...dr. nás hned poslala ke klinické logopédce, abychom se domluvili a ve dvou letech bychom měli začít s návštěvami, log. říkala, že už začíná pracovat s dětmi od 2 let, že do 3 let je zbytečné čekat, takže to budou návštěvy spíš pro nás rodiče, abychom věděli, jak s ním pracovat atd. Přístup naprosto jiný, jak je zvykem, ale sama logop. říkala, že děti pak lépe pracují, jsou zvyklé...uvidíme, kam se posuneme 😉 V této chvíli máme slova: gaga, mama, bebe, baba, tata...nic víc....

sisstin
autor
1. srp 2011

@beranek tak skvělý, konečně nějaký logoped, co tomu rozumí 🙂 a ty slova, to fakt tím něco označuje nebo to je "jenom" žvatlání, bez smyslu? 😉

beranek
1. srp 2011

Používá to asi 2 týdny, nás tím asi začíná označovat, Bebe znamená jeho sestra...občas si to říká jen tak. Gaga...to je prakticky pro všechna zvířata....
Pak začal říkat, když jede auto, vlak, atd....hmmmm....

Ale jinak začal žvatlat, nesrozumitelně....

Začínáme s ním dost ukazovat v knize a začíná intonačně nebo nevím jak to nazvat opakovat třeba naši otázku: Co to je?

sisstin
autor
1. srp 2011

@beranek jj, to jsou začátky mluvení...nejdřív je ta mluva podobná spíš intonačně a počtem slabik 😉 hele, to vypadá u vás celkem fajn...ale ty jsi tuším psala, že je trošku problém i s tím porozuměním řeči? Nepletu se? 😕

beranek
1. srp 2011

@sisstin jojo, vypadá to nebo se tak možná jen tváří, že nechápe...ale nevím, zatím je asi malý...
Že by ukázal na nějaké zvíře nebo věc v knize, nehrozí....miluje auta, vlaky, takže si z karet, pexesa atd. vytáhne své oblíbené a tím končí. Když mu řeknu několikrát: to je auto, to je vlak...a chci po něm, aby ukázal auto, tak nic 😅

susik77
1. srp 2011

@sisstin - zkousela jsem ted s Veru delat logico primo z tvojho alba 🙂 tak ji to docela bavi akorat se neumi moc soustredit jeste. Kolik stranek najednou zvladnete?

sisstin
autor
1. srp 2011

@beranek no kdyby to bylo "jenom" o té řeči, tak bych ti řekla, že je možná čas...ale pokud je tam i nějaký problém typu toho, že neukazuje, nebo že se ti zdá, že by mín rozuměl...tak to je určitě klinický logoped na místě 😉 ze začátku vám hlavně poradí, jak na to porozumění, jak na jemnou a hrubou motoriku a celkově na ten vývoj...to mluvení má zatím dost času 😉

hlavně by se měl domlouvat tak nějak "rukama nohama", ukazovat, gestikulovat atd. 😉

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 no Tygr jich dá i pět za sebou (jako témat, takže 16*5) 😅 😅 😅 😅 ale on je v tom Logiku fakt dábel 😝

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 jinak ono v reálu je to těžší, jak psala @leporelo v reálu jednak dítě musí přiřadit tu barvu, a ještě motoricky s tím pracovat....takže přes to PC je to lehčí 😉

susik77
1. srp 2011

@sisstin - ty jo...veru byla uz asi u 3 stranky rozptylena 😝 kdyz jsem se ji ptala co chybi zajickovi na postylce ( polstarek), tak mi rekla ze zajicek na postylku nepatri 😀 logicke, ne? 😎

beranek
1. srp 2011

@sisstin jojo, přesně, já právě chci, aby chápal nebo aby rozuměl slovům. On je hodně živý, nesoustředěný, takže se obávám, že ho přimět k nějaké činnosti, to bude problém. O tvrdohlavosti ani nemluvím....
My máme teda doma dost rozdílné děti a nerada srovnávám, dcera mluvila od 1,5 roku velmi dobře, dnes je velmi umluvená, ale právě velký rozdíl je v tom porozumění. Opravdu jsou velmi rozdílní, dnes nechápu, jak mohla znát ve 2 letech písmena 😅