Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 no tak Tygr má tu pozornost poměrně dobrou..u toho, co ho fakt baví, tak vydrží i několik hodin v kuse 😉 u toho, co ho až tak nebaví, nebo co ho nebaví vůbec, tak to je třeba 10 - max. 15 minut, a to je u tohohle věku takovej standart 😉

to mi připomnělo, když byla Hanička od @hanistepa naposledy u Krejčířové (asi 5let jí bylo), tak se jí Kr. ptala, co zajíčkovi chybí(neměl kousek ouška) a Hanička : mrkev!!!! A Kr. noooo a ještě něco, a Hanička : salát!!! 😅 😅 😅 😅

susik77
1. srp 2011

@sisstin - aj veru ma podobne poznamky v tom logu...ale v podstate je to dobre, ne? souvislosti 😉

sisstin
autor
1. srp 2011

@beranek no tak tohle srovnávání je fakt peklo 😒 toho se snaž vyvarovat (i když to jde blbě), páč to je fakt na mašli občas 😒 ale dcerka byla asi zase docela nadprůměrně šikovná ve vývoji, takže tam je pak ten rozdíl fakt markantní 😉 no určitě bych ještě tak neřešila, že chlapeček nemluví (to nemluví v tomhle věku dost dětí), ale právě by měl už rozumět dvojsložkovým pokynům, měl by ukazovat a tyhle věci....takže určitě reaguješ správně 🙂

ygreen
1. srp 2011

@beranek já vidím ten obří rozdíl mezi mýma dětma, thea v 10 měsících cíleně ukazuje prstem, štěká....apod

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 jj, to je dobrý...akorát u Haničky to bylo vtipný, páč ona miluje jídlo, tak jí to první přijde na mysl 😅 😅 😅

susik77
1. srp 2011

@sisstin Veru sli ted nejlip ty strepy z hrnicku, to mela rychle 🙂 ona ma super postreh-napr. v jedne knizce ji jdou super hledat ty malinke obrazky na velkem obrazku. zkusim se mrknout na nazev te knihy, hodim do diskuse 🙂

smardik
1. srp 2011

@beranek ahoj taky mám takový rozdíl v klucích, mladší má 18měsíců a předbíhá svého brášku-3bude mít v říjnu, ale nejde o mluvení ale celkově o porozumění, motoriku, sebeobsluhu tak nějak vše. snažím se nesrovnávat ale někdy se tomu neubráním, jen spíš ted vidím že ten vývoj nebyl takový jako by mě už dost dávno jen jak jsem měla jedno dítě tak jsem to nějak neřešila nebo spíš ani nevěděla jak to má vypadat, třeba mě nenapadlo že je tak velký problém že dítě neukazuje

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 jj, to je zrovna na zrakový rozlišování...to jde Tygrovi taky poměrně dobře, už zvládá i hodně složité, kde je bud těch detailů hodně, nebo jsou si zase dost podobné a tak 🙂 on má fakt nejhorší tu prostorovou představivost, a ten děj mu taky nejde..to je okamžitě u toho Logica vidět 😝

susik77
1. srp 2011

@beranek - ja to mam naopak - prave mladsi je nadprumerne sikovna. ona dela vsechno asi o rok driv jako delala verca 🙂 ted v 22 mesicich ma mladsi Teri aktivne kolem 200 slov, sklonuje, casuje, rika si uz asi od 20.mesice"ja", doplnuje refreny v pisnickach aj v anglickych, rika si castecne basnicky...

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik a bylo ti to divný, že neukazuje nebo jsi to vůbec neřešila? Mně to právě jako bylo divný, ale nějak jsem tomu nepřikládala pozornost..to až když jsem si přečetla, jak to má být...tak jsem začla tušit, že jako průser 😝

smardik
1. srp 2011

@sisstin já to vůbec neřešila, já nevěděla že je důležité dokud jsem nazačla chodit tady a ty jsi to neřekla, dr. se mě na to taky nikdy neptal takže jsem to fakt netušila a tudít ani neřešila

beranek
1. srp 2011

@smardik my právě máme holčičku, která miluje čtení od malinka, takže jsme četli a četli, dnes už umí celou abecedu, zkouší číst, sčítat, odčítat...ale zase s Jáchymem je to třeba o tom, že on je pohybově dobře vybaven, jezdí na odrážedle od jednoho roku, sjede všechny skluzavky, nemá strach....Beatka vždy strach měla a má, nejezdila na ničem, na skluzavkách jezdí až teď, ale právě k těmto aktivitám ji zase motivuje brácha, opičí se po něm, takže oni vzájemně se asi v něčem motivují nebo snad budou 😉

Ale náš Jáchymek byl problémový od narození, jen brečel, nespal, spaní se zlepšilo před několika měsíci, až teď spí jako každé jiné dítě, byl hodně živý, neklidný....

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik no mě se na to Dr. taky nikdy neptala...oni asi počítají, že buď to každý ví...nebo já mám spíš i podezření, že to ani někteří nevědí 😒

susik77
1. srp 2011

Holky ale aspon je videt ze nedelame chybu my ve vychove kdyz je jedno dite sikovne a druhemu to mluveni nejde - prave tu je videt ze problem bude asi jinde... 😉

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 no, ale to tady psala @jolinka že lidi si zas vymyslí důvod ten, že jelikož právě máš těch dětí víc, tak tomu dalšímu se nestíháš věnovat, víš 😝 😅 😅 😅

sisstin
autor
1. srp 2011

jinak Tygr právě přišel od holiče, je asi na 5mm 😀 a prý ani neceknul, sám seděl na té židli a ještě plnil pokyny, na jakou stranu má dát hlavu, že má zavřít oči atd. 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
1. srp 2011

@sisstin já o tom nevěděla, neukazoval, neměl rád den dotyk rukou,nelezl po 4 atd. ale dr. mě uklidnoval že je to v pořádku a nějak to neřešil, přetáčel se,seděl, stál, chodil to dr. řešil, jestli přibírá a to je tak nějak vše vlastně. no a jak jsem mu říkala že nemluví vůbec-ani mama nic někdy cca v 18měsících říkal mi že to je kluk a ti začínají později, pak jsem mu to říkala někdy ve 2 a zas to samé, na to ukazování se vlastně neptal nikdy. já to začla vlastně řešit až jak jsem přišla do té diskuse moje dítě nemluví-aspon myslím že to bylo tam a ty jsi mi napsala at jdu tady a pak jsem tak nějak četla jak je důležité ukazování, co by kdy měl asi umět atd. jako tak nějak od těch 18měsíců jsem se trošku bála to jo ale pořád jsem počítala s tím že se rozmluví

smardik
1. srp 2011

@sisstin jo to říkají bud maminky jedináčků nebo co nemají děti ale to je taky blbost, starší na kterého bylo víc času má problém a mladší co se od narození děli s bráchou o mě je v pohodě

susik77
1. srp 2011

@sisstin - no ale veru byla prvni-to by spis mohli argumentovat u teri 😅

beranek
1. srp 2011

Tak my se určitě věnujeme každému dítěti úplně jinak, ale právě proto, že měli a mají rozdílné potřeby, Jáchym mi u knihy nebude hodinu sedět, pokud bych ho nepřivázala 😀

anarae
1. srp 2011

tak a mám doma bojovku,holky maldá´ýmu nakecali,že slipy jsou kalhotky a zase ho poštouchly a už je to............zvtekal se plnou hodinu.udělala jsem ke konci video(nešel už ani uklidnit) a než sem vám sem napsala usnul.
jdu ho hlídat aby zase nezvracel ve spaní a nebo neomdlel.On když se grce pak blbě dejchá a mívá záchvaty podobné epině.Video je už nahrané na blogu a já mažu..........a tak hezly nám den začal i malování jsme zmákli.

smardik
1. srp 2011

@beranek tak u nás je Tomík právě tak nějak celkově, ta řeč i vývoj-jezdit na odrážedle se naučil at skoro ve 2,5letech, ukazovat taky po 2,1 roce a knížky to samé, ve vkládání tvaru je bráška taky šikovnější, fakt u něj je to tak nějak vše

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik
@susik77 a jo holky, to u prvního "problémového" dítěte padá tento argument 😅 😅 😅

@anarae ach jo 😒 jinak ale teda čumím, že Malík řeší takovýhle věci...to by Tygrovi bylo naprosto šumák, kdyby mu někdo řekl, že slipy jsou kalhotky...on ty holčičí a klučičí atributy zatím nijak neřeší 😅

smardik
1. srp 2011

@sisstin no pro mě je to ten samý argument jako že za to může to že na něj nemluvím nebo není v kontaktu se zvířátky,nechodíme na bazén. jako kdo chce tak může mít 4děti a ten čas si na ně najde a někdo může mít jedno dítě a sere na něj

sisstin
autor
1. srp 2011

@smardik no jako zvířátka a bazén fakt vedou 😅 😅 😅 😅 😅

susik77
1. srp 2011

@sisstin aj veru si uz tyto veci vsima 🙂 respektive minule asi pred 3 tydny me nakreslila s podprsenkou 😎 a ona ma jedno tilko na raminka a rika ze ma podprsenku 🙂 a koji panenku 🙂

beranek
1. srp 2011

Tak u nás ani argument bazén atd. neobstojí, prostě obě děti mají stejné aktivity - bazén, zpívání, herny....a je každý jiný, takže smůla 😀

sisstin
autor
1. srp 2011

@anarae tak jsem koukla na video..no jako Malík brečí, vypadá šíleně neštastně chudák...ale tohle teda za vztekání nepovažuju, to je fakt lítostivý pláč..to bys měla vidět Tygra, co dělá, když se vzteká 😝

susik77
1. srp 2011

a jeste se me Verca vyptava jestli si davam plenky na WC 😎 jeste mi prijde brzy ji vysvetlovat o menstruaci...i kdyz ona uz "operuje" - ji bavi divat se na dokumenty z nemocnic - operace, nemoci, a tak...

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 no tak Tygr mi pravidelně podává tampony a chodí se mnou na záchod, takže tyto taje máme už dávno vyřešené 😅 😅 😅