Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
3. srp 2011

@smardik no my máme tu školku už ani ne za měsíc...mně to furt připadalo, jak to je daleko a prd prd...mám z toho docela schízu, jak to tam Tygr bude zvládat...teda jako především ty děti a jídlo 😝

andreabe
3. srp 2011

@sisstin @smardik ahojte, ja som za specialnu skolku, pokial ma dieta problemy 😉
(to sa sisstin samozrejme netyka 😉 )
my chodime uz rok do spec.skolky a je to oooobr rozdiel ,ked je dieta v beznej, kde sa mu nikto indiv.nevenuje, tam sa detom venuju tak nejako hromadne, lebo to samozrejme beznym detom staci. A tym padom straca dieta drahocenny cas, kedy sa da terapiami a individualnou dennou starostlivostou este vela dohnat, posunut..to je moj nazor 😉 a pisem aj z vlastnej skusenosti.
Som pisala, ze maly chodi od pondelka do logoskolky v dialogu, deti je tam vela, ucitelky dve, deti v podstate normos, co som si vsimla, tak bude nevyslovuju r,alebo im blbsie rozumiet, jeden chlapcek tam nehovori vobec, inak porozumenie vcelku k veku. V 3 rokoch by to maly nezvladol a teraz uuplna pohoda, ide tam s umevom, od dveri ich zdravi, pekne spi, papa, normalne sa tam tesi, asi na to dozrel uz😉
Napriek tomu budeme aj dalsi rok od sept.pokracovat v spec.skolke, ta starostlivost, co tam poskytuju, je nenahraditelna.
Ja mam nazor, nech radsej chodi teraz do specialnej a tesne pred skolou do normalnej ( aspon dufam, ze raz bude 😉 )
Samo,ze traba mat aj tu spec.skolku omrknutu, aky maju ind.plan,ake terapie poskytuju detom,ake su tam diagnozy..aby to nebolo kontraproduktivne

sisstin
autor
3. srp 2011

@andreabe Andrejko, kolik platíte v tom Dialogu? To musí být asi docela pálka co? Já si pamatuju, jak jsi tady psala, kolik dáš celkem za Lukáškovu terapii a to je teda síla 😔 já právě dávala trvalý příkaz do školky, takže nás školka na 4h denně bude stát 680Kč 😉 mají v tom logopedii každý den, vypracování individuálního plánu pro rozvoj řeči, pomůcky a kolektivní terapie+ konzultace s rodiči 😉 Pak za logopedii dáváme za jednu lekci 120Kč, jak často tam budeme chodit od září netuším, ale počítám teda pořád jednou týdně 😕

Nějaké ty kurzy na eliminaci SPU počítám nejdřív v pěti letech, možná až o rok dýl...Tygr stejně asi půjde do školy až skoro v 8 letech (je říjnovej+rok odklad), to teda budeme muset jezdit do Prahy - počítám s tím Logem, a to něco stát bude...jízdné plus ten kurz. No a samozřejmě pomůcky domů...ale zatím to ještě pořád není tak strašný....do těch 2,5tis měsíčně se asi vlezu 😕

susik77
3. srp 2011

@sisstin to verim. ja mam schizu z teri...prijde mi jeste na skolku malinka 😢 se bojim aby tam cely den nesedela v koutku 😢

sisstin
autor
3. srp 2011

@susik77 jo ona jde vlastně do té soukromé s Veru 😉 no některé dvouleté děti to zvládají...pokud to bude něco jako jesličky, a budou jim tam pomáhat a individuálně se jim věnovat...tak myslím, že fajn..ale jako 8hodin denně se mi zdá fakt moc 😕

sisstin
autor
3. srp 2011

holky, docela se mi líbí tahle hra...je to zas něco jinýho... 😉 mohlo by to být fajn na jemnou motoriku...dítě odendává z chobotnice kraby pinzetou, ale nesmí se jí dotknout...jinak se ta chobotnice rozchechtá 😉 ale fakt nevím...

s Tygrem zatím ty společenský hry moc hrát nejdou...jako děláme ty od Granny..ale prostě v jednom, nebo si to přizpůsobíme...on třeba neumí hrát ani pexeso...jednak se moc nechce střídat, a jednak to hraje tak...že si otočí jednu kartičku, tu si dá k sobě..a pak otáčí další kartičky, dokud nenajde tu stejnou 😅 😅 😅 a nejsem mu schopná vysvětlit, že musí otočit jen jednu a když nic, že hraju já 😅 😅 😅

ale v tomhle budou asi taky dost velký rozdíly mezi dětma, já prej hrála v pohodě ty klasický hry od 3let, a když jsem viděla, co hraje za hry ta čerstvě 4letá holčička od kámošky, tak to jsem teda čuměla 😲 to by Tygr jako asi vůbec nedával..no hlavně se u toho muselo mluvit, že 😝

susik77
3. srp 2011

@sisstin - jj rikali ze v poho muze mit aj plenky, oni se tam staraji dobre.ze tam maji nekt. deti aj od 1.5 roku. kamaradka tam dava malou asi od 3 let a je nadsena. no uvidime. ja se spoleham ze Teri je dost vyspela - tak vsestranne - moZna tak na 2.5 roku a snad to zvladnem...Bohuzel musim ji dat na cely den abych mohla jit do prace...kdyby to slo urcite by byla jen na dopo...

sisstin
autor
3. srp 2011

@susik77 no ono se to takhle moc předpokládat nedá bohužel...my měly v termínu holku, co měla holčičku fakt vyspělou...kecala snad od roku ve větách, hroznej chytrolín...s dětma problémy taky neměla...tak ji dala ve 2 letech do jesliček..a prej docela peklo. @romana ji zná 😉 a problémy maj prej doted...ale to právě spíš kvůli tomu, že je taková přechytralá a děti si s ní moc nechtěj hrát a učitelky jsou na ni už asi dost alergické 😝

susik77
3. srp 2011

@sisstin - aha, tak teri zas neni nejaka nadana-jako ze by byla jina 🙂 ona je v poho, za detmi az tak nebeha ale kdyz jsme venku s veru a s nejakou kamaradkou s detmi, tak terca beha za veru a za detmi, jako ze se s nimi taky hra 🙂
ja mam dilemu - ja ji totiz jeste kojim a chci klidne i rok, ale mm mi rika ze je na mne moc navazana kdyz ji kojim, ze ji mam odstavit. ale ja nechci-jeste si uzivam to pouto a aj kvuli imunite. ja kojim uz jen rano a pred spanim, to bychom zvladali aj kdyz budu pracovat...

sisstin
autor
3. srp 2011

@susik77 no myslím si, že když ji odstavíš, tak to žádnej velkej vliv do +ani do - co se týče školky mít nebude, to bych neřešila. Jak píšeš, když to je ráno a večer..a ne přes den, tak podle mě v pohodě 😉

jolinka
3. srp 2011

@susik77 caute, este furt doma otravujem 😉 😒
ako tie reci ze je dieta prilis naviazane, v 2 rokoch? ...... aaaaaach, co je to "prilis" praveze cim viac naviazes, tym bude samostatnejsia a cim viac chces odputat, tym viac sa decko na teba lepi... Mam to vyskusane. 😉

susik77
3. srp 2011

mm mysli ze ji prave ta skolka jeste posune ze bude mit nove podnety...kdyby byl nej. opravdu velky problem, nocni desy a podobne tak se vratim na RD...

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka Joli, ty jedeš přirozeně i v Atachament parenting...na tobě vidím, že to fakt funguje a je to přirozenost..není to vyčtené z knížek..to samé jako RABR 😀 jinak jsem si říkala, jestli náhodou UŽ...ale nechtěla jsem se ptát, páč vim, jaký je to otravný pak ke konci 😅

susik77
3. srp 2011

@jolinka - jj, terezka je dost v pohode, ale ona je velmi pohodove dieta od narodenia. len place ked odchadzam a ma zostat s mm. akoze mne to vobec nevadi len som zvedava ako zvladne socialne emocionalne tu skolku...

susik77
3. srp 2011

@jolinka - neboj, za chvilu urco pojdes do porodky. tusim si pisala ze ti uz odisla zatka...mne odisla tusim 2 dni pred 😉 tiez obidve deti po termine 😉

jolinka
3. srp 2011

@sisstin 😉 😉 ja mam vsetko metodou pokusov a omylov, ziadne ciste osvietenie a nacitanie spravnej literatury .. 🙂 bohuzial tych omylov bolo viac ako mi je mile ☹ a navyse mam hnusne dobru pamat a si ich aj pamatam...

viem ale ze este horsi omyl je sa k nim vraciat... 😉 😉
len mi je furt smutno ked vidim niekoho to robit tiez a este z presvedcenim aky je fasa rodic....ja som aspon tusila ze robim zle.

smardik
3. srp 2011

@andreabe já bych taky byla pro speciální ale tu jak psala siss at jsou tam děti opožděné, ne už fakt hodně postižené, ležáci. to nechci. no a právě taková školka kde by byli opožděné u nás není, musela bych do vedlejšího města a to si moc nedovedu představit-ráno zavést do školky Hanyho, pak jet do Ostravy s Tomem a tam ho do školky, večer naopak. no o práci mluvit nebudu to bych neměla šanci. Takže já ted zatím jsem pro integraci to běžné školky ale uvidím časem, pokud na ni mít nebude nedám ho tam, nechci at se trápí. ted bude od září chodit do jesliček a uvidíme jak bude zvládat, co budou říkat učitelky a pak se rozhodnu

smardik
3. srp 2011

@susik77 já bych klidně kojila dál pokud vám to vyhovuje, ráno a večer na školku mít vliv nebude a k té vázanosti nekojit nic nezmění. Já kojila bohužel jen do 7měsíců-pořád mě to štve a kluci jsou na mě vázáni, jsou to moji mamánci. ale jak by ne když jsme pořád spolu

ted mám klid jsou na zahradě s babi a dědou

jolinka
3. srp 2011

@susik77 to je velmi rozne... je viac dolezite ta emocna zrelost a schopnost si nachadzat uz aj ine kontakty nez len potreba matky... nez intelektova vyspelost.
Su deti co to zvladnu uz 2 rocne a su take co este v 5tich alebo aj neskor maju problem s kolektivom. Moja Johi bola pomerne rozumna, ale tiez som skusala si ju odputat skor ako bola zrela,dala som ju do MS 2,5 rocnu na skusku ale museli sme to ukoncit... vysledok ze sa na mna naviazala este viac a navyse tak nejak nezdravo, citovym vydieranim, neustalym knucanim, doliezanim... aj mi tym isla na nervy aj som vedela ze aj ja za to mozem, tak mi neostavalo len jej plnit a plnit tu citovu nadobu a obcas mam pocit ze stale este nema dost, akoby stale potrebuje ubezpecit, ze ju lubim, alebo sa mi snazi zavdacovat, ako by si myslela ze ju lubim pre nejake vykony ci vlastnosti, a nie len jednoducho preto ze je MOJA.

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka Joli, ale to už bude prostě povahou...jak jsi psala "zavděčovací" dítě, Tygr je dtto 😉

susik77
3. srp 2011

@jolinka - jj no uvidime, ja sa do prace uz musim vratit, uz vyberame nase posledne rezervy...akoze keby teri mala fakt vazne problemy v skolke tak by sme sa ten rok este uskrombnili a vratila by som sa na rd ale je mi aj luto veru ze by musela byt ten rok doma ked uz teraz len beha za detmi a stale sa chce s niekym hrat...

smardik
3. srp 2011

@susik77 jak píšeš že běhá za dětmi a chci si s nimi hrát tak to samé je Tom, proto ho dávám do těch jeslí. já jsem rozhodnutá vyzkoušet a uvidíme jak bude zvládat-koupím si 2měsíční pernamentku na 10 je to levnější než to kupovat každý měsíc zvlášt a pak se podle jeho reakcí rozhodnem zda bude dál chodit nebo ne. já doufám teda že ano kvůli něho, podle mě mu to prospěje a posune ho to dál

jolinka
3. srp 2011

@sisstin no ona to ma trosku hlbsie, aj nejake depkyk tomu, daco moze byt aj povahou po mojej mame, daco vychovou... proste to je dieta ktoremu by od zaciatku sekla ta attachment vychova, a to sa jej nedostalo, bohuzial. Kati s Misom su ovela pohodovejsi, K. so sebou nema aaabsolutny problem, tu som musela nahanat aby ku mne prisla, dlho som ju drzala na kojeni aby sme mali aspon nejaky fyzicky kontakt lebo inak na mna ehm sr...la.

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka nj, to je úděl nejstarších dětí...já bych taky ted už dělala spoustu věcí jinak u dalšího dítěte 😉

susik77
3. srp 2011

@smardik - jj sestra ma maleho o dva mesice starsiho od Teri. a 5-letou dceru. Kdyz se venku u nasich hraji veru s Katkou, tak Terezka za nimi taky beha...a maly je u moji sestry-on je v porovnani s holkami jeste mimi 😎 Terezka dost napodobuje Veru-vyliza za ni na vsechny prolezacky, hraji si spolu a tak-ona ji kopiruje. proto vlastne ani moc nevim co ji extra bavi - snad jsem si vsimla akorat knizky nejak vic ma v oblibe...jinak vsechno co verca...

jolinka
3. srp 2011

@sisstin jj, ale napr. u Misa nemam extra starost ze nezvladne skolku a pritom ide tiez pomerne maly, bude mat 2 r a 8 mesiacov. No maximalne by ostal doma, ale myslim ze sa mu bude skolka pacit, on sam hovori ze uz je velky, ze vyrastol na skolku, ze bude chodit k tete Erike 🙂 🙂 sa mu tam paci, pozna trosku prostredie i niektore deti po mene.

susik77
3. srp 2011

@sisstin - ja mam asi taky ten deficit jak psala @jolinka 😎 . Jsem nejstarsi a vzdy jsem si vsechno odnesla za vsechny 3 sourozence 😝 😎 Mozna jeste trochu hraje aj to ze jsem byla prvni 2 mesice v koj. ustavu - lebo mama byla pred porodem nemocna, az po 2 mesicich me mohla vzit domu 😖
Mozna aj proto to mam tak, ze nasi mi nejak nechybi, jako ze tam prijedeme na navstevu jednou za 3 mesice ale nemusim tam nejak casto...tu " pravou rodinu" mam mm a holky🙂

smardik
3. srp 2011

@susik77 u nás něco napodobuje Hanys a něco Tom-třeba vylézt na průlizku začne Hany a Tom napodobí, jak co no. ale jsou spokojeni, ted prý postavili u nás nové hřiště pro ty menší tak ho půjdeme odzkoušet o víkendu 🙂

jolinka
3. srp 2011

@smardik nemas nejake videjko z Toma ?

smardik
3. srp 2011

@jolinka nemám-bohužel vše je ve fotáku a ten je tak kaput že to z něj ani nestáhnu. Ale budu se snažit něco natočit jen je to trošku problém, on se strašně rád na sebe dívá a jen vidí foták už utíká za mnou podívat se