Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
3. srp 2011

@smardik chcelo by to zaujat ho nejakou hrackou, knizkou...aby sa tam dival. Stacilo by ako sa hraje, netreba nasilu nejaky "rozhovor" alebo tahat z neho aby daco povedal, deti vycitia ze to nie je prirodzene.

jolinka
3. srp 2011

@susik77 no teri ma fakt vyhodu ze jednak je mladsia a moze sa tahat za starsou a este total v pohode bez problemov, vyspela... 🙂 pre Veru naopak nevyhoda ze ona ma byt ten tahun.

Ja som bola rada, ze ta vyspelejsia bola prva, aspon K. mala dobry vzor, min. pre rec a socialne hry.

locika
3. srp 2011

Ahoj holky, nevím zda bych se mohla přidat se svým příspěvkem. Můj syn má hyperaktivní močový měchýř, pokud nejde hned na toaletu, pokud potřebuje, počůrá se. Loni chodil do školky jen na čtyři hodiny, tak to docela šlo. Letos bude muset asi bohužel ve školce spávat a obávám se, že to bude docela problém.

jolinka
3. srp 2011

@locika nezistovali mu ci ma dostatok ureazy? to je hormon co zahustuje moc a sposobi ze sa vie nahromadit vo vacsom mnozstve a dieta tak "nepreteka"
Ma aj ine problemy, komunikacne a tak?

locika
3. srp 2011

Zatím ne doktorka to chce řešit, až když se to neupraví samo do pěti let. Jiné problémy ani ne, jen bych řekla, že má trošku problém začlenit se do kolektivu, ale to je možná jen můj subjektivní pocit, protože jeho starší sestra byla a je hodně komunikativní dítě.

ygreen
3. srp 2011

@locika ahoj, to musí být pro malého hrozně nepříjemné, to je mi líto. Ale tady na diskuzi jsou maminky dětí s hlavně komunikačníma problémama - dysfatici, mentální retardace, opožděný vývoj, down, autismus, poruchy PAS, apod. Takže tady asi dobré rady nenajdeš 😒

susik77
3. srp 2011

@jolinka to je pravda, tak celkovo nam pripada Teri na 2.5-2.75 roku a Veru tak na 3.5 takze defacto je medzi nimi asi 1 rok psychologicky takze skoro rovesnicky 🙂

jolinka
3. srp 2011

@susik77 sak uvidis,.... este v tomto veku su velke individualne rozdiely ako sa deti vyvijaju, niekedy potom tie vyspelejsie trochu spomalia a tie "menej vyspele" nabehnu na rychlejsi vyvoj...to tazko porovnas.
Kati ma o cosi starsieho kamarata, uz mal 5 rokov, minule leto som chytala z neho depky ake vety zo seba sukal a celkovo ako vyspelo posobil, samozrejme nesiel ani ku Kati len s Johi sa hral. A toho leta... niezeby nebol dalej mudry, ale ostal skoro na urovni spred roka a Kati mala taky skok, ze sa toho leta stala jeho rovesnickou, normalne komunikuju a hraju sa a praveze slecna predskolacka Johi uz o neho nejavi zaujem... 😉

susik77
3. srp 2011

@jolinka - jj aj tu je jedna taka holcicka, este lepsia bola v terezkinom veku ako je teraz terezka - vercina rovesnicka. som myslela ze teraz v 4 rokoch uz snad cita a pocita...a ze vraj nic...chodi do skolky, rozprava basinicky, spieva ale to uz aj veru - bez skolky...
u teri ma tesi ze je taka bystra-ze jej to pali - akoze ja do nej netlacim nejake encyklop. vedomosti 😎 ale som rada ze ma ten potencial-ze je schopna sa ucit 🙂
teraz vonku sa hrala s holcickou rovnako staou-isli od nas dalej, ucupli sa a bastili bonbonky 😎 tak uz sa o nu tolko nebojim 😀 potom behala este za vercou a spol. ako tam santili 🙂 a doma tatinovi normalne vymenovala ktore deti boli vonku 🙂

jolinka
3. srp 2011

@susik77 potencial maju vsetky neboj 😉 😉 sa mi zda ze trosku tu vercu podcenujes... ja som z Kati tiez robila teliatko, toz zlata je, len trochu blba... 😉 😒 a coraz viac ma prekvapuje co je v nej

susik77
3. srp 2011

@jolinka - este ma teri prekvapila, dnes sme boli v meste, bola som nieco vybavovat, mm bol s holkami na zmrzke a pytala som sa mm aku zmrzku ma Teri. A teri mi odpovedala: jablkovu 🙂 Som len pozerala ze ako sa hned chytila 😵

susik77
3. srp 2011

@jolinka - nie, ona ma iny sposob myslenia ako terezka...veru bude asi na jazyky -ona ma super pamat 🙂

jolinka
3. srp 2011

@susik77 moja druha segra {nie bodka} ma dve dcery, Prva hotovy zazrak, 4 mesacna prve slova, 6 mesacna prva 2 slovna veta... 🙂 prosim pekne neprehanam, sama som pocula. 4 mesacna zamavala, urobila aka je velka, zatloskala na vyzvu ako konik, rocna plynule rozpravanie....
Jej mladsia dcera, v dacom ako Kati, neskorsi nastup reci 2,5 rocna prve jednoduche vety Tato e pes {tato je prec}, velmi detska, nesocialna, samotarka, motoricky nesikovna, kopec vselijakych fobii...

Dnes maju 16 a 18 rokov, starsia je sikovna ale ziadny genius, leniva jak vos, ziadne zvlastne zaujmy okrem disko, chodi na gympel, nosi 1 a 2ky ked jej stoja za chrbtom, inak kludne aj 4rku,
Mladsia premiantka triedy, jedina ma same jednotky, usilovna, inteligentna, maluje.

....tym chcem povedat, ze na konecny vysledok ma vplyv aj povaha dietata, a vyvoj aj v starsom veku.

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka si právě říkám, že ted se s Tygrem snažím jako něco dělat, někam ho posunout a dokopat...a on na to pak v pubertě hodí bobek...a bůh ví, co bude...takže člověk si není nikdy jistej, a to ani se "standartním" dítětem 😝

jolinka
3. srp 2011

@sisstin ty robis co mozes, a potom je to na nom ako to zuroci 😉 .. co narobime.
samo, cloveka velmi tesi ak je dieta mudre {sak je to aj moja zvysena hodnota, nie? 😉 ... tie geny a ta vychova, che} ale uz bolo dost takych co mali prehnane ambicie a dieta to nedokazalo vyplnit.

radsej byt skromnejsi, zamerat sa viac na tu spokojnost ... teda aby dieta CHCELO nieco dosiahnut pre svoju spokojnost, nie pre mna.

susik77
3. srp 2011

@jolinka - mas pravdu, ja som tiez asi dosiahla tu VS hlavne cielavedomostou 😝 😎 😀

jolinka
3. srp 2011

@susik77 😀 😀 😀
hm, a co si tym chcela povedat?

ygreen
3. srp 2011

tak, tak holky, já budu spokojená, když budou děti veselé, šťastné, nezakomplexované, s koníčky a zájmy, prolezou mi školu bez stresu a najdou si job který je bude bavit. Partneři, rodina je samozřejmost 😉 ať je tobík klidně kuchařem nebo automechanikem, hlavně že bude spokojenej. J8 sama jsme byla na sebe velmi ambiciózní,a le co mám děti, po nich nechci nic, než aby byly šťastné a zdravé 😵 😵 😵 😵 😵

ygreen
3. srp 2011

jinak já mám vejšku jen díky zabejčenosti a určité chuti studovat, páč jinak jsem třeba na matiku blbá jak štoudev. Mé schopnosti v oblasti matematiky končí v 5 třídě základní školy. A problém mám i s jazyky.

sisstin
autor
3. srp 2011

no a já VS nemám, páč jsem blbá a ještě k tomu líná 😅 😅 😅 😅 😅

jolinka
3. srp 2011

@ygreen ja s matikou detto 😉 😒 preliezla som cez nu v prvom rocniku, vdaka kamoskinim tahakom komplet opisana zaverecna pisomka, nastastie sme dalej matiku nemali.

jolinka
3. srp 2011

@sisstin ti verime oboje 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka tý jo, já su ale extrémně línej tvor 😉 já jakoby umím přitlačit, když mi teče do bot...ale pokud nejsem do té situace vtlačená, tak jako nula bodů 😉 a co se týče školy...já jsem dělala jenom to, co mě bavilo (šlo) a co mi šlo hůř (blbě), tak na to jsem házela bobek...takže ve třetáku jsem dělala repec z matiky..škola mě těžce nebavila..a byla jsem ráda, že jsem z ní vypadla 😝

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka já ani nikdy ty tendence být dobrá ve škole neměla. Základku jsem prolezla s celkem slušnýma známkama, páč jako úplně blbá nejsem...neučila jsem se nikdy a pak přechod na SS byla krutá realita. Takže jsem se neuměla učit, obor (ekonomie) mě těžce nebavil...takže jsem pak už fakt prolízala jen s odřenýma ušima (když jsem teda do té školy vůbec šla 😝 ). Se mnou si taky rodiče jako v pubertě docela užili 😝 a vydrželo mi to poměrně dlouho, dokud jsem nebyla těhu 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ne, to zas jako přeháním...ale tak nějak skoro tak 😕

jolinka
3. srp 2011

@sisstin no tak doooobre verim ti 😉

mne zase celkom palilo {az na tu matiku} ale takisto zdechlina, v zasade som vsetko nechavala na poslednu chvilu, daktore veci ma tak nebavili, ze som vytiahla skripta az poslednu noc pred skuskou alebo aj rovno rano na chodbe v skole. 😉 vyhoda bola jedina v tom ze v tazkom strese, som dokazala superrychlo citat a pamatat si, celkove moj mozog bol schopny pracovat len v strese, vzdy som si hovorila ze nabuduce zacnem skor a houby 🙄

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka čéče, to mi připomnělo jednu zábavnou historku....táta má dvojče 😀 , chodili do stejné třídy a měli nějak ve vlastivědě za úkol udělat heřbář..a měli na to asi půl roku 😝 takže táta to neudělal pro jistotu vůbec a strejda to dělal den předem, nasbíral nějaký kytky, nalepil je do sešitu a přejel válečkem na nudle 😅 😅 😅 kytky pustily zelenou štávu..a bylo vymalováno 😅 😅 😅 😅

evaje
3. srp 2011

Ahojte baby! Čtu vás stále, ale začala jsem chodit do práce, jsou prázdniny a nějak nestíhám. Teď jsem koukala o čem tu píšete a nedá mě nenapsat. Když byl Maty ještě tak dvouroční a já ještě netušila, jak na tom s řečí bude, tak skoro nemluvil. Šli jsme se známou na prochajdu a její synek, stejně starý jako Matyášek říkal rozpočítávadlo"eniky beniky ...." Jsem prohodila,jak jim to závidím, že jim kluk mluví tak krásně a náš ani žblept.A ten jeho táta mě řekl" a kdo to ve dvaceti pozná, že mluvil už ve dvou?"Prostě je důležitá ta budoucnost a s přítomností se člověk musí poprat. Strašně mě tenkrát vadilo, že jsem nevěděla o čem mu povídat, jak dalece chápe to, co mu podáváme. Takové to že ukážeš a pojmenuješ mě připadalo nekonečné a hlavně jsem věděla, že on to zná, ale nevěděla jsem co víc ho o věci zajímá. Strašně často jsem si na to vzpoměla a je to tak se vším, co se děti učí. Ne jen s řečí. Prostě je důležité, aby až budou dospělí dokázali žít spokojený život, našli si partnera a dokázali se o sebe postarat. Věděli, co je v životě důležité a jak se mají chovat, jak se poprat s těžkostmi. A to, jestli k tomu budou mít vysokou školu, nebo budou ovládat řemeslo, tak to pak asi není až tak důležité. Kolik je nešťastných lidí, co mají vysoké školy nebo nohatství... ? Doufám, že jednou od kluků uslyším, že měli krásné dětství a to pro mě bude krásná odměna 😉 Tak jsem se zase zakecala a fičím dát dokupy kuchyň a pověsit prádlo. Už ta plechaňa za mě konečně doprala. Díky pane vynálezče pračky! 😀
@jolinka 😕 Holka, ty jsi ještě dvojmo?Kdy toho klučíka pustíš na svět?Přestalo pršet, vylezlo sluníčko a udělalo se teplo, to už by se mu mohlo na světě líbit, ne? 😀

ygreen
3. srp 2011

@sisstin uvěřim ti maximálně že jsi líná,a le ty bys byla skvělá v té speciální pedagogice a hlavně už máš na netu reputaci jako kráva! Za takovou reklamu by jiné vraždily!

Já mám VŠ Hospodářskou politiku, obor veřejná správa - ekonomie - politika 😀

joli taky jsme měli matiku v prváku a prolezla jsem jen díky tomu že mě kámoš kybernetik naučil pár témat stylem - nevadí že tomu nerozum, hlavně že to vypočítám!

jolinka
3. srp 2011

@ygreen no ja ani nevypocitam, tie tahaky som opisovala nevediac co pisem

sisstin
autor
3. srp 2011

@ygreen no tak jedna věc je o tom mlet, a druhá to pak nějak použít v praxi že 😅 😅 😅 😅 mě by to asi i bavilo...bohužel v době, kdy byla šance...tak jsem neměla ani tucha..že bych něco takovýho mohla dělat.. 😉 a ted už jsem fakt líná něco jít dělat, nemám na to prachy ani odhodlání...prostě se mi fakt těžce nechce 😉 no uvidíme...ještě tak stará nejsem...ale zas studovat někdy do 35....nevím nevím zlatá rybko 😅 😅