Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
3. srp 2011

@ygreen no ale hlavne ze som nakoniec skoncila s cervenym diplomom, s ktorym si teraz mozem tak vytriet... 😀

evaje
3. srp 2011

Jééé já jsem taky taková super studentka jako vy! Stres být můj pohon. Já teď funguju mnohem lépe, než když jsem s klukama seděla doma a "nic "nemusela. Ve chvíli, kdy nestíhám, tak paradoxně stíhám mnohem víc 😀
@sisstin Nejsi ty náhodou narozená ve znamení štíra? 😉

jolinka
3. srp 2011

@sisstin inak to je fakt smutne ze tu pracu robia ludia co sice maju na to diplomy a papiere, ale vedia o tom prd a ten pristup k detom 😒

jolinka
3. srp 2011

@evaje uz ma vcera mm vozil po polnych cestach, nato som seno hrabala, dnes nejaka injekcia na dozrievanie onych porodnych ciest... i to slnko vyslo, len nas Mati nie a nie 😉 😝

evaje
3. srp 2011

@jolinka No ono je to asi pro to, že lezou na školu, kterou vystudují jen pro to, aby mli výšku. Praxe je pak jinde, že? Všechny známe...

sisstin
autor
3. srp 2011

@evaje ne, já jsem beran jako vyšitej 😀 😀

@jolinka Joli, no mě mají děcka docela rády...u mě by mohl být ten problém, že zrovna ne všechny děti jsou mi až tak sympatické 😝 a nevím, jestli bych jako uměla profesionálně to nějak potlačit 😅 to je fakt jenom taková nějaká představa...vůbec nevím, jak by to jako fungovalo v reálu...já vlastně ani nevím, co bych chtěla dělat...asi by mě bavila nejvíc ta logopedie, respektive nějaká terapie právě pro děti s narušenou komunikační schopností 😕

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka Joli, tak řekni manželovi...proštouchnout.....ehm 😅 😅 😅 😅 😅

evaje
3. srp 2011

@jolinka No však on půjde,asi čeká na pravou chvíli 😀

jolinka
3. srp 2011

@sisstin i to uz bolo 😉 dakto si uzil a ja zas tam kde sme boli

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka tak ted jsi mě rozsekala 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

evaje
3. srp 2011

@sisstin nech jéé, vždyť už mají čtvrtýýýý, musí vědět jak na toooo 😀

jolinka
3. srp 2011

ked mne sa to furt predlzuje... Johi 2,5 tyzdna pred terminom, Kati 2 dni po termine, Miso 11 dni po termine, Mati ???

evaje
3. srp 2011

Proč máme u příspěvků ty malé trojúhelníčky s vykřičníkem? Jak není, že není OK? 😕

evaje
3. srp 2011

@jolinka Snad nebude páte, to by jsi ho nosila přes rok. Těhulka rekordmanka 😀 😀

jolinka
3. srp 2011

@evaje he he
to nebolo voooobec vtipne 😀 😀 😀

evaje
3. srp 2011

@jolinka Joo a teď mě napadlo, že si tam děti možná nechávají nějaké vzkazy nebo šifry a čím víc jich je, tím déle trvá jejich rozlousknutí

jolinka
3. srp 2011

@evaje smarja, dobre ze hovoris, dam si urobit poriadnu inventuru maternice 😀 😀 😀

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka tý jo, ale jako 11 dní už je masakr 😲 já přenášela týden 😝 ale to bylo spíš tím, že jsem jaksi vůbec nevěděla datum poslední MS, ani kdy jsem otěhotněla..tak to byla spíš taková loterie 😅 😅 😅

jolinka
3. srp 2011

no nic, vsetky deti som rodila stvrtok alebo stredu... tak zajtra ma mlady poslednu sancu, inaaaak 😠

jolinka
3. srp 2011

bru noc, idem si oddychnut, zajtra asi dojdu dievcata, Johi je uz smutno za mamkou, Kati ako vzdy spokojna vsade {hlavne potrebuje chlieb a hry} tak to si uz neoddychnem

sisstin
autor
3. srp 2011

@jolinka Joli, tak držim palce..ať je zítra den D 😀 😀 😀

jolinka
3. srp 2011

@sisstin Dik

ygreen
3. srp 2011

@sisstin je to bakalář, tedy 3 roky.

susik77
3. srp 2011

@sisstin - mne strasne bavi medicina 😎 ani to nemam daleko z oboru, jeste jsem uvaz. po moji VS studovat medicinu, ale ted si rikam ze jsem rada ze mam 1 VS z krku a uz budu studovat jen moje hobby 🙂

ygreen
4. srp 2011

@susik77 já zase po první výšce chtěla jít buď na doktorantské, nebo na literární akademii Škvoreckého, hrozně by mě bavilo tvůrčí psaní,a le tam mají jen denní program a navíc je to soukromá a to doktorantské jakbysmet a v práci by mi to už nijak nepomohlo, takže jak řekl manža, je to zbytečné. Ale po tom tvůrčím psaní pořád pokukuju 😵 😵 😵

andreabe
4. srp 2011

@sisstin ja tak odveci teraz k tej skolke 😵
V Dialogu sa neplati nic, plati to poistovna,ale iba na jeden mesiac. Platila som iba 66 Eur, cize cca 1600 czk za stravu. Ak predcasne skonci, tak mi zvysok za stravu vratia.(co je mozne, lebo svokra ho vcera zase videla kruzit po triede(co vadilo uz na logohodine), ked po neho sla, tak neviem, ci mi ho nevratia 😅 )
A nepytaj sa, kolko stoji sukromna skolka..kamoska bude platit 500 eur na 5 hodin denne (asi 12 000 czk).
To by som nezvladla, aj keby som na polovicny robila..
a terapie-bezne stoji hodina 12 eur.

evcaaaaaa
4. srp 2011

Ahoj maminky dnes jdeme na to BERA vyšetření tak na nás prosím myslete ať to vyjde a s co nejlepším výsledkem děkujeme

smardik
4. srp 2011

dobré ráno tak jsem se pokusila aspon o nějaké video-ze 3jde použít jen jedno a ještě nic moc. jen se neděste tak s knížkama nepracujeme, jen jsem chtěla využít toho že je Tom na zemi tak jsem se o to pokusila, no jinak tak to je když se Tomovi nechce

https://www.youtube.com/watch?v=eVwMDvaMxns
susik77
4. srp 2011

@ygreen - mne taky zacalo zajimat tvurci psani,akorat jsem strasne lina 😝 jsem si nikdy nepsala ani denik 😝 😀
ale mam docela fajn fantazii na pribehy - kdyz jsem byla na jazyk. kursu v Anglii, tak me lektor pochvalil, ze pisu zajimave pribehy - mne hrozne bavilo kdyz byla nejaka veta bud na zacatku nebo na konci pribehu a mela jsem na to napsat pribeh 🙂

ygreen
4. srp 2011

@evcaaaaaa držíme palce, my jdeme 31.8.