Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
4. srp 2011

@smardik trochu z toho boli krk, lebo si to dala nabok 😉 😀

Tomi mi pripada celkom sikovny na rucicky ako si skladal tu knizku {inak presne aj my sme mali take obdobie ked tie leporela boli skor na ohradky, si to skladali okolo seba, nez na citanie ]
Len taka poznamocka, nehovor ako Tomik rozprava CC na macku ale ako to ma zniet Cici.

jolinka
4. srp 2011

@ygreen
@susik77
Inak baby ani som netusila ze je vo vas literarne crevo 😀 ja som ako tinegerka tuzila stat sa spisovatelkou alebo historickou... ostalo mi len vymyslanie rozpravok pred spanim. 😉 😅

ygreen
4. srp 2011

@smardik vypadá mladší než je, normálně bych Tomovi tipla tak 2 a čtvrt ročku 🙂 Honzík je bourák, jak za nim běžel do toho pokojíčku 🙂

ygreen
4. srp 2011

@jolinka jj, mě to děsně baví, já jsem knihomol,ale nejsem obdivovatel hodnotné literatury, já čtu brakovou 😵 a kdyby, tak bych i takovou psala, mám ráda černej humor

ad smardik - Jani, ty nevyslovuješ R, že? Asi né schválně, co?

sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik no ak autistický podle mě není vůbec 😉 tam je krásná interakce, co se týče očního kontaktu, imaginace atd. 😉 bohužel ale podle mě ta reakce na mluvenou řeč je fakt dost slabá 😉 a jinak je moc roztomilej..oba kluci 🙂

jolinka
4. srp 2011

@ygreen ked ty si zvyknuta na ty svoje obr deti 😉 😀

ygreen
4. srp 2011

@jolinka hele ty to mimčo nějak nechceš pustit na svět, co 😀

ygreen
4. srp 2011

@jolinka prej obr děti 😀 njn, jsou trošku větší, nóóó 😀 😀

susik77
4. srp 2011

@ygreen - nase taky...i kdyz ja jsem normal, mm 180 cm a obe holky frci tak na 90. percentilu vyskove...

jolinka
4. srp 2011

@ygreen hej, nasilu ho pcham naspat, ked sa vystrci 🙄 😀 😀 😀 😀
Misko ma teraz 91 cm a 13,5 kg a uprimne sa vytesujem aky je velky 😅 dievcata boli take na 3,5 roka 😝

sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik kdybych ho měla posuzovat celkově podle projevů, tak mi přijde tak na 18měsíců....pokud čistě podle toho, jak reaguje na řeč...tak to tak 15 měsíců 😉

jolinka
4. srp 2011

Ale inak Tomik mi na tvaricku aj pohybmi pripada na svoj vek, 2 rocne aj ked je velke, tam vidno ze tvar aj pohyby su detskejsie.

smardik
4. srp 2011

@ygreen mi co má ostříhané ty vlasy přijde že vypadá starší. ale je to dobře že působí mladší, aspon kvůli toho mluvení. Jo máš pravdu já bohužel R neumím, nikdy jsem se ho nedokázala naučit ale chci zas začít chodit na logopedii a snad se ho zvládnu kvůli klukům naučit. Já ho umím ve slově doprdele to mi jde ale jinak to je problém

@sisstin tak to u nás vypadá většinou ale bývá to horší

ještě nahraju dvě videa-jedno kdy hezky spolupracuje a druhé kdy mě má totál na háku a jdeme ven

ygreen
4. srp 2011

@jolinka já přenášela 8 dní než mi vyvolávali porod a bylo to děsný, ty poslední dny - s Tobiášem 😒
Tak Thea měla v 10měsících 80cm a 13,5kg 😀 ale ta převážila i Tobiáše, ten měl v roce jen 12kg.

A Tomík mi právě přijde jako tak na 2 a kousek, takže tak o půl roku mladší, než je, páč pokud se nepletu, tak bude mít za 2 měsíce 3 roky. ale ono je to lepší, páč to se pak nebije s těmi schopnostmi. A smardik psala že je drobounká;o) tak je to jasný.

ygreen
4. srp 2011

@smardik prej doprdele 😀 😀 😀 😀

smardik
4. srp 2011

@ygreen jo 3 bude mít v říjnu

ygreen
4. srp 2011

dá se vůbec ještě naučit R když máš mluvu tak zažitou? Tak ale bez R se dá žít dobře, ne, důležité slovo umíš 😀

smardik
4. srp 2011

@ygreen já nevím prý dá ale je to těžší, uvidíme. tak v některých slovech je to problém a pro mě upřímně dost velký třeba jak objednávám Toma k dr. to mám problém s příjmením-Šmarda, všichni rozumí Šmajda. Naštěstí manžel to chápe takže objednává telefonicky on. naši se hodně snažili, na logo jsem chodila dlouho i na takové pobyty, doma jsme cvičili ale prostě jsem se to naučit nedokázala

ach jo zas mám jedno video naopak a nejde mi otočit

ygreen
4. srp 2011

moje 12 letá neteř má slabou expresivní dysfázku a neumí taky R

sisstin
autor
4. srp 2011

jinak mě sere, že jsem nenatáčela Tygra, když byl ještě mimon...nebo když ještě úplně nerozuměl...mohlo by to být zajímavý srovnání ted s přítomností..no ale asi jsem v té době z toho byla tak v prdeli, že mě to ani nenapadlo 😝

co se týče projevů, tak Tygr taky jednak vypadá klidně o rok mladší..a taky si myslím, že ty jeho projevy neodpovídají věku...ale jako špatně se mi to posuzuje, není to objektivní 😕

jolinka
4. srp 2011

@smardik Ja som nevedela so segrou R do 8 rokov... ona ho doteraz nema uplne ciste, skor take francuzske, ale v beznej reci to nepoznat.

smardik
4. srp 2011

@ygreen možná jsem taky něco měla já fakt nevím, ono se to před více jak 20 lety neřešilo a taky strašně špatně píšu, škrábu jak kocour nikdo to po mě nemůže přečíst tak i takhle tam možná něco je ale diagnostikované nemám nic

jolinka
4. srp 2011

@sisstin aj to ako deti reaguju na kameru... mne tiez K. pripada detskejsia ako rovesnici, na niektorych videach posobi este nezrelejsie ako v skutocnosti...

smardik
4. srp 2011

@sisstin tak nějak se shoduješ s psycholožkou, kecela bych ale reakce na řeč tam je myslím 15měsíců, jeho mluva 12 měsíců a motorika byla plně do 16měsíců

sisstin
autor
4. srp 2011

@jolinka no tak já bych řekla, že jak Tygr reaguje na kameru...tak to je i stejný ve skutečnosti...teda občas se možná víc předvádí..ale spíš je to fak takový reálný 😉 ona strašně moc dělá ta mluva, to dítě hned automaticky působí mladší...třeba kdyby mluvil normálně, tak by mi ani nepřišlo, že působí mladší...

ale Kr. mi říkala, že v těch projevech je cca asi o 6 měsíců pozadu, že se to jako netýká nějakých dovedností nebo tak...to má k věku většinou...ale ta řeč-neřeč to prostě ovlivnuje, má i tu motoriku slabší a tak 😕

sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik tak motoriku já takhle posoudit moc neumím, obzvláště tu hrubou ne 😉 já jenom vím, že ve dvou letech by měli chodit cílesměrně...ve třech letech střídat nohy do schodů...ale to je asi tak vše...u té jemné to neposoudím už vůbec...třeba jak jsme byli minule, tak mně se zdálo, že má tu jemnou už v pohodě...a podle Kr. tam přetrvává "mírná neobratnost" 😉 a to tam v pohodě navlíkal korálky, třídil malý knoflíčky a tak...takže nevim, jak se to pozná 😉

smardik
4. srp 2011

@sisstin já taky ne, to máme psané od té psycholožky ale vidím na Tomovi že v té jemné žádná sláva, třeba jak děláme tu čočku tak to jde Honzíkovi daleko líp do těch prstíku vzít a dát do lahve. navlékání korálku zatím nevím ty chci ted kupovat

ygreen
4. srp 2011

@sisstin jen podle vzhledu mi Tygr přijde na čerstvě tříleté dítě, maximálně, ale jak psala Joli, je to o tom, že já mám doma obry a navíc jak píšeš, ta řeč/neřeč. Ale pak se člověk zaměří jak tygr seká logico a ty jeho 4 ročky jsou jasné 😵

Tobiáš má dnes kecalku a od rána opakuje - tedy snaží se odposlouchat a opakuje nesmysly, ale intonačně příbuzné, to je super 🙂

smardik
4. srp 2011

holky ještě jedno video

https://www.youtube.com/watch?v=YmJgSfEK9Fw

to druhé mám naopak zas dávat ho nebudu a řeknu bráchovi až přijde z práce třeba to nějak otočí

ygreen
4. srp 2011

@smardik tak jsem s napětím čekala do konce, páč jsem vůůůvec netušila o čem to mluvíš 😀 😀 😀 a ona kniha

a tohle zoufalství, když to dítě takhle "zlobí" znám moc dobře