Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
4. srp 2011

@sisstin nevěděl, měla jsem jen vystrčenej foťák zpoza zdi

sisstin
autor
4. srp 2011

@ygreen zkus fakt nahrát něco, když on bude vědět, že ho natáčíš 😉

ygreen
4. srp 2011

@sisstin okey, zítra dopo něco dodám

ygreen
4. srp 2011

dobrou

smardik
5. srp 2011

dobré ranko

@ygreen jak jsme u logo tak logo to taky dělá stejně-řekne ukaž vláček-on ukáže a udělá jak to dělá, zas jen citislovce vědět a nic víc, k čemu se to vztahuje ja podle mě na houby. a Tom nepoznal ze začátku na obrázku vůbec nic, ted už trošku jo. a on vidí třeba kočku - na obrázku a začne dělal čiči, já chci po něm kočku mi ji ukáže, podá a udělá čiči. pro mě osobně je důležité poznat i vědět zvuk ale možná se pletu

smardik
5. srp 2011

@evcaaaaaa bobek malý, aspon že to má za sebou. No aspon mě to utvrdilo v tom že my na to nepůjdeme, podle mě Tom slyší a tohle by určitě nezvládl a uspávat ho nenechám pokud to není nutné

evcaaaaaa
5. srp 2011

@smardik. Díky za útěchu jj bylo to děsný jinak ohledně toho objednávání se musím omluvit teď nějak došli penízky malej měl narozeniny takže se dost nakupovalo tak promiň ale na vánoce budeme určitě něco kupovat tak se nějak domluvímě jo?😉

smardik
5. srp 2011

@evcaaaaaa jasný v pohodě jen mě to napadlo, já objednám až po výplatě nakonec 🙂, a to nevím jestli mi to vůbec vyjde beru od kámošky velký balík oblečení po jejím synovi, hlavně Lindex a kapphal za 3500 takže nevím. ale protřídím si to a co se mi nebude líbit, hodit prodám

bodka70
5. srp 2011

ahojte dievčatá, dnes v noci o 1,35 hod sa narodil Jolinke malý (veľký 😉 Matyáško , 52cm , 4060 g, Joli i bábo sú v poriadku. 🙂

ygreen
5. srp 2011

@bodka70 supeeeeer, tak Jolince moc gratuluji k Matyáškovi 😵 😵 😵 😵

leporelo
5. srp 2011

@jolinka Blahopřeju 🙂 , ať je M. hodně zdravý a v dobrém smyslu "standardní"

magimary
5. srp 2011

@jolinka blahoželáááááááááááááááááááááááám!!!! tak si sa dočkala! 😅 😉 😵

sisstin
autor
5. srp 2011

@jolinka jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj...až mi vyhrkly slzy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andreabe
5. srp 2011

@jolinka tiez sa pripajam a moooooc gratulujem 🙂 🙂 😉

andreabe
5. srp 2011

@sisstin @ygreen az teraz citam vcerajsi pokec, skoda, ze si nemozem pozriet Tobiaskove videa..ked budem na pc, tak ich skuknem, som dost zvedava 😵 😉
Ja ta sice ani nepotesim, ale ani nezdepkujem 😉 podla popisu to fakt moze byt PAS a rovnako aj recept./zmies.dysf...
u nas takisto neviem...vcera som nahrala nejake videa, sice narychlo, ale aspon su objektivne..
tak by som vam to sem supla na posudenie..ale nam v tej robote nic nejde este som aj v tychto veciach mierny antitalent 😅
Skusila som sa prihlasit na ulozto.sk , este som si aj kredit kupila ale nic mi to nestahuje 😕
Inak mne sa podla mojho videa zda, ze Luky uplne v poho so mnou komunikuje...ale mozno mam uz skresleny maminkovsky pohlad 😉

sisstin
autor
5. srp 2011

@andreabe no to je asi právě to, že pro tu maminku se zdá, že komunikuje v normě...a ono u zdravých dětí to pak vypadá jinak 😉 prostě to ukazování a sdílení pozornosti je šíleně nutný.. protože to ukazování v podstatě nahrazuje mluvení...takže děti, které mluví...tak už o té věci prostě mluví...a děti, které nemluví, tak na ni ukazují...

bez ukazování a sdílení pozornosti nikdy není ta komunikace v pořádku 😉

andreabe
5. srp 2011

@sisstin v norme sa mi ta komunikacia fakt nezda 😀 😀 ale v ramci moznosti jeho porozumenia, alebo skor neporozumenia 😔 , sa mi zda v poho, nepride mi to na pas..
tie pochyby vychadzaju najme z toho jeho chodenia okolo miestnosti, krikov, murov, nehra sa s detmi a malo ukazuje 😝 no a malo rozumie 😝
skus pozriet aj druhe video..proste mi pride, ze sa snazi so mnou vyslovene komunikovat..ale zaroven si dava este hracky do ust, celkovo je oneskoreny vo vsetkych oblastiach, vyraznejsie v tom porozumeni..ci to nebude nejaka lahka mr 😔

sisstin
autor
5. srp 2011

@andreabe no viz. IP 😉 třeba to cucání věcí mě právě taky tak zaujalo, že v jeho věku už je to takové trošku divné 😉 on jako určitě komunikuje, taky si nemyslím, že by měl PAS... 😉 takhle na živo to pak vidět, tak je to takový sluníčko...

Andrejko, fakt nevim..taky budeš muset počkat na tu Kr. 😉

andreabe
5. srp 2011

@sisstin jj, uz som citala ip😉
videa este nejake dorobim, poslem thor.,co si mysli a cakam na kr.😝

anarae
5. srp 2011

@bodka70 super hlavně že jsou ok 😵

smardik
5. srp 2011

@bodka70 super moc gratulujeme 🙂

evcaaaaaa
5. srp 2011

Joli gratulka leti tobe i malemu /velkemu Matyaskovi hlavne zdravicko

evcaaaaaa
5. srp 2011

Ja nevim jestli je to mozne ale D pokud jela doma televize tak si nehral nereagoval na jmeno nechtel si se mnou hrat a vubec byl tak trochu asocial a ted mesic neni tv vubec jen u obeda cca 10 minut a maly objevil kouzlo hracek a toho ze s mamou je prca a ze mu poslu auto micek zpatky atd proste sto a jedna

smardik
5. srp 2011

video s Tomáškem, i tam něco řekl ale nechtělo se mu, spíš to je at dá pokoj tak to je nic moc, jak chce on sám říká to lépe

https://www.youtube.com/watch?v=hC9bG8c87Bc
dalea
5. srp 2011

😀 Ahojte ,@jolinka este raz blahozelam,poriadny chlapisko 😀 😀 Ja som dostala SMS uz rano po 7, bola som prave s malou na ceste ku pedopsychiatrovi 😝Dnes som mu vravela,ze ma este slabsie to porozumenie a videl to aj sam,ked sa jej pytal,kolko ma prstov na ruke,tak hned ukazala styri,dal jej spocitat a spocitala tiez len do 4,proste si myslela,ze sa pyta,kolko ma rokov 😝 Alebo sa jej pytal,s kym sa doma hraje,tak povedala ze so svojimi hrackami 😕 Potom skusal otazky,aku chut ma citron,cukor,sol,sol nevedela,kolko noh ma pes,povedala spravne,ale tie dalsie otazky si uz nepamatam,ale odpovedala spravne 😉 Tak vravel,ze reaguje celkom dobre 🙂 Tak isto som sa ho spytala na tu jej fantaziu,tak vravel,ze za tym nevidi nic chorobne,ze ma velmi bohaty vnutorny svet,ze z nej mozno bude spisovatelka 😅 No a mame sa zamerat,az zacne skolka,ci uz bude viac respektovat ten rezim a prikazi ucitelky,aby sme zistili,ci by bola schopna zvladat rezim normalnej skoly 😅 A ako obvikle kontrola o 3 mes. 😝

susik77
5. srp 2011

@bodka70 - super spravy, gratulujem tiez! nech sa im dari🙂

susik77
5. srp 2011

@dalea - aj verca je na tom podobne. inak tiez mi pripada ze ma veru velmi bohaty vnutorny svet 🙂

ygreen
5. srp 2011

@andreabe já se naotravovala ječtě včera na FB sisstin 😀 každopádně myslím, že Tobís PAS není. Dnes jsem se zaměřila na to ukazování a sdílení a ukazovali jsme si v katalogu playmobilu a hodně jsem ukazovala a pojmenovávala a on tedy začal taky trochu sám ukazovat na to co se mu líbí, nebo co ho zaujalo, ale je takovej nesmělej.

No každopádně se vážně rozmlouvá, včera večer začal opakovat ty citoslovce na pracovních kartách a dnes přidal na kočku že čiči, tytyty, háá - jako haló, mňam - a už né jako opakování, alejako pojmenování předmětů. Akorát je pořád nesmělý a nezačíná první, musím mu ukazovat obrázky a ptát se ho. Ale třeba si telefonuje s dětským mobilem a volá "haóoo" a nebo baští nějakou ňamku a říká "mňam".

A jak dnes přikrýval They hadrovou panenku v koši s čistým prádlem dětskou péřovkou, hladil jí a pak jí nesl na gauč a přikryl jí dekou 😀 😀 Thea dostane za měsíc na narozky panenku miminko s funkcema a kočárek, tak musíme koupit ještě postýlku a Tobík si bude hrát a učit se na panence 😵

ygreen
5. srp 2011

@smardik na tom videu to vypadá, že Honzík bude brzy, hlavně až přesáhne Tomáškovu úroveň, mu dávat pěkné kapky 😒 ale Tomík je takovej slaďounkej. Jak mu vadí ten písek a naříká u toho když ho má na ruce 😉 bobíkl, jak mu to vadí. To Tobiáš je jako Honzík, tomu je tohle jedno.
Tomášek mi připadá takovej milej, hodnej, NEZÁKEŘNEJ;oD

dalea
5. srp 2011

Inak,baby,dnes,ked sme boli v tej nemocke,si manzel vsimol a vravi,aha,uz strieda nohy 😉 Lea az teraz zacala striedat nohy pri chodzi dole schodmi 😅 Este tak 2 tyzdne dozadu ich nestriedala a medzitym zacala vyliezat sama na poschodovu postel,kazdu chvilu je tam,tak sa ta hruba motorika asi nastartovala 😅 Inac na tu nasu postel sa velmi zle lezie,neda sa tam dobre chytit,aj schody su blbe,i ja tam mam problem,ked lezie,radsej nepozeram,lebo by som ju tam nepustila 😅 😀 😝