Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

juliska182
6. srp 2011

@sisstin motanicu som aj dnes šla kúpiť do maritnusu a vypredané, a to sú už tri časti v predaji

sisstin
autor
7. srp 2011

@juliska182 tak to jsme měli něco podobnýho, akorát to bylo o moc větší..měli jsme to půjčené z RP a Tygra to vůbec, ale vůbec nebavilo...hlavně asi proto, že ty čudle šly fakt strašně blbě..šlo to blbě i mně...s tím hýbat...takže se na to radši hned vyprděl 😉

s těma pomůckama mě napadá jedině to, že bych ti to koupila tady, dala to MP a on by to poslal z Národní banky rovnou, mají to zadarmo tuším 😕 takže by se neplatilo poštovný na SK, on by to poslal přímo z Bratislavy..odkud jste přesně? 😉

juliska182
7. srp 2011

@sisstin ďakujem za ponuku, ak zase niečo objavíš čo u nás nezoženiem ani podobné, rada využijem. Včera v noci som sa, ale zaťala a prehľadávala net, tak som čo to našla a už aj objednala, aj som to prehnala, ale ostane mi na Riškove narodeniny a aj vianoce sa blížia 🙂))))

smardik
8. srp 2011

dobré ranko 🙂

včera jsme byli v Zoo a super, Tomáškovi se to líbilo a zvířátek si všímal, ukazoval na ně a smál se. Nejvíc se mu líbili kačeny a kozy-mezi ty dokonce i šel což jsem fakt nečekala, kačenám házel jídlo a lítal od jedné strany rybníku ke druhé, byl moc šikovný. Bál se opic, ony jsou tam dost hlasité tak těch se bál

evcaaaaaa
8. srp 2011

Bre ranko Jani fotecky super jste hezounka rodinka jinak já v sobotu naučila danika stipanou pusu 😀 dneska je nějak výživny protivný až hrůza hold jede po vzoru tatínka

smardik
8. srp 2011

@evcaaaaaa díky 🙂

jo a Tomík měl poprvé v životě nanuk-lízal ho sám, lízal ho do té doby než mu začal téct a kapnul mu na ruku, pak se rozbrečel a dal ho dědečkovi

sisstin
autor
8. srp 2011

Brý den,

@evcaaaaaa tak super, Tygra zvířátka vůbec nezajímaj, takže pro nás je ZOO trošku pasé 😝 jinak jsem právě koukala, jak má Tomášek nanuka, Tygr by ho nedal do pusy 😝

tady zase hnusně, takže budeme celej den pracovat...klasika 😝 a odpo už jdu konečně na tu poštu 😉

paolin
8. srp 2011

ahoj holky! jsme zpět z dovolené. byli jsme na klasickém stanovém táboře a fakt supr! dětí přes 20, 8 maminek a 4 tatínci 🙂 klukům se tam strašně líbilo, Adam při odjezdu plakal 😉 jinak má 4 nová slovíčka - dům, mu=mamut, átup=nástup a opakoval hutututu když děti hráli. byl opět hodně úzkostlivý, ale sem tam spolupracoval. byla tam dvouletá holčička a ta byla fakt v poho. Adam oproti ní kňoura obecná.. holt se dost viditelně vymyká...ale vařila nám Janička, která dělala speciální pedagogiku a prý to s ním ještě není tak hrozný 😉 jinak než si některé maminky zvykly, tak bylo docela vysvětlování. Adam totiž oblíbené osůbky zdraví plácnutím po zadku 😀 prostě přijde třeba ke kamošce a plácá jí jednu přes zadek nebo stehno, aby na sebe upozornil 😀

smardik
8. srp 2011

@sisstin tak Tomík má rád zmrzlinu a tu jí i ted jak mi nechce jíst, dám mu ji trošku do jeho kornoutku a sní ji i kornoutek tak aspon něco snědl, no a včera jsme si koupili nanuk a Tomášek ho zabavil

paolin
8. srp 2011

@smardik Adam taky rád zmrzku. na táboře jedl i polívku! sice jen dva dny, ale krásně jedl 🙂

ygreen
8. srp 2011

ahoj, hezké fotky;o)

Tobís zmrzku rád, chodíme na kopečkovou 🙂

evcaaaaaa
8. srp 2011

Tak danula včera lizal melounovou zmrzku

sisstin
autor
8. srp 2011

holky, tak ten hrad je fakt super...Tygr se díky němu naučil AKTIVNĚ říkat slova : dlouhá, krátká a prostřední...a ještě i předložky...říká zelená, na ni modrá... nebo oranžová, na ni zelená...super 😵 😵 😵

a už jsme postoupili do toho složitějšího levelu ze 4 kostek 😵

sisstin
autor
8. srp 2011

jinak doufám, že to nezakřiknu 😝 ale Tygr je v poslední době hrozně hodnej...absolutně se nevzteká, neječí, neřve...na všem se s ním dá v klidu domluvit.... tak snad to vztekání bylo jenom 14denní období a už je po něm...doufám 😅

paolin
8. srp 2011

@sisstin to by bylo supr 🙂 hodně dětí má období vzdoru jen 14 dní..

bodka70
8. srp 2011

ahojte dievčatá, posielam vám prvú fotku malého Matyho od Jolinky, je tam ešte taký trošku opuchnutý od pôrodu, Jolinka potom určite dám lepšie foto z malého. V utorok by už mali Jolinku pustiť z pôrodnice. Zatiaľ sa má dobre, boli na začiatku trošku problémy s mliečkom, predsa len malý je veľký "chlap" , tak mu na začiatku bolo málo, trochu ho dokrmovali glukózou, ale už pekne papá od Jolinky 😉.

sisstin
autor
8. srp 2011

@bodka70 jůůůůů..tak ji vyřid, že ji pozdravujeme 😀 😀 😀 😀 😀 krásnej je 😵

holky, já zjistila, že má Tygr docela problém s porovnávání velikostí 😕 jako umí ukázat, co je malý, co je velký, co je dlouhý atd., s tím problém není....

ALE

když má obrázek v určité velikosti, a vedle jsou ty samé obrázky...jen větší a menší....tak už mu dělá docela problém ukázat, který autíčko je větší než to první, který je menší než to první... 😕

takže s určováním pojmů problém není (malý, velký, dlouhý, krátký)...ale pokud to má porovnávat s určitou velikostí, tak to už docela problém je 😝 takže na to se budeme teda muset víc zaměřovat, toho Soba Boba budeme muset dělat každej den 😔

evcaaaaaa
8. srp 2011

Jejdamane ten je úžasný teda úplně mě to vrátilo o dva roky zpátky tu brdo to už ani není pravda že byl Danik takovej
Dnes mě z něho trefi furt kramuje v lince a tak vůbec má dneska hnusnou náladu

sisstin
autor
8. srp 2011

tady pro představu, se to blbě vysvětluje takhle 😉

andreabe
8. srp 2011

@sisstin ale to je dost tazke 😉 To by Luky nedal, on mi akurat roztriedi napr male lopty a velke lopty.
zmrzku by inak taktiez nedal, pre neho je prilis studena 😅
@bodka70 pozdravuj Joli, maly je nadherny 😉 🙂
@smardik pekne fotky, to je co za zoo, ze sa tam moze medzi zvieratka?

sisstin
autor
8. srp 2011

@andreabe no ptala jsem se v termínu, a neumí to dost "standartních" dětí, takže ono to je asi spíš až od 4let, tyhle pojmy: co je větší než xy, co je menší než xy, co je stejně velký jako xy atd. 😉

andreabe
8. srp 2011

@sisstin som si myslela, ako ja si to samozrejme neviem ani predstavit, ze by mi maly vobec rozumel 😅 ale znie to tazko aj pre standardikov 😉

argousek
8. srp 2011

@jolinka gratuluju k malému, je nádherný 😉 🙂

smardik
8. srp 2011

@andreabe je to Zoo Ostrava. Ted mám udělali nový koutek-na statku právě tam jdeš mezi kozy a ovce a můžeš jim dát i najíst-ty jejich granule co koupíš za 5 korun, děcka je hladí super. No a pak tam jsou ještě morčátka, malí králičci, kuřátka-ty jsou v kleci ale vidíš je, jsi hned u nich, krávy-ty si taky můžeš pohladit. je to nově udělané a fakt moc hezké, tady je víc fotek http://www.zooostrava.cz/cz/zoo-pro-deti/expozi...

evcaaaaaa
8. srp 2011

@andreabe tohle je zoo v ostrave maji tam "statek" pro deti kozy prasatka a spol. 😀 😀 😀

andreabe
8. srp 2011

@smardik vyzera to moc dobre 😉 ja som pocula velmi dobre referencie na Lesnu (v Zline), sa tam s malym chystam, mame to asi o 150 km blizsie🙂

evcaaaaaa
8. srp 2011

jj vlesne jsem byla a musim doporucit 😉

dalea
8. srp 2011

@sisstin To porovnavanie je dost tazke 😉 Mne dosiel ten sob bob v maji,tak som to s Leou robila a ked som si tu ulohu pozrela,tak som bola presvedcena,ze ju neda,ale na moje prekvapenie ju dala 😅Ale je strasia od tigra o 7 mes.takze tiger ma este cas 😉 Tam je dost tazke,to niektorym detom vysvetlit,co vlastne po nich chces 😝
@andreabe U nas to je v zoo Bojnice,neboli ste? 😉

dalea
8. srp 2011

@susik77 Zuzka,Teba som sa chcela spytat,kedze Verca je Lei dost podobna 🙂 Ci si aj Tvoja napr. nezamiena slova ESTE a UZ 😉 Toto Lea vravi naopak,napr.Ked treba ist spat ,Nechcem uz spinkat,namiesto nechcem este spinkat 😝 Alebo tym ako rozprava viac,ako rozumie,tak si napr. niekedy myli slova ZABUDNUT a POMYLIT SA 😠 Napr. jej nieco zabudnem priniest,ona mi to pripomenie a povie mi,mamka,ty si sa pomylila,namiesto,ty si na to zabudla 😅

smardik
8. srp 2011

@andreabe do Lešné určitě jedte, je tam super. My byli loni, letos to už asi nestihneme. v tom září jak budeme v Praze chceme jít do Troji