Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik ale ona to kr. přizpůsobí tomu, co napíšeš, že Tomík umí 😉 třeba my měli to samé jako @susik77 jen jako fakt nedokresloval nohy nebo ruce, páč nenakreslí nic..po něm chtěla jenom napodobit tah 😉

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik tak předhánění, co který dítě umí dřív a líp je přece mezi matkama národní sport 😀

smardik
8. srp 2011

@sisstin jasný jen mě to tak zajímá, tak týden předem ji napíšu jak jsi psala

smardik
8. srp 2011

@sisstin jo asi jen já jsem takový upřímný blbec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

susik77
8. srp 2011

@sisstin = no veru to nakreslila odveci=tak ji dala ze ma grafomotoriku na 2,5 roku a asi ji to motivovalo ze za mesic uz kreslila super postavicky aj s prstami, cepici, oci, usi, nos, dokonce aj saty 😎

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik ale klasika bude vložit tvary, nejdřív mu dá tu desku normoš..a pod to ty tvary...a pak tu desku otočí, aby to měl vzhůru nohama 😉 pak dávat takový obdélníky do podložky - některý mají čtvercovou základnu, některé oválnou atd, a podle toho výřezu to dává do toho stojánku 😉 navlíknout korálky, přiřazovat barvy, postavit z kostek podle předlohy komín, mašinku, most (a něco dalšího), my se za most už nedostali 😉

přikládat k obrázkům druhou půlku, složit puzzle ze 2 a 3 částí, no a pak hlavně to porozumění řeči 😉

sisstin
autor
8. srp 2011

@susik77 my u grafo ani věk nemáme, jen že je nekoordinovaný a je tam snaha o nápodobu povahy a směru tahu...ale fakt on nekreslí vůbec nic, jen čmáranice 😉

smardik
8. srp 2011

@sisstin dík takže snižujem náročnost, nezvládá nic 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik ona to fakt přizpůsobí tomu, co napíšeš 😉 a pak se jde bud to dolů nebo nahoru 😉 podle toho, jak to tomu dítěti jde...třeba v tom zrakovým rozlišování se Tygr dostal až na pět let, to mu zvyšovala náročnost 2x...u toho stavění z kostek zas musela jít dolů...ona začla tím mostem, a to ani prd 😝 atd. 😉

smardik
8. srp 2011

@sisstin takže tak týden předem ji napsat jo. no ale zatím nevím co bych ji ted o Tomovi napsala že umí

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik no tak ukazuje a sdílí pozornost, reaguje na základní slovní pokyny 😉 přiloží na sebe dva stejné obrázky...napodobuje, domlouvá se neverbálně 😉 a napiš jí, i to co neumí, že má třeba problémy s tím jezením a plínky a tak..prostě co tě napadne...

a je dobrý tam popsat i ten vývoj od narození na poprvý..pak ji třeba napiš, co ho nejvíc baví, ona tím začne 😉

susik77
8. srp 2011

@sisstin = nam hodnotila jen grafo, vizuomotoriku=tu ma na 3-3,5 roku nerozumi a slovni zasobu ma na svuj vek...

smardik
8. srp 2011

@sisstin super dík, ten vývoj kdy seděl,chodil myslíš nebo jen co se týče řeši? no baví ho autíčka a pak motorický labyrint, kostky taky tak snad něco takové bude mít

sisstin
autor
8. srp 2011

@susik77 tak tu vizuomotoriku jsme měli právě na 3roky jenom 😉 jinak verbální i neverbální porozumění a kognitivní dovednosti k věku....exprese na dva roky 😝

sisstin
autor
8. srp 2011

@smardik všechno, i kdy začal chodit atd. 😉 prostě celkově jak se vyvíjel...jestli jsi třeba pozorovala někdy, že se zasekl..nebo měl regres 😉

smardik
8. srp 2011

@sisstin díky, bez tebe bychom byli úplně ztraceni

susik77
8. srp 2011

@sisstin aj veru vyborne kognitivni...ona se super uci.

sisstin
autor
8. srp 2011

já doufám, že ve 4 letech tam snad ten most postaví..jinak by to bylo peklo 😅 😅 on to fakt vidí placatě...prostě místo aby tu poslední kostičku dal nahoru, tak to cpe sice nahoru, ale na ležato 😝 ..

i v tom Hradu to občas blbne...tam je to nakreslený, modrá, na tom zelená a na tom oranžová věž...a on by to nejradši stavěl jako naplacato, že by to dával za sebe a ne na sebe...prostě na tom obrázku on to vidí placatě a ne 3D...

ale já mám tenhle problém doted, takže možná v jeho věku bych na tom byla stejně..to nikdo neřešil 😅 😅

romana
8. srp 2011

@sisstin ahoj, s hradem máme stejný problém, staví to naplacato. a začíná se nám to promítat i do reality, to špatný prostorový vidění - nemá problém říct, kde je nahoře, dole, vpravo, vlevo, uprostřed, když je to ve 3D, ale jakmile je to naležato na obrázku, tak má problém 😖

sisstin
autor
8. srp 2011

@romana no tak Tygr ti to jako řekne, i když to leží...on má problém s tím, něco POSTAVIT podle předlohy 😝

sisstin
autor
8. srp 2011

@romana to je asi ta vizuomotorická činnosti ne? Že musí vidět a k tomu stavět...když má jenom vidět, tak to ještě jde...ale jakmile má k tomu přidat ruce a postavit to, tak už prd prd 😅 😅 😅 třeba tyhle úlohy zvládá v poho...

romana
8. srp 2011

@sisstin mně přijde, že dřív mu to šlo, ale ted se to nějak zhoršilo. jakoby čím víc to cvičíme, tím je to horší ☹

romana
8. srp 2011

@sisstin tohle jsme zkoušeli několik měsíců zpět a moc mu to nešlo, ted nevím.

sisstin
autor
8. srp 2011

@romana hm 😒 tak asi se na to chvíli vyprdět ne 😕 a třeba to pak půjde líp...

romana
8. srp 2011

@sisstin asi si dáme pauzu.

sisstin
autor
8. srp 2011

@romana já ji mám taky špatnou tu představivost...a teda nešla mi nikdy matika a neumím kreslit 😉

romana
8. srp 2011

@sisstin to jsem na tom stejně 😉 já se v podstatě nedivím, že to u něj tak je, akorát to neustálý hodnocení ...

sisstin
autor
8. srp 2011

@romana nj, tak jednou jsme se do toho daly...tak budou už hodnocený pořád... 😉

romana
8. srp 2011

@sisstin 😝

dadlenka
9. srp 2011

Zdravím všechny maminky nestandartních dětí, mohla bych se přidat k vám do diskuze? Mám skoro tříletého syna Kryštofa, který je kulantně řečeno, skoupý na slovo...🙂 ve svém věku má v aktivní slovní zásobě cca 80 slov(včetně zvířectva😉 ), s velkou slávou začíná slova spojovat a skloňuje naše oslovení(mámo, táto apod) naštěstí už nyní nemá problém s ukazováním a sdílením pozornosti, ani s nápodobovou hrou... V září nastoupí do školky, do speciální třídy pro děti s různými zdravotními problémy, bojujeme s plínkama, horším porozuměním řeči. Kryštof je zatím bez diagnózy, jsme pod vedením spc, které spolupracuje se školkou.