Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
11. srp 2011

@sisstin ten už to skládá jak starej mazák 🙂 ale všimla jsem si ,že když si nedává pozor to dává 2D, ale hned se opraví🙂 fakt šikovnej a pusa mu jede, úplně žeru to jeho "nění" 😀

sisstin
autor
11. srp 2011

@dadlenka jj, musím ho furt slovně navádět...sám by to jako nepostavil, to by to právě furt chtěl dávat naležato 😅 😅 😅

@magimary oni jsou ti blondatí kluci všichni podobný 😅 😅

smardik
11. srp 2011

ahoj tak jsme doma z logopedie, Tomík dostal pochvalu pár slov jí předvedl. Zase dělali s knížkou, pak stavěli z kostek-to mě Tom překvapil-dala 2 kostky na to most a sundala to at to udělá i on a fakt to udělal tak tam stavěli, pak dával na tyč tvary, dělali ze zvonečkem-jeho reakce jak slyšel zvoneček byla že šel otevřít dveře a pak zjistil co to je tak furt zvonil, pak bubnovali a hodně se mu to líbilo tak vyzkoušela ještě něco ze zvuky-donesla pískací miminko, ten zvonek a buben a já mu zakryla oči, ona zacinkala, zabubnovala a Tom měl poznat co to bylo. nevím zda to byla náhoda nebo ne ale fakt to poznal tak budem zkoušet, ještě třídili kostky podle barev

a to je asi vše, zas jdeme za měsíc-prý máme pokračovat v tom co děláme, něco mi napsala do sešitu co dělat tak musím mrknout a prý za ten měsíc stačí. ale ty jesle se jí moc nelíbili, že je dost fixovaný na mě

sisstin
autor
11. srp 2011

@smardik Jani, ta logo je ale fakt dobrá 😉 procvičuje i tu sluchovou percepci, to je základ..motoriku...fakt se mi zdá moc šikovná, máte štěstí 🙂

smardik
11. srp 2011

@sisstin já z ní mám taky dobrý dojem, ten měsíc se mi zdá dost ale asi víc co dělá, maličké pokroky jsou, my doam děláme. No ted začneme teda ještě dělat tu sluchovou percepci, ty barvy a stavět víc než jen věže 🙂

smardik
11. srp 2011

http://www.nomiland.cz/Shop/Didakticke-pomucky-... proč je to tak drahé

zatím nám ale bude stačit buben, pískací kačena apod.

dadlenka
11. srp 2011

@smardik my jsme koupili v Lidlu zvukovou sadu s trianglem, bubínkem, rumba koulema a ozvučnýma dřívkama za 300,- měli tam různé druhy, ty jejich akce se opakují, jinak i v hračkářství se dají i ty lepší koupit🙂
Jinak je Tomík fakt šikula, náš Kryštof by tak nespolupracoval🙂

smardik
11. srp 2011

@dadlenka na něco se určitě mrknu, zítra budu v pompu chci jít koupit nějaké kostky tak se po něčem mrknu. On celkem spolupracuje, ze začátku dělá blbiny, říká ne, rozhlíží se kolem ale vždycky ho něco zaujme a chytne se a pak to jde. ale má i své dny kdy neudělá nic

sisstin
autor
11. srp 2011

holky, jsem se ještě chtěla zeptat..ted u těch starších dětí..okolo 3 let minimálně...jak jsou na tom s ovládáním myši? Páč děti v termínu už běžně umí ovládat myš, hrát jednoduché hry a tak...a to teda Tygr vůbec 😕 jako chápe, že když tou myší jezdí, že se hýbe šipka atd., ale vůbec mu to nejde motoricky...neumí koukat na tu šipku a zároven pohybovat s myší a nekoukat na ni...bud kouká na myš, nebo na obrazovku...

no vůbec si neumím představit, že by hrál nějakou hru teda...ale jiný stejně starý děcka jsou fakt v tomhle už zdatný...je pravda, že jeho PC nijak nebere, takže fakt ty tendence ho nějak obsluhovat fakt nemá....jen mi ho zapíná a vypíná, a to je asi vše 😅

sisstin
autor
11. srp 2011

chápete někdo tu rychlost? 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=fmLJhXOqyUA
magimary
11. srp 2011

@sisstin sila!
prečo sa zmenil názov témy?
aj v iných témach som to postrehla 😕

sisstin
autor
11. srp 2011

@magimary nevim, to zas předělali admini určitě 🙄 🙄

magimary
11. srp 2011

@sisstin hm...nechápem...
a to je akože cieľom, aby bol čím dlhší názov, či čo? 😨 😝

ale tá "sila!" patrila na malého Tygra 😉 😎

sisstin
autor
11. srp 2011

@magimary no taky moc nechápu smysl, podle mě ten název byl dost výstižnej i tak 😕 ale já už jako dění na koni nekomentuju 😅 😅 😅

smardik
11. srp 2011

až ted jak vás čtu se dívám že je jiný název, síla fakt že si to někdo mění sám, za chvíli nám budou určotvat co můžeme a nemůžeme psát

@sisstin tygr je v tom logicu úžasný, zrovna jsem se na to koukala a než jsem vůbec pochopila o co zrovna v tomhle jde už to měl

susik77
11. srp 2011

@sisstin: my detem nedovolujeme hrat na pc. mm se to vubec nelibi. ze at se radsi hraji, to jim da vic, nebo cist knizky, hrat si venku atd.

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 tak já jako proti tomu PC nic nemám, co se týče vzdělávání..je hodně super her, které rozvíjejí...chci koupit i to CD Chytré dítě....jen právě Tygr tu myš ovládat zatím moc neumí 😖 a ani ho ten PC moc nebere...jako jasně, že nechci, aby seděl u her 5hodin denně, ale některý jsou fakt fajn...dělali to s ním i v Rané péči 😉

sisstin
autor
11. srp 2011

jinak Tygr bude mít fakt asi ty matematický představy dobrý, to Logico počítání je od 4 let...a on už to umí celý bezchybně... jako jasně, že když uvidí 2+3, tak neví, že to je 5.... ale když to bude mít vizuelně, tak to pozná...to samý odčítání atd. 😉

no kdyby mu tak šly i jiný věci, například oblíkání 😅 😅 😅 😅

susik77
11. srp 2011

@sisstin - sikovny! vacsinou to tak byva, deti co jim jdou ty intelektualni veci nebyvaji moc samostatne v jedeni, oblekani...
vcera aj vercu chytlo pocitani, chtela jen pocitat odpo 🙂

sisstin
autor
11. srp 2011

my jsme dneska nějaký plodný...zrakový rozlišování od Bednářový 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Cs6QF6yTy-Y
smardik
11. srp 2011

@sisstin vy válíte teda, u nás se spí

hele jaký je fešák

sisstin
autor
11. srp 2011

@smardik jéééééééééééééééééééééé...bombáááááááááááááááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵

smardik
11. srp 2011

tady otočené jak to má být. ale myslím že mu sluší, mě se na něm tahle barva strašně líbí

smardik
11. srp 2011

hezkýý večer

tak já se dneska hezky nervla u nás v pekárně, chodíme kolem často-skoro každý den a Tomík chce vždycky rohlík, občas pro něj jde sám prodavačka ví co chce a on jí dá peníze a ona mu rohlík. dneska ta samá prodavačka tak nevím co byl za problém, Hanys nejel zakoukal se do holčičky tak jsem poslala Tomáška samotného a čekala na Hanyho kousek od obchodu tak at vidím na něj i na Hanyska, Tom dlouho nic a slyšela jsem že už začíná natahovat na pláč tak tam jdu a prodavačka že mu dá rohlík až si o něj řekne a to asi 5x. moc dobře věděla co chce a ona že mu ho dá až si řekne. No vlítla jsem tam at mu ten rohlík dá a že nemluví a ona to dobře ví, že nemá právo ho do něčeho mluvit. ale naštvala mě hezky

ygreen
11. srp 2011

ahoj holky

@smardik Tomíkovi to moc sluší a prodavačka je pěkná kráva

@sisstin tygr je boží,a le už mi trochu přijde že to má jak "úchylku" - víš jak to myslím, jako když se někdo pořád přehrabuje ve známkách, nebo dělá něco stále dokola. Ale máš štěstí že je to něco co ho zdokonaluje a zvyšeuje mu iq 😵 😵 😵

Ad myš na pc, myslím, že je tam hodně důležité vysvětlení slovní a o je u nás k prdu, ale Tobiáš na pc nechodí v podstatě vůbec

já s Tobim nějak nevím, začal mnohem víc ukazovat prstem, vezme knížku, jde ke mě, položí ji přede mě a ukazuje různě prstem a čeká abych pojmenovávala, ale nedívá se přitom na mě - jako hele kam ukazuju, jasně spoléhá na to že vidím a řeknu. Ale když přestanu mluvit, tak se na mě podívá jako - proč nemluvim. Ale ukazuje už mnohem víc to co ho zajímá, tak to je pookrok. Sem tam něco zopakuje, dnes mě olíbával a já říkám ty mi dáváš pusinku a on pusinuuu ale pak už to neřekne, ani nezopakuje to co třeba sem tam řekl. Někdo jo a někdy ne, ale to jsi @sisstin psala že je z počátku normální. Každopádně každý den zopakuje tak nová jedno, dvě slova. Ale aktivní je pořád mizérie, to asi přidal jen mňam. Ale přidal nová gesta.
Ale pořád je děsně vzdorovitej. Vím, že min. 75% toho co po něm chci a on se vzteká a nedělá to - ví a velmi přesně ví co po něm chci. štve mě, byly bysme někde jinde 😖

Ale doopravdy se začal starat o panenku, dnes jí zase ukládal. Ale je takovej že chvíli jí ukládá, přikrejvá, pak jí hodí za telku, apod.;o/ ta panenka je tedy hadrák v ničem nepřipomíná miminko.

ygreen
11. srp 2011

@sisstin teď zpoakoval když jsem po něm chtěla aby ukazovat "to", ukázal a řekl to (ale zopakoval to), ale chtěla jsem aby ukázal z dálky kterej prášek do mlíka chce zda čoko nebo vanilku a nedokázal to pochopit, pořád utíkal za mnou, aby mi to ukázal. ale třeba pochopí když mu řeknu "chceš mlíčko" a on "hmmm" a já a co budeš dělat a on "ňam, ňam".

sisstin
autor
11. srp 2011

@ygreen no to neukazování do dálky je docela problém 😕 ale mám pocit, že ten B. s těžkou receptivní s tím taky měl problém 😕 jinak zatím je Tobís ve stádiu, že ukazuje to, co chce..tj. abys mu říkala, co on chce atd., ale tak to je pořád už předstupen toho sdílení pozornosti 😉

susik77
11. srp 2011

Ahojte, pred chvili jsme se vratili z cukrarny oslavit muj svatek+ uspesne semestralni zkousky mm 😵 , potom jeste 2 hodky na hristi 🙂 Verca potom bezela jen tak za nejakymi holcickami - cizimi na kopecek a normalne se k nim zaradila 😎 Terezka za nimi 🙂 Doma jsem v rychlosti udelala tvarohovy dort se susenkami+ozdoba jojo medvidci 😵 Zitra prijde kamaradka s malym, oslavime s nimi zvlast vercine narozky. potom dalsi dort na nedeli=to budou velke oslavy s moji sestrou a jejich detmi 😵

susik77
11. srp 2011

tento bude na nedeli 😵
http://www.apetitonline.cz/recepty/3276-jahodov...
doufam ze verca mi odpusti ze jsem nesehnala andelikov🙂

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 tak ten vypadá skvělej, já dorty nejím...ale právě tyhle smetanový nebo z mascarpone a ricotty miluju 😵