Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
12. srp 2011

@sisstin jenom takový nápad, jak stolujete?? Každej sám nebo dohromady. Mám vyzkoušeno, že společné stolování zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá k lepšímu přijetí i neznámého jídla. Pro začátek bych Tygrovi strčila i toho brumíka a hodně pití, nechat ho ať ti namaže chleba, naleje polívku, atd. třeba jenom olízne, příště třeba kousne....
Držím palce, musí to být na palici 😒

smardik
12. srp 2011

hezký večer, děti už mi spí byli utahané 🙂. Dopoledne jsme byli v těch jeslíčkác h a mám z nich dobrý pocit-vevnitř hezké, učitelky příjemné, i jsem viděla jak se děti jdou k učitelce přitulit sami od sebe, zrovna cvičili jak jsme tam byli, Tom se jen koukal jak cvičí ale jinak se mu líbilo-celé to tam prolítl, pojezdil si s autem, kočárkem, odcházeli jsme ven s pláčem. Vypadal že se mu líbí. Učitelky fajn, dětí je tam cca 6-9 jak kdy, dneska bylo 7 a ve středu se byla podívat jiná pani a to jich bylo 6, do jídla se prý nenutí ale nabízí, všechny dávají sednout na nočník a bud sedí ne, pak dostanou plínu. Že je pomalejší prý problém není, mám jim jen napsat do papírů co mu třeba dělá problém at to vím, respektují to na co jsou zvyklí-ptala jsem se jak to je s UM že je zvyklý ho pít před spaním a říkali žádný problém, stačí donést a napsat kolik pije, na co je zvyklý a je to. byli jsme tam asi hodinu, působilo to na mě dobře 🙂. Začít může kdykoliv-i příští týden, stačí jen den předem ráno zavolat at mu objednají jídlo. Ze začátku bude chodit na 4hodiny a uvidíme jak bude zvládat, koupím si normální pernamentku na těch5dní celých a rozepíší mi to 🙂

smardik
12. srp 2011

jo a prý jim tam chodí podobný chlapeček jak Tom - nebo spíš chodil jak začal, to prý bylo to samé citlivý na ruce, nemluvil, plně plíny atd. a říkala že za ten rok to celkem zvládl - chodí na nočník, sám se nají, začal trošku mluvit-prý žádná sláva ale něco jo, jen škoda že už ho asi nepotkáme jde myslím od října do školky-jim se to prý nezdá, že je na to brzo ale rodiče to chtějí

dadlenka
12. srp 2011

@smardik tak to podle popisu vypadá super, oni ti naši konoupci potřebují přístup žádná křeč🙂 náš Kryštof jde od září do školky (v září mu budou 3) půjde do speciální třídy, celkem tam bude 8 dětí s různými problémy a učitelky pphodové, dokonce mu vymění i plínu, kdyby jsme to nezvládli. Máme u nás i logo školku, ale reference tak blbý, že bych ho tam nikdy nedala. Učitelky jsou základ, nějaké nové hračky a skříňky mě nechávají klidnou🙂

smardik
12. srp 2011

@dadlenka mi Tomíka do školky vzali ale má plně plíny, nočník vůbec, sám se nenají, neobleče a celkově by se tam trápil, nechápal by a standardním dětem by nestačil a nechci at se trápí. Ty jesličky mi přijdou dobrý nápad, jediné co je tam nic moc je zahrada-mají jen domeček a písek ale to je detail, na mě dneska udělali dojem a myslím že Tom bude v dobrých rukou. Jen co říkala učitelka je že těch 5dní je dost málo což souhlasím, zatím jsme se domluvili na 5dnech s tím že když budu mít peníze není problém mu připlatit další dny, stačí to jen den předem nahlásit. fakt ve všem vyhověli, prostě vypadá to dobře

dadlenka
12. srp 2011

@smardik no kdybych neměla možnost té naší školky, řešila bych to podobně🙂 Kryštof je v podstatě taky na plínách, neobleče se, ale nají se a napije se normálně, tam právě budou děti, které mají různé problémy(cukrovka, astma....) no uvidíme, bude tam mít logopéči a co mě přijde důležité, bude mezi mluvícími dětmi

smardik
12. srp 2011

@dadlenka Tomík právě nic a fakt si ho v normál školce představit nedovedu, takhle v jesličkách si myslím že to pro něj bude lepší - bude mezi dětmi a snad se něco přiučí ale nebude se tam trápit když je na tom stejně a dneska jsem koukala jsou tam i mluvící děti, je to pro děti do 4let, momentálně mají prý všechny děti starší jednoho roku, mladší zrovna nemají

dadlenka
12. srp 2011

U nás jsou jesličky beznadějně narvaný, navíc nám tu školku doporučila jak logopedka, tak i psycholožka z spc. Oblíkání neřeším, hlavně aby tam byl šťastný. Taky si myslím, že děti budou pro Kryštofa prospěšné a velká výhoda je, že jich bude málo, ještě bude mít napůl s jedním chlapečkem asistentku... no povíme si v září😉

smardik
12. srp 2011

@dadlenka to jsou soukromé jesličky takže místa jsou, státní tu jsou taky-v jiném městě ale jsou za prvé plné a za druhé by mi ho stejně nevzali jsou do 3let a Tom má 3 v říjnu.

smardik
13. srp 2011

ahojky, u nás jsou dneska gulášové slavnosti tak jsme tam byli a Tomík část proplakal, byli tam autíčka a chtěl jezdit tak my že to vyzkoušíme ale nešlo to, musel se mačkat plyn a řídit a Tom to nebyl schopný pochopit, tak jsme odcházeli s velkým pláčem a pořád se tam chtěl vracet a jít na auta, nešlo mu to vysvětlti že nemůže. a byli jsme se kouknout na poníky, děti se mohli projet ale Tom se jich zblízka bál tak jsme jen z dálky pozorovali

dneska jsme zkoušeli toho zajíce v pytli a překvapivě to Tomovi šlo, zkoušeli jsme to poprvé takže jsme to udělali asi nejjednodušeji jak to jde: jednu kartu a k tomu 3 obrázky které jsme mu podávali at je tam dá a zvládl to z obou stran, dělali to s chlapem a udělali asi 5x karet 🙂 takže na poprvé myslím úspěch

sisstin
autor
13. srp 2011

holky, mám tu MP..tak jen rychle přidávám veselou historku ke zvířátkám a bazénu 😝 psala jsem si s pánem, a ten mi říkal, že má bratrance, co do dvou!! 😅 😅 😅 let neřekl ani slovo, a že s ním děda chodil DO LESA...a tam byl klid, a mluvil na něj a četl mu....a najednou bratranec mluvil...

takže holky, šup šup do lesa mezi zajíce a bude vyřešeno 😎 😅 😅 😅 😅

evcaaaaaa
13. srp 2011

ahoj holky
@sisstin jj asi si na cas usteleme v seniku kdo se prida ? A jinak chvalim fotecku moooc ti to sekne to uz jsou ty nove jestli jo tak jakym smerem ses vydala tentokrat?

sisstin
autor
13. srp 2011

@evcaaaaaa ne, to je z konce dubna fotka 😉 ted ještě nevím, co bude.... 🙂 a chci i něco s Tygrem pak v aťasu třeba 🙂

evcaaaaaa
13. srp 2011

a jo ale i tak hodne pekny fotecka pozitivne naladena
a jak jste si uzili dnesek

juliska182
13. srp 2011

@sisstin veľmi pekná fotka, moc ti to na nej pristane a a je aj tak správne sexi.

Ja má tiež historku od známej, ich malý tiež vôbec nehovoril, iba max. niečo ukázal a mama a tata vedel, keďže oni stavali chalupu, tak akosi neriešili a nemali ani čas, lebo stavali svojpomocne. A raz sa mamina veľmi ponáhľala a malý jej ukázal, že je hladný a ona v tom zhone mu ukrojila chlieb a podala a on sa na ňu otočil a hovorí jej - " a machlo je kde? " a ona nadšená, že hovorí sa ho pýta, prečo doteraz nič nepovedal a on na to - " a načo?" .

susik77
13. srp 2011

@dadlenka , @sisstin, @smardik-dnes k nam prijela sestra s detmi, Katka - 5 let taky nic neji. maji s tim problem. ted vecer sli Teri s Veru jist jogurt, holky sedeli za stolem a Katka s nimi snedla cely 😉 Ten vzor je super!

dadlenka
14. srp 2011

@susik77 to jsem ráda, že to funguje i jinde🙂 a musí to být "hlavně nenápadně" 🙂)

sisstin
autor
14. srp 2011

@susik77 no já nevím, na Tygra tohle fakt neplatí...a na mě to prej taky neplatilo...spíš přestalo jíst to druhý dítě 😅 😅 😅

dadlenka
14. srp 2011

@sisstin uvidíš ve školce, třeba se chytne, nové prostředí, lidi, pravidla... Domluvila bych se s učitelkou, ať k Tygrovi přistupuje, jakoby žádný problém s jídlem neměl, prostě mu dát to, co ostatním dětem a jenom nenutit.
A jak to máš s jídlem ty? Jíš ráda, s chutí, jídlo je událost,nebo je to nutnost a věc, která je nutná, ale nijak zábavná?

sisstin
autor
14. srp 2011

@dadlenka já už jsem se na to ptala na rodičáku, tak prej nenutí, ale děti musí aspoň ochutnat 😝 on je problém, že Tygr fakt nejí NIC...není to o tom, že by tam třeba něco nejedl..on nejí fakt NIC...jako mně je to jedno, když si ráno vezme Brumíka...tak do odpoledne hlady neumře..u nás je to norma, že celé dopoledne nic nejí....ale předpokládám, že tam z toho budou zděšený 😝

jinak já jím ráda, jsem žravá...teda krotim se kvůli postavě samozřejmě, ale jídlo mám ráda..pokaždé jíme spolu, jenže já už to nandávám a on už ječí, že Péta ne...jakmile prostě vidí, že si jde někdo něco dělat k jídlu...tak hned hlavně upozornuje, že on ne 😅 😅 😅 jako děcko jsem jedla málo (na množství), ale tak nějak normálně...co se týče složení.... ale oproti jiným dětem prostě málo... 😉

dadlenka
14. srp 2011

@sisstin zabejčenec jeden🙂)) on z toho jídla má fakt strach, že ho bude muset jíst... jestli je zdravej, nepodvyživenej, tak to stejně nikdo řešit nebude. Ještě bych zkusila udělat cheesburger doma a jestli by to prošlo, postupně bych ho nenápadně obohacovala😉

smardik
14. srp 2011

dobré ranko děti odjeli k babi a dědovi tak máme klid, ale ráno chlapi zvládli zajíce v pytli, obrázky. Tomík to už chce sám od sebe, jde a ukáže si že to chce dělat 🙂

sisstin
autor
14. srp 2011

@dadlenka ještě docela nedávno ten domácí jedl, ale ted už ani omylem 😝 prostě on musí mít to jedno jídlo - je zvyklý, jak to vypadá...a jakmile to vypadá jinak, tak to prostě nedá do pusy. Jí jenom Florian se straciatelou, stačí mu ukázat jinej Florián a nejí to 😝 v tomhle je fakt autíkovskej na 100000%. Co popisují holky autíků u problémů s jídlem, tak u nás je to fakt identický. No ale @juliska182 psala to samé, že měli, a malej je Downík...takže ona to fakt asi není výsada pouze dětí s PAS.. 😔

sisstin
autor
14. srp 2011

@dadlenka nebo jí bramborovou polívku, a nedávno ji táta udělal trošku hustší, než je Tygr zvyklej..a samozřejmě dal dvě lžičky do pusy, řekl, že tam je "bordel" a dál už to nejedl ani za zlatý prase 😝

smardik
14. srp 2011

@sisstin to je teda síla s tím jídlem. U nás už se jí i teplá jídla, první lžička "násilím" nějak mu to v pravím do pusy jak se nedívá nebo se směje a otevře pusu a on zjistí že to je dobré a pak už otvírá pusu a jí normálně, když jen nachystám jídlo a řeknu pojd jíst, chceš tak mi řekne ne nebo nechci a jde ale takhle první lžička boj a pak jí normálně a chutná mu to

sisstin
autor
14. srp 2011

@dadlenka no tak když to dám do toho grafu, tak tam vyjde : velmi nízká hmotnost, zjistit příčinu tak nízké hmotnosti 😝 je tam už pod 3 percentilem...ve výšce je okolo 10 percentilu, ale my jsme s MP oba malý (já 156, on 172), takže tam je to jako norma ještě...

sisstin
autor
14. srp 2011

@smardik jemu to do pusy nedáš, a když jo..tak se začne okamžitě dávit a navaluje mu 😉 teda jak co, jogurt bych do něj násilím ještě narvala..ale třeba z masa by se okamžitě poblil 😉

sisstin
autor
14. srp 2011

@dadlenka aha, tak jsem to tam zadala blbě, vylezla jenom "snížená hmotnost" 😝

sisstin
autor
14. srp 2011

no jinak, jak píšu...nemocnej ještě nebyl nikdy...energie má za tři..prostě vůbec nevypadá jako oslabené dítě...barvu má normální, je opálenej...aktivní....ale prostě nežere 😝 ted má 97cm a přesně 13 kg (jsem si ho trošku vykrmila, ještě před 14dny měl 12,5...ale to fakt nežral vůbec nic) 😝

smardik
14. srp 2011

@sisstin to on taky dřív dělal ale vyzkoušela jsem to a ted to funguje. Mi přijde že on ne říká že se mu chce, protože pak fakt sní celou misku a jde vidět že mu to chutná, usmívá se u toho a je spokojený