Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
19. srp 2011

@regiii a třeba to zalévání květin, to je přece krásná nápodoba 😉 to auti děti neumí 😉

sisstin
autor
19. srp 2011

jinak holky, Tygr už postaví celej druhej level hradu sám!!! Se v tom neskutečně zlepšil 😵 😵 😵

dadlenka
19. srp 2011

Ahoj holky, tak jsme zpátky od zubaře.... Mladej začal řvát jenom jsme dojeli na parkoviště. V čekárně nás přemlouval, ať jdeme pá, ale byla jsem rozhodnutá to zkusit, ale po chvilce vylezla sestřička, že paní doktorka ho nechce ošetřit, protože brečí...ani to nezkusila... takže kluk nadopovanej, a zbytečně☹( budeme muset najít nějakého zubaře, který je schopen ošetřit i řvoucí dítě.

sisstin
autor
19. srp 2011

@dadlenka prý někde ošetřují v úplné anestezii nevyšetřitelné děti, ale do toho bych asi nešla 😕

paolin
19. srp 2011

@dadlenka třeba v Praze to dělají. není to celková anestezie, ale jen utlumení krátkodobé paměti. tzn, že dítě je při vědomí, ale potom si nic nepamatuje. to se používá např. na JIP apod, aby pacienti neměli trauma.

dadlenka
19. srp 2011

No holky na celkovou anestezii bych přistoupila jedině kdyby to bylo nezbytně nutné. Jinak v podstatě nevím, jestli by to dal nebo ne, doktorka se prostě rozhodla za nás a poslala nás z čekárny prostřednictvím sestřičky pryč.. Nevíte o nějakém zubaři, který umí pracovat s tímto typem pacientů a je z MS nebo i Olomouckého kraje?
Ona paní doktorka ztrácí nervy i když dítě má strach a treba brečí tak nějak normálně...

dadlenka
19. srp 2011

@sisstin moc díky tu Olomouc bysme mohli zkusit, musíme něco vymyslet, zkusím někoho i u nás, zatím ho to nebolí, sestřička říkala, že až ho to bude bolet, nechá se ošetřit... tomu moc teda nevěřím🙂

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka no to si teda taky nemyslím...navíc kaz nemusí bolet několik let....ten bolí, až když je fakt masivní a rozjetej 😔 ale co vím, tak právě spousta doktorů ( a teda zubařů obzvláště) děcka, který řvou, prostě nevyšetří..že na to nemají nervy 😔 já půjdu k Tygrovi k našemu zubaři - je to mladej kluk, fakt profík....ale jak bude zvládat dítě, to fakt nevim 😝 on jako tam děti má, ale netuším, jestli nějaký uřvance..páč třeba Tygr má docela silnej ten dávicí reflex...občas se dáví i u čištění zubů, a to si je čistí sám.... no budu se modlit, aby žádnej kaz neměl a proběhlo to rychle 😝 ale řvát bude určitě děsně 😝

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin no zkusíme najít nějakého flegmatika...😉

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka já mám jako ze zubařů panickou hrůzu, to bych šla radši 5x rodit než toto...ale čeká mě to taky 😝 páč mám kaz jako svině ve stoličce 😝 ale Dr. je fakt fajn..má tam i TV, dává i oblbováky atd., dělá zuby i Iloně Csákový 😀 😅 😅 😅 a přitom není nějak extra drahej, spíš má i menší sazby než některý jiný zubáci. Já bych celkově potřebovala dát zuby do pořádku, po těhu je mám v dost děsným stavu...ale to bych potřebovala tak 50 hadrů 😝

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin tak já jsem teď se zubařem na chvilku skončila, v červenci mi vytrhli zkaženou osmičku a bylo to maso.... Jinak my chodíme s klukama pravidelně i s Kryštofem snad od 8 měsíců, nikdy mu nic nedělali až teď měli....takže příprava naprd, navíc mà Kryštof jak na potvoru kazivý zuby, ti dva starší úplně v pohodě.

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka já osmičky ani nemám 😅 😅 😅 no já to právě furt odkládala, páč Tygr neměl v roce žádnej zub...a pak zas měl takový období, že byl totálně mimo..pak se zas všeho bál atd., a vlastně všechny zuby má asi měsíc... 😕 tak ted už konečně teda půjdeme..ale mám z toho osypky 😝

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin fakt dobře vybírej🙂) možná si můžete hrát na zubaře, prohlížet zuby se zrcátkem, nebo super díl k zubům je i byl jednou jeden život... Tygr je hodně šikovnej tak by to snad dal🙂

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka jo, tak díl o zubech zrovna miluje...to jednu dobu si pouštěl furt 😅 😅 😅 no šikovnej, jak v čem...jak na něj někdo cizí sahá...tak má hysteráky jako prase 😝 jemu ke všemu u Dr. nikdy nic nedělali a i tak má záchvaty...si neumím představit, že by mu fakt něco měli dělat 😅

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin já Kryštofa příště pošlu s tatínkem, on mu dělá menší scény, pošli Tygra s dědou, třeba to víc klapne

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka no tak s dědou dělá mega scény...to on nejmenší dělá právě se mnou....s našima cvičí extrémně 😅

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin aha...🙂 ještě mě napadlo nechat se nejdřív ošetřit ty a potom Tygr..., ale jak chytne amok stejně člověk může vysvětlovat horem dolem a naprd. Kryštof přesně věděl, že se paní doktorka podívá na zoubky, ukazovali jsme kde má zoubky a jenom jsme zaparkovali a vydali jsme se směrem k doktorce a konec, chtěl pryč, prosil mě i babičku, a potom vyšla sestra, že teda nic... chtěla jsem aby aspoň překonal ten strach a sedl na křeslo ale paní dr ztratila nervy😉

sisstin
autor
20. srp 2011

@dadlenka jo, to je přesně to..že i když o tom mluvíš předem..a on mi všechno odkejve, že to chápe a že bude dělat to a to...tak pak stejně, jak chytí amok, tak mu můžu říkat, co chci...a je to k ničemu 😉

ale je fakt divný, že to ta Dr. ani nezkusila..mi neříkej, že všechny děti ukázkově spolupracují a ani jedno nebrečí 😝

dadlenka
20. srp 2011

@sisstin no vyloženě se jí do toho nechtělo...budeme hledat někoho jiného, navíc malej začal být malátnej až za skoro 2 hodiny po podání léku, takže sebou mlátil a klátil až doma...

smardik
20. srp 2011

ahojky, jsem bez dětí tak odpočívám 🙂

@dadlenka podle toho co píšeš se té doktorce do toho asi fakt nechtělo, jen se divím že vám domu dala něco na zklidnění. Honzíčkovi právě taky dávali na kardiologii a dokud byl malatný, mimo tak nás domů nepustili že nemůžou a i jak jsme byli v nemocnici-před operací tak ho tak co půl hodiny chodili kontrolovat

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik už jsem si říkala, kde jsi 🙂 a ještě @ygreen 🙂 a už tu dlouho nebyla @hanatka

smardik
20. srp 2011

@sisstin já byla od středy mimo, fakt mě to pořádně dostalo ta chřipka a až dneska je mi líp, no a já blb hned šla do teplé vany a nic moc mi není, jak jsem stará tak jsem blbá no ☹ a taky nic nového u nás není

smardik
20. srp 2011

ygreen včera psala na FB

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik no já mám pro změnu asi zánět močáku 😝 to jsou fakt radosti 😝 u nás taky nic nového, vše při starém 😝 jinak se už blíží školka a začínám mít fakt nervy 😝

smardik
20. srp 2011

@sisstin já mám taky nervy z těch jeslí a začínám si připadat jak krkavčí matka že ho tam chci dát, najednou se toho bojím jestli to je dobrý nápad

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik tak krkavčí matka rozhodně nejsi, Tomík už má skoro tři roky, což je běžnej věk na nástup 😉 vždyt to bude jen pár dní v měsíci, a jak píšeš, tak má děti rád....určitě mu to jenom pomůže 🙂

smardik
20. srp 2011

@sisstin já vím ale mám z toho divný pocit že ho někde dám a bude celý den bez něj když jsem doma a děti má rád tak snad jo no, uvidíme ale blbý pocit mám a pár dní to bude to jo, na celý měsíc prostě nemám i kdybych se rozkrájela

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik já jsem právě nejvíc zvědavá na to, jak ta školka bude fungovat...na stránkách mají napsané, že každé dítě má individuální plán a jsou pravidelné konzultace s rodiči...takže já očekávám, že se jim tam budou fakt věnovat zejména po té logopedické stránce, a i po dalších stránkách...že tam děti nebudou jen tak bezcílně lítat...

to zrovna řešim ještě jinde, že Tygr - pokud nemá nějakou "práci", tak on se sám nezabaví a zabředává do toho, že si hraje čistě mechanicky, tj -ježdění s něčím, nebo vyložene bejkárny typu ježdění s něčim, co dělá rámus po zemi atd. 😝 a mně se tohle fakt nelíbí... "normální" dítě si umí hrát prostě...ale on, pokud se mu nevěnuju...tak by prostě dělal takovýhle bejkárny 😕

susik77
20. srp 2011

@smardik - ahoj, ja jsem mela taky blby pocit z toho, ze davam Teri, ale kdyz ted vidim jak se hra s jinymi detmi tak uz se nebojim🙂 dnes jsme byli v Kice v detskem koutku, byla tam holcicka ve stejnem veku jako Teri a hrali si spolu a smali se, obe strasne zlate 🙂
Neboj, kdyz ma Tomik rad deti, urcite mu to prospeje a posune ho to 😉 Dnes jsme se Teri ptali, jestli se ji libi ve skolce, tak suverenne rekla ze ano 🙂 A jestli tam chce chodit tak ze taky ano 🙂