Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
20. srp 2011

@sisstin chápu my šli do druhého s tím že na něj bude protože končí půjčka ale pak se to zamotalo kvůli chlapovi, víš co myslím a museli jsme si vzít jinou-samo že nebankovní a je to tak jak to je ale do konce roku jednu zaplatíme a měli bychom na tom být líp, za 2,5 roku doplatíme vše

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik jo, to je mi jasný, že asi v té době jste na tom byli líp 🙂 však to nějak zvládnete 😉 ale vím, že jsou i holky, který prostě kvůli dalšímu dítěti obětují všechno...jen aby to dítě měly...já jsem v tomhle asi (určitě)sobecká....ale vždycky budu upřednostnovat svoje potřeby...aspon trošku... to by pro mě už nebyl ani život... jako druhý dítě bych asi ještě někdy chtěla...ale ne za těhlech podmínek...rozhodně ty touhy nejsou tak silný, jako maj třeba některý jiný matky 😕

evcaaaaaa
20. srp 2011

Ahoj maminky cetla jsem si ze jste resili zoubky my pridame taky svou trosku do mlyna danikovi zoubky zase cernaji podel dasni nevim z ceho to muze byt snad jen z toho ze mame tzv chronickou zacpu od cca 18 mesicu ma strach zatlacit na vellkou a treba nekakal i tri dny a pak uz to slo s bolesti a krvi tak jsem to zacala resit pac to tak neslo a dostal dufalac tzn lactulosu tak mozna z toho pastu mame elmex je prej nej kartacek nejakej svycarskej a stejne je ma cerny poradte co delat zubarka to nejak neresi prej mu stejne vypadnou a je to prej skodlive jen po esteticke strance 😒 😒

fluor jsem mu davala ale pak jsem se docetla ze to snad zpusobuje i dokonce auti rysy 😖 😖 tak jsem ho vysadila ted mi dr doporucila kalciovy sirup 😨

smardik
20. srp 2011

@sisstin bylo to jiné když jsme se rozhodovali, kdy ne nemáme ho. My třeba chceme třetí dítě ale říkáme záleží na penězích, nepůjde to tak ne. Ted třeba platíme klukům stavební spoření, manžel má životní pojištění a nevím když to u tří nepůjde tak to prostě nepůjde. Nechci být jak švagrová ta měla 2děti-holky,její partner měl taky 2holky a strašně chtěli kluka, už tak žili od výplaty k výplatě a do toho si pořídili kluka. No ted je na tom taky že si každý měsíc půjčuje od rodičů aby měla aspon na UM, přítel ji opustil a ona se musela vrátit k rodičům at má kde žít. Nedávno jsme šli do mateřského centra a chtěla jsem at jede s námi a nemohla, neměla asi 30 kč na vstup a to faktb nechci pro své děti. takže chci další ale nepůjde to a zůstaneme u dvou, raději dám něco těm dvěma než mít tři a nedat jim co chci

evcaaaaaa
20. srp 2011

@sisstin nemyslim si ze ses sobecka jen nechces zivorit a chces doprat sobe i tygrovi co nejvice (v ramci moznosti)
ja bych teda druhe dite chtela ale otazkou je jestli to pujde po fyzicke strance ☹

smardik
20. srp 2011

@sisstin a mě to taky nepřijde sobecké že nechceš živořit, podle mě raději jedno dítě a dát mu něco než dvě a víc

ale tohle je na dlouhou debatu já vím že už jsem to řešila někde a třeba jsme se neshodli, někdo že není problém mít čtyři děti, že na to jídlo se vždycky nejde, oblečení,hračky,boty dětí a že na lyžák do alp apod. jet nepotřebují, aspon že se naučí skromnosti. Já budu mít raději ty 2 a na ten lyžák do alp je pošlu

sisstin
autor
20. srp 2011

@evcaaaaaa já o těch zubech nic nevím...ale četla jsem od jedný holky tady z koníka, že chlapečkovi taky zčernaly všechny zoubky..přitom poctivě čistí, nejí a nepije nic sladkýho atd, takže v tom to asi není...co vím, tak se kazí zuby takhle po antibiotikách např. 😉 ale jinak bohužel neporadim 😒

@smardik je to tak..jako neříkám, že musím mít každý rok dovolenou (to jsem neměla nikdy) a tyhle věci..ale prostě určitej standart chci pro sebe, i pro svý dítě...a nehodlám se toho dobrovolně zdát. Docela nechápu ty rodiny, které mají pět dětí a už takhle nevycházejí a pořídí si další. Já proti většímu počtu dětí nic nemám, vůbec si nemyslim, že hodně dětí mají jenom věřící socky... ale prostě dost často to takhle vidíš 😝 ale samo znám i rodiny s více dětma, kde si žijou pěkně..a mnohdy se mají mnohem lépe, než se máme my 😝

evcaaaaaa
20. srp 2011

@smardik naprosto souhlasim budu rada kdyz budu moct doprat memu diteti ci detem ruzne krouzky ktere neco stoji jak vsichni vime nejsme v komunismu a pionyr tady nefunguje

evcaaaaaa
20. srp 2011

@sisstin no my antibiotika nemeli uz pres rok tuk tuk tuk a pije jen vodu nic jinyho mu nechutna a prej to muze byt prave i z toho ale to potom nevim co uz mu mam davat pit 😢 😢

sisstin
autor
20. srp 2011

@evcaaaaaa
@smardik holky, já to viděla třeba na sobě...my jako nebyli vyloženě socky nikdy...to ne...ale třeba na střední škole jsem byla spíš z těch, co nic moc nemaj....holky měly kapesný klidně 1-2tis. měsíčně, já měla dvě stovky 😝 když se jelo se školou do ciziny, tak já jsem nejela atd. 😝

no a právě jsem ted spíš ten typ, co má rád luxus...a když ty peníze mám, tak je prostě točim...miluju oblečení, boty, malovátka...atd., jednu dobu jsem to brutálně přeháněla...jak s hadrama pro Tygra, tak s malovátkama pro sebe...hned jsem měla lepší pocit, když jsem si něco koupila..cítila jsem se lepší, hodnotnější...to jsou prostě takový ty věci, co si člověk nese z dětství a dospívání..

každej extrém je blbej...at už jde o to, že má dítě ve všem totální luxus..nebo naopak nemá ani na výlet se spolužákama 😉

smardik
20. srp 2011

@sisstin tak každý rok dovolenou taky mít nemusím a ani mít nebudem, můj tatka vydělá dost peněz a dovolená- k moři taky každý rok nebyla. ale chci mít na to at můžu své děti vzít do Zoo, do cirkusu nebo do kina-bohužel i to u pro spoustu rodit luxus vzít děti do cinestaru. Jak píšeš chci pro své děti určitý standard. my třeba šetříme kde se dá ale to proto at klukům zaplatím spoření, ted nově má manžel životní pojištění-umřel mu v práci kolega, rodina zůstala nezajištěna a to nás dost vyděsilo takže jsme pro jistotu uzavřeli životní pojištění a hned jak doplatíme nějaké půjčky tak pojistím i sebe a kluky

evcaaaaaa
20. srp 2011

@sisstin jj tY ja tady vidam dnes a denne jenze to jsou socialne slabi romove kteri nakoupi po socce brambory mouku a rohliky a zbytek projedou v automatech a decka chodi zaneradene a po nocich se strachaj s matkou po barech fuj

smardik
20. srp 2011

@sisstin ono to chce najít asi někde ten zlatý střed-myslím že třeba mým rodičům se to podařilo, jak píšu tatka se staral a fakt vydělal dost peněz že bychom na tu leteckou dovolenou mohli každý rok ale není žádný snob nebo jak to říct a vedl nás ke skromnosti takže jsme třeba jen jeli pod stan, značkové oblečení nebylo jen jsem si řekla ale třeba na narozky,vánoce nebo jsem si ho koupila sama, chodila jsem na brigádu- i když jsem nemusela takže to chce najít střed. nechci z kluků smrady co budou mít jen značkové hadry ale zas si myslím že pro jejich dobrý pocit je třeba at si koupí i ty značkové hadry, hračky

sisstin
autor
20. srp 2011

@evcaaaaaa no tak takovýhle extrém jsem zrovna nemyslela... 😉 jako já věřim, že v těch velkých rodinách se mají rádi...ty děti jsou dost často vycepované, umí se o sebe postarat...atd., jenže pak mají hadry jak od kolotočů...ve škole se jim všichni smějou...je to prostě těžký tohle... v tomhle musí být zlatá střední cesta.. 😔

mě třeba sere už ted (už jsme to tu řešily), že Tygr nemůže jezdit do toho Loga a další věci...já na to prostě nemám.... 😖

smardik
20. srp 2011

@sisstin ono to je právě o těch prioriták,co člověk chce. já otevřeně řeknu chci at kluci jedou se školou na lyžák do alp nebo třeba k moři apod. i když to není nutné ale když je ta možnost chci jim to dopřát. jo chtěla bych třeba 4,5 dětí ale to vím že je nad naše finanční možnosti

evcaaaaaa
20. srp 2011

@sisstin no jo tohle ta dnesni doba vsechno stoji furu penez

smardik
20. srp 2011

třeba na narozeniny Tom dostane od rodičů zimní boty

smardik
20. srp 2011

@sisstin to logo je dost drahé, třeba časem to půjde

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik já jsem taky ráda za naše, páč přesně...občas mu mamka koupí nový boty...občas mu něco donese z města a tak ...třeba k těm narozkám budeme kupovat komplet ten Mini Luk...tak se na to složíme všichni...kdybych neměla rodiče, tak fakt nevím.. 😔 on jako MP si vydělá dost...kdybych někde řekla, kolik si vydělá..tak na mě čuměj jak na blba, že co si stěžuju...jenže on z toho živí spousty lidí, má dva obrovské úvěry...do práce dojíždí atd., takže pak v reálu to žádnej zázrak není....to, co nám zůstane 😖

smardik
20. srp 2011

@sisstin chápu naprosto. MM taky nevydělává málo--na to kde žijeme ale jak se zaplatí byt a to okolo,dluhy, spoření tak zbude rodičák, žijem ale na vyskakování to není a pak boty, zimní komplet jde fakt poznat na penězích, takže to řešíme tak že než at mu naši koupí na narozeniny nějakou blbost-hračku at mu raději koupí boty, ty jsou potřebnější

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik já fakt nevím....(ted teda mimo téma, snad nikdo nebude pindat) 😅 😅 😅 jak to bude dál...já už s ním takhle v podstatě žiju skoro deset let...s tím, že jednou to bude dobrý...že až on to splatí, tak se budeme mít fajn...ale kdy to bude...to ví Bůh... kdybych nebydlela u rodičů, tak fakt nevím, jak by jsme přežívali...to by jsme fakt byli úplný mega socky největší 😔

MP maká jak debil 24/7..v jeho 37 letech vypadá o dost starší, jak je strhanej...prostě si to neumím představit, že by to teda takhle mělo být pořád..páč jestli spolu budeme někdy bydlet, tak si opět bude muset vzít hypotéku a zas to bude splácet dalších 15-20let...a bude to to samý 😖

smardik
20. srp 2011

ale zas mi přijde extrém třeba moje kamarádka, ta chce druhé dítě až pro něj bude mít pokoj-přitom dcera má velký pokoj a není problém tam mít 2 děti, to mi zas přijde zbytečné by bychom neměli mít teda ani jedno dítě protože až do ledna jsme byli v 2+1 a kluci svůj pokoj neměli

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik jo, to jsou zase ty opačný extrémy 😉 to znám taky 😉

smardik
20. srp 2011

@sisstin na houby. My se třeba bavili o hypotéce že ze 2,5 roku by to šlo, ale...... já se strašně těším až nebudeme žádné dluhy, až bude jen byt a to okolo, spoření a budu moct něco naspořit a fakt se mi do dalšího splácení na 25let nechce, takže raději zůstanem jen v bytě

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik já bych právě taky radši do podnájmu...ale zrovna tady v Pce se ty ceny pohybují na stejné výši jako v Praze, takže docela peklo 😝 ale MP by chtěl byt koupit, no takže fakt nevim 😝 mně nikdo žádnou hypotéku nedá, to by on musel na sebe zas celou.... a taky mám strach z toho, že se zase rozejdeme a co potom...

prostě to jsou takový finanční sračky, že až děs 😔 a jak má člověk děti, tak musí myslet hlavně na ně...kdybych byla sama, tak někam odfrčim makat za bar na Ibizu a čus 😎

smardik
20. srp 2011

@sisstin tak my máme byt, teda já mám byt tak to je dobré ale právě se tak nějak pořád bavíme o RD ale nevím no, sice budeme v bytě ale bez dluhů a budem si moct něco dopřát nebo RD ale zas 25-30 let dluhu a jen se bát at máme z čeho splácet apod.nedávno jsme se bavili se známými od rodičů a říkali že rozhodovat se znovu nejdou do toho-že 10let nikde nebyli at si něco našetří, ted hypotéka a zas nic a jen trnou hrůzou at mají práci. stavěli dům kvůli děti-at mají zahrada a co jim odkázat a ti jim jasně řekli že na to "prdí" že tady zůstat nechcou. já doufám že moje děti jednou budou mít rozum, dobře se naučí angličtinu a vypadnou odsud

sisstin
autor
20. srp 2011

@smardik tak mě RD neláká vůbec, jsem vyloženě městskej typ..mně by stačil nějaký pěkný 3+1...no kdybych měla prachy, tak nějakej mezonet 😀 ale RD ne...na tom je práce, ted to uklízet atd., nic pro mě 😅 ale já budu ráda, když budeme bydlet vůbec nějak..natož, abych si mohla vybírat 🙂

naši tenhle byt kupují, takže jednou bude patřit mně...ale to doufám, že až za hodně, hodně, hodně dlouho 🙂

smardik
20. srp 2011

@sisstin no tak mě láká kvůli zahrady pro děti ale zas než si ho budem moct dovolit děti mi na zahradu budou prdět 😀 😀 😀 😀 😀 a jinak naši mají RD a vím že ho jednou s bráchou zdědíme ale to jak píšeš za hodně hodně dlouho, takže Rd u nás asi padá

ale mám známé a ty mají stavění a prodávání RD jako zábavu-asi, jen jejich děti je mi líto, zítra to tu napíšu jsou úžasní, zrovna včera jsme se o tom s MM bavili kdy začnou stavět nový

no nic jdu spát, chlap už na mě čeká

sisstin
autor
22. srp 2011

Bré ráno,

holky e-shop mé kamarádky, komunikační kartičky a jiné 😉

http://www.oskola.cz/

sisstin
autor
22. srp 2011

tak jsme zas zkoušeli tu mimi motanice, ale teda ani prd 😔 vůbec to není schopný motoricky zvládnout, fakt jako že vůbec....sice je to od tří let...ale to podle mě nedá ještě hodně dlouho 😕