Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
26. srp 2011

@smardik já myslím, že máš šanci vydělat a mít i dobrou prac. dobu,a le vzala bych to z fleku exkluzivně, vyloženě značky po kterých je v čr poptávka - lindex, next, gap, zara, atd. A můžeš mít třeba otevřeno i na objednání. Na netu by se ti ženský objednaly na hrabárnu. Hodila bys info žpřišlo nové zboží hlavně třeba děti 1-5 a že prvním 30 osobám nabídneš zboží přednostně. Poté veřejnosti. A tak víš. Ale zase to bude chtít z tvé strany získat výborný kontakt na to zboží, asi z anglie, ne?

ygreen
26. srp 2011

tak mě vyšlo 31 😒 ale je to takové že "co napsat, pokud něco dělá málo, nebo skoro nikdy" - ano, nebo ne? Myslím, že kdybych to dělala v negativní náladě, mohl by být PAS jak vyšitej, pokud bych měla pozitivní náladu tak v žádném případě.

Třeba to pozdravení rodičů - jako 2 letej říkal každé ráno ahoj, pak přestal. Ráno přijde, usměje se a přitulí se, pokud přijdu z venku obejme mě - to je taky pozdrav, ne? Když nemluví?

smardik
26. srp 2011

@ygreen jo z anglie od kamarádky-ona tam žije a chodí na trh a Next pořizuje i za 30 nebo prostě směšné ceny, šlo by to v pohodě od ní a právě mám od ní gap, george, Next, zara takže to by šlo. Ze začátku bych to asi brala jedině netový obchod-at vím jak to jde a pak by se vidělo, zas je fakt máme dole volný byt takže kdo by byl z blízka mohl by si přijít a podívat se na to osobně-netahala bych si lidi do bytu to ne ale měla bych to jedno patro dolů. Já si fakt prostě nedoikážu představit sedět nekde v kanceláři-za prvé by mě to nebavilo a fakt si to nedokážu představit s manželovou prací apod a mít vlastní sekáč o tom sním už dost dlouho 🙂

smardik
26. srp 2011

@ygreen já se na to taky dívala na ten PAS a zatím jsem to nedělala, nevěděla jsem jestli ano nebo ne-třeba zná dítě své jméno? neřekne jak se jmenuje ale zavolám Tomášku a ví že to je on, u některých fakt nevím jak je to myšleno

ygreen
26. srp 2011

tak jsem to zkoušela z nova a má teď 27. Páč napsala jsem třeba ne u hysteráků, protože jeden dva hysáče měsíčně mají všechny děti a není to nijak patologické. A tak.

Ale kdybych mu PAS chtěla přisoudit, mohl by vyfásnout i 40 bodů.

No každopádně alespoň vím, že kdyby byl PAS měl by lehkou formu.

dadlenka
26. srp 2011

@ygreen tak když jsem mladýho skórovala poprvé měl 87 bodů... až jsem si všimla, že jsem přehodila hodnocení není a vážný problém u celé sekce zdraví🙂 vyšlo nám potom 18 (předtím 15) ale to jsem se možná překlikla🙂

smardik
26. srp 2011

tak mi to vyšlo 54 což se mi zdá hodně, ale dost toho nabral na začátku u té řeči, zítra to vyzkouším ještě jednou

sisstin
autor
26. srp 2011

zas to jako holky berte ten test s rezervou jo 😉 to je hlavně dělaný proto, aby si člověk mohl porovnávat, jak se dítě zlepšuje při nějakých terapiích, nebo když máte třeba podezření na PAS...rozhodně to není nějaká relevantní diagnostika 😉

samo pokud má dítě Mr nebo vadu řeči, tak mu tam můžou vyjít body navíc 😉

jinak, že dítě zná své jméno, to je myšleno tím, že na něj reaguje atd. 😉

smardik
26. srp 2011

@sisstin já to vážně neberu dělala jsem to pro zajímavost, nám toho hodně naskákalo s tím nemluvením ale tak nějak autismu už jsem se bát přestala, ten to myslím u nás fakt není on s lidmi problém nemá 🙂 🙂

sisstin
autor
26. srp 2011

jinak dneska večer měl přijet MP, samozřejmě v šest mi volal, že je ještě kdesi v řiti a že makaj...žádnej vlak by už nestihnul, takže zítra by přijel v deset a v 1:50 by musel už jet, páč má v neděli ranní..tak jsme to odpískali, že teda přijede jindy...

takže mám opět volný víkend před sebou, naši jedou s Tygrem pryč a jako vůbec nevím, co budu dělat...do toho furt musím myslet na tu debilní školku, fakt zábava zas 🙄

dalea
26. srp 2011

@jolinka Janka,tak u nas je to presne tak,ako si pisala v tom prvom dnesnom prispevku,akurat uz nemame tie problemy s gramatikou,co si spomenula na konci 😉 Tak isto bol najvacsi narast expresie-slovnej zasoby medzi 3-4 rokom a teraz medzi 4-5 pekne stupa to porozumenie a logicke rozmyslanie 🙂 Aj tie priklady,co si davala,presne na nas sedeli,akoby si pisala o Lei 🙂 No a teraz,posledne dni,o chvilu bude mat 4,5r,som spozorovala,ze dost poskocila aj socialne,co sa tyka deti,ked nejake stretneme,tak uz pekne spolu kecaju,bez mojej "asistencie",idu spolu bokom a je to super 😀 Uvidim,co bude v skolke,mam teraz take lepsie obdobie,tak hadam ma zas nezdepta ta ucitelka 😝 😅

argousek
26. srp 2011

@smardik jaj vidím, že se chceš dát na podnikání. Moc ti fandím, já taky pořád o něčem přemýšlím, ale nevím. Mně by se hrozně líbilo mít svojí úklidovou firmu 😉 Pokud to rozjedeš dám ti email do IP a posílej mi info a třeba něco objednám 😉

dalea
26. srp 2011

@sisstin Robila som Lei ten ATEC test,tak jej vyslo 11b. Za komunikaciu 1b.,socialno 2b.,vnimanie 2b. zdravie a chovanie 6b. 😉 Pri tom chovani najviac schytala asi za opakovane pohyby 😝 Ale celkom fajn 🙂

ygreen
26. srp 2011

@sisstin a co je se školkou?

Teď jsme měli moc hezký večer s Tobim,. Jirka si vzal na starost Theu a když jí uspal, tak jsem si s Tobíkem sedli na zem k Harry Potterovi a prohlíželi jsme si katalog lega, to je vám zábava, učím ho, že když chce aby něco řekla k nějakému obrázku, musí mi ho ukázat a podívat se na mě. Sám to udělá párkrát, jinak spíš je kouká na celou stránku, hopsá, vejská, směje se a kouká na mě co jako já na to,ale není to adresné. Nebo ukáže zvýšky což nepřiřadím. Ale moc mě těší jak začal krásně napodobovat - můžu ho už požádat aby něco udělal a udělá to - vyplázne jazyk na požádání, nebo že mě napodobí, udělá z rukou dalekohled, apod. To je fakt super pokrok.

Před chvílí se s manžou vyspršili a šel z koupelny a zakopl o psa - šlápl mu na čumák a přepadl na něj 😀 a klekl na koleno, a hned za mnou, vzal mě za ruku, pokrčil u mě nohu ukázal kolínko a prej au 😀

A uvelebil se na sedačce, vzal si polštář, přikryl se dekou a já říkám - nechceš jít spát nahoru? (bez gest) a on si shrnul deku a dal mi pusinku a šel. Je dobrej, jak má už takové "dospělácké" návyky (nebo návyky standartního tříleťáka),a le on si skvěle ustele - čapne polštář, deku, načechrá, hajne, přikreje 😀

Jo a nespí se u nás ještě proto, že Tobík usnul až v 15 a spal do 18 hodin. Máme v obýváku tmu a chládek, tak vyspával na sedačce, zatímco Thea byla v kočárku a já venku makala se stěhovákama za manžu, který se zdržel na služebce.

smardik
27. srp 2011

@argousek jasný pokud to rozjedu určitě dám info, to bych dala info všude kde se dá. No počkáme na toho 16. září a pak se uvidí ale na 99% jsem rozhodnutá do toho jít, vidím to tak od ledna

smardik
27. srp 2011

my dělali před chvíli zajíce v pytli a ten Tomíka dost baví a zvládá to v pohodě přiřazovat což je super, i v pexesu-obyčejném na sebe dá bez problémů stejné obrázky ale to stínové zatím nedává.

a musím vám říct jak mě před chvíli překvapil: chtěl jít ven a já ještě nechtěla, nosil mi boty -tak dává najevo že chce jít ven a já nic, tak to po chvíli vzdal a šel do ložnici, otevřel skřn a ukazoval že si mám vzít oblečení a já jen řekla ano za chvíli půjdeme ven Tomášku a šla jsem ještě udělat co jsem potřebovala, on chvíli seděl a pořád hučel a ukazoval na skřín že si mám vzít oblečení a já pořád nic, tak se naštval a vytáhnul mi ze skříne rifle, z šuplíku ponožky a donesl mi to a ukázal na dveře 🙂 🙂 🙂 🙂 není on úžasný 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

smardik
27. srp 2011

a ještě stvořil 2slovnou větu: ham neci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já to děcko prostě miluju, no nic fičíme ven, je tam zas vedro-30 stupnů ale fouká vítr tak ve stínu snad přežijem a pokud přijde MM slušně z práce tak půjdem vyzkoušet to koupaliště, záleží na tom kdy přijde. Už mě to fakt štve - minulý víkend v práci, tento v práci ☹ ale příští sobotu jedeme na týden na chatu tak se těším

sisstin
autor
27. srp 2011

@ygreen mám z toho schízu, jestli jim tam nebude celou dobu řvát, jestli se nebude styděti říct si na záchod, jestli tam bude vůbec něco jíst, jestli mě nebudou buzerovat učitelky, že se neumí oblíkat atd. atd. 😉

@smardik super pokroky 🙂 já jsem taky opět celý víkend sama, klasika 😝 tak si to užijte, páčko 🙂

smardik
27. srp 2011

@sisstin neřeš to předem nic nenaděláš, ono se to nějak vyvrbí 🙂

Tom má dneska hezky uvztekaný den, už oba spí

dalea
27. srp 2011

@susik77 Ahoj,minule sme sa bavili o tych detskych klaviroch,tak Lea ma tento a je fakt super 😉

ygreen
27. srp 2011

@sisstin já bych normálně hodila řeč s učitelkama, mile, hezky je požádala, že je ti jasné, že každá mamina má strach a něco po nich chce, ale že Péťa není standartní dítě, žijete sami, bez otce, a tak. Prostě aby se s jim zalíbila, oni na něj pak budou milé, budou o něj pečovat a lecos přejdou. Dones jim třeba nějaké dárkové koše a tak.A neboj se, Péťa to zvládne 😉

sisstin
autor
27. srp 2011

@ygreen no tak tam žádné dítě není standartní že 😅 😅 😅 😅 😅

ygreen
27. srp 2011

Jinak ahoj, v Praze je zima jak v Rusku, fičí, leje, no hnus.

Tobík dnes okey, překvapuje mě jak ledasčemu co bych do něj neřekla rozumí - bez gest a aniž bych napovídala očima - v autě - sundej si čepici, doma - vem tu plínu a hoď jí ze schodů, podej mi to a to, jdi tam a tam. Včera třeba mu říkám večer mezi řečí, a nechceš si jít lehnout nahoru, aniž bych očekávala že zareaguje, a on vstal a šel. Taky jsme byli v Hornbachu a dělá legraci tak, že jakoby pšíkne a já pak pšíknu a zase on a zábava náramná. Ale pak jsem potřebovala prachy, tak jedu k bankomatu a Tobiáš mi vzal kartu, zasunul jí do bankomatu, pak jí vyndal, dal mi jí do peněženky 😀 jak profík 😉 jinak chtěl děsně na kolo, což jako fakt nejde, je děsně hnusně, tak teď obě dětičky spí, tak za hodinku je nejpozději vzbudím. Stejně budou strašit dlouho. Ale dnes mi to neva, dneešek mám posunutej, páč jsem vstávala pozdě. Mám teď něco kolem třetí. Tak uděláme nějakoej úkol z Mezi námi pastelkami a budeme trénovat sdílení.

@sisstin dotaz - třeba včera Tobiáš předvedl luxusní sdílení pozornosti ALE - má knihu se zvuky aut a on si jí vezme, zmáčkne ten zvuk a kouká na mě, a chce abych ho udělala tak, pak zase jiné auto a zase na mě civí, abych to předvedla...atak dále. Takže až na to, že prstem neukázal na obrázek, ale zmáčknul hrací obrázek, to bylo krásný sdílení. Já mám fakt pocit, že on u těch obrázků nemá potřebu sdílet proto, že nerozuměl slovům, tedy tomu jak mu je pojmenovávám. protože třeba u toho katalogu lega sdílí na obrázcích, kde dělám nějaké grimasi - jsou tam figurky příšer a on na ní ukáže a koukne na mě a já se děsně zašklebím, apod. Ale jako jen kvůli pojmenovávání to nedělá.

No každopádně stejně vám tady všem musím poděkovat, zjistila jsem že díky vám, se stále víc a víc smiřuju s tím, že není standart. A čím dál víc s tím nemám problém. Je to i tím, že je malý, to je jasný, pak budou vznikat problémy víc a víc, s kamarády, školou, děvčaty, apod. Ale věřím, že z toho všeho vyškrábeme maximum a Tobiáš prožije normální život v nějaké širší normě třeba. Vlastně je mi i nějak jedno jaká to bude diagnoza, smířila jsem se s tím, že nic nenadělám. Z nějaké budu nadšenější z jiné zklamanější, ale jen kvůli progoze, páč jinak to bude stejné dítě ať s tou nebo s tou diagnozou.

ygreen
27. srp 2011

@sisstin aha, tak tím líp, neboj oni si s ním poradí a Péťa to dá, třeba první týdny budou děsný, ale pokud ho to nějak nesemele, že by měl děsy, počůrával se, apod, tak to musíš zvládnout a mít pevné nervy a nevyměknout 😀

smardik
27. srp 2011

holky právě jsme se vrátili z koupaliště a čuměla jsem jak puk, bylo to nejen že bez pláče a zlobení že tam nechce být, ale s úsměvem. Byli jsme v dětském bazénku, Honzíkovi se to líbilo hodně ten chtěl pořád s námi plavat tak jsme se s chlapem střídali a jeden s ním plaval, Tomík dál nechtěl, seděl na schodech, nejvíc se odvážil sice jen na druhé shod ale stříkali jsme po sobě vodu, namočil si hlavu, koukal po dětech a byl spokojený, osvěžil se takže já jsem na to že to bylo takhle poprvé naprosto spokojené, příště možná zvládneme i třetí schod a časem třeba celý do vody

ygreen
27. srp 2011

@smardik Paráda 😉 , Tobiáš je šílenej vodní živel 😀

smardik
27. srp 2011

@ygreen Tomík ani ne - nebo u něj se to střídá, takže dnešek fakt považuju za velký úspěch 🙂 dokonce chodil i boso

smardik
27. srp 2011

foto

jinak vím že hodně lidí by to bralo jako propadák že dítě nešlo do vody a sedělo jen na schodech ale já to považuju za velký úspěch

ygreen
27. srp 2011

tak jasně že je to super a pokrok, to víš nejlíp ty sama 😉 já taky považuju za pokrok, že si Tobís sunadl na povel čepici a okousal kus kuřecí nugetky 😅

smardik
27. srp 2011

@ygreen jo to vím a mám z něj vellkou radost, vy to tady aspon chápete jakou má člověk radost z každé blbosti

no my zkoušeli to hlubší porozumění- z čeho se pije, čím se čistí zuby, čím se odemyká a nula bodů, díval se na ty věci a nechápal co má dělat. Pak jak jsem mu to nechala tak si vzal kartáček a čistil si zuby, z hrníčku že se napije, v té praxi to ví ale to hlubní porozumění jak píše sis že má být mezi 2-2,5 roky tam fakt není

a ještě co jsem si dneska všimla je že rozumí slovu foukat nebo i foukání-třeba dopoledne dost foukal vítr a on seděl na židli a všimnil si toho a udělal fu-pusou i takový zvuk a ted odpo to samé, u nás je furt vedro tak máme větrák a TOm projde kolem něj a fouká 🙂