Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
28. srp 2011

@sisstin no já právě u kamarádky zkoušela tesco-myslím a teda na to jak si ji chválí tak pro mě nic moc, Tom po ní jezdil vláčkem a pořád se to rozdělávalo takže bych raději něco kvalitnějšího-možná měla jen blbé kusy, já nevím protože tesco si celkem chválí ale mě to nějak nepřesvědčilo

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak ty mosty se bortí fakt u všeho 😝 😖

smardik
28. srp 2011

@sisstin jim se právě nebortil most ale jen koleje jak jela tak právě nevím jakou vzít. zvažovala jsem i lego duplo ty vlaky ale někdo psal že to je nic moc tak fakt nevím. co mě zatím napadá za dárky je lego duplo-to už mám, garáže na auta, auto na dálkové ovládaní, mám ještě plastelinu play dooh ale to nevím zda jim vůbec dám, to je asi bavit nebude-Toma určitě ne a Hanyho si netroufám odhadnout

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak Tygrovi se ty Duplový vlaky líběj hodně, ale pokud chceš mít tu dráhu větší, tak je to drahý neuvěřitelně 😝

plastelína Tygra klasicky nebaví, ale on na ty ruce je fakt levej..takže malování, stříhání, modelína atd., nula bodů....to právě doufám, že ho aspon trošku naučej ve školce 😝

smardik
28. srp 2011

@sisstin já koukala že je to drahé ale zas jdou 2 a mají svátky, narozky, vánoce tak postupně a občas se na MMB objeví i starší, no chci fakt postupně nakupovat

Tomíka ted začlo bavit kreslení-no kreslení, nenakreslí nic - jen tak čmárá, pastelku drží jak prase kost ale je spokojený a čmárá si, nůžky jsme nezkoušeli a plastelína nehrozí kvůli té jeho citlivosti na ruce

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik Tygrovi se hrozně líbí, jak se daj přepínat výhybky a tankuje se do toho vlaku benzin 😝 ale Tomášek super, to korigovaně začíná kreslit k věku...Tygr do dvou nevzal tužku do ruky, pak už jako sice jo..ale udělá čmaryky a šlus...a tak je to doted...

zvládne teda lehký grafomotorický cvičení typu projíždět trasu mezi dvěma čárama, ted v poslední době cíleně spojí dva body...ale to je tak asi vše 😝

smardik
28. srp 2011

možná i playmobil by Tomíka bavil, on si někdy vezme duplo a nedává ho na podložku ale jen tak na zem si postaví zvířátka a dá jim korýtko, jinde si zas dá autíčka ale něco blbě stojí bez té podložky tak možná play mobil by ho bavil, ale mít obojí vyjde dost draho

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak to je taky krásná ukázka hry, on je Tomík v poho....na korigovanej věk 😉 Tygra právě hračky typu Playmobil nebavěj vůbec, on neví, co s tím má dělat... nějaký poskakování s panáčkama atd, prostě nezájem 😝 ale to je možná už trošku daný, já byla teda zcela normální dítě, spíš až jako nadprůměrný v tom věku...a takhle jsem si taky nehrála nikdy...vůbec jsem nevěděla jak, nebavilo mě to...

to až pak ve škole s kámoškama, ale sama jako nikdy 😕

smardik
28. srp 2011

@sisstin tak Tomík si hrát umí-on si nejvíc hraje s autíčky-jezdí s nimi a třeba je zaparkuje v garáži, s leporel jim udělá garáž, rád si hraje s panenkou-dá ji ležet, jíst, rád vaří - má svoje nádobí a vaří, míchá a pak mi to nosí. To on s hračkama on si slušně hraje a právě i to duplo ho baví ale tam je to na stavění a to mu to nejde, to mi spíš podává kostky že mu mám postavit garáž a pak tam různě parkuje, on dá zvířátka a já mám postavit kolem plot atd. a jak je u toho sám tak si to dává právě na koberec a nejde to jak by chtěl tak ten playmobil by ho asi bavil. ale zas Honzík chce spíš stavět z dupla takže pro něj je asi lepší duplo

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik jo, já právě říkám, že on je jakoby normální k tý svý vývojový úrovni, on se vyvíjí fakt normálně, ale prostě se zpožděním poměrně velkým 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin no jo je to můj mimonek 😀 😀 😀 😀 fakt at už je 16

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik budu na vás myslet, by jsme i mohli dojet do té Prahy..aspon na chvíli 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin my jsme v Praze s konečnou platností od středy do soboty, ke Krejčířové jdeme v pátek, jedem všichni 4

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik no tak super, tak my můžeme kdykoliv 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin my kromě pátku dopol taky 🙂 a kdykoli nemůžete tygr už bude ve školce 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak já ho tam budu dávat na chvíli za začátku...a i kdyby tam byl celou dobu, tak my jsme v Práglu za hodku 😉

smardik
28. srp 2011

ale našim došlo jak to s Tomem je že fakt tam ten problém je a bude trvat dlouho než se to spraví pokud vůbec tak jsem ráda, jen aby to konečně i chlap pochopil, snad to pochopí po té Krejčířové

smardik
28. srp 2011

@sisstin jasný než pojedem se domluvíme, těším se. Půjdeme do Zoo, na Petřín a asi lodí po vltavě 🙂 to by se Tomíkovi mohlo líbit

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik víš co, to je normoš asi 😉 jako naši taky věděli a vědí, že něco není ok...ale oni to berou tak, že prostě za chvíli to bude jako v poho...ale nevidí, co nás ještě čeká nebo jaký problémy můžou nastat 😉 no naštěstí, že to ten MP uznal, o to mi šlo nejvíc...ti chlapi jsou v tomhle všichni stejný 😝

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik no jsem zvědavá, jak to ZOO se mu bude líbit...Tygra nejvíc zajímaly kanály a mosty 😅 😅 😅 😅

smardik
28. srp 2011

@sisstin tak naši jsou právě asi realističní a vypadá to že chápou že to může trvat dlouho nebo taky že to nebude úplně OK vůbec, tchánovci to nechápou vůbec, pro ně zbytečně plaším a chlap vidí jediný problém v tom že nemluví, pro něj když si tom donese boty, uklidí je naprosto v pohodě a problém není, ted ještě dělá v pohodě toho zajíce v pytli takže ho to utvrdil v tom že on je chytrý a v pohodě

smardik
28. srp 2011

@sisstin tak v Ostravě se mu právě Zoo líbilo - nejvíc teda kozy a morčata al na zvířátka se díval, jak nějaké viděl hned na něj ukazoval takže myslím že to půjde

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik nj, tak každýmu rodiči se to přiznává blbě..to vidíš i u některých maminek, že prostě spoustu věcí neřeší...nechtějí to vidět..je to obranná reakce 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin tak mě se to taky přiznávalo blbě, pořád doufám že je jen opožděný a dožene no ale rozhodně nehodlám dělat mrtvého brouka a neřešit to, to bych ublížila jen Tomíkovi

smardik
28. srp 2011

ale jsem připravená "jen" na lehkou MR, střední bych už musela hodně rozdychávat

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik třeba to bude úplně něco jinýho 😉 uvidíš..snaž se to zatím neřešit 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin nechápe se překvapit, snažím se ale člověku to v hlavě šrotuje ale už chci prostě vědět co mu je at se nějak zařídíme dál 🙂 jako že odejdeme s tím že je naprosto v pohodě je scifi

zítra ještě poslední jesle a pak až koncem září

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik jj, ta nejistota je fakt nejhorší.... 😉 to vím od sebe, já naštěstí čekala "jenom" tři měsíce 😝

smardik
28. srp 2011

@sisstin my čekáme od března, prostě čím se to blíží jsem nervoznější a chci už vědět co a jak

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik já jsem nervní před každou návštěvou Kr., v listopadu jdeme zase...jako ne, že bych z toho byla na nervy...ale vždycky nějakej ten stres je, aby Tygr spolupracoval a tak 😉