Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

já právě nemám oporu v nikom, v MP už vůbec ne 🙄

schwarzovka
1. led 2010

ale píšeš, že jinak to máš v životě dobrý...tak jsem myslela, že přítel je opora...no u těch chlapů je to těžké, oni si neradi připouští, že je s dětmi něco v nepořádku...manžel si to taky nechce moc připouštět, ale ve všech mých "výmyslech" co a jak malýho učit,rozvíjet je při mě...

sisstin
autor
1. led 2010

já spíš myslela to, že nemusím lítat okolo domácnosti a tyhle věci 😉 že mám prostě čas jenom na Tygra 😉 MP mě má za hysterku, která se svýmu dítěti nevěnovala, proto nemluví 😝

schwarzovka
1. led 2010

aha...to mě mrzí, ale někde v jiné diskuzi jsem četla, že vy spolu nežijete, že za vámi dojíždí...nebo tak...nevím,jestli se nemýlím...
ta starost o domácnost...tam to mám taky v pohodě, manžel bordel neřeší a hlavně je nadšenej kuchař, který vaří rád a ne jako ženský, co musejí...a dělají to z povinnosti...

sisstin
autor
1. led 2010

já bydlim s rodičema 😉 takže tyhle radosti mě z velké části míjí 😝 MP sem dojíždí jednou za 14dní, ale od porodu je to blbší..a od tý doby, co jsme zjistili, že Tygr nebude asi úplně ok..je to úplně na pytel 😔

schwarzovka
1. led 2010

škoda, to bych ti přála, aby jste to měli v pohodě...to mi dost pomáhá...tak aspoň rodiče budou snad ok, ne? abys v tom nebyla úplně sama...

sisstin
autor
1. led 2010

no..to je zas taky blbý, taťka si myslí, že to všechno dožene..a tak..a taky o tom nic moc neví, myslí si, že to spočívá v tom, že místo na roce bude mluvit ve třech 😉 a jako dál už to neřeší...a dokonce mě obvinil, že malýho mučim zbytečnýma vyšetřeníma- čeká nás EEG a to bude samozřejmě cirkus 😝

schwarzovka
1. led 2010

asi ti to moc nepomůže, ale já tě klidně podpořím...co bysme pro ty svoje zvířata neudělaly... 😀 😀 víš, jak matka vždy pozná, když je něco v nepořádku...ostatním to dojít nikdy nemusí...

schwarzovka
1. led 2010

nebo tomu nepřikládají takovou váhu...

sisstin
autor
1. led 2010

to je právě to, on fakt vypadá normálně...vidíme to jenom my, co jsme s ním furt....a on byl prostě od narození pomalejší..tak to tak táta bere...jenže tohle už není opoždění, ale fakt porucha 😕 docela se bojím mít někdy další dítě..je to prej šance 50/50...že to bude mít zas 🤐

schwarzovka
1. led 2010

aha, to je nějak dědičný? To nevim...

taky spousta lidí o těhlech poruchách slyší poprvé a přijde jim to spíš jenom jako pojmenování toho pomalejšího vývoje...nebo tak

jinak přeji vám dobrou noc a spoustu pokroků...budeme vám držet palce 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

no, prej je to bud negativními vlivy v těhu(stres atd.), nebo to je prostě genetika..nebo obojí..znám holky, co maj dysfatika a další dítě normální...nebo třeba taky tři dysfatiky 🙄

tak dobrou, ted už tu asi zas chvíli moc nebudu, budeme sami doma 😉

schwarzovka
2. led 2010

teď mě tak napadlo...syn byl neplánovaný, vznikl opravdu z kapičky 😅 já jsem se s tím celý těhotenství smiřovala, plánovala jsem si tvrdou výchovu...malej se narodil a já dospěla, přestala být sobecká...nějak jsem na sebe a svoje potřeby úplně zapomněla 😅 😅 ...ale asi prostě se mi malej měl narodit i takovej jakej je...se vším tím špatným a "nenormálním"....protože jiná by to nezvládla, nebo nevim.. 😅 asi osud...jsem ateista, ale asi to tak mělo být... 🙂

trošku jsem večer přemýšlela v čem je ještě malej jinej...ale neumím to dost dobře popsat, prostě už co se narodil měl v očích jiný výraz než ostatní...i sestřičky se divily, že na novorozence nějak moc pozoruje... 😅 a právě i když je s dětma, tak kouká jinak...trošku povýšeně a jakoby se divil, co to ty haranti malý dělají 😀 😀

sisstin
autor
2. led 2010

schwarz: jak se jmenuješ? At tě můžu normálně oslovit, já jsem Tereza 😉 my měli Tygra taky neplánovaně, ani nevím, jak jsme ho splodili 😉 taky jsem si plánovala vyřvávání atd, ale prostě když už toho drobečka máš, tak se to hrozně změní...a to třeba u mě to láska na první pohled nebyla, ze začátku jsem to dělala automaticky..ale stejně mi ten pláč nedal..prostě instinkt 😕 já mám tendence chovat i cizí děti, když pláčou 😕

jinak do těch 9m byl klasický dítě, nic jsem nepozorovala.. u nás to začla fakt až pak, kdy jiné děti začínaly komunikovat(paci, paci...žvatlání, napodobování atd.) a u nás nic 😕 pak mi spousta lidí tvrdilo, že není cvičená opička a tak...ale čím byl starší, tím víc jsem viděla...že to není "jenom" povaha, že už je to nějaká odchylka, která není v pořádku 😕

schwarzovka
2. led 2010

tak už jsem tady, s radostí jsem uspávala malýho 😉 😀
Terez těší mě, já jsem Míša 🙂 a taky mi trvalo než jsem se zamilovala do malýho...teď když koukám na fotky, když byl úplný miminko, tak si říkám, proč jsem ho nemilovala víc 😅 ...ale instinkt mě nezklamal......teď, když někdo řekne jen křivé slovo proti němu, tak neznám bratra... 😀

u nás vidím, že tu "jinost" má asi po tatínkovi...jenže ten byl samozřejmě vychován v době Husákových dětí, takže některé zakopané vlastnosti se mu objevují až teď...vím, že kdyby měl individi přístup od mala, byl by někde jinde...je strašně inteligentní, ale díky jeho povaze má dokončené jen základní vzdělání...teď když vidím malýho, tak vím proč tenkrát školu nedodělal...on se prostě nesmí do ničeho nutit...chtěl být něčím jiným, matka ho donutila k něčemu, co nechtěl, tenkrát neměl prostor rozvíjet to co mu šlo, snažili se naučit ho něco, čemu nevěřil...je toho moc...až teď (myslím díky mě - nejsem prostě standartní žena v domácnosti 😀 ) má možnost vše dohnat...nikdy si nevěřil, styděl se za sebe, svoje vzdělání...a dělá taky úžasný pokroky 😀 😀 já vlastně vychovávám dvě děti 😀 😀 sám se diví, kde se to v něm bere...

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, Tygr už odpo nespí 😝 ale zas večer je tuhej hned, jak lehneme...když spal odpo, tak po mně ještě 2h chodil a tlemil se, než zaleh 😅 😅 takhle aspon vidím filmy od 20:00...ale zas přes den nemám chvilku klidu, pokud není někdo jinej doma 😀

jinak s tou individualitou je to hrozně těžký...poznat, co je individualita a co už je problém 😕 a pokud má člověk nějaký pochybnosti, tak je asi dobrý navštívit psychologa...ale chce to fakt nějakýho dobrýho 😉 ty už nějakýho vyhlídnutýho máš? My byli zatím jenom tady v Pce, a to bylo těžce o ničem, nedozvěděla jsem se nic 😝

schwarzovka
2. led 2010

tady to s těma psychologama je těžký...v tomhle jsem hrozná, páč mám pár let studie psychologie za sebou a když jsem u pár byla s vlastním problémem moc nepomohli...asi se nám bila ta vědomost problematiky 😀 takže nevím...rodiče mám v Praze, tak se musím poohlédnout tam...a nemyslet přitom na to, že vím, co mluví 😀 😀

vím, že PPP nás nemine...ale jsem ráda, za každou odbornou pomoc...na ty děti se už teď snaží jinak pohlížet, to tenkrát nebylo...prostě byly nevychovaný, tak se musely, co nejdřív zkrotit a zařadit zpátky do řady...zlomit člověka a dál to neřešit...

jak jsem psala o tom panákovi, jak si s ním malej začal hrát...to je výborná věc na pozorování našich chyb ve výchově...zatím k němu byl hodnej, tak jsem zvědavá, kdy ukáže naše selhání 😀 😀

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, já hrozně věřím té Dr.Krejčířové, a pořád děkuju, že jsem narazila na tu diskuzi na Rodině, kde s ní mají všechny maminky ty nejlepší zkušenosti..je to opravdu odborník na slovo vzatý....kdybys chtěla, kontakt dát můžu...ale ty objednací lhůty jsou vražedné 😉

schwarzovka
2. led 2010

určitě mi ten kontakt můžeš dát...tady je to fakt hrozný...

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, dana.krejcirova@ftn.cz volat tam nemá cenu, paní doktorka odpovídá do 24h 😉 ale ta doba je od 3m-9m...někdy i déle 😉

schwarzovka
2. led 2010

díky, zkusím jí napsat...uvidíme, kdy se tam dostaneme...

jinak malej polední spánek ještě vyžaduje a strašně rád, dnes mě tahal do postele od PC...akorát je někdy schopnej spát třeba 4 hodiny...to je pak síla večer 😀 😀

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, u vás ty problémy nejsou tak akutní zase..tak zase čím déle, tím to půjde lépe zdiagnostikovat, jestli tam vůbec něco je 😉 já se toho taky i trošku bojim, pořád ten strašák autismu tam trošku je 😉 já už jsem se smířila s dysfázií..a tohle bych asi rozdýchávala těžko....ale nějak mi ten můj "cit" říká, že o autismus nejde 😉

schwarzovka
2. led 2010

jj Terez vím, že okolo toho autismu je to myslím, spíš taky cítím v pohodě...spíš bych právě potřebovala prodiskutovat ten přístup k němu...v určitých situacích mi chybí schopnosti je vyřešit ku prospěchu...jestli mi rozumíš...protože on se opravdu v určitých situacích chová a reaguje jinak než normální děti...takže já mám probém to vyhodnotit a zaujmout postoj...spíš bych potřebovala aby mi ho analyzovala a já se podle toho zachovám...prostě má nějaký bílý místa v sobě, které jsem ještě neobjevila.. 😅

Myslím, že u vás to bude "jenom" ta dysfázie...a když to cítíš sama, tak to tak je...

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, a Radeček rozumí tak nějak standartně? 😉 Páč jako Tygr fakt jen takový ty běžný věci, podej, přines..někdy teda..třeba podej mi pití chápe..ale podej mi pyžamo ne 😉 páč neví, co je pyžamo 😝 prostě ta pasivní slovní zásoba je zatím na úrovni max. 18m dítěte..a to spíš ani ne 😉

já jsem ti to tu psala, Tygr děsně řve u míchání čaje a sundávání kalhot..a jako, že fakt řve..se slzama..a já absolutně netušim proč, a co mám dělat..tak jenom chovám no 😝 v čem se třeba Radeček chová jinak? To by mě zajímalo 😉

schwarzovka
2. led 2010

no s tím rozuměním je to taky u nás spíš tak okolo toho roku a půl...třeba hrozně dlouho mu trvalo než si zapamatoval slovo stůl 😅 , taky rozumí jen běžným věcem podej, přines, vyhoď...ale zase myslím, že u nás je to způsobený tou stagnací...protože se teď učí strašně rychle...řekla bych, že to brzo dožene...protože nedávno jsem manželovi řekla, ať zapojí stromeček do zásuvky a malej se to snažil udělat dřív než on...to mě teda docela vyděsilo 😅 😅

to je i právě to jiný, ostatní dětičky umí zvířátka on umí čísla, ostatní se koukají na pohádky, on kouká s tatínkem na letadla na internetu (je modelář a Radečka baví i ty motory, lepidla...cokoliv)

malej strašně těžce snáší, když se ho snažím přebalit, když je pokakanej...netuším proč, když je počůranej tak mu to nevadí...přitom bobana pak vždy obdivuje 😀 , občas mě překvapí, co si dokáže dát do souvislosti...ale zase nedokáže pochopit, když jdeme kolem autobusu, že nikam nejedeme 😒 , nebo když s tatínkem vaří a je hotovo, tak to ne a ne pochopit...to je potom síla, když si chceme nandat, tak to vrací zpátky a chce vařit dál, ale pak chce zase papat a stojí u toho a neví jestli si nandat nebo vařit...

sisstin
autor
2. led 2010

jé Míšo, to jsou úplně normální věci, co popisuješ 😉 spoustu dětí má nějaké specifičtější zájmy (písmenka, značky atd.)..ono jde spíš o to, aby to nepřekročilo nějakou neúnosnou mez...na rodině jsem četla od jedné maminky autíka, že nemohli jít ven..aniž by mu řekla všechny značek všech aut, co byly na ulici..jinak dál nešel a řval jak tur 😉 a v podstatě nic jiného než autíčka a značky ho nezajímalo 😉 jinak Radečkovi nejsou ještě ani dva roky, ne každé dítě v tomhle věku pochopí, že něco NEJDE 😉

sisstin
autor
2. led 2010

jsem si musela nalejt punč 😀 😀 u nás je to právě o tom, že se jedno slovo učí neskutečně dlouho....takže zatím na svůj věk rozumí málo 😉 běžnýmu dítěti řekneš slovo 2-3x a už ho umí...Tygrovi ho musíš říct 1000x 😝

schwarzovka
2. led 2010

já vím, že to tak nevyznívá, když to napíšu...musela bys ho přitom vidět...např. je zatíženej na hodiny, je schopný hodinu chodit kolem kostela s hlavou vyvrácenou a u toho stokrát říct tik-tak...počká až zabimbají, zatleská a můžeme jít dál...

sisstin
autor
2. led 2010

Míšo, mně to furt přijde normální 😉 Tygra pro změnu nezajímá zas nic 😝 jen by se furt honil, pral, lechtal a choval 😉 u všeho vydrží sekundu..a pak honem šup ke mně 😝 ..mně spíš Radeček přijde hodně šikovnej a vnímavej 😉

schwarzovka
2. led 2010

díky...ale stejně je odlišnej od ostatních...a kravinky by rád dělal klidně celý den, v tom jsou stejný 😀 , moji rodiče mu říkají Zátopku, mají obrovský obývák a malej si před spaním rád vybíjí energii běháním...tolik co naběhal malej za tu dobu, co chodí jsem nenaběhala já za celý život 😀 😀