Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
9. zář 2011

@leporelo ono to není tak těžký, z těch obrázků to vypadá šíleně, video je tady od jedný holčiny z koně, fakt těžký to není

https://www.youtube.com/watch?v=bodHEA-0YX8

jinak víkend, kdybych měla prachy, tak si ho užiju 100x víc, takhle zas budu dělat prd 😝

leporelo
9. zář 2011

@sisstin Já bych to zvládla i bez peněz-dopoledne bych spala a četla, pak bych si šla zaběhat...Nebo bych jela na kolo s bezdětnou kamarádkou. MP se učí na atestaci, takže největší adrenalin za poslední měsíc byl, že jsem šla nakoupit do Kauflandu jen s jedním dítětem... 😖

sisstin
autor
9. zář 2011

@leporelo nj, já mám takhle volno poměrně často....takže pro mě to zas tak výjimečný není, takže se jako spíš nudim no 😖 když nejsou prašule, tak nejde nic moc dělat...tak se válim, čučim na filmy a seriály, čtu si atd, někdy přijede kámoška... kdybych měla prachy, tak jdu nakupovat, jedu do Prahy za kámoškou, jdu do kina....někam ven atd. 😖

jolinka
9. zář 2011

ahojte, nejak nemam cas {ale ani chut prispievat}... 😒 ale poooctivo vas citam. 😉

ako ste sa bavili ze deti nehovoria CHCEM a ine modalne slovesa...tak neviem ci je to az taka vyhra 😉

Kati ma na cele ziarivym pismom napisane jedno velke CHCEM prip. CHCEM TO TERAZ, jej ani tak nejde o tie konkretne veci, skor o manipulaciu s ludmi, aby si dokazala ze jej niekto vyhovie, ze bude po nej. des a hruza... 😠 😠

ale musim povedat ze ma teraz nejake cudne obdobie, par tyzdnov pred sk. rokom aj teraz to pokracuje... Bola som zvyknuta bud na vymyslanie, trucovanie, domahanie si svojho alebo na vysmiate spokojne zlate decko...
Teraz take daco nemastne neslane je v nej {to uz radsej ten truc}... place, knuci, zla nalada, oduvanie sa, urazanie, melancholia ci depky ci co to je...na vsetko sa stazuje, odudre... Skolka je zla, vraj sa jej tam nepaci, chce ist do inej, nechce chodit s Miskom, lepsia je skola, tam ked prideme po Johi do druziny, tak opat vymysla place. Dacoho sa domaha, ked uz je to volne, uz to nechce, mravci aby som jej ja po to isla a vzala detom, ked jej to deti nechaju, uz to nie je ono, oduje sa... a to dookola, potom este doma spomina ze to chce a chce.

Protivna je nejaka... ☹

sisstin
autor
9. zář 2011

@jolinka To bude nějaký blbý období jenom, to přejde 😉 jinak Tygr sice "chci" neříká, ale taky toho chce až až 😅 😅 😅 nejhorší je asi to jeho dirigování, jinak by byl celkem v pohodě 😅

jolinka
9. zář 2011

pozitivne je mozno to, ze zacala viac argumentovat, na vsetko vie odpoved, vrati lopticku... 😉 ale viac sa aj pyta, stale vsetko rozoberame komentujeme, cojaviem Preco nam na semafore panacikovia ukazuju co mame robit.

ma ale este dost nelogickych viet. Trebars povie... Vezmeme si dazdnik, aby neprsalo. Upraceme hracky aby bol bordel a p.

sisstin
autor
9. zář 2011

@jolinka hm, u těch vět to je vidět, že ta tvorba je špatná...že to neumí stvořit tak, aby to dávalo správně gramaticky smysl...ale tak to se vychytá 😉

ted psala na rodinu jedna holčina, zná ji i simalex..a její holka (7,5) má atypa a těžkou dysfázii, obě složky na 2,5roku (jak porozumění, tak exprese) a to teda musí bejt jiný maso....oproti tomu špatně stvořená věta je prd 😉

jolinka
9. zář 2011

@sisstin jj, ale uz som viac narocna, a jak sa Johi zacala skola, tak mam opat strach ako o 2 roky Kati, ono to rychlo zbehne... ta rec sa jej postupne dava do poriadku, uz teraz hovori ako sa nam v 4 rokoch ani nesnivalo... ale tie chyby a porucha aj ked slaba vidno...

sisstin
autor
9. zář 2011

@jolinka hele, Kati stejně bude mít odklad si myslím...a to je ještě dlouhá doba..počkej, jakej pokrok bude mezi 5-6 a 6-7, dva roky je děsně moc 😉 když si vezmu, že Tygr před rokem měl 10slov...tak ted je to o něčem jiným, sice samzřejmě není to boom jako u opožděného vývoje řeči, ale ted už je tak na 400slovech...gramatiku a výslovnost teda nekomentuju, ale i tak.... 😉

cmilka
9. zář 2011

@jolinka a nemoze byt Kati taka aj tym, ze mate nove babatko? Predsa len, vsetci si nanho musia zvykat a kazdy asi po svojom... u nasho Filipa to bola hruza, ale aj Matej, ktory Tamaru ma straaaasne rad, tak nebol uplne v pohode... 🙂
inak, dnes rano v skolke revali vsetky deti a Filipa som pocula az vonku, na chodnik 😒 😒

smardik
9. zář 2011

🙂 ahojky, hlásím návrat z dovolené, bylo super 🙂

leporelo
9. zář 2011

@smardik ahoj, tak až vybalíš, napiš pokroky a veselé historky 😉

hanatka
9. zář 2011

Ahojky, tak po dnešním výstupu ve školce se snad objednám k tý Thorový nebo co... Nevím, co to do malýho vjelo, do školky chodí už od března, jen teď měl 1,5 měsíce prázdniny.. chodí zase od 1.9. a doteď to bylo v pohodě.. Dneska cesta autem v pohodě, přijedeme před školku, malej chytnul amok, že on do školky nepůjde, začal mi zdrhat, válet se po zemi, jsem ho násilím odvlekla do šatny, tak to pokračovalo, nebyla jsem schopná ho vyslíct, oblíct, nic.. pak se přišla podívat učitelka, co se děje, to se na chvilku zklidnil, jen odešla do třídy, vše pokračovalo.. nakonec jsem ho vzala do náruče, to už se jen regulérně rozbulel.. tak jsme šli jako každej den umýt ruce a cvak, naprosto normální dítě jako každý den, umyl si ruce, ukazoval mi obrázky, do třídy šel jakoby se nic nestalo.. jen já jsem ještě teď zpocená až na prdeli.. V šatně stály 4 maminky kolem nás a čekali, jak to dopadne 😒
Já nevím, jestli je to tím, že na něho začali tlačit s tou sebeobsluhou a on to těžce nese, nebo já fakt nevím, ještě nikdy tohle neudělal 😖

hanatka
9. zář 2011

Ale stejně jsem měla pocit, že to divadýlko je pro mě, protože jakmile přišla učitelka nebo jsem odběhla pro Terezku do auta, páč jsem tušila, že to bude nadlouho, tak přestal. Jen ležel a čučel.
Jsem pak měla hovor s učitelkou, v sebeobsluze je suverénně nejslabší z těch nejmladších.. jemu to nejde a on to nechce dělat, páč mu to nejde a on to ví. Je poslední, když se oblíkají i když jí. Kdyby mu tak člověk viděl do té makovice, kloudnýho slova, co mu vadí, z něj nedostanu.

jolinka
9. zář 2011

@cmilka co ja viem... to uz je stvrte v poradi, nie ze ju z trona jedinacika zhodil priselec...

ale zase nieco pravdy na tom bude, pri 4 malych detoch sa moze kazde vlastne citit ukrivdene, ze sa mu matka nevenuje naplno 😒 {ale zase ma vyhodu partie, hrania so surodencami a Johi ju velmi taha hore}

Myslim ze Kati aj chyba Johanka v skolke, trochu jej zavidi ze uz chodi do skoly, Johi dostala kopec novych veci a K. je nafucana ze ona este nemoze 😠

dadlenka
9. zář 2011

@hanatka to je úplně NORMÁLNÍ!!!🙂 prostě se zasek, má na to právo, prostě ze školky je povinnost a on chtěl vyzkoušet jestli opravdu chceš, aby šel do školky🙂 moji normovaní chlapci si sem tam takový zásek vystřihli, Daneček se uměl kvalitně válet a velmi rychle zdrhat, je to zdravý kluk😉 kdybych každý vztekací záchvat brala jako příznaky autismu, jsou všichni nejmíň v ústavu😀 nejstarší navíc velmi jazykově vybaven velice sofistikovaně nadával. Uvidíš, co dál, ale dělala bych, jako že nic nebylo, bude to prostě zkoušet🙂

dadlenka
9. zář 2011

@dadlenka jo a ve školce se nechtěl oblíkat a běhal nahatý po školce a když nechtěl ven, vyhodil si do koše gumáky, prý jsou špinavé🙂)))

dadlenka
9. zář 2011

@smardik ahoj, vyšlo vám celkem i počasí, že?🙂

jolinka
9. zář 2011

@hanatka oni tie deti najviac skusaju na matke... ale nie preto ako okolie obvinuje matku, ze si s dietatom nevie poradit ze aha pri nas to nerobi my s nim vieme 😒 😒 ... ale preto ze vacsine jedine u matky ma dieta istotu ze ho ma rada bezpodmienecne i ked robi zle vec.....i a tak si to moze dovolit a skusa jej trpezlivost. Ostatni {vacsinou aj otec} ho maju radi pre vysledky, dacim si to musi zasluzit.

smardik
9. zář 2011

@leporelo veselých hystorek moc není, jen jsme chodili po lese, kluci blbli na motorkách. ale počasí nám vyšlo báječně, jen včera odpoledne lilo ale klukům to nevadilo, vesele si v dešti jezdili a do chaty nechtěli 🙂. ale jinak spokojenost u všech, bála jsem se Toma ale ten to zvládl v pohodě, byl tam jak doma a spal v pohodě, lítal tam jak drak a žádný problém. Po horách se mu líbilo chodit, pořád chtěl jen do kopce a co je super vzal si za partáka tatínka a pořád chtěl chodit s tatínkem což jsem fakt ráda, zas k sobě mají blíž když jsou spolu 🙂

jen teda včera dopoledne neměl Tomík svůj den, jeli jsme na výlet a tatka z něj byl v šoku (můj tatka): všechno mu vadilo, všeho se bál-jen zafoukalo a brečel, auto projelo a brečel, kolem projel kluk na kole a brečel, chlapi na něj promluvit nesměli, ani se ho dotknout to brečel, chtěl jen mě nebo babičku, fakt děs. Naštěstí se vyspal a dobrý ale dědečka to hezky vyděsilo, zažil ho tak poprvé. No a zas jsme se kvůli tomu nepohodli s chlapem, prý se tak chová protože je rozmazlený a mám mu dát pár facek a bude to dobré

jinak nového nic moc, byla to dovolená tak jsme moc nedělali, jen zajíce v pytli-ten ho baví a zvládá ho úplně celého bez chyby a ve středu poprvé zvládl i stínové pexeso 🙂 ne na 100% ale už to zvládl a jinak jsme spíš trénovali tak nějak motoriku-hodně jezdil na motorce do kopce, chodili jsme do řeky házet kameny, skákali před překážky 🙂

sisstin
autor
9. zář 2011

tak Tygr právě odrčel 😝 jinak děvčata, jsem matka, co nekouká na nástěnku...tudíž jsem nebyla na informační schůzce 😝 😅 😅 já furt koukám jenom na webovky, a oni, jak je ted předělávají, tak tam jaksi nedávají aktualizace 😝 jako učitelka naštěstí v pohodě, vůbec nic neříkala, a prý se tam nic novýho neprobíralo - představila se nová ředitelka, kterou jsem už znala z informační schůzky z června. No máme dovalit 300Kč na SRP Š, už to začíná 😝 jinak Tygr si dneska učurnul do slipů, jako nic strašnýho, měl tam pár kapek...ale už se mu moc chtělo a držel to, jak to šlo 😝 on totiž, když jdou hromadně, tak už jde v pohodě (to ze začátku nechtěl), ale ted se zřejmě stydí si říct 😝 takže jsem přišla tak tak, okamžitě jsme běželi na záchod a tam vyčůral asi půl litru 😝 tak jsem mu říkala, že se nemá stydět a říct si, tak prej "jo"...tak jsem zvědavá 😅 Jinak včera tam byly dvě ženský z SPC, zpráva prý bude do 14dní, tak jsem zvědavá - znáte můj názor na SPC- takže čekám třeba nějaké zas brutus hlášky, ale třeba mě mile překvapí 😝 jinak učitelka mi říkala, že je fakt šikovnej...že ted ho co nejvíc zařadit mezi děti a odstranit ty úzkosti, ale že si myslí, že za chvíli to bude už úplně v pohodě...tak snad jo 🙂 14.jdeme k té naší psycholožce tady v Pce 🙂

@hanatka já si stejně jako holky myslím, že je to normální. Tygr mi dělá to samý, teda ted nemá zrovna období takových hysteráků (uf uf), ale prostě nejhorší co se týče školky považuju moje chození si pro něj odpoledne...nechce jít domů, furt se vrací, hysterčí kvůli každý kravině. Nejde mu ve vteřině sundat bačkora, tak záchvat....schválně jsem se ptala učitelek, a prý to vůbec nedělá, že je jedno z nejpohodovějších dětí v tomto (jako co se týče vztekání).... takže oni to na nás fakt zkoušej, je to přesně tak, jak píše @jolinka

@smardik vítej a super, že jste si to užili 🙂

smardik
9. zář 2011

@sisstin když tě tu vidím,potřebuju pomoct. chci napsat té Krejčířové s čím tam jdeme, co zvládá a ne ale nějak mi to nejde dát dohromady a jak jsi mi to psala minule neuložila jsem si to 🙂 tak bych s tím potřebovala pomoct

holky začínám být nervozní, za týden už budeme mít po Krejčířové a budeme vědět na čem jsme, těším se a zároven se bojím

sisstin
autor
9. zář 2011

@smardik no nějak jí popiš ten jeho vývoj od narození, v čem byl pomalejší, jaký má (měl) ty úzkosti, co ted zvládá - tj. ukazuje a sdílí pozornost, ukáže pro něj známá slova v knížce, přiřadí teda stejný obrázek k druhému (začíná už i ty stínové obrázky), napodobuje běžné domácí činnosti, vyjadřuje se ukazováním a gesty 😉 napiš jí, jak zvládá či nezvládá sebeobsluhu....prostě všechno, co se ti zdá podstatný 😉

smardik
9. zář 2011

@sisstin ok dík jdu to nějak sesmolit dokud smrádata spí, Hanys je ted nějak strašný ve spaní. Tom dobrý, sám si řekne že chce jít spát, i na chatě si říkal že chce jít spát-vezme si plínku, hračku, řekne ahoj a jde si lehnout 🙂. ale co ho musím pochválit tak fakt na horách krásně chodil, jeden den ušel přes 3 km a ještě chtěl jít dál, ale my už jsme nechtěli neměli jsme už sebou pití, ale fakt lítal-do kopců, snažili jsme skákat 🙂

hanatka
9. zář 2011

Ježiš holky dík, jste mě trochu uklidnily.. 🙂 Jako ostatní děti taky brečí, ale JEN brečí a nepředvádí ty záchvaty..
@dadlenka jinak on to samozřejmě doprovázel i slovně... nepudu do školky, nebudu se oblíkat, nééé, kalhoty nééé, nech mě na pokoji, nech mě na pokoji.. Ve snaze ho uklidnit, jsem mu řekla, že pro něho přeci přijdu a on: já s tebou nepůjdu domů... já: ty tady budeš spinkat i v noci: jóóóóó (nechce tam jít, ale bude tam spinkat i v noci).
No jsem zvědavá, jak to bude probíhat při vyzvednutí, bo pro něho normálně chodí babička, ale dohodli jsme se s MM, že to tak dělat nebudem, páč u babičky je vše dovoleno, má tunu sladkostí denně a mamka není schopna respektovat moje požadavky. Holt budu chodit z práce dřív a dohánět po večerech 😒

@smardik jé vy už jdete, to to uteklo.. úplně chápu tvoje pocity, měla jsem to stejně 🙂

smardik
9. zář 2011

@hanatka jo už jdeme, za týden už bude snad jasno 🙂, pocity na houby-těším se budeme vědět co a jak a ne jen dohady ale zároven se bojím že to bude vážné nebo jak to napsat

holky co ten srazík teda

hanatka
9. zář 2011

@smardik já ten elaborát pro Krejčířovou psala 2 měsíce 🙂 Aspoň jsem viděla, jak některý věci umazávám, bo vymizely a některý jsem zase musela dopisovat. Ale hodně to zkrátilo vyšetření, sama Krejčířová říkala, že jsem to napsala velmi podrobně 😀 Navíc my měli i tu zprávu z SPC, tak tu jsem jí poslala taky 🙂

smardik
9. zář 2011

@hanatka no já zatím ještě maturuju s tím 😀 😀 😀 pořád mažu, nezdá se mi to. Já mám akorát tu zprávu od psycholožky tak tu bych mohla naskenovat, jinak nemám nic. ale něco ji chci poslat at ví zhruba o co jde a s čím u něj začít

sisstin
autor
9. zář 2011

@smardik já nemůžu akorát 14., to máme tu psycholožku...jinak je mi to jedno...do Prahy to máme hodku a kouse, ke Krči je to taky chvilka.... 😉

hanatka
9. zář 2011

@smardik hele jak píše @sisstin, jí začala vývojem, kdy se přetáčel, seděl, lezl, chodil, dělal pápá a takový blbiny, co naopak nikdy nedělal, jeho zájmy, kdy začaly problémy, pak jsem popisovala chování v současnosti.