Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
13. zář 2011

@leporelo já vím že toho je na trhu dost, ale pokud má lékárnice pravdu tak tady je vše a najednou včetně pupalkového oleje. A v letáku píšou, že EYE q obsahuje nejvyšší, přirozeně dostupný poměr EPA k DHA, vyšší bež 3,2:1.

cmilka
13. zář 2011

@siss Tygr s knihou v ruke vyzera super 😀 😀
ad lieky- presne ako píšeš, pravidelne užívať lieky nie som schopná, aj ATB beriem max. 4 dni, bohužiaľ, je to tak aj pri deťoch- začiatok šk.roka som absolútne v tomto nezvládla, zabudla som aj na matejove lieky (je alergik), aj na fifove... matej po tyzdni v skole mal hned hlieny, fifo zapchu... 😔 😔
a dnes som objednala pre Fifa logico primo, tak uvidime... cima v MS uz maju vypredane, tak som vzala ročné obdobia a rozvoj koncentrácie..

leporelo
13. zář 2011

@ygreen když ony toho ty lékárnice a farmaceutické firmy napovídají! Snad to Tobíkovi pomůže. Přinejmenším nebude po tom pupalkovým oleji trpět na PMS 😉

ygreen
13. zář 2011

jako finančně to je fakt náročnější, páč se má začít 12 týdnů dávat vysoká dávka 15ml denně, což vychází 1 balení/2 týdny, tudíž 6 balení/12týdnů/2388Kč. Aby se nasytil organizmus "do mrtě". A pak udržovací dávky - 5ml denně/40dní/takže baj vočko jeden sirup na měsíc/398Kč.

No hodlám to vyzkoušet min. na těch 12týdnů. Krom peněz za to nic nedám, ryby nežere ostatně jako nic jiného, takže alespoň doplní zásoby, víc tobolek bych do něj nedostala a na lžičce by to bylo hnusné. Takže sirup se vším všudy je ideální 😉

ygreen
13. zář 2011

@leporelo tak mě je jasný, že každý produkt musí mít svou reklamu, ale svojí lékárnice se musím zastat, je to super holka, zná děti od mimin, ví jaké s Tobim mám trápení a dokonce to ani neměli, musela mi to objednat. A Taky s emi líbí že je to Švýcarský výrobek a podporuje to Česká společnost Dyslexie a Dys - centrum Praha 😀

ad pupalkový olej - prý zklidňuje a pomáhá soustředění

cmilka
13. zář 2011

@ygreen "ryby nežere" 😀 😀 😀
ja som fifovi dávala viac druhov omega kys.,lebo pre tu chuť to nechcel, ale zatiaľ každá forma predsa len mala tú rybiu pachuť, tak daj potom vedieť, ako to je s eye q... Filip našťastie ryby má rád, tuniaka spraská celú konzervu na posedenie a lososa tiež baští jedna radosť..

ygreen
13. zář 2011

@cmilka Tobís jedl ryby do 2 let spolu s ostatním jídlem, teď co bežere tak nejí nic. My zkoušeli ten Heliborange a je to kyselé jako praase.

sisstin
autor
13. zář 2011

@cmilka to už je ale Piccolo ne? V Primu žádný roční období a koncentrace není 😕

cmilka
13. zář 2011

@siss logico primo- hry na koncentraciu a ročné obdobia... neviem, ako sa tu dávajú obrázky, ale píše tam primo 😨 😨

sisstin
autor
13. zář 2011

@cmilka tak to vůbec netuším, co to má být za oddíl 😕

holky, HURÁÁÁÁÁ...Tygr umí hrát pexeso na PC, konečně pochopil, jak se jezdí s myší a jak se to celkově ovládá a už to hraje sám 😵 😀 😀 😀 😀 😀

cmilka
13. zář 2011

@siss no, ale píše tam od 4 r., takže asi som riadne predbehla 🙄 🙄 , dne som fakt nemožná... ale cima v MS maju vypredané a dotlač vraj planuju až na rok 2012 🙄

sisstin
autor
13. zář 2011

@cmilka my máme od 4 roků všechna témata 😕 ono to není o tolik těžší jako ty od 3 😉

tak už konečně můžu hrát s Tygrem i pexeso normálně, když už chápe princip 😀 😀 😀 😀

ygreen
13. zář 2011

@sisstin tak super. Tobís si akorát puští písničky na hravém učení - to se odklikává mezerníkem, ale krásně si počká než skončí sloka a tak aspoň že tak.

hanatka
13. zář 2011

Hmm, u nás po čem nic, to mu jde dobře, PC ovládá jak profík, umí ho zapnout, najede na můj profil, najde google, spustí ho, napíše si do vyhledávače DOPR, to už mu tam naskočí dopravní značky, tak si vybere, co se mu líbí a už jede🙂 Nově test na znalost dopravních značek, akorát mu to musím ještě číst, malý písmena nezná 😀
Ale donunit ho oblíkat a vyslíkat, ani ťuka, dneska mi učitelka ve školce říkala, že po spaní už úplně odmítal si obléct i slipy a kraťasy a přitom to umí, jen nechce. U jídla poslední jako vždy.

hanatka
13. zář 2011

Jo a včera když jsem pro něho přišla do školky, tak se tam mečoval s nějakejma klukama 🙂 Tak aspoň něco. A na zahradě si prý s nějakým Davídkem kope s balónem. Se mnou si včera házel s balónem . Pexeso zvládne hrát, ale moc ho to nebere, jedna dvě hry a konec. Tak nevím, jestli tohle Aspíci zvládají nebo ne, pořád mi to vrtá hlavou.

ygreen
13. zář 2011

@hanatka to je zvláštní ty značky, ale to asi bere hodně kluků, ne? 😉

ygreen
13. zář 2011

Tobiáš se mečuje s kýmkoluv kdo je ochotný, s míšem si taky hraje. Ale nevydrží dlouho.

hanatka
13. zář 2011

@ygreen já právě nevím, no, on se asi během jednoho týdne naučil úplně všechny a drží ho to. Když byli loni se školkou na exkurzi ve škole, měli tam v jedné místnosti po stěnách dopravní značky, tak to všechno vyjmenoval a učitelky ho odtud nemohly dostat. Když jedeme autem, tak všechny značky mi hlásí.

ygreen
13. zář 2011

@hanatka mě už se to plete, Radeček má co za poruchu?

smardik
13. zář 2011

ahoj holky, to byl dneska den - dopo kardiologie s Honzulou a vůbec to nešlo jak mělo, celý den byl pak protivný, agresivní, odpoledne já oční ale dopadla jsem super, povolila mi autoškolu 🙂 🙂, věci jsou sbalené a kluci už leží, ráno před 10 nám jede vlak

hanatka
13. zář 2011

@ygreen no podle Krejčířové žádnou, bála jsem se AS. Ale je prostě jinej, zná celou abecedu, začíná spojovat slabiky, umí čísla do 100, počítat (spočítat předměty) podle mě taky do 100, zajímají ho dopravní značky, naopak moc ho nezajímají hračky, to už musí fakt bejt, když ho něco zaujme.

ygreen
13. zář 2011

a už ke krejčířové nemusíte, prostě to AS definitivně vyloučila a šlus????

hanatka
13. zář 2011

@ygreen napsala, že už nemusíme, kdybysme jó chtěli, máme přijít v 5 letech

ygreen
13. zář 2011

@hanatka no tak to je super a tobě se to nezdá?

hanatka
13. zář 2011

@ygreen já nevím, pořád mi to vrtá hlavou no.. prostě vidím, že jinej je a když mi předvede ty svý hysteráky, tak jsem pořád nahlodaná. Mám pořád strach, abych něco nezanedbala nebo já nevím no. I učitelky ve školce mi říkají, že třeba víc než trampolína ho zajímají ty nápisy, co se nesmí a tak. Když někde jdeme, tak zkoumá všechny ty zákazy (piktogramy), jakože nehodit mimo cestu, netrhat kytičky a pak schválně běhá mimo cestu a řve: jsem mimo cestůůůů a rve trávu.

ygreen
13. zář 2011

@hanatka a nechceš zkusit vyšetření v Aple? I když, nech to do těch 5 let koňovi a pak uvidíš. Stjeně se nic nezmění 😉

hanatka
13. zář 2011

@ygreen no to je právě dilema 🙂 Ale zase si říkám, že prostě jiný autíkovský rysy nemá, změny mu nevadí vůbec, když má náladu, je schopen si s dětma hrát (i když jen chvilku a jen to, co ho baví), nijak nás zatím neomezuje, tak asi fakt vydržím. Ale pokud bude furt divnej, v 5 ti ho naženu ke Krejčířový znovu 😀

ygreen
13. zář 2011

@hanatka nás vlastně taky krom porozumění a řeči nic neomezuje, Tobiáš funguje bezvadně. Tak snad bude vše okey. Jsem ráda že na té foniatrii víceméně vyloučili autismus a shodli se na té dysfázii. No nás Krejčířová čeká 6.10.

Teď s Tobim trénujeme barvy na hravém učení a nejde mu to ani zboha, děláme to druhý den a fak nic moc, děsně se mu to plete. Ale uvidíme za týden, prostě potřebuje víc času, no.

paolin
13. zář 2011

holky to je horný..byla jsem se stříhat a seděla tam maminka s autistou. tak jsme dali řeč. chlapeček do dvou let v pořádku, mluvil, rozuměl, zdravé dítě. pak dostal Priorix Tetra a následek je dítě se středně těžkým až těžkým autismem..to je strašný ☹ ptala jsem se, zda se to může zlepšit, když před tím komunikoval a byl v pořádku a že se neví. snad.. ☹

ygreen
13. zář 2011

@paolin hrozný ☹ co ale dělat, nenechat očkovat ☹

Tobiáš říkal do 2 let jen aoj a hop a haló. Ale mě třeba mrzí, že on nezdraví,a ni k tomu nemá tendence - jde obejmout, nebo tak a když mu řekneš, udělá pápá, nebo někdy i sám. Já prostě doufám, že k tomu zase dojdeme. Ale nejsem schopná odhadnout, kolik do 2 let rozuměl. Jako až na to že přestal říkat ahoj a halo tak jsem žádnou změnu nezaznamenala.