Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andreabe
16. zář 2011

@dadlenka diiky moc za podporu, som pochopila, ze musim dufat v to najlepsie, inak sa usmutim 😵
@sisstin taky isty bol aj Luky a nakoniec uplne odlisne diagnozy.Ono sa to asi v tom nizkom veku predpovedat neda, tu je pekne vidiet, ze ma zmysel davat dg az po 3 roku - pokial nejde napr o jasny aut. a pod. Tygr mal stastie a je fakt sikovny a v logoskolke urcite dozenie aj tu rec 😉

dalea
16. zář 2011

@susik77 Hviezdickovia su tobolky,vo vnutri s olejom s pomarancovou prichutou 🙂 Lea velmi nema take hysaky tykajuce sa hmotnych veci,trosku sa sice hneva,ked sa jej nieco nedari,ale vacsi problem je skor v situaciach,dam priklad, chce,aby sa k nam prisla hrat jej kamaratka a ja jej neviem vysvetlit to,ze mozno pride,ale mozno aj nepride 😝 Ona sa proste zacne hnevat a vravi,ze pride,pride,za chvilku,nechce ani pocut,ze nie 🤐 To je niekedy na porazenie,potom som nervozna aj ja a na nu prechadza aj ta moja nervozita a to je uz koniec 😝 ☹ A tiez este velmi nechape vyhru,napr. hrame pexeso,povie,ze kto vyhral,ale tesi sa rovnako,ci uz vyhra ona,alebo niekto druhy 😅 To je potom same- jeeee,mamka,ty si to nasla,jeee,tatik uz ma 3 pari 😀 😅

dadlenka
16. zář 2011

@sisstin však ti to vynahradil potom s tím 1000% sdílením a ukazováním "eee"😀 já myslím, že budete pochváleni, kdo, když ne vy🙂

sisstin
autor
16. zář 2011

@andreabe on Tygr jako už fakt mluví hodně, co se týče četnosti a aktivní slovní zásoby...no ale rozumět mu není atd. 😉 ale většina dětí tam fakt mluví líp jako on, asi jenom tři děti z těch 14 mluví hůř 😉 jo...jako nestěžuju si..jen prostě jsem zas náročná, a už bych byla ráda, kdyby se trošku zlepšila ta výslovnost...gramatiku vem čert 😉

počkej, jak se Lukášek časem rozkecá, ono to pak půjde rychle 🙂

dalea
16. zář 2011

@andreabe Drzim palce,aby maly pekne napredoval,s Tvojou pomocou sa mu to urcite podari,neboj 😉

paolin
16. zář 2011

ahoj holky! tak dnes radost veliká! Adam snědl svačinku, po mně neplakal a už zůstává sám na oběd - beze mě a hezky se nají 🙂 a velké pokroky. 🙂 vypadá to, že se začíná rozmlouva a celkově mu školka moc svědčí. i učitelky mají velikou radost, jaké dělá pokroky. a že by ho do logo školky bylo škoda, že děti v běžné školce na něj působí velmi dobře. tak snad mu to vydrží 🙂 po hoodně dlouhé době nějaký pokrok, tak mám fakt strašnou radost 🙂 příští týden jdeme do centra, tak uvidíme, co nám řeknou..pak ještě neurologie a budeme to mít komplet.

sisstin
autor
16. zář 2011

@paolin při té expresivní dítě může klidně chodit do běžný školky, neměl by to být nějaký zásadní problém 😉 nám ji Krejčířová doporučovala už od tří let...takže jestli je tam Ada v pohodě, a bude se zlepšovat, tak bych tu školku asi neměnila 😉 ale musí se to teda kompenzovat pak tou prácí doma a docházením na logo 😉

andreabe
16. zář 2011

@dalea dakujem 😉
@sisstin jj, s jedlom rastie chut 😵 najprv sme chceli, aby aspon nieco povedali, potom, aby mali dobru vyslovnost a zachvilu budes chciet, aby bol aspon chvilu ticho 😀

sisstin
autor
16. zář 2011

@andreabe a co jinak? Jak na tebe působila Kr.? 🙂

paolin
16. zář 2011

@sisstin u nás je problém spíše v přijmutí "jiného" dítěte školkou. ve třídě je 28 dětí a když je jedno hodně náročné, tak by to učitelky nemusely dát.

sisstin
autor
16. zář 2011

@paolin no jasný 😉 já jsem jako o "normální" školce fakt neuvažovala...on i kdyby Tygr mluvil normálně, tak právě tolik dětí by mu dělalo problém...takže těch 14 dětí je fakt ideální, jsou tam dvě učitelky a hlavně moc nehrozí posmívání od ostatních dětí, co se týče řeči 😉 plus teda samozřejmě každodenní logopedická péče 😉 jako v běžný si ho fakt neumím představit...teda ne, že by jako nezvládal režim nebo program a tak..ale právě to, že je tam těch dětí hodně, učitelka by neměla čas si ho nějak všímat a tak... to by asi fakt nedal 😕 jinak nám právě Kr. říkala, že jako jeho by si v normální školce představit uměla...asi kdyby nebylo zbytí, tak by do normoš chodil...ale určitě preferuju tu logo...ale obecně pro dítě s "jenom" expresivní by normální školka neměla být problém, určitě to to dítě nezbrzdí 😉

susik77
16. zář 2011

@dalea - aj veru ma podobny typ hysakov 😉 ale az tak to nepreziva ako tie hmotne veci 😎 a od akej firmy su hviezdickovia? a mas pocit ze pomahaju?

andreabe
16. zář 2011

@sisstin pozitivne 😉
Je fakt dobra, to, co ostatno odbornici zistili z roznych testov, ona zistila za polhodku 😉 Inak boli sme tam tak hodinu a 1/4 asi..tiez tam mala nej.babu na stazi ako prisediacu, tak ta sa aspon potom hrala s malym, ked sme sa rozpravali my. Tie edukacne pomocky poznalo uz niekolko generacii, ale vobec mi to nevadilo.
davala mu ulohy, ktore robi aj na komunikacnom kurze, len tam maju trpezlivost, ak nieco dal zle, tak povedia- zle, a on sa potom opravi. Ale u Kr. sa slape, tam ked nieco nedal na 1 krat (aj ked ja viem, ze to fakt vie), tak to schovala sla dalej..
A vsetko co hovorila znelo hrozne logicky, len uz som polku zabudla, skoda,ze som si to nenahravala 😝

sisstin
autor
16. zář 2011

@andreabe jj, ty pomůcky pamatujou císaře pána 😅 😅 😅 celkově ta Krč je příšerná 😖 holt nejsou prachy 😠 jinak jj, to je pravda...tam když něco dítě nedá na poprvý, tak ona to dá prostě pryč a jede se dál... taky právě víc věcí, co Tygr fakt umí by tam dal...kdyby měl víc času...ale tak ona asi ví, co dělá 😉 já jsem zvědavá, co tam bude chtít po nás... 😕 my jsme jakoby takhle docela jediný, co tam chodíme tak často..většina dětí dostala dg. a nazdar...kontrola třeba až před školou...tak nevím, jestli to je proto, že si není úplně jistá a čeká ještě nějakej posun...nebo ví, že jsem hysterka a jsem ráda, když mi ho jednou za půl roku proklepne 😕 😅 😅 😅

ygreen
16. zář 2011

@sisstin jako tohle mě trochu mrzí, páč třeba dnes na logo jsem viděla, jak Tobiáš nedá úlohu napoprvé, ale ona to sním jednou, dvakrát udělá a on to pak švihá raz dva. Ale jak píšeš, asi ví, co dělá.

andreabe
16. zář 2011

@sisstin no podla mna caka az budete zreli na zrusenie dg 😉 ved zachvilku idete, tak drzim palce 😉

sisstin
autor
16. zář 2011

@andreabe tak jsem zvědavá, jak pochodíte v Aple...tam je času dost a dostanete mega podrobnou zprávu 😉 a jsem fakt zvědavá, jestli se to bude nebo nebude lišit od Kr., a jak zásadně 😉

susik77
16. zář 2011
susik77
16. zář 2011

@sisstin - to je fajn ze ho skontroluje 1x za pulroku, aspon mas aj ty dobry pocit, ze Ti potvrdi ty pokroky 😉 my se mame objednat v rijnu-myslim nebo v listopadu...nevis jak to Kr. ma? a ze nas objedna na jaro a Veru skontroluje. Ja myslim ze Veru uz bude docela dobra...a budu rada ze mi rekne jak je na tom verca - na cem mame pracovat aby jsme ji pripravili do skoly a jestli nam odporuci odklad...ale na to je asi jeste dalsi rok cas...

sisstin
autor
16. zář 2011

@susik77 v listopadu 😉

susik77
16. zář 2011

@sisstin - diky 😉

ygreen
17. zář 2011

@susik77 Tobís to měl, nic jsem nepozorovala a je to hodně kyselé, nechtěl to. Ale dávala jsem sem odkaz na eye q. Dávám ho druhý den, ten sirup. Prvních 12t trojitá dávka aby se tělo nasitilo, pak jedna lžička denně. Těch 12 t tě vyjde asi na 2,5tis. Pak na 370,- na 40 dní, což už je v pohodě.
Jsou tam i omega 6 a EPA a pupalkový olej. Tak koukni na web 😉
http://www.eyeq.cz/

ygreen
17. zář 2011

Jinak Tobík dneska mě překvapil, chová se moc hezky, jakoby úplně "normálně" 😀 v knížce se z 95% strefí když se ho ptám na barvy a typy aut, napodobuje zvuky aut v telce, krásně zdraví, a třeba viděl ja Thea sedí na koberci a dělá že pije mlíčko z panenkovské lahvičky, kterou drží obráceně a Tobís si toho všimnul, šel k ní, lahvičku jí správně otočil, vrátil a šel si zase po svých 😀

dadlenka
17. zář 2011

@ygreen to je krásný pokrok, vím jaké to je radovat se z normalních projevů 🙂 nakonec tu dysfázku vyfásnete pidi🙂 Kryštof už začíná nejen popisovat, co vidí, ale včera mi řekl "pápá pů tětě" přeloženo půjdeme k tetě🙂 vím, že je to blbost, ale mám radost, doteď jenom chtěl pití, jídlo, spát a jít ven, tohle je pokrok🙂 tak jsme šli k tetě🙂

adamkofjo
17. zář 2011

ahoj sisstin davno som tu nenakukla, chodime uz do skolky tak toho casu mam ovela menej , co mate nove, starsi syn mi zacal chodit uz do skoly tak mi prubudlo ucenie aj s nim natrafila som na perfektnu pisanku pre nasich krpcov, su to taka uvolnovacie cviky a rucicku pre prvacikov ale nasmu Filipkovi to velmi pomaha kedze tu rucicku ma dost tazku pri kresleni tak skus si pozriet na stranke www.zabavneuceni.cz a chod na pisanka, ta fialovova uvolnovacie cviky, mozno ju najdes aj v niakom knihkupectve ja som na nu natrafila v martinuse, ale nemozem zohnat tie dalsie tri tituly pre starsieho , no smola ved pozri mozno sa vam to zapaci to robene takou hravou formou takze nasho Filipka to velmi bavi, ozaj uz mame aj Logico , takze frcime na nom kazdy den, len lutujem ze som mu objednala dopravnu vychovu je to dost tazka tema, aj starsi ma s nou niekedy problemy ale inak je to velmi dobra pomocka, dokonca robili aj prezentaciu u nas v skolke o Logicu.

jolinka
17. zář 2011

s tymi 3 omega, tam zalezi na obsahu EPA a DHA kyselin v tom "nasom" Eskime, je dost vysoky 410 EPA a 280 DHA v dennej davke, balenie vyjde cca na mesiac pre jedno dieta, cena cca 8 az 9 eur, ale kupila som aj za 11 eciek.

So 6 omega opatrne, sposobuju zapalove procesy v organizme a v beznej strave ich je dostatok, vacsinou az nadbytok, su vo vacsine olejov a hlavne u nasytenych tukov, treba volit vyrobok kde je znizeny obsah 6omega a vysoky obsah 3 omega, ktore su vzacne a malo dostupne v strave, zbytocne neplatit za nieco coho mate prebytok v kazdom margarine.
mmch my vobec margariny nejeme, iba klasicke maslo.

jolinka
17. zář 2011

Logico Primo sme mali dostat zo skoly a cele prazdniny nic... sme sa na to vykaslali, v madarsku sme nasli a objednali za vybornu cenu cca 2000 korun {18000 forintov} 13 suborov plus dosticka, vacsinou 4plus a 5plus, asi 2 subory su od 3 rokov.

dalea
17. zář 2011

@susik77 Su od Walmarku 😉 Neviem,ci pomahaju,ale ked ich pred rokom zacala uzivat,tak vtedy nastali najvacsie pokroky 🙂 Mozno by nastali aj bez nich,ale ja jej ich budem davat nadalej,ved to pomaha aj imunite 🙂 Vyhladaj si ich a kukni 😉

sisstin
autor
17. zář 2011

@adamkofjo čauvec 🙂 no u nás nového, asi jenom to, že Tygr začal chodit do té logoškolky a zatím v pohodě, ani jsem to tak dobrý nečekala 🙂 co se týče mluvení, tak jsme na aktivních asi +-450slovech, tvoří krátký 3-4slovný větičky, ale není to ještě tak častý...nejvíc stejně spojuje ty 2-3slova. No výslovnost děsná, tvoří si svoje vlastní slova...navíc to jedno divný slovo trošku změní a už to má víc významů 😝 "oniny" jsou ponožky, "onidy" jsou peníze atd, takže fakt cizí člověk nemá šanci některá ta jeho slova poznat 😝 gramatika děs běs...no a jinak vývojově dobrý, to je na tom jako ostatní děti..jediný, co nám fakt nejde je grafomotorika 😉 to Logico, to už je asi Piccolo ne? V Primu žádná doprava není... my už se na to Piccolo taky pomalu chystáme, sice Tygr má za měsíc 4 roky a je to až pro předškoláky...ale jemu zrovna tyhle úkoly jdou, takže už celkem dává Primo od 5 let, to od 4 už máme namakané....takže on to asi dá. K narozkám dostane komplet MiniLuk, tak to zas bude trošku něco jiného 😉

@jolinka a u vás jsou ta témata stejná jako u nás, nebo je tam třeba i něco jiného? Já jsem koukala na ta témata, že ono je to z různých zemí. Jinak jsem dala to jedno téma od 5 let, jestli ses už nedívala, tak můžete s Kati zkusit 🙂

jolinka
17. zář 2011

@sisstin vacsinou su take iste temy ako mozem kupit na Slovensku, ja som vybrala 8 tu na slovensku a potom sme pozerali na madarskej stranke, tam boli v akcii 13 suborov a zhodou okolnosti zahrnali aj tych 8 co som vybrala, a za lepsiu cenu, doprava je v ramci madarska zadarmo, tak si to dame poslat ku krstnym do madarska to je par km za hranicou, i tak ku nim chodime.