Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka no tak super 🙂 já začnu s tím Piccolem ta tři témata na logiku, to by dát už mohl...třeba jsem koukala na tu vlastivědu a to jako nedám ani já, např. jakej list patří k jakýmu stromu 😕 😅 😅 😅 😅 ještě by mohl dát to zrakové rozlišování, to má taky tři témata...no uvidíme, to se bude nakupovat časem 🙂 to Piccolo je už fakt bombasticky vymakaný, jsou tam i úlohy na pamět, že je ten pracovní list rozevírací a různý vychytávky k tomu 🙂

já hlavně moc nevím, jak trénovat tu grafo...jednak ho to moc nebaví, jednak ho prostě neumím naučit, aby tu tužku držel aspon trošku normálně...a fakt zvládne max. napodobit tah, projíždět trasu mezi dvěma čárama a spojit dva body a víc ani tuk...třeba nakreslit vlnku už je pro něj nadpozemsky těžký....a malování jako takový, to vůbec....udělá čmaryky a tím to hasne... 😝

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka no tak to máte témata, který tady nejsou některý...nechceš to pak vyfotit? 😀

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka jako dost jich tady není, tam je to až do 7 let 😲

jolinka
17. zář 2011

@sisstin mozem, dufam ze sa k tomu dostaneme do Katinych narodenin {5.oktober}

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka nechceš mi taky nějaký objednat? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jolinka
17. zář 2011

@sisstin sak povedz ktore... ale ten sprievodny text je po madarsky,

jolinka
17. zář 2011

@jolinka inak tam maju aj bez zlavy lacnejsie subory, u nas je za 8,9 eur, tam cca 1400 ft {cca delene 10 v slov. korunach, alebo si to hod na eura} cize 140 korun, to je menej ako 5 eura.

dalea
17. zář 2011

@sisstin
@jolinka A ja som vcera zistila,ze aj ja mam doma jeden subor logico piccolo 😝 Este ked syn bol predskolak,tak mu moj otec nanosil vselijake cvicne zosity,karticky a pod. zo skol,co vyhadzovali a teraz som to kukla a tam piccolo 😅 Je to uz pre skolakov,I. cast Pocitanie do 10 a je tam 12 listov 😉 Ja si spominam,ze som vtedy nevedela prist na to,ako sa s tym pracuje a to k tomu trebalo tabulku 😠 Inac,je to hodne stare,ktovie,odkedy uz tie Logica existuju 😕 Ale su uplne zachovale,tak mozno kupim ramcek a budeme ficat aj my 😀

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka to je fuk 😉 hele, tak já bych to řekla MP, on by ti to zaplatil ze svýho účtu a poslala bys to k němu domů, nebo do banky a on by mi to pak dovezl 🙂 já bych brala toto:
http://jatekbolt.logiko-p.hu/product_info.php/c...
http://jatekbolt.logiko-p.hu/product_info.php/c...
http://jatekbolt.logiko-p.hu/product_info.php/c...
http://jatekbolt.logiko-p.hu/product_info.php/c...

na kolik eur to vyjde? 😕

jolinka
17. zář 2011

@dalea 😀 no super

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka no jako to je fakt mega cena 😲 😀

dalea
17. zář 2011

@jolinka Skoda.ze niesme blizsie pri sebe,mohli sme si navzajom popoziciavat nejake hry 🙂 Ty to mas super,ze to vyuzijespri 4 detoch,mne sa to pre malu neoplati kupovat kvoli tomu,ze ona si to hned zapamata a potom to robi automaticky 😠 Ja aj ked s nou robim nejake zosity,tak striedam a aspon 2 mesiace jej neukazujem tie iste,aby aspon trosku zabudla 😝

jolinka
17. zář 2011

@sisstin asi 17,5 eur, neviem aky je teraz kurz, ale velky rozdiel nebude

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka jako to je fakt mazec, páč u nás stojí téma 235 Kč 😝

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka to je mazec, to je jak zadara 😀 😀 hele, tak mi napsal, že jo....tak mi to prosím objednej a pak mi pošli číslo účtu a částku, děkuji ti na stokrát 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jolinka
17. zář 2011
jolinka
17. zář 2011

@sisstin inak na tej stranke som videla aj miniLUK, to tu casto spominate, co to je vlastne za hra?
Hrad dostane Kati od sestry, tu ho videla v jednej predajni v Kosiciach.

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka to je něco jako Logico, jako podobný úkoly...jenom tam je jinej princip přiřazování, ne podle barev...ale podle čísel ( u toho Bambino Luku podle obrázků, ale ten u nás není k sehnání, jen u vás na SK, to si myslím objednala @smardik od někoho ze Slovenska) 😉

tady má jedna holčina odsud video, jak se s tím dělá 😉

https://www.youtube.com/watch?v=bodHEA-0YX8
jolinka
17. zář 2011

@sisstin krasne to je, Kati zatial cislice velmi nepozna, i ked minule sa ma pytala preco je v autobuse dvojka, Bolo tam cislo 2, akoze 2 miesta pre invalidov 😉

jolinka
17. zář 2011

@sisstin takze 6 dokopy, to musime este dolepit k nasej objednavke, manza im este neposlal adresu kde to maju poslat.

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka ono o ta čísla moc nejde, spíš o tu pozici, kde to číslo je...takže čísla jako taková znát nemusí...spíš musí mít krapet té prostorové představivosti 😉 Tygr už to dá, ale třeba před půl rokem by ten princip nechápal 😉 jj, 6 témat....jsi fakt zlatá, moc ti děkuju, mám oooooooooooooooobrovskou radost 🙂

jolinka
17. zář 2011

uz si aj vycitam ze som posledne 2 mesiace Kati zanedbavala v tej edukacii, skoro cely jul boli dievcata prec, prisli 4teho augusta, august bol len o Matyaskovi, kojit a uspavat, a teraz prve tyzdne zase Johi skola, kopu veci trebalo zohnat, kupit, zvykat si na rezim v skole...

jolinka
17. zář 2011

i
@sisstin iste ale odratat si 12stu poziciu to uz je tazsie, mozno tak do 6 az 8 by si odratala, kolky to je obrazok

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka ježiš, vždyt máš nový mimi....práce dost 😉 to bych vůbec neřešila 🙂 já už jak chodí Tygr do té školky taky zvolnila...prostě není tolik času...děláme třeba něco dvě hodky, když přijdeme domů...pak už ho to nebaví, je unavenej...tak na to prdíme 😉 my už v podstatě děláme jenom to Logico, Hrad, sešity od Bednářový a ty hry od Granny 😉 ted nám přibyde ten MiniLuk, chci koupit Zámecké schody (něco jako hrad, jenom těžší) a pár her od Granny nových...to dostane k narozkám a k Vánocům.... a víc mě už nenapadá. Taky předpokládám, že je tam budou učit něco ve školce...takže už to nebude takovej přísnej režim, jako byl doted.... 🙂

susik77
17. zář 2011

@dalea - ahoj, dnes som ich kupila. 1 som si zobla a pripadaju mi super chutove, nie su nejake extra kysle 🙂 kupila som aj omega 3 kapsle od GS pre mna. Nejak sa este neviem dlhodobo koncentrovat po rodicovskej,. tak hadam pomozu 😎

sisstin
autor
17. zář 2011

@jolinka počítat? Vždyt to je vidět poměrně dobře 😕 dá si prst na ten obrázek a sjede si dolů na to číslo, který pak umístí na řešení 🙂

susik77
17. zář 2011

@dalea - ja myslim ze u naxc by to bolo to iste. verca sa to nauci naspamat. podla mna sa neoplati robit tie iste veci opakovane aspon nie s tymi nasimi holkami co maju tu receptivnu dysfazku a dobru pamat 😎

jolinka
17. zář 2011

@susik77 to aj mne by sa zislo daco na rozvoj mozgu, som dajaka zblbnuta uz ... ci co 😒