Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
17. zář 2011

@dalea - moja svokra tiez, je veterinarka a chodi robit rozhodkynu na sutaze so psami 😉

jolinka
17. zář 2011

@ygreen hlavne aby vam pomohlo... 😉

ja tiez hladam daco este lepsie co mame teraz, a tiez aby bola zmena, predsa vsade v tych vyzivovych doplnkoch su tie latky inak rozlozene, treba pozerat aj na kvalitu, cistotu produktu, napr. brali sme aj hviezdickov ale mne nevyhovovalo ze je tam na osladenie aspartam, tak som hladala iny produkt.

dalea
17. zář 2011

Byvame pre Vas bohuzial velmi daleko,10 km od Humenneho,takze daleky vychod 😅 Je to mala dedinka,500 obyvatelov 🙂

susik77
17. zář 2011

@dalea - niekedy si hovorim ze by som odisla aj dalej od Prahy aby sme mali pekny dom ale mm mi stale oponuje ze decka by museli dojizdet do Prahy keby studovali...

susik77
17. zář 2011

@dalea - skoda, lea s veru by si rozumeli...

jolinka
17. zář 2011

@dalea super, a kolko tych psov mate?

dalea
17. zář 2011

@susik77 Robi rozhodkynu na vystavach? 😉 Ak ano,tak daj meno,mozno ju poznam,chodim na vystavy 😀

susik77
17. zář 2011

@dalea = ake mate plemeno?

dalea
17. zář 2011

@jolinka teraz 2,Rodezskeho ridgebacka,ten je strazca a hrubosrstu jazvecicku,ta bude mat aj steniatka,mam chovnu stanicu 🙂 S tou chodim na vystavy a polovne skusky 😉

susik77
17. zář 2011

@dalea - jj ona chodi aj do ciech aj do zahranicia posudzovat. aj u nas uz pozna vsetkych psickarov 😀

dalea
17. zář 2011

@susik77 Sranda,poznam ju z videnia,ale neposudzuje nasu skupinu 😀

dalea
17. zář 2011

😀 😀 😀 Teraz ma Lea ovonala a vravy,jeee,mamka,super ty vonias 😀 A bije Ti srdiecko? (Dala mi ruku na hrudnik) Nie,nebije,asi mas zle nastavene 😀 😀 😅 No,tak sa lucim Lea sem ide pozerat ovecku shauna a ja idem na spravy,pa..

susik77
17. zář 2011

@dalea = aj mne to verca hovori 😀 zlata 😀

susik77
17. zář 2011

@dalea = akurat mi volala cez skype

dalea
17. zář 2011

@susik77 Tak ju pozdravujem 🙂

susik77
17. zář 2011

@dalea - diky 😉 ona ta pozna osobne?

smardik
17. zář 2011

ahoj holky jsme tdoma, kluci byli z cesty vyřízeni a už spí 🙂

jak jsme dopadli u psala sis 🙂 opožděný vývoj ale pořád je to v rámci normy, je cca na úrovni těch 2 let takže roční opoždění, to se dá a vývojová dysfázie smíšená. Jak vážná ta dysfázka je se přiznám že nevím, já byla tak ráda že to není LMR že se mi z hlavy všechny dotazy vytrousili ale nevadí, počkáme na zprávu a říkala že kdyby cokoliv mám napsat tak když tak napíšu. Dostali jsme doporučení na logo školku, normální že u něj nedoporučuje a ted máme pokračovat v těch jeslích pokud tam chce být, přechod do školy by ted prý nedoporučovala takže do srpna jesle a pak snad logopedická školka. Počkám až od ní přijdou papíry a jdu do té logo školky a uvidím co mi řeknou, ale počítám že se SPC nevyhnem. no a bavila jsem s ní o neurologii že psycholožka po nás chce at tam jdeme na podrobné vyšetření a podle ní že je to zbytečné, že tam nic není takže nejdeme

@ygreen jo Tomík má 3 příští měsíc. a na EEG jsme nebyli-teda ne ted, byli jsme cca před rokem a něco kvůli podezření na epilepsii ale nemá ji a nic se nenašlo, takže po rozhovoru s Krejčířovou tam ani nemám v plánu jít. Viděla jak reaguje na dr. a nedoporčila to, že by ho to jen zbytečně rozhodilo

@andreabe moc mě to mrzí, drž se

susik77
17. zář 2011

@smardik - to je super, skoda ze jsme se nepotkali. snad priste...
ja jdu 29,9, s Veru poprve do Loga na klinickou logopedii, jsem moc zvedava co nam reknou a co budeme procvicovat 😉

smardik
17. zář 2011

a koho by to zajímalo napíšu i co po Tomáškovi chtěla, jak to celé probíhalo: přišli jsme skoro o 45 minut dřív, myslela jsem že se podíváme kde to je a půjdeme ven ale jen jsme vešli dovnit a on začal brečet, věděl že bude dr. takže jsme s manželem řekli že tam zůstaneme at si zvykne tak jsme zazvonili a Krejčířová nás pustila do čekárny, že si máme zvyknout a ona že si něco dopíše. V čekárně jsme byli asi 15 minut než se teda uklidnil úplně, jak se uklidnil tak tam přišli praktikantky-měla tam 2 holky na praxi tak at si zvykne, pak přišla Krejčířová že jde na chvíli pryč at jdeme k ní do pracovny podívat se na hračky a at si zas zvykne. Tak jsme tam šli, za chvíli přišli praktikantky - svolila jsemže můžou být u vyšetření a za chvíli přišla Krejčířová a začli jsme, Tomášek mi seděl na klíně, sám sedět nechtěl. a chtěla po něm:
- dávání tvaru - tři tvary-kruh, čtverec a trojuúhelník do takové desky dát, do dal celé- ne teda na první pokus ale jak ho opravila tak to udělal celé, pak to otočila a zas to měl udělat
- tvary jen na papíře - to jich byli víc ale přesně nevím, na poprvé to nedal ale nakonec teda jo
- dávání náhrdelníku nebo co to bylo to zkumavky- ukázala mu to jednou a pak to dala před něj, to nechápal vůbec, ukázala mu to a zas to dala před něj a to taky nic, pak mu dala do ruky - do každé jedno a to už teda udělal ale byli vidět jak si je nejistý jak to tam dává ale zvládnul to
- dala mu papír kde bylo 6 koleček různé barvy a pak mu podávala kolčka a on je měl přikládat na danou barvu, to teda udělal všech 6 napoprvé až jsem čuměla, pak to po něm chtěla zpátky podle barev-podej mi zelenou, červenou to už nevěděl vůbec, slyšel podej tak podal první co mu přišlo pod ruku
- ukazování obrázků - na listu papíru měla 6 obrázků - knížka, budík a nevím co a měl ukázat co po něm chtěla, to mu šlo dobře
- ukazování obrázků - taky myslím 6 obrázků na kterých byli že někdo spí, hraje si s balonem, houpe se na houpačce atd. a ptala se ho ukaž mi kde se spí, to mu teda vůbec nešlo, nevěděl co má ukazat, takže to budeme trénovat
- panenka - dala mu panenku a lahvičku že ji má dát napít, to udělal v pohodě a řekl jí u toho i ham a pak měl na panence ukázat kde má vlasy, oči, palce - zvládl teda jen vlasy
- kostky - maličké kostky v krabičce a první měl postavit podle ní vláček, to mu šlo ale pak už ne, pak měl vláček a na to dát kostku, to on pořád nechápal stavěl to prostě vedle sebe a když mu ukazovala svoji co má nahoře že to tak má dát tak ji to bral, nechápal co má dělat. požádala o at uklidní to udělal v pohodě, podej mi to taky v pohodě
- kreslení-dala mu papír at něco nakreslí tak si počmáral, pak mu to otočila a měl napodobit směr tahu-čáru a pak kruh, jak nakreslila ona tak on začal taky kreslit ale směr nenapodobil
- pak mu dala nějaké věci - auto, klíče, lžičku, hrneček a měl podat jednotlivé předměty, to mu šlo v pohodě. A pak dávala ty otázky z čeho se pije, čím se jezdí a to vůbec nevěděl co po něm chce
- pak mu poslala balonek a at ji ho pošle to v pohodě a pak po něm chtěla polož balonek na stůj, dej balonek na křeslo, podej balonek mamince to mu taky teda nešlo, až jak poklepala na stůl tak pochopil stůl, křeslo nedal vůbec a podej mamince musela opakovat asi 3x
- knížka - měl ukázat v knížce nějaké zvířata - to zvládl jen kohouta

to je myslím vše nebo jsem zapoměla na nějakou drobnost ale většina bude a víte i jak Tomulka reagoval. musím říct teda že mě mile překvapil, čekal jsem že to bude horší a jde vidět že to naše dělání každý den má úspěch, před 2 měsíci by nezvládl ani ty tvary, ani předmety najít v knížce, podat

ygreen
17. zář 2011

@smardik super, super, super 🙂 🙂 🙂 najedete na nootropil? Dysfatikům fakt pomáhá.
Já ti pořád říkala že mi Tomík připomíná Tobíka o kousek pozadu 😉 😉 😉

dalea
17. zář 2011

@susik77 Nie osobne,pisala som,ze ju poznam z videnia,ona mna nie 😉

susik77
17. zář 2011

@dalea - aha. ok 🙂

dalea
17. zář 2011

@smardik Gratulujem,super ste dopadli 🙂

smardik
17. zář 2011

@ygreen nevím zatím o ničem neuvažuju, já tomu nějak nevěřím, raději s ním budu pracovat to mu dá víc

smardik
17. zář 2011

holky dík, já jsem spokojená 🙂 nebýt tam nic je to samo lepší, ale s něčím takovým jsem nepočítala takže si myslím že tohle je supera jsem zvědavá na zprávu, jak jsem byla v šoku skoro na nic jsem se neptala

dadlenka
17. zář 2011

@smardik tak palce pomohly😀 jsem moc ráda a Tomík všechno dožene🙂

sisstin
autor
17. zář 2011

@smardik no myslím, že dobrý oproti LMR je to, že u smíšený dysfázie je poměrně slušná možnost, že se Tomášek časem kompenzuje bud úplně, nebo aspon poměrně hodně 😉 ted bude moc záležet na tom, jak a v jakým poměru má narušenou tu recepci a expresi....může to být dobrý do školy, může to být dobrý do 10let, může to být dobrý do 15 let...nebo to taky úplně 100% nemusí být nikdy... to si myslím, že v tomhle věku se ani nějak říct nedá... ale šance tam je... 😉

jinak s tím stavěním měl Tygr problém taky...ve 3 letech nedal ani tu mašinku, ve 3,5 ji dal...ale nedal už ten most...tak doufám, že jsme to na tom Záhadným hradu nacvičili...jinak ty testy byly dle očekávání, je to v podstatě u každého s drobnými obměnami stejné 🙂

smardik
17. zář 2011

@sisstin já věřím že se časem zlepší, i kdyby ne na 100% to je jedno, ale určitě se zlepší, budeme pracovat víc, víc logopedie, od příštího roku snad ta logo školka a půjde to. Školu neřeším, dáme odklad a uvidíme zda pak bude schopný třeba normální školy nebo logo školy či co, ted je hlavní at děláme a pomalinku to jde k lepšímu. Tak Tomík zvládl tu mašinku-ale jako že udělal mašinku jak chtěla ona, stejný počet fakt neudělal, budem to cvičit objednám to den a noc, ten hrad mě taky láká ale to by ještě nepochopil, nevysvětlila bych mu co má dělat

sisstin
autor
17. zář 2011

@smardik jsem zvědavá, co budete mít ve zprávě...porozumění odhaduju tak na 18-21měsíců 😉 ono hodně bude záležet na tom, jakou bude mít tu expresi...jestli se začne rozpovídávat okolo třetího roku nebo ne....většina dětí se smíšenou začíná mluvit, když dosáhne mentálního věku čtyř let...výjimky jsou děti, které mají víc narušené porozumění než expresi alá Katika od @jolinka

smardik
17. zář 2011

co mu fakt nešlo je jak se ho ptala kde se spí, hází balonem, jí, to fakt nevěděl, zítra mu k tomu najdu obrázky na netu a vytisknu a budeme na tom pracovat