Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
17. zář 2011

@sisstin taky jsem na ni zvědavá, uvidíme. ale říkala že o normál školce by neuvažovala, že by se tam trápil takže asi jen lehká to nebude, uvidíme snad přiijde brzo

ygreen
17. zář 2011

@smardik ten nootropil okysličí krev v mozku a dodá mu vitamíny 😉 ale samozřejmě jak chceš 😉

ygreen
17. zář 2011

a jak tu mašinku po něm chtěla?

smardik
17. zář 2011

@ygreen dala mu kostky - ne dřevěné ale daleko menší, možná tak 2x2 centáky, spš ani to ne a postavila mašinku-kostky vedle sebe a pak chtěla at postaví to samé on, pak na tu mašinku přidala kostku a měl to postavit, pak most ale to už teda vůbec

sisstin
autor
17. zář 2011

@smardik zprávu budeš mít už možná v pondělí, max. v úterý 😉 ona to píše hned 😉

@ygreen vezme kostky a dává je vedle sebe, a jednu kostku nahoru jako komín...pak se staví most..dvě kostky s mezerou a na ně jedna kostička...a dál nevím, páč my jsme se dál nedostali, tak doufám, že ted v tom bude Tygr lepší, páč tu prostorovku docela slušně natrénoval na Logiku a na tom hradu 😝

smardik
17. zář 2011

@sisstin my se taky dostali k mostu a dál už ne 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
17. zář 2011

@smardik a jinak Tomášek spolupracoval v poho? A co manža vůbec na to všechno? 😉

smardik
17. zář 2011

@sisstin Tomík brečel jak viděl ale díky tomu že na něj šla pomalu-první v čekárně fakt jen my dva, pak se tam trošku prošli ty praktikantky, pak nás poslala k ní do ordinace at si zvykne a prohlídne vše bylo vše v pohodě, zvyknul si a nebál se, spolupracoval v pohodě, smál se na ni a dělal blbiny

ygreen
17. zář 2011

nj co manžel? Už pochopil?

smardik
17. zář 2011

manžel dobrý, je spokojený že to není LMR, autismus apod. a tohle že zvládneme, že s ním bude i on víc dělat a že to zvládneme 🙂 a tvrdí že si uvědomil že na Tomíka nejde tlačit, řvát po něm apod. že pak jen pláče tak snad si to fakt uvědomil a nekecá a bude to dobré

hanistepa
17. zář 2011

Jo děvčata a ještě jedna úžasná (pro mě) věc - protože teď mám docela blbý dny, prostě nervy, není mi moc dobře - ale Haninka mi dneska vlila elán do žil - ona už umí přečíst Máma má...a měla doplnit obrázek, umí přečíst větu "Ála má...obrázek", umí přečíst "malá Ála" no bombaaaa!!!!🙂, čte slabiky ..no byla jsem dojatá🙂

ygreen
17. zář 2011

hergot, tak to jsem zvědavá na tobíse

jak měl dávat napít panenkám, to bylo kvůli autismu, co? Tobiáš jim dává mlíčko a má je v náručí a říká ňam, ňam 😀 😀

smardik
17. zář 2011

@ygreen podle mě to je standardní vyšetření s tou panenkou, o autismu nepadlo ani slovo, spíš zkoušela jestli rozumí si myslím, pak měl na panence ukázat části těla

@hanistepa super šikovná holka

ygreen
17. zář 2011

@smardik aha a co ty jeho citlivé ruce

jolinka
17. zář 2011

@hanistepa inak ale idu rychlym tempom, my este len pismeno M preberame a "citaju" len obrazky

smardik
17. zář 2011

@ygreen autista není o tom řeč nepadlo vůbec, psycholožka to taky vyloučila. Citlivé ruce jsme probírali ale je to prostě povahový rys nebo jak to napsat, manžel je to samé takže to je po něm, patří to k němu a třeba to časem vymizí nebo se aspon zmírní, manžel je takový dodneška. Jen samo to práci s ním zhoršuje

andreabe
17. zář 2011

@smardik gratulujem, to pracoval Tomik pekne, vlastne ako Lukasko,az na to,ze Luky je o rok starsi 😝 Tie kocky sme robili aj my, na to som zabudla, ale maly ich namiesto vedla seba, daval na seba 😅 S tymi otazkami typu z coho sa pije u nas ani nezacinala 😅

sisstin
autor
17. zář 2011

@andreabe Andrejko, to jsem si myslela, že má Lukášek to porozumění lepší 😕 no nedá se svítit, ono se to časem vytříbí...ale budeš muset být trpělivá 🙂

smardik
17. zář 2011

@andreabe jo my dávali kostky taky na sebe - první stavěl komín to zvládl a pak vedle sebe a dál ne. Otázky typu z čeho se pije byli ale to fakt netušil která bije a která bije netušil ani o těch obrázků kde měl určít kdo spí, kdo jí, kdo se houpe na houpačce atd. ale jinak jsem fakt čuměla kolik toho zvládnul. Říkala vám kdy máte přijít? já se na to vůbec neptala, fakt zatmění mozku uvidím co bude ve zprávě

ygreen
17. zář 2011

@smardik a ona k těm otázkám z čeho se pije apod. měla obrázky? Jako nápovědu když nemluví?

Ad ruce, ani jsem nevěděla že manža je na tom stejně 😉

andreabe
17. zář 2011

@smardik tak ja som mala zatmenie mozgu ale z opacneho dovodu, takze presne ako ty, prt som sa opytala 😅 a tiez mi vravela, nech jej napisem, keby som mala otazky.

@sisstin jj, to som uz pochopila 😔 , pozerala som na nete vsetko o LMR, o atype, skukla som aj blog o Jarovi, to ma trochu povzbudilo, tie videa, ked sa Jara hra napr s gulickovou drahou a tak su super, maly mi prisiel fakt docela v pohode, sice ma uz 9 rokov tusim, ale aj tak. On ma dokonca LMR+atyp.autizmus+vyvin.dysfaziu a mi prisiel velmi v pohode 🙂

sisstin
autor
17. zář 2011

@ygreen postaví před něj auto, klíč, hrnek atd. a ptá se: čím se jezdí, čím se odemyká, z čeho se pije atd. 😉

smardik
17. zář 2011

@ygreen obrázky ne ale normálně tam měla hrneček. lžičku, klíče, auto atd. a ptala se čím se jezdí, z čeho se pije atd. a on ji to měl ukázat nebo podat. To fakt nevěděl vůbec.

sisstin
autor
17. zář 2011

@andreabe no Jára je úžasnej, to je můj největší oblíbenec 😀 😀 😀 a jj, to se zlepšilo až časem..prý do těch sedmi let nic moc...a pak hodně dobrý zlepšení, Jára je fakt šikovnej.. 😵

smardik
17. zář 2011

@andreabe já si tak oddechla že je to "jen" smíšená dysfázka že se mi vše vykouřilo z hlavy ale snad toho bude více ve zprávě a jak ne napíšu ji meil. Ale co nám doporučila jsou ty jesle dál pokud se mu v nich líbí

ygreen
17. zář 2011

@smardik díky holky za odpověďi 😉

ygreen
17. zář 2011

takže teď zbývá s diag. asi už jen Tobís, co?

andreabe
17. zář 2011

@sisstin jj, prisiel mi fakt uzasny 😉 Skoda, ze tam nie je nic o tom, ako bol na tom v 4rokoch,ze by som porovnala 🙂

@smardik ja som sa pytala akurat na skolku, ze teraz chodi do logo a ci ma dalej pokracovat al. do speci a ona ze to je jedno, co mame blizsie k domu. Este som sa pytala, kedy zacne rozumiet a to mi povedala ze sa to zacne vyraznejsie rozbiehat v 6 roku, viac som sa tusim nic nepytala, tiez jej urcite napisem maila.

smardik
17. zář 2011

@ygreen asi fakt už zbývá jen Tobi si myslím, vy jdete příští měsíc že

uf jdu objednat den a noc, kašlu na narozky vezmu to ted at můžeme makat

smardik
17. zář 2011

@andreabe jo já se taky ptala jen na tu školku - to doporučila ted pokračovat až do příštího roku v jeslích, do té doby že by o školce vůbec neuvažovala a pak logo školku pokud to jen trošku jde a pak jsem se ptala na ty ruce a to že to prostě k němu patří, je to povahový rys nebo jak to nazvala a hraje v tom roli že i manžel je takový, takže po něm a ještě jsem se ptala na důvod nebo tak nějak jsme se k tomu dostali a ona že to většinou je v rodině, že tam byl třeba jen opožděný vývoj řeči a u Tomíška se to stupnilo v dysfázku