Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andreabe
17. zář 2011

@ygreen tie ulohy, co dala nam, urcite Tobiasko zvladne, aspon budete pripraveni a priprav si vopred otazky 😵 Kedy presne idete?

sisstin
autor
17. zář 2011

@andreabe no Jára dlouho nerozuměl, byl ve svým světě...mel enurezu i enkoprezu atd., jako měl dost problémů...mluvit začal snad v pěti nebo až šesti letech...ale pak zlom, a výrazně lepší 😉 on je dost šikovnej na ty technický věci...počítač, ipod atd. 😉

andreabe
17. zář 2011

@sisstin tak to ani neviem,co je, enureza.. 😕 No Luky moc na techniku nie je, ach jo, no uvidime, kam to dotiahneme..

ygreen
17. zář 2011

@andreabe 6.10.

ygreen
17. zář 2011

jako on když se soustředí tak dost ví, ale stačí aby se nesoustředil a nebo byl unavenej a motá pátý přes devátý

sisstin
autor
17. zář 2011

@andreabe že se dlouho počůrával a pokakával 😉 hele, neházej flintu do žita...ono třeba rok můžou být pidi pokroky a pak jeden obrovskej z ničeho nic 😉

ygreen
17. zář 2011

@andreabe taky bude asi stejně jako u ostatních diag. záviset na vrozené povaze Lukáška, jak se s tím popere 😉

leporelo
17. zář 2011

Ahoj všichni. Neměly jste mít v pátek sraz? Jak dopadl? Nepomlouvaly jste nepřítomné? 🙂
U nás taky celkem dobrý. Ve čtvrtek logo, chválila ho za velký posun ( Mimochodem stalo se někomu, že by ho logo při návštěvě nechválila?) Já jsem spíš něž řečí byla překvapená tím, že udržel pozornost. Snažila jsem se přesvědčit logo, že budeme chodit každý týden, ale nepovedlo se - prý to není třeba, spíš ve smyslu, že moc tlačím na pilu. Dává mu čas do 4,5 let, do té doby chodíme á 3 týdny. Pak s ním teprve chce nacvičovat výslovnost jednotlivých hlásek. Na to si sama netroufám, myslím, že bych mohla víc pokazit. Říkala, že na dysfázii to nevidí, ale už jsem se nestihla zeptat proč...Já si pořád myslím, že jí má jako vyšitou. Nicméně doufám, že pokud to bude pouze "trapný" OVŘ, se kterým tady čtvrt roku obtěžuju, že mě nevyhodíte z diskuze 😉
Závidím chlapcům od @smardik a @andreabe, že už to mají za sebou. @andreabe nepropadej panice, LMR nemusí být konečnou dg., za tu dobu, co sem chodím, jsem si všimla, že Luki udělal ohromnej pokrok 🙂
Z vyšetření mám trochu strach - ranní vstávání, skoro 2 hodiny cesta autem, nepřenášet stres na dítě a tak podobně. Navíc teď si M. zvyknul na otázky odpovídat "já nevím" nebo "to nepamatuju", takže jestli předvede něco v tomhle stylu, tak fakt nevím....
Prosím sisstin, aby event. uložila na svém blogu popis cesty od vrátnice, stejne se tě všichni budou ptát zas a znova na cestu. Díky.

smardik
17. zář 2011

@ygreen já se taky bála že Tom nebude u Krejčířové spolupracovat ale spolupracovat v pohodě, smál se na ni a něco ji i vykládat, schoval se ji za stůl a dělal na ni kuk 🙂 🙂 byl fakt naprosto v pohodě, krásně spolupracoval

sisstin
autor
17. zář 2011

@leporelo no já si začínám myslet, že u vás je to fakt jenom OVŘ 😉 zlomový to asi bude ted, jak moc se rozkecá 😉 jinak cesta je fakt primitivní, hned u vchodu doleva první budova (A1), Kr. je až na konci chodby vlevo, zazvoníš tam a pustí vás Kr. nebo její asistentka do čekárny 😉 Regulační poplatek se koupí v budově A3. Jinak Kr. fakt nějaký věci, že dítě řekne: "nevím" apod., prostě neřeší...ona to pozná i tak, tohle vůbec neřešte...navíc drtivá většina dětí tam spolupracuje líp jak doma 😉

smardik
17. zář 2011

@leporelo my kvůli tomu stresu jeli předem, nechtěla jsem ho tahat dlouho a i jsem chtěla ubytování blízko nemocnice at ho nestresuje cestováním, bez přestupu a povedlo se, cesta trvala 20 minut takže v pohodě a žádný stres. Cesta jednoduchá - u vrátnice doleva a hned uvidíš A1, vevnitř furt rovně a doleva, jen v A3 zaplatíš 30 kč poplatek ale to jde už i u vrátnice-bylo to tam aspon psané

sisstin
autor
17. zář 2011

@leporelo a vy už máte termín? To jsem nák prošvihla 😝

leporelo
17. zář 2011

@sisstin @smardik Děkuji, děkuji.

ygreen
17. zář 2011

jsem šla dát dobrou noc tobimu a ležim vedle něj a zpívám mu Když jsem já sloužil t x léto......a na konci je....má panenka pláče doma v komoře. A on vždy když zazpívám ...má panenka...čekám...a on si začne mnour ručkama oči jakože pláče a pak to dozpívám. Začíná s ním být pomalu spolupráce, začalo ho bavit zpívání, tančení i ty knížky, konečně.

andreabe
17. zář 2011

@ygreen budem drzat palce 😉
@sisstin jj, zacinam sa trochu uz ukludnovat, a hlavne sa musim nakopnut,zase s malym makat aj doma.
@leporelo diky, ja dufam,ze to pojde dobre,mne by stacilo, keby bol raz aspon akotak samostatny a vedel sa o seba postarat, no ale je to zatial vo hviezdach.
No a nas obcas na logo aj nepochvalili 😅 😉 a zrazik tusim nevysiel
Maly uz prudi, chuda hodinu mi tu uz krici ´´deme haji´´, tak dobru holky 😵

leporelo
17. zář 2011

@jo, já jsem měla termín, ještě než jsem se tady zviditelnila. Začátek prosince.

ygreen
17. zář 2011

@smardik prosímtě na jaká zvířátka se Tomíka ptala? A jaké věci chtěla vědět - z čeho a čím - pití(hrnek), klíče, auto a ????

ygreen
17. zář 2011

@andreabe díky, snad z toho vyvázneme slušně

smardik
17. zář 2011

@leporelo sraz bohužel nevyšel což mě fakt mrzí, snad příště

jinak my se asi stěhujeme do Prahy, Tomík byl u vytržení z metra, jen viděl jezcící schody a už se radoval že jedeme do metra, pořád ukazoval ze které strany přijede-vždycky se strefil a houkal. já říkala že kluci jsou jak burani z vesnice, jen projela tramvaj, autobus a oba jen hu hu hu a to na každou tramvaj, bus, metro takže skoro pořád, síla. byli jsme na hřišti a jen se po nás pořád otáčeli, sranda s nimi 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
17. zář 2011

@leporelo tak to už je za chvíli, ale myslím, že Mára bude v pohodě 😉 😎

jo, jinak Tygr začíná používat zájmeno "tyhle", sice jako tyhle je všechno, i když je to jednotný číslo a rod už vůbec neřeší..no ale aspon něco 😝 stejně se mu ta slovní zásoba rozvíjí tak zvláště...třeba říká "druhou", jako druhou botu...nebo ponožku nebo tak...ale třeba sloveso "chci" nepoužívá 😕 což mi přijde zrovna jako slovo, co je dost potřebný...no holt si vystačí v tomto směru s ukázáním a ječením, říct "chci" se nějak neobtěžuje 😅 😅 😅 😅

ygreen
17. zář 2011

holky tady je to po prázdninách jak nějaké zůčtování, co, už pak fakt nebudeme řešit diagnozy,a le jen co a jak dál, učení, apod - zase se posuneme 😉

smardik
17. zář 2011

@ygreen po Tomovi chtěla kohouta, koně, krávu a dal jsme se nedostali bylo vidět že mu to nejde. a ty předměty: klíče, peníze, auto, hrnek, lžíčka a to je myslím vše

leporelo
17. zář 2011

@ygreen Ne, ne, hned za pár týdnů budeme probírat Tobíka 🙂

leporelo
17. zář 2011

@sisstin M. se zase kámoší ve školce se třema holčičkama, tak pozoruju, že má trochu jiný slovník: Říká "pečínka" ( takový slovo jsem nikdy nepoužila a doma něco takovýho taky neviděl 🙂 ) a "doprčic" ( hodně zašumlovaně, ale myslím, že kluci obvykle používají jiné výrazy)

smardik
17. zář 2011

co mi trošku kazí radost je Honzík, "mluvil" hezky ale ted dost dlouho žádné nové slovo nepřibylo tak mi to začíná trošku zas dělat starost, přece jen má v lednu 2 roky

ygreen
17. zář 2011

@smardik Thea se zase zasekla u tátátátátá a štěkala a už neštěká 😒 ale snažím se s tím nezatěžovat, oproti Tobimu je úplně jiná, ukazuje, sdílí, takže si hlavu nedělám.

smardik
17. zář 2011

@ygreen Honzule je starší, on taky je jiný, sdílí pozornost takže nějak moc to neřeším ale přece jen červík hlodá

ygreen
17. zář 2011

holky psala jsem dotaz na stránky eye q
Předmět: Alergie na bílek a mléko
Text:
Dobrý den, je eye-q v tekuté formě bez alergenů - vejce a BKM? A byly v některé studii i děti s vývojovou dysfázií?

a dostalo se mi super odpovědi, jakože profesionální
Dobrý den,

eye q tekutá forma (stejně tak tobolky) neobsahují mléko, ani bílek, ani další látky, které by mohly způsobit alergickou reakci, nebo které by byly spouštěčem alergické reakce.

Není mi známo, že by byly do některé ze studií zahrnuté děti s vývojovou dysfázií. Výzkum účinků eye q byl povětšinou soustředěn na děti (jedna studie byla realizována s dospívajícími), kde byly přítomny poruchy pozornosti, poruchy soustředění, impulzivita, hyperaktivita a další poruchy, které se nejčastěji vyskytují u ADHD/ADD nebo dyslexie. Jedna studie byla realizována s dětmi ve věku 18-36 měsíců s poruchami chování, poruchami pozornosti a s opožděním ve vývoji řeči, ale nebyly v ní zařazené děti s vývojovou dysfázií. eye q má prokázaný účinek na obtíže uvedené výše, ale nikoliv na vývojovou dysfázii, jako takovou.
Spojím se ještě s kolegy ze zahraničí, zda oni nemají nějaké zkušenosti a o svých zjištěních Vás budu informovat.

Se srdečným pozdravem

Karel Šmídmajer

Další odpověď

Dobrý den,

kolegové ze zahraničí mi rovněž potvrdili, že s eye q nebyly realizovány žádné studie s dětmi s vývojovou dysfázií. Potvrdit můžeme, že užívání eye q u dětí s vývojovou dysfázií nemá na jejich zdravotní stav žádný negativní účinek - jednoduše řečeno "nijak neuškodí". Ale nemůžeme Vám potvrdit přímý pozitivní účinek eye q na vývojovou dysfázii jako takovou. Pokud se u vývojové dysfázie vyskytují zároveň i další obtíže, např: poruchy soustředění, poruchy pozornosti, hyperaktivita, impulzivita nebo poruchy spánku (neklidný spánek), tak u těchto obtíží eye q pomáhá.

Jaký z toho můžeme udělat závěr?
Můžeme se domnívat, že zlepšení ve výše uvedených oblastech (obtížích) by mohla vést i ke zlepšením u vývojové dysfázie, ale potvrdit nebo přislíbit takový účinek bohužel nemůžeme. Je tedy na Vás paní Pfauserová, zda se rozhodnete eye q v tomto směru vyzkoušet. Poradit se také můžete s dětským neurologem nebo psychologem. Pokud byste Vy nebo Váš lékař potřebovali další informace, tak nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Karel Šmídmajer

ygreen
17. zář 2011

Takže opožděný vývoj řeči u dysfázky je, soustředění je též nutno zlepšit, impulsivita - možná taky. Tož myslím, že by to mohlo zabrat. Já se jako ani nedivím, že testy nemají, dg. VD asi není tak častá (málo kdo jí asi diag. správně).

leporelo
17. zář 2011

@ygreen U nás je to úplně stejný! 😕 Štěkala, volala matku, ukazovala, jak je veliká. A teď zase jenom táta táta!Tak hlavně, že budeme mít dost dětského studijního materiálu na dalších několik let. A z diskuze "Maminky nestandardních dětí" plynule přejdeme na diskuzi "Únik moči ve stáří" či něco podobného 😀