Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

namalouchvilinku
20. zář 2011

@jajik25 tak se objednej ke Krejčířový to bude jedno dopoledne v Praze a u vás se objednej k nejbližčí klinický psycholožce a uvidíš. Ale hlavně na neurologii. Mohou ti na dysfázku dát i léky na předpis za pár kaček. Prostě řešit se to musí.

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 tak to bohužel nevím, co ti poradit 😉 rodiče ti pomoct nemůžou, nějaká kamarádka? Fakt nevím. Rozhodně jen tak doma bez odborné pomoci to nevyřešíš, ta řeč pravděpodobně dobrá do nástupu do školy nebude, stejně budete muset chodit do SPC nebo PPP, možná bude muset chodit i do logo školy...bez správnýho mluvení děti neumí psát a číst, mají různé poruchy učení...

nevím, fakt nevím...nejdřív by si manžel měl uvědomit, že to není žádná sranda...pokud není ochotný se v tom angažovat, tak aspon finančně...

cmilka
20. zář 2011

@jajik25,@sisstin a ost. no, ja som uztiez riadne nasrata, lebo mam pocit, z odkedy sa narodil Filip, tak si vsetky veci musim vydupat, sama niekde na nete najst a pod... Musela som si vydupat rehabilitaciu niekolkokrat tyzdenne, preto Filip slabo napredoval, sama som sa poslala na ocne, na neurologii mi povedali, ked Filip urobil prvy krok, ze uz nepotrebujeme neurolog.dispenzar a pod. Takze dalsieho neurologa som si nasla sama, logo tiez sama, logo skolku tiez sama... Holt, co si sama neurobis, to nemas... A o psychologoch sa uz radsej ani nevyjadrujem...
dufam, ze sa mi podari najst vasu skupinu na FB, teda ak mozem??

sisstin
autor
20. zář 2011

@cmilka no jo, bohužel tak to v drtivé většině případů je 😉 naštěstí naše pediatra, když jsem donesla papír od Krejčířové, tak už mi napíše všechno, co chci a neřekne ani pfn 😝 předtím měla sto keců, že to není potřeba...ale že by se jako člověk něco dozvěděl od ní, tak to ani prd 😝

proto si myslím, že tahle diskuze má prostě obrovskej smysl...my, které sem chodíme, tak už "víme", víme, že se nedá spolíhat na to, že vám pediatr nebo psycholog z horní dolní řekne, že je vaše dítě OK..že ten a ten nemluvil do pěti a je z něj pan doktor a podobný kydy debilní 🙄

namalouchvilku
20. zář 2011

@jajik25 následná péče, vození do logo školky, základy, apod bude mnohem dražší než absolvovat vyšetření placená státem a nějaké léky na předpis.

sisstin
autor
20. zář 2011

@cmilka napiš mi do IP jméno, já si tě přidám za přítele a dám do skupiny 😉

cmilka
20. zář 2011

mne osobne tato diskusia pomohla velmi. CCa pred rokom som zacala mat podozrenie na expresivnu dysfaziu (ako prva mi to povedala kamaratka, vyborna klin.psychologicka, ktora vsak pracuje v Londyne a doma je 1x za 2 roky) a ked som si zacala hladat blizsie info, tak som narazila na tuto temu... Velmi mi pomohol @sisstin blog, podla neho som zhanala pomocky pre Fifa, tato diskusia ma nakopla, aby som hladala lepsieho psychologa, kvalitnejsie logo vys. a pod... takze si myslim, ze ma velky zmysel...

smardik
20. zář 2011

@cmilka já to měla jak sissll dr. že to je naprosto zbytečné někam jít ale když jsem si o žádanky řekla bez problomů mi je dal a už neříká nic. Ale to se týče jen řeči že čekal, třeba na oční nás poslal už v 18měsících když šilhal, na neurologiii tady - on měl období kdy hodně blbnu, byl to jeho typ hraní ale vypadalo to jako epilepsie tak pro jistotu, s Honzíkem na kardiologii nás taky poslal takže kromě té Tomáškovy řeči kdy chtěl čekat do 3 let si nestěžuju. ale myslím si, že on si myslel že přeháním a čekal že mluví aspon trochu protože jak jsem byla naposled u něj zas jsme se o tom bavili a on čuměl na to že neříká ani mama, tata, o pití o jídlo takže podle mě si myslel že přeháním a jsem jako ty matky co říkají že dítě nemluví a pak z toho vyleze že má třeba 30 slov nebo víc

deina
20. zář 2011

Mozem sa aj ja pridat do FB skupiny? Aj ked viac citam ako prispievam...

jajik25
20. zář 2011

já vím,nenapsala sem že to řešit nechci jen prostě teď nevím jak bych vyřešila třeba to hlídání,babičky sice jsou ale chodí do práce a kamarádky na mě kašlou,většinou nemají čas
Už slyším i manžela,že sem se zbláznila,že nikam s ním nepojede a bůh ví co ještě.

smardik
20. zář 2011

@jajik25 tak jed s oběma a je to, to se taky dá. nebo si najdi nějakou pořádnou klinickou psycholožku u vás v okolí

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 no já chápu, že ta podpora rodiny je někdy v tomto na prd, páč oni nechápou, jak vážnej problém to může být...tak prostě aspon zkus tvojí mamce, popř. tchyni (nevím, jaký máte vztahy) vysvětlit, že tady jde fakt o vážný problém, že by třeba taky Stánik nemusel zvládnout díky té blbé řeči normální základku...nebo tak něco...aby ti mladšího pohlídali, popř. půjčili peníze. Vždyt k té Krejčířové by šlo o jeden den, to by snad zvládly ne? 😕 Cestování bude složitější, ale dá se....s Kr.se dá domluvit, že by vás třeba objednala až na odpoledne, aby jste se tam stihli dopravit 😉 ale dá se to i s mladším, on by si tam hrál s hračkama...není to problém, hodně holek tam má i mladší děti sebou 😉 popř. po dobu toho vyšetření by si s ním hrála ta její asistentka...prostě vždycky je nějaký řešení, i když třeba složitý...

já se synem taky lítala po všech čertech, auto nemám, všude jsme jezdili vlakem a MHD, partner v tý době v tomto vůbec nefungoval....prostě nemáme to lehký, ale jde fakt o zdraví a celkovej vývoj dítěte a o jeho budoucnost 😉

evcaaaaaa
20. zář 2011

Vis co
@jajik25 na manzela bych se s prominutim vysrala tady jde o plnohodnotny zivot TVEHO SYNA a ty prece jako mama musis mit touhu dat mu to nejlepsi do zivota a podle me je to v tehle situaci to ze mu doprejes tu nej peci ktera povede k tomu ze se tve dite v zivote domluvi

leporelo
20. zář 2011

@jajik25 Ahoj a vítej. Myslím, že tímhle postojem našich mužů jsme si prošly všechny. Počítej spíš s tím, že veškerá logo péče o vaše děti bude na Tobě. Pokud má S. nějaký problém, tak je nejvyšší čas ho nějak oddiagnostikovat a začít s ním pracovat. S pomocí pediatra moc nepočítej, většina z nás má zkušenost, že ti moc ohledně problémů s komunikací neporadí...Jak píše smardik, ono to určitě nějak půjde.

cmilka
20. zář 2011

@jajik ak mas pochybnosti (a ak ma matka pochybnosti, skoro vzdy ma pravdu 😉 ), tak to ries... ja som bola s Fifom v Blave, ked mala Tamara 4 mes., kojila som ju, tak isla aj ona a na pomoc som si vzala svojich rodicov. Kym sme boli na vys., postrazili Tami... Cestovali sme vlakom, deti to zvladli v pohode... 😉 Ono je niekedy najtazsie sa rozhodnut a nakopnut... Potom to uz ide samo... Ked sa nieco podari zrealizovat a mas z toho dobry pocit, posuva ta to dalej...

jajik25
20. zář 2011

taky si myslím že už je nejvyšší čas s tím něco dělat ikdyž už je asi trochu pozdě ale pořád máme reálnou šanci dohnat co zameškal,ještě dneska si zajdu pro to doporučení a co nejdřív se tam objednáme
ten jeden den u Krejčířový určitě zvládneme ať se děje co chce,jen sem se chtěla zeptat jestli by šlo jí napsat už teď?

sisstin
autor
20. zář 2011

@jajik25 no zkusit to můžeš, Dr. odepisuje do 24hodin, ale fakt s největší pravděpodobností ti napíše, ať se ozveš v listopadu...ale tak zkus to, za to nic nedáš...Dr. je moc milá a ochotná 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

@smardik a dneska by jste mohli mít už zprávu od Kr. 😉 🙂

smardik
20. zář 2011

@sisstin doufám 🙂 chci pak jít do té školky, jak je to tu bez zápisu a přes to pitomé SPC tak at jsem tam včas

sisstin
autor
20. zář 2011

@smardik už jsi byla ve schránce? To chodí normoš jako dopis do schránky, není to doporučeně 😉

smardik
20. zář 2011

@sisstin ještě ne poštačka chodí u nás až tak 11:30 - 12 takže mám ještě čas ale už se fakt těším

sisstin
autor
20. zář 2011

sakryš..to to dneska uteklo, za hodinu si jdu pro Tygra do školky 😝 dneska malovali, tak jsem zvědavá, jestli zas bude nějakej výtvor 😅 😅 😅 odpo budeme trošku makat, a pak jdu s kámoškou do města 🙂 nemám teda žádný prachy, takže si koupim velkej prd...ale na dvě Frisca mi to dá 😀 😅 😅 😅

dalilenka
20. zář 2011

Jé, holky, a do té skupiny na FB přibíráte jen ty, co přispívají? Čtu Vás už pravidelně skoro rok. Přiznám se, že nepřispívám, ale když je nejhůř, radu hledám u Sisstin. Raduji se s Váma z Vašich úspěchů a nových poznatků a kroků. A říkám si, že kdyby se mě stalo něco stejného jak Ygreen, kam bych chodila čerpat inspiraci? 😕 😕

sisstin
autor
20. zář 2011

@dalilenka ygreen už je zase ready, prej omyl 😝 na FB klidně pojd, napiš mi do IP jméno, přidáš si mě za přítele a já tě tam přidám 😉

ygreen
20. zář 2011

Halo my friends i m back 😀

sisstin
autor
20. zář 2011

ty jo, já bych šla spát 😝 ted představa 3h práce s Tygrem, ble ble...ještě, že pak jdu na to pivo 😝 😅 😅

leporelo
20. zář 2011

@ygreen Kde se stala chyba?

sisstin
autor
20. zář 2011

@leporelo asi v Matrixu 🙂 😅

sisstin
autor
20. zář 2011

@deina ty mi taky napiš jméno do IP, jsem to nějak přehlídla 😉

sisstin
autor
20. zář 2011

no nic, valim pro Tygra 😝 budu večer, tak zatím čus 🙂