Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
21. zář 2011

i třeba v autě když mě chce upozornit tak dřív hejkal a já se musela otočit a teď mi poklepe na rameno abych se otočila a třeba mi podá pití, nebo mi ukáže co by chtěl.

smardik
21. zář 2011
sisstin
autor
21. zář 2011

@ygreen
@cmilka je zas pravda, že jsou i atypové, co používaj neverbální komunikaci dobře, i mluví...ale zas je třeba problém se socializací atd. Fakt těžko říct, ono se to musí brát globálně, všechny projevy.... to my nepoznáme takhle 😉 navíc spousta věcí vyleze až časem, když jsou děti malé, tak to není tak nápadné 😉

ygreen
21. zář 2011

hele ale mě třeba Tobiáš vůbec nepřijde nějak přehnaně důvěřivej a má dobrej smysl pro humor, jestli to teď jde poznat, no

jolinka
21. zář 2011

@cmilka aky stary je preste Filipko?

inak tu neochotu spolupracovat sme mali aj my. K. je tvrdohlava, robila len to co ju zaujimalo, ak nechcela tak proste NIE a nepohli sme z nou, nejake vyhrazky a uplatky na nu neplatili (navyse do urciteho veku ani nechapala tu suvislost daco za daco 😒 )

ygreen
21. zář 2011

@smardik neznám

sisstin
autor
21. zář 2011

@smardik to je dobrá knížka, do té bych šla 😉

andreabe
21. zář 2011

@jolinka tak ak date prestavku v Bratislave, tak sa mozete zastavit aj u nas 😉

cmilka
21. zář 2011

@ygreen neboj, Tobik bude v pohode, ved je to uz uplne iny chlapec, akoby "prekukol" 😉
v sprave pisu:...imitace nekdy odlozena...napr.atypicka imitace mimickeho vyrazu dospelych... - no, andrea to popisovala ako zabavnu historku a zrazu dobre ze z toho nie je dg,... 😕 s Fifom v Blave na logo: ked chcela logopedka uputat jeho pozornost, tak si poklepala ukazovakom na bradu a dorazne vyslovila dane slovo (napr.havo), a Filip ked to slovo po nej opakoval, tiez si poklepal ukazovakom na bradu, tiez mi to bolo trochu smiesne a teraz je z toho skoro dg zaver 😕 ...viem, viem, prehnala som to, ale aj tak...

smardik
21. zář 2011

@sisstin tak se mi právě taky líbí koupím ji 🙂 objednala jsem i soba boba 1 🙂 pomaličku budeme přidávat. ho malování baví, sice jen čmárá ale vydrží u toho i 20minut tak začnem zkoušet víc

sisstin
autor
21. zář 2011

@ygreen no to fakt jako poznat nejde si myslím, malé děti jsou všechny důvěřivé 😅 😅 😅 to právě až pak v tom dospělým životě...že je někde odchytnou na ulici se smlouvou na telefony a bla bla...něco jim nakecaj a oni jim to podepíšou. My "normálové" už víme, vo co gou a většinou se s nima ani nebavíš, nebo nic neuzavřeš...ale oni jo.... a pak stačí, aby přišel nějakej vychcánek, co si toho člověka vytipuje, něco mu napovídá...a ten člověk mu třeba podepíše, že na něj převádí byt atd. A pak je to právně nenapadnutelné, páč tyhle lidi nejsou zbavený svéprávnosti, většinou nepobírají ani žádné příspěvky atd. 😉

ygreen
21. zář 2011

@jolinka no Tobís teď týden prostě úplně uááááááááá - pohádky ho zajímají chviličku, odbíhá od nich, pořád mi něco nosí na prohlížení, cpe se na hravé učení, nosí hračky, jí u stolu sám, krmí postavičky, nosí meče abysme se šermovali, nosí hracího plyšáka a tančí a chce abych u toho byla a zpívala, nosí plastovou čajovou soupravu a děláme že jako máme čaj o páté, nosí sešity od Bednářový - vydrží chvilku, ale dělá ochotně, malujeme vodovkama......prostě každou chvilinku něco.

Před měsícem - Tobí prosím udělejto - švih na zem a vzdor

sisstin
autor
21. zář 2011

@cmilka no ono asi záleží, co a jak dítě imituje 😉 to jsou prostě takové ty nuance, které má psycholog v malíku 😉 a nám by na tom nepřišlo vůbec nic podstatného 😉

ygreen
21. zář 2011

@sisstin jj chápu 😒

ygreen
21. zář 2011

a včera jsem dělala mašinku a ššššš a říkám udělej ššš a on se fakt snažil 😉

cmilka
21. zář 2011

@jolinka Filip ma presne 3 roky a 7 mesiacov... utesuje ma jedine to, ze v skolke pekne spolupracuje s ucitelkami... vcera dokonca na ich podnet vyskusal zase sadnut na odrazadlo, teda mu to neslo, ale aspon bol ochotny to zase vyskusat... clovek sa uz ukludnuje aj somarinami... 😖

sisstin
autor
21. zář 2011

dneska Tygrovi docela závidím jídlo 😕 😅 😅 😅
Rohlík, máslo, strouhaný sýr, mrkev, čaj
Polévka česneková s vlákninou
Kuřecí řízek, bramborová kaše, kompot

jen, aby si to myslel i Tygr 😕 😅

jolinka
21. zář 2011

@ygreen
@sisstin
v nasom bloku som "nasla" /ja mam fakt na autikov stastie 😀 ) maminu, co ma dievcatko asi 5,5 rocne s atypickym autizmom, hovori pekne bez gramatickych chyb, vraj ale ma LMR, co ja neviem tak posudit z tych par viet co povie mame. Na matku sa normalne obracia, hovori jej nieco, na prvy pohlad by mi ani nenapadlo ze ma autizmus... len po dlhsom kontakte vidno, ze sa ona nesnazi o ziadnu interakciu s detmi ani inym dospelymi.

trebars Matyho nosim v manduce, vacsina deti pride ze chcu vidiet babetko, prip. aj pohladkat, ked sa ich spytam Chces vidiet babetko? tak vsetky deti so ziariacimi ockami prikyvnu, pozeraju na mna alebo na babo.
Toto dievcatko s atyp., pozeralo na Matyho, ked som podisla ku nej s otazkou, rychlo cuvla a pozrela nabok... Jezis teta by odo mna chcela nejaku socialnu interakciu a to ja nie... 😉 😒
alebo sa jej moje deti na piesku prihovaraju, podavaju hracky, ona sa len posunie dalej a robi si svoje, akurat ich znesie, nerobi hysak.

andreabe
21. zář 2011

@ygreen ja som hlavne pochopila, ze neexistuje nic, co by autizmus vyvratilo, ked tam uz je podozrenie. Myslim to tak, ze ked niekto povie, ze moj pouziva gesta a sanzi sa, tak nemoze byt autik-omyl-kludne moze 😔
Luky pouziva gesto ticho uz od ca 2, 5 roka, mozo skor,taktiez aj ine gesta, este, pod, daj, prosim...to vie uz davno, len ich teraz nahradza recou, uz povie rovno ´´tiko´´ ´´pchosim,pchosim pit´´ a pod. 😵
a kamaratkyn syn ma detsky aut. a krasne znakuje 😉
takze sa oplati fakt pockat na kr a skus sa zbytocne nestresovat, do 6ho este na malom pracuj a mozno prekvapi a dostanete lahku zmiesanu, ktovie, takto to clovek fakt nema sancu poznat 😝

cmilka
21. zář 2011

@ygreen v dobrom ti zavidim, ze Tobik tak chce spolupracovat, potom to ide ovela lahsie, ale ked mas doma tvrdohlaveho osla, tak je to hotova katastrofa... 😉

sisstin
autor
21. zář 2011

@jolinka jj, na tom to je fakt poznat už 😉 Tygr ted už by poskakoval okolo tebe, ukazoval a furt dokola mlel "mimi", chtěl by si ho pohladit 🙂 a takhle, když nějaký dítě na něj reaguje, tak už se prostě normálně zapojuje a tak 🙂 fakt mu hrozně dává ta školka, chodí tam tři týdny a už zlepšení ve spoustě věcí 🙂

smardik
21. zář 2011

ono takhle se to fakt blbě hodnotí, člověk má ten pohled na to své dítě zkreslený nebo jak to napsat díky tomu e jsou to naše děti tak je vidíme třeba šikovnější než je vidí psycholožka, jsme s nimi každý den tak nám to ani nepřijde. Já s dysfázkou skoro nepočítala byla jsem připravena na LMR a je to "jen" dysfázka

smardik
21. zář 2011

@jolinka Tomula by měl z miminka radost líbí se mi, on by ukázal na mimi, usmál by se a pak by ukázal na Honzíka že on byl mimi, pamatuje si ho jako miminko a všechny miminka jsou náš Honzík a kdyby mimi plakalo chtěl by mu dát dudlík

ygreen
21. zář 2011

@cmilka nezoufej, tvrdohlavej osel ze mi změnil v beránka cca 14 dní zpátky - skoro bych řekla tak týden potom co začal sdílet pozornost - asi zjistil kolik je zajímavých věcí 😉

On je teď jak tolik nevzdoruje i takovej pozitivnější, milejší, usměvavější, neječí, nedupe. Když nechce řekne ne, už se neválí po zemi.

@jolinka to Tobís mimina miluje, ale nevím jestli by ho běžel hladit. Ale třeba když MM skáče s malou na míči a Tobík chce taky tak buď ji obejme a chce mi ji donést, nebo dovede mě, abych si Theu vzala a hrála si s ní, zatímco on bude s tátou skákat.
On má děti rád, pohladí je, hraje si s nima. Kor, pokud někdo chce a hru s ním iniciuje.

Kdyby miminko plakalo, tak by mu chtěl dát dudu, mlíko a nebo by nutil jeho matku aby ho utišila;oD

jolinka
21. zář 2011

@andreabe no ja som myslela ze by sme poobede prisli do Blavy, tam u tety prespali a skoro rano isli do Prahy
(este zalezi na termine a case objednania) aby sme nemuseli cestovat cely den alebo spat vo vlaku.
tak neviem ci stihneme aj ine navstevy ci stretnutia, teta ked nas zdrapne, tak uz nikam nepusti 😀 😝 to by sme jej museli zatajit ze prideme 😉

smardik
21. zář 2011

od 3. října bude Tomík v jeslích 14 dní v měsíci, doufám že tam se fakt naučí na ten nočník 🙂 a já budu mít čas na Hanyska 🙂

cmilka
21. zář 2011

tak nasho Filipa by nejake miminko vobec nezaujimalo, mozno by max.podotkol, ze aj Tami je mimi...
prihoda zo vcera: Filip uplne odignoroval Logico, tak som sedela a smutne nanho kukala a on potom, ked sa ukludnil, prisiel, ukazal svojimi prstekami na svoje ocka a vravi: mama mu, mama mu ne (preklad: mama je smutna, mami, nebud smutna)..vravim mu,ze som sa s nim chcela zahrat a on nechce, tak potom vytiahol puzzle, priniesol ich a "povedal", ze budeme skladat... som hnusna citova vydieracka 🙂 🙂

sisstin
autor
21. zář 2011

@cmilka víš, co mi přijde zvláštní? Že Filda mluví tak jako jenom ve slabikách..respektive řekne třeba jenom první slabiku....takhle totiž mluví děti s opožděným vývojem řeči (ale jako ty malé děti, např. 2-2,5leté). Že jakoby na dysfatika je to takový zvláštní 😕 většinou ty děti mluví tak, že se snaží dodržet počet slabik (ale to slovo se podobá třeba pár hláskama a zejména tonem), nebo si tvoří úplně svoje slova odlišná, něco je teda jakž takž rozumět a tak... 😕

cmilka
21. zář 2011

@sisstin jj, presne... on stale vyslovi len pravu slabiku...povie len "ha" nepovie havo, ked sa potrapi, tak je to take "tazke" ha...VO, napr. granko, ked poviem povedz ga-ko, tak povie ga...GO, ale o pat minut uz povie go..ga...
a niekedy je uuplne exitovany- poskakuje, madli si celou silou ruky, krivi pusu... myslim, ze nie je dorieseny z neurolog.stranky, ale uz ani neviem, na koho sa obratit... kardiologicka mi poradila NeuroCentrum Clinic Praha, tak neviem, asi skusim... a EEG sme pred pol rokom (presne vo veku 3 rokov) mali hranicne k veku, teraz mame ist na kontrolne, tak som zvedava... Filip je nieco nedoriesene, proste...

smardik
21. zář 2011

Tomík ted začíná celkem komentovat ale jsou to takové slova co fakt nevím co znamenají ale "mluví" dost