Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
21. zář 2011

@ygreen šikulka 🙂

ygreen
21. zář 2011

@dadlenka díky, díky, dmu se pýchou 😀 😀 😀 tvary, barvy, hledání v listí, určování co patří do řady a hlavně to ovládání myši 😵 😵

ygreen
21. zář 2011

@smardik jasný, no když nejde tak nejde, ono dnes má odklad do 7 spousta dětí a Tomík aspoň půjde s Honzíkem 😀

paolin
21. zář 2011

@sisstin Adam je úzkostlivý. jako že by díky kineziologii začal ze dne na den mluvit, tomu taky nevěřím 😉 ale věřím, že mu mozek nemusí v určitých věcech pracovat správně. ku příkladu to jeho vztekání - pokud je podmět daný nemluvením, tedy že nemůže mluvit a to ho vnitřně žere a nebo ta jeho úzkost apod.. výsledky "vyšetření" dost seděly jak na mě, tak na jeho chování. našli jsme dva dost zásadní body a to hospitalizace a porod (nepostupoval a druhý den se dusil, museli ho hodně odsát. takže byl chudák od porodu celý den zahleněný a nemohl se kojit a asi ani pořádně dýchat). kineziologií nic zkazit nemůžeš, jen pomoct. jen si holt člověk musí tak trochu i šáhnout do podvědomí a vytáhnout na světlo věci, které se pokusil zastrčit hodně, hodně hluboko..

ygreen
21. zář 2011

@paolin Tobík měl taky hnusnej porod, ale já současně těmto metodám nevěřím. Každopádně jsem otevřená, co s malým dělají?

sisstin
autor
21. zář 2011

@ygreen s malým tuším nic, to se dělá přes matku 😉

smardik
21. zář 2011

@ygreen kdyby to muselo jít tak do logo školky půjde ale doufám že půjde do normální. Ono už jen kvůli kamarádům to bude lepší, jak by chodil vedle do města těžko s nimi půjde třeba odpoledne ven že, tak jak bude tady ve škole může pak být s kamarády i odpoledne, přece jen ve škoel se víc seznámí než jak by jen chodil ven třeba na hřiště. ale to je strašně dopředu ted musíme pracovat a vyřešit tu logo školku

ygreen
21. zář 2011

Ježiš a jak jako? Já žádný trauma z porodu nemám, i když byl hnusnej. Já nejsem depresivní typ ani si nic jako neukládám v sobě, věci hned řeším - proberu ze všech možných i nemožných úhlů a řeším.

sisstin
autor
21. zář 2011

@ygreen to netušim jak, já tomu nerozumím...ale u malých dětí pracuje kineziološka s tebou, páč samozřejmě malé dítě nebude spolupracovat 😉

ygreen
21. zář 2011

@smardik to se dá zase třeba řešit sportovním nebo zájmovým kroužkem ve městě a tak. Já si třeba říkám že v té logo škole by měl víc šancí na fakt kámoše, menší šikana, šance na lásky 😉

ygreen
21. zář 2011

@sisstin normálně jsem manželovi říkala, když mi ukazoval jak to Tobimu jde na pc, že už konečně vím jak se cítí Tereza od nás z diskuze když ukazuje co umí její syn 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
21. zář 2011

tak já jsem i kineziologii otevřená ale nějak ted nevidím u Tomíka důvod pro ni, je celkem v pohodě až na to nemluvení, už ani není tak citlivý jak byl postupně se to zlepšuje. možná by se ale hodila u Honzíčka fakt se po té operaci strašně změnil a pořád je jiný

smardik
21. zář 2011

@ygreen tak to určitě dá ale ta škola mi přijde lepší. Uvidím jak to bude, pokud bude potřebovat logopedickou ZŠ udělám vše proto aby tam mohl chodit, vlastně ti ani nevím kde logo ZŠ u nás je jdu se ze srandy kuknout

bianca
21. zář 2011

ahojte maminy.Mozem k vam?Moje dieta je od mala nestandartne no az teraz po nastupe do skolky to pocitujem najviac

ygreen
21. zář 2011

@smardik jak se změnil Honzík? Kdy měl operaci? A chtěla jsems e už dřív zeptat, je už úplně okey po stránce toho srdíčka?

ygreen
21. zář 2011

@bianca ahoj, vítej, jasně že se můžeš přidat 🙂 až budeš chtít napiš nám něco o sobě a dcerce 😉

sisstin
autor
21. zář 2011

@ygreen no tak já se tak nějak necítím nijak, je to spíš pro ilustraci, co se dá nebo nedá s dítětem dělat...že by mě to nějak uspokojovalo, to fakt ne...Tygr není ničím výjimečnej, spíš naopak 😉

@bianca ahoj a vítej..taky komunikační problémy? 😉

paolin
21. zář 2011

@ygreen jak píše sisstin, přeze mně.

smardik
21. zář 2011

@ygreen před operací to bylo usměvavé dítě klidné dítě, pořád se smál, měl rád lidi, spinkal celou noc, jedl normálně. Po operaci se začal bát cizích lidí, je uřvaný, strašně špatně spí, hodně jí - prý tak některé děti reagují, on mi po operaci dokázal vypít i 350 Um a za 3 hodiny zase, pak se to trošku zlepšilo ale strašně jí pořád a prý to může být reakce na to. Jo taky to byl konec kojení, prostě z klidného, usměvavého dítěte je malý, bojící se uplakánek. Operaci měl už loni v srpnu, úplně OK není - nic ho na životě neohrožuje,nemá žádné omezení ale pořád tam jsou drobné vady a i to co měl se může zase vrátit a je možné že časem bude nutná další operace, ale zatím to nevíme, neřešíme

ygreen
21. zář 2011

@paolin no a jak, jako nějaká terapie?

smardik
21. zář 2011

@bianca ahoj 🙂

ygreen
21. zář 2011

@smardik tak snad to není vlivem narkozy. Možná že pro vás může ta kineziologie být fajn. Zase byl fakt malinkej aby něco nějak hodně vnímal, ne, Nebo já nevím já o psychice malých batolat vím prd.

paolin
21. zář 2011

@smardik Adam se po nemocnici taky změnil..a to jsme tam byli pár dní. do té doby byl divoký, ale veselý, báječný..a pak..jakoby jiné dítě. nemluvil, nechodil, nesmál se, plakal, uzavřel se do sebe. říkala neuroložka, že můžeme být rádi, jak dopadl. že jsou mnohem horší případy..

ygreen
21. zář 2011

@sisstin protože jsi na tygrovi výkony zvyklá. Já myslím, že když se Tobík naučí pracovat s pc a hrama, tak za krátký čas dá i logico.

ygreen
21. zář 2011

@paolin hele a čím to? Narkozou?

paolin
21. zář 2011

@ygreen pracuje se se svalovým napětím, doteky apod. v podstatě se zjistí problém, rozebere a snažíš ho nahradil něčím pozitivním.

smardik
21. zář 2011

@ygreen vlivem narkozy si myslím ne - to víme že je agresivní a uřvaný, spíš se tak vyrovnává s tou nemocnicí, s tím šokem. Měl skoro 7měsíců tak si to podle mě pamatuje a možná se na mě i zlobí že jsem ho tam nechala, nevím co se dělo ty 3 dny co byl beze mě

smardik
21. zář 2011

@paolin my byli v nemocnici jen týden - od neděle do pondělí, z toho 3 dny byl sám ☹ ☹ ☹

bianca
21. zář 2011

@sisstin @ygreen dakujem za privitanie.My mame nielen komunikacny problem.Mala ma fobiu z vylucovania.Nevie sa uvolnit v sede takze cika a kaka iba v stoji a to do plienky.Nepusti ani kvapku cely den a ani celu noc.Hrozne.Rozpravanie sa nam postupne zlepsuje ale tym ze je velmi rychla vznikne nam vo finale jedna velka skomolenina.

paolin
21. zář 2011

@ygreen on nebyl pod narkozou. ale 3 dny byl na metr dlouhé kapačce, nesměl z postýlky a nesměl pít mlíčko. pobyt byl dost šok i pro mě. neuvěřitelný postoj sester..první noc byl Adam hysterický, trhal si kapačku z ruky a dvě hodiny nešel uklidnit. a sestra mi řekla - maminko, tak si ho uklidněte. od toho jste tady..pak každou hodinu vrazily do pokoje, rozsvítily a řvaly maminko nurofen, maminko změřit teplotu...což je supr, když po hodině uspíte dítě a podaří se vám ho neprobudit tou pitomě vrzající postýlkou a sestra tam bezohledně vletí a vzbudí ho. po třech dnes jsem se jim tam složila, páč jsem téměř nespala a nejedla. jako odejít od dítěte se najíst nehrozilo. sestry to měly na háku 😝