Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
23. zář 2011

Dobré ráno,

@paolin no já jako lidem říkám, co má Tygr za problém...ale to se dá až pak v nějaké skupině lidí, se kterýma se bavíš. Těžko to budeš říkat jen tak do prostoru např. v obchodě, když lidi čumí 😉 😒 bohužel panuje obecné pravidlo, že dobře mluvící dítě = chytré a šikovné dítě, blbě mluvící dítě = hloupé a zaostalé 😉 takže věřím, že ti naši kluci opravdu působí na okolí jako mentálně retardovaní, bohužel 😉 protože první je vidět (slyšet) ta řeč...to jestli Tygr umí Logico jak Pán Bůh či jiný věci, to jaksi vidět není 😉 no holt se s tím budu muset smířit, myslím, že si s tímto ještě užijeme do té doby, než se ta řeč nedá jakž takž do pořádku 😒

@dalilenka já už jsem našla takovej vodopád s parníkem, ale díky 🙂

@cmilka a Filda je taky takovej ukecanej? Páč Tygr sice mluví příšerně, ale nezavře pusu ani na vteřinu, furt do mě něco hučí 😝

jolinka
23. zář 2011

@sisstin
@cmilka
pred tyzdnom sme sa po dlhom case stretli s nasim kamaratom Lukym s expreskou, ma 5,5 roka a ked som ho pocula rozpravat, hned som si pomyslela ze takto asi bude hovorit Tygr o rok... 😉 😉
Fakt tazko sa na to bolo sustredit, aby som pochopila co rozprava 😒 ... pomedzi odmlky, prehltnute slabiky, cudne zvraty a agramatizmy sem tam presvitalo zrozumitelne slovo ci veticka ktoru mal zazitu dlhsie. ako tak som pochopila co chcel povedat ale dalo to fusku a to som na take rozpravanie zvyknuta...

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka no to asi tak nějak fakt odpovídá 😉 zatím bys Tygra nepochopila vůbec 😅 jako pokud je to nějaké dvojslovné spojení, tak jako ještě jakž takž...ale když se rozohní, a nějakým zázrakem spojí třeba 4-5slov...tak vím prd 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka Joli, to tak vyjde, že Tygr dostane to Logico k narozeninám 😀 od tety 😀 😀

jolinka
23. zář 2011

@sisstin 😀
i my sme to chceli Kati na narodky ale uz to rano objavili hore na polici, tak som slubila ze poobede budeme sa hrat...
s manzou sme vcera cely vecer posuvali cudliky a tesili sa jak male deti ked po obrateni papiera vysledok sedel 😀 😀 😀

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka to mi připomíná @smardik když s manželem hráli Zajíce v pytli 😅 😅 😅 😅

jolinka
23. zář 2011

@sisstin ked sa to u deti ujme, mozno budeme daco objednavat aj na vianoce, ten mini Luk by sa mi pacil aj ine veci maju pekne, tak sa mozes opat pridat keby ti pripadala cena vyrazne lepsia ako v cechach.

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka no tak to je cena 100x lepší 😉 když si vezmu, že za 6 témat s poštovným to není ani 1000SK...a já tady dám za dvě témata s poštovným 540 Kč 😝 ale ten MiniLuk už objednám ted, to bude mít k narozkám...na to dostanu peníze od mámy a od babičky... ale kdybys něco ještě brala, tak bych se přidala..děkuji 🙂

smardik
23. zář 2011

@sisstin 😀 😀 😀 😀 😀 zajíce v pytli jsme pak hráli na horách i s našima, byla sranda. Musím vyzkoušet co to vlastně kupuju tomu svému trdlíkovi 🙂

manžel přišel dneska v 5 ráno z práce-jel včera ráno 5:30 takže ještě spí a Tom jen ukazuje na dveře, dává si prst před pusu a dělá šššššššš 🙂

smardik
23. zář 2011

máme dneska logopedii

a mám dotaz na ty co už mají školkové děti a ty jsou tam celý den, kdy chodíte na logopedii? odpo po školce nebo jdou po obědě domů a pak? nebo jak

dalilenka
23. zář 2011

@jolinka Taky už máme doma Logico Picolo. A včera jsem si od kamošky půjčila nové témata do prvouky. A když jsem je viděla, tak jsem si říkala, ty bláho, tohle má znát pětileté dítko? A tak jsme to zkoušeli s manžou a jaké bylo překvapení, když nám ty čudlíky občas neseděli.... 😠 😀

sisstin
autor
23. zář 2011

@dalilenka no na tu prvouku jsem koukala, jako přiřadit např. list ke stromu...ehm 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
23. zář 2011

@smardik tak po školce (na celodenní provoz) si myslím, že těžko..málokterý logoped podle mě pracuje tak dlouho 😕 my hodíme po školce, ale Tygr je jenom do oběda...chodíme většinou na 13:30 😉

smardik
23. zář 2011

@sisstin právě proto se na to ptám, Tom má chodit od toho 3. října na 14dní v měsíci do jeslí, chodil na celý den-do 16 a pak mi ho naši vozili domů, kdyby chodil hned po svačině jsme tam stejně nejdřív 15:30 tak právě přemýšlím jak to řešit, po obědě ho brát nic neřeší to by mi doma stejně spal a byli bychom tam až po třetí hodině. Jedině logo hned ráno a pak ho zavést do jeslí a byl by tam až do 17 - když už to platíme nebo my nešel vůbec. Jesle a logo je v jiném městě a dneska jdeme na logo tak mě to tak napadlo jak to mám řešit

smardik
23. zář 2011

mimochodem přiřadit listy ke stromu mi dělá problém dodneška, kdo to bude kluky učit fakt nevím 😀 😀 😀

paolin
23. zář 2011

@smardik Adámek taky chodí poo. nedoporučili nám ho tam nějaký čas dávat na celý den. že i půl den je pro děti s disfázií dost náročný.

smardik
23. zář 2011

@paolin Tomula už byl celý den a zvládal to dobře, je od 8:30 - cca těch 16, můžu to zkrátit do 15 to by šel hned po svačině. Pro mě je ho vyzvedávat hned po obědě dost problém. ale zas jsou to jesličky tak to je možná rozdíl že tam ty nároky na ty děti tak nejsou

smardik
23. zář 2011

ach jo budu muset nějak zkombinovat ježdění do jeslí, logopedii a Honzíka

jak pro něj jdu po obědě je to na houby kvůli spaní pro oba dva, to ho vyzvedávám 11:15, 11:55 nám jede bus a oba mi vytuhnou po cestě, ani jednomu to nestačí a jsou na zabití takže logo pak nepřipadá v úvahu. asi fakt budem chodit na logo ránoa pak pojede do jeslí to bude nejlepší nejspíš

sisstin
autor
23. zář 2011

@smardik Tygr by právě ve školce asi taky dal celý den, ale kvůli logopedii a práci doma právě bude chodit odpoledne...na celý den bude možná chodit ten odkladový rok, pokud nebude chodit už do přípravky...ale ted min. dva roky určitě bude jen na 4h....nestíhali by jsme to prostě 😉

paolin
23. zář 2011

@smardik tak to je velká šikula 🙂 Vítka jsem brala poo první ti měsíce. pospa by to nedal. on se strašně špatně adaptoval. Adámka jsem si říkala zkusím teba za 2 týdny, jestli bude stálě zvládat bez problémů a řevu. aby tam ječel, když děti jdou spinkat..to nejde 😒 zatím je to takhle OK, není tolik práce a můžu jí dělat částečně z domu nebo si kluky vzít do práce.

paolin
23. zář 2011

@sisstin a jak pracují s dětmi v logo školce? máš pocit, že se jim věnují nebo je to ještě brzy je nějak extra "zatěžovat"?

smardik
23. zář 2011

@sisstin no to je to co právě zvažuju jak to udělat - do jeslí chci at chodí chce mezi děti a je spokojený, Krejčířová to taky doporučila takže jesle chci, ale musím do toho nějak dát logopedii, práci doma a brát ohled na Honzíka. n

ach jo, týden po obědě a týden se spaním je asi blbost co,

smardik
23. zář 2011

tohle je řešení jen na rok, pak se snad dostane k nám do logo školky ta je za barákem a nebudu muset nic řešit ale ted ten rok co bude chodit do jeslí to musím nějak vymyslet

no nic já fičím někdo se mi tu posral, půjdu vzbudit chlapa a půjdem pomalu na logo

jolinka
23. zář 2011

ach jo, co mam ja povedat... ☹ mali sme vybavenu dobru logopedicku v Presove a mm slubil ze bude s Kati chodit a prd zatial ☹ ... ma stavebnu sezonu kazdy den do noci na stavbe, cela sobota tiez.

Kati chodi do ms na cely den... tak si neviem predstavit {teda viem si predstavit ten zahul 😠 } zobrat ju na obed zo skolky, ist na stanicu, cesta pol. hod do Presova, tam opat MHD k logopedicke, to iste nazad domov, este bezat do skoly do Johi {ked medzitym nezavru skolu 😒 }, potom domov, cvicit nieco do skoly... a to vsetko s dojcatom v babyvaku.

trebalo nam tu stavbu? mohli sme kupit za tie 2 byty co sme mali jeden vacsi v meste a bol by klud ☹ ☹ ☹

jolinka
23. zář 2011

@smardik
@sisstin baby vy ste sa dajako intuitivne zabydleli vedla tych logoskoliek ci co 😀 😀 😀

jolinka
23. zář 2011

jaaaj a na Miska som zabudla, takze este jedna cesta do skolky alebo ho vsade tahat so sebou 😒

smardik
23. zář 2011

@jolinka vidíš to mě nanapadlo ale fakt vidím na tu školku z kuchyně, jen se koukám jak si na zahradě hrají, snad se tam dostane. Já právě taky nevím jak to dělat kdyby chodil půl den: jsme tam 8:30 dřív to nejde, vyzvedávají se po obědě 11:15, musím sebou tahat Honzu. Jet domů nemá smysl to jsme doma až po půl desáté, doma bychom byli ani ne hodinu. ale co v Ostravě - jak je hezky dobrý půjdem do parku ale přes zimu?

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin no ráno mají takovou tu "volnější" hru, ale stejně děti většinou dělají něco na tu logopedii a rozvoj, takže si třeba hrají s Logicem, a takový ty didakticky hry prostě 😉 takže to většinou dělají po skupinkách nebo jednotlivě, a učitelka jim s tím pomáhá (kdo potřebuje), to mají zhruba 45minut...pak mají 30minut logopedii ve skupině, je to formou hry, takže různě cvičí, protahují ty orofaciální svaly atd. 😉 pak má každý 15 minut individuální logo, to si je bere učitelka po jednom - třech, jak je potřeba 😉 no pak jsou chvilku venku, pak zas dělají věci na rozvoj, pak mají chvilku, kdy si může každej dělat, co chce...a pak oběd a Tygr jde domů...

jako pracují tam s nima dost, minimální část dne je taková, že by si dítě dělalo úplně to, co chtělo ...fakt se jim po té logo stránce věnují, chodí tam lidi z SPC, rodiče chodí na individuální konzultace, udělá se každýmu dítěti specifický plán a půjčují pomůcky 😉

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin pak odpo už je ten režim volnější, to si prostě jenom hrajou a jsou venku..ale to Tygr už nechodí 😉 ale pro Tygra to není žádná velká změna, my jsme fakt makali už ty skoro dva roky doma denodenně, měl režim tak jako tak...tak možná i proto se tam tak dobře zadaptoval 😉

paolin
23. zář 2011

@sisstin tak to je supr program 🙂 vy jste hrozně šikovní, že tak pracujete 🙂
nám ve středu v SPC řekli, že nemáme Adama nikam tlačit. žádné chválení za slovíčku, popichování ho stylem "řekni to a řekni toto".. že tím ještě více vyvoláváme úzkost a pak ty jeho vzdory. no koukala jsem, jak puk..poád jsem si myslela, že s ním musím pracovat a podporovat ho a oni, že potřebuje přirozené prostředí. to má teď ve školce. no ale je fakt, že za 14 dní ve školce začal říkat dalších 40!! slovíček, tak asi mají pravdu. jinak včera začal říkat "tama". jako jdeme tama, pak půjdeme tama...musíme doma začít mluvit spisovně, protože takhle mu nikdo neporozumí už vůbec 😀 Vítek jednou řekl, že táta šel do hokny a paní učitelka na něj valila oči 😀