Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
24. zář 2011

@sisstin nádherné

my před chvíli dojeli z nákupu bot, oba mají podzimní i zimní boty takže další nákupy mají smůlu

smardik
24. zář 2011

nechala jsem tam 3 000, ale máme nakoupeno 🙂 mohlo to být i horší

sisstin
autor
24. zář 2011

@smardik no slušná cena, ale máte to z krku konečně 🙂

já ještě musela vzít tohle, to mu půjde k červený zimní bundě z lonska..miluju ty ušatý čepice 😀

smardik
24. zář 2011

@sisstin za 4 boty to celkem ty 3011 🙂 mohlo to být víc, hlavně že to máme z krku oba řvali jak pominutí ale máme to za sebou, jupííííííííííííííííííííí

sisstin
autor
24. zář 2011

@smardik Tygr naštěstí u bot už neřve, ale ještě tak v 2,5 to bylo fakt děsný.... 😝 ted už pohoda, i ho to docela baví...pak se v těch botech předvádí a očumuje v zrcadle 😅

smardik
24. zář 2011

@sisstin Tom řve a řve, Hanys se celkem dá

dalea
24. zář 2011

@pasoa Su to tobolky,v ktorych je olej,niesu ako tie "gumove medvediky" a je tam pisane,ze kedze zelatina nieje zdrojom DHA,je ju mozne po dokladnom rozzuti a konzumacii obsahu vyplut 😉

andreabe
24. zář 2011

@pasoa no institute detskej reci sme boli s malym, ale to bolo iba vysetrenie ambulantne, ci tam poskytuju aj celodenny pobyt, to netusim.
V Dialogu zial musi byt dieta cely den samo.

V Bratislave je uzasna neurologicka dr.Ostrihonova v sinalgise-tam chodievame my, pristup super, su zvyknuty na ´´nestandardne deti´´, len je to tiez sukromne zariadenie, ale platis len prve vysetrenie a pripadne eeg,emg...kontroly su zadarmo 😉
Pristup tej vasej je teda viac nez otrasny 🙄

dalilenka
24. zář 2011

@smardik A jaké botičky jste nakonec vybrali?

@sisstin Oblečení je moc hezké. Tygr bude frajer🙂. Víš co jsem se Tě chtěla zeptat, doporučuje někdy Krejčířová třeba někomu ten Nootropil? Nebo se k tomu nevyjadřuje a nechává to na neuroložce? 😅

smardik
24. zář 2011

@dalilenka podzimní elefanten - oba a zimní Hany superfit, Tom má levnější - Jonap, počítám že to bude jak loni a Tom jen uvidí sníh tak sedne na kočár a bude se vozit a to je zbytečné dávat za boty 1 000 a víc

první foto elefanten, druhé zimní

jolinka
24. zář 2011

@juliska182 my sme to objednali z madarska, tak neviem ci ti to pomoze, oni totiz neposielaju na slovensko, resp. posielaju za drahe peniaze, my sme to dali poslat niekomu blizko hranic a po to dosli, maju tam ovela lacnejsie ceny ako tuna.

sisstin
autor
25. zář 2011

@dalilenka čéče, tak to nějak netušim 😕 my když jsme u ní byli poprvé, tak ještě nic nebral a když jsme tam byli podruhé, tak už nic nebral 😅 😅 takže mě nenapadlo se o tom nějak zmiňovat. Nám akorát řekla, že nejsou potřeba nějaká genetická vyšetření atd., že u nás nevidí k ničemu takovýmu důvod. Chtěla po nás jenom to EEG a to měl v pořádku 😉 Já jenom vím, že Kr. neuznává následky po očkování a ani nijaké extra alter metody, ale tak je to starší paní už a taky doktor...takže nepočítám, že by ti něco takovýho oficiálně schválila 😉

@smardik botky super, u nás už nejsou Elefanty k sehnání, prý Deichman ruší spolupráci s nima...takže u nás maj už prd...to jsou celkem fajn boty, pár jsme jich měli a spokojenost...tak ted kupujeme teda ty Superfity 😕

smardik
25. zář 2011

@sisstin to je nějaká lonská,předlonská kolekce a byl to výprodej tak jsem je vzal oběma. Jinak na stránkách je už vůbec nenabízí a lonskou kolekci už nemají, ale prodavač říkal že je neberou protože se prý dost zhoršili s kvalitou tak nevím. my byli pro boty tady http://www.detskeboticky.cz mají i eshop

susik77
25. zář 2011

@sisstin - aj my kupujeme superfity, uz pro obe holky. Je to sice palka ale mame perfektni zkusenost, jednak s obouvanim ale aj celkove s kvalitou-meli jsme aj zimni, Veru v nich mela uplne suche, teple nozicky, co jsem bohuzel nemohla ricy o Essi-ty se spatne obouvali a nebyli moc teple ☹

dalilenka
25. zář 2011

@sisstin Já jsem je nechtěla schválit. Dokonce nám to nenapsali ani tehdy na neurologii, spíš mě jen zajímalo, jestli by ona ze svého pohledu třeba něco takového doporučila.... 😅

sisstin
autor
25. zář 2011

@dalilenka tak ten Nootropil asi jo, to se dává běžně 😉

smardik
25. zář 2011

@sisstin nám říkala Krejčířová to samé žádné vyšetření u Toma není třeba, ani tu podrobnější neurologii jak chtěla místní psycholožka takže na to kašleme, nebudu ho zbytečně nervovat. jestli něco bereme se neptala a mě to ani nenapadlo se na to ptát

@dalilenka nám nootropil taky nikdo nenabídl, ale neuroložka doporučili psychiatra a léky na zklidnění 😀 😀 😀 😀

smardik
25. zář 2011

jinak čekáme až paní přijde to bambino LUK, zatím to nechtělal ani platit prý až jí to přijde z Německa tak potom chce peníze tak snad to dojde brzo, máme na to ještě měsíc at to dojde na Tomovy narozky 🙂

sisstin
autor
25. zář 2011

@smardik je, tak koukám, že všichni na narozky budou mít Logico nebo Mini Luk...my obojí 😅 😅 kdy má Tomík přesně narozky? Tygr 22. 😉

smardik
25. zář 2011

@sisstin přesně za měsíc - 25 🙂 no u nás bude miniluk ale to bambino a logico primo už mám - mám ty 2 listy a objednaný rámeček ale nepočítám že bych to dávala na narozky, bude to schované a až se naučíme barvy pak to vyzkoušíme. ale ty listy občas vytáhnu a ukazujeme si na nich co je co, tak ho to baví

ještě dostane garáže wader, nakonec jsem vybrala ty jde super kombinovat, čekám na fotky od jedné paní - její syn si s tím nehraje a mají toho dost tak to od ní vezmu pokud bude cena rozumná, vláčkodráhu nechám na vánoce

smardik
25. zář 2011

a z toho mutabene se mi neozvali vůbec kvůli toho bambina ☹ psala jsem 2x nevěřím že by oba meily nedošli když vše jinak normálně chodí

sisstin
autor
25. zář 2011

@smardik no já tam objednávala už tuším 3x a nikdy nebyl problém, takže tam určitě jsou...spíš na ty maily fakt prdí 😕

smardik
25. zář 2011

@sisstin já jen psala meil chtěla jsem vědět zda náhodou není možnost přes ně objednat to bambino ale psala jsem 2 meily a kašlou na to, vezmu to přes tu paní ze Slovenska jen právě čekám až jí to přivezou z Německa a zaplatím to

sisstin
autor
25. zář 2011

tady video, jak děláme s Povím ti, mami...ale nic moc, Tygr u toho dělal kraviny 😝

https://www.youtube.com/watch?v=8NfGmzuvZwU
leporelo
25. zář 2011

@sisstin ahoj, zpětně vás dočítám. Chtěla jsem jen reagovat, jak jsi tu popisovala Tygrovo tvoření záporu. Mně to hrozně připomíná Marka před cca 8 měsíci ( M. je o 2 měsíce straší než T.) zápor tvořil uplně stejně "títí ne" svítí ne, potom byla asi měsíc fáze "títí netítí" potom už "normálně" "netítí". Někdy v té době taky začal upouštět od těch jeho novotvarů... Třeba náplast byla tehdy "páča", teď říká "nápat" , což je i nápad. Takže u obou chlapců je vidět pokrok a ty víš, co tě čeká 🙂

dadlenka
25. zář 2011

@leporelo Kryštof když utvoří zápor tak s není, samozřejmě tak komentuje věci, které nejsou, ale i třeba když něco nechce, nechce si oblíct slipy tak pipi není, přitom hlavně když se vzteká a něco nechce říká neci... Takže nesvítí u nás je títí není🙂. Ne nedává ani před ani za slovo.

leporelo
25. zář 2011

@dadlenka Taky dobrý! 😉

smardik
25. zář 2011

ahoj holky 🙂 kluci už šli spát, Tomík nespal, Honzík jen chvíli tak šli spinkat 🙂 tak mám celý večer klid ale mám nachystané žehlení

musím pochválit Toma, byli jsme dneska na hřišti na kterém jsme dlouho nebyli, nelíbilo se mu a dneska byl frajer všude vylezl bez pomoci, nebrečel, nezlobil se. No prostě ohromný pokrok jak asi v té motorice že už to zvládne i v tom že to vůbec vyzkoušel, dřív se u toho zastavil a začal brečet at ho tam dám a dneska ne, dávám nějaké fotky

smardik
25. zář 2011

ale co mi dělá starost je jak Tom odmítá manžela, je to horší a horší ☹ ☹

dadlenka
25. zář 2011

@smardik a jak se to odmítání projevuje? Chce aby si všechno dělala ty, nebo mu vadí už pouhá jeho přítomnost?