Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

leporelo
27. zář 2011

Ad spaní. U nás je to podobný jako u Sisstinů. M. nikdy v životě nespal celou noc, svůj pokoj s postelí má, na záchod si chodí sám, ale už kolem půlnoci si dojde s peřinou k nám do postele. K ránu kňourá Bára, takže tak od čtyř je tam většinou máme oba. MM podezřívám, že mu to takhle vlastně vyhovuje 🙂 Když jsme měly v dětství se sestrou psa, tak s náma taky spal v posteli... Takže pokud tam naše děti nebudou do deseti let, tak to nějak radikálně řešit nebudu. 😉

sisstin
autor
27. zář 2011

@leporelo no já si to právě pamatuju od sebe, jak strašně moc jsem se v noci bála 😒 taky jsem ze začátku spala sama, ale pak jsem stejně k našim chodila každý den...takže to skončilo tak, že já s mámou ...a táta v dětským...navíc táta dělal přes týden mimo město, takže jsme byly s mámou samy...v podstatě stejná situace jako já s Tygrem 😉 no ale mně to vydrželo fakt dlouho, teda v tom vyšším věku jsem s ní nespala přímo v posteli...ale v pokoji...pak s tou pubertou zvítězila potřeba soukromí, ale bála jsem se stejně...já se v podstatě bojim v noci doted 😉

sisstin
autor
27. zář 2011

jinak Tygr fakt jako miminko spal sám a celou noc 😝 třeba ve 3 měsících jsem ho položila do postýlky, lehnul a spal..a spal třeba 14h v kuse 😝 ale pak okolo půl roku se to začlo horšit, už chtěl, abych usínala s ním a viděl na mě...a pak se nenápadně, ale postupně začal budit víc a víc...na roce už byl vzhůru tak 20x za noc...a nejhorší to bylo okolo dvou let, to se nekecám fakt budil třeba co 10 minut...postýlku jsem úplně zrušila, páč se 100x za noc přes ní ohýbat, to jsem vzdala..a stejně mě držel skrz šprušle za ruku..takže to už bylo prašt jak uhod 😝 od těch 3 let už spí poměrně dobře...a ted jako pohoda...nespí teda jako mrtvola od večer do rána..ale to prostě už není budění jako takový...jednou, dvakrát se napije...někdy vůbec..vzbudí se, když jdu na záchod...ale jinak prostě spí...

ale stejně si myslím, že mám prostě totálně zkurvenej ten spánkovej režim...a opravdu od té doby, co začal blbě spát...tak jsem neustále unavená, i když jakoby nemám důvod...já večer padám na držku úplně 😕

cmilka
27. zář 2011

ahojte, tak aj nase skusenosti: nase tri deti su kazdy uplne iny level, nevyhraju sa spolu ani za svet, furt sa klbcia, ked su vsetci traja spolu, tak je to des... cista psychiatria...
ad spanie: filip cca od rokov prespi celu noc, ale stale spi so mnou, z jednej strany Filip, z druhej Tami... 😠 a matej bude mat o mesiac sedem rokov, spi sice vo svojej izbe, ale musi s nim spat MM... 😠
takze ja uspavam filipa a mateja, ked deti zaspia a ja vyjdem zo spalne, tak pre zmenu MM uspava mateja, zaspi samozrejme skor ako Matej a ked sa konecne aj on vytrepe z izby, tak to ja uz som pri Tami, lebo ta vstava v noci veeeeelmi casto... 😠 niekedy sa nestihneme ani porozpravat...
vcera nam to vyslo od 23,00 - 00,00 😠 😠 😠

sisstin
autor
27. zář 2011

@cmilka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 no živě si to představuji 😉 no ale tak tři děti máte, tak nějakej čas se zřejmě našel 😅 😅 😅 😅

dalilenka
27. zář 2011

@smardik U nás to odmítání tatínka u staršího bylo taky. Je sice fakt, že manža byl hodně v práci i o víkendech, vracel se pozdě, ale i tak mám pocit, že u nás to bylo hodně i tím, že nějak Tom z něho vycítil, že si táta neporadí.. ☹ Manža už předem se bál, co bude dělat, kdyby náhodou. Takže představa, že chlapi jsou sami spolu, bylo u nás naprosté scifi. Všechno jsem musela dělat já, protože od tatínka nic nechtěl. Řekla bych, že se to zlepšilo, až po 4. roce, to už se fakt stali takoví parťáci, když už spolu začli spoustu věcí dělat, chodit i ven, aniž bych musela asistovat. A navíc je u nás problém i v tom, že jsou si stejně povahově dost podobní, takže jsou občas jak dva kohouti na smetišti a já jsem vždy rozhodčí, který musí rozhodnout. A samozřejmě oba čekají, že se postavím na jejich stranu.... 😠 😠

@sisstin Mám takový dotaz, je daná nějaká hranice, kdy by mělo dítko začít mluvit ve větách? 😅

sisstin
autor
27. zář 2011

@dalilenka no v těch třech letech už by mělo 😉 to je asi taková hranice...jinak ty krátké 3-4slovné větičky zvládne i průměrné dítě dvouleté 😉 v podstatě tříleté dítě by mělo mít aktivní slovní zásobu okolo 1000slov, tvořit normálně věty, souvětí atd. Nějaká patlavost a agramatismy občasné jsou normální, ale ten slovní projev už je prostě na hodně dobré úrovni 😉

jo, a u nás je ještě problém s MP, že Tygrovi nerozumí...a Tygr se pak vzteká jako prase 😝

hanatka
27. zář 2011

Kuk 🙂
Tak u nás je spánek jediný, co mu jde odmalička dobře.. spí celou noc cca od 10 měsíců, samo se někdy vzbudí se špatným snem, ale tak jednou za 14 dní, stačí přijít, pohladit a spí dál.. Usíná sám.
Zato Tereza, to je dílo, udělala si ze mě živej dudlík a poslední dobou se budila co 2 hodiny..takže má utrum holčička, od minulýho týdne jsem jí v noci kozu nedala, první noc masakr, řvala jak tur 1,5 hodiny.. další noci lepší, sice se ještě budí, ale už neřve jak tur, pobrečí si chvilku a pak zase usne. Kozu dostane nejdřív v 6 😀

hanatka
27. zář 2011

Jo a včera nás pochválila paní učitelka ve školce 🙂 Prej nebyl Radeček u převlíkání poslední 😀

hanatka
27. zář 2011

@sisstin hele a nevíš, jak je to s přízvukem na slabikách? Malej pořád dává důraz na třetí slabiku jako nějakej ostravák.. Jsem k tomu nikde nic nenašla

sisstin
autor
27. zář 2011

@hanatka tak Tygr ani není poslední, Tygr se pro jistotu neoblíká vůbec 😅 😅 😅 😅

hanatka
27. zář 2011

@sisstin no tak to bych měla denně na talíři 🙂 Asi v té logoškolce je to jinak, u nás s tou sebeobsluhou hrozně tlačí

sisstin
autor
27. zář 2011

@hanatka no oni to fakt nějak neřeší, páč Tygr je tam druhej nejmladší...mladší už je jenom jedna holčička, a ta nevím, jestli se oblíká nebo ne...jinak jsou tam všichni v podstatě předškoláci a zřejmě oblíkaj jenom Tygra 😅 😅 😅

hanatka
27. zář 2011

@sisstin aha, tak to jo, to nemají učitelky práci, tak jim to neva 🙂 K nám do školky nastoupilo 7 tříletých, takže to jaksi nezvládají.. Navíc odešlo spoustu holčiček do školy, zůstalo hafo kluků a ty asi ty mrňata moc oblíkat nechcou 😀

sisstin
autor
27. zář 2011

@hanatka a to umí Radeček třeba i bundu nebo tak, mně to přijde fakt jako sci-fi, že by to Tygr uměl..on by si snad ty ruce zamotal 😕 on je fakt v tomhle děsný střevo, prostě vidím, že on na to fakt motoricky nemá ani omylem...já jsem ráda, že je vůbec nějaká snaha si aspon natáhnou kalhoty, tepláky...sandály mu ještě jdou...ale fakt nic víc si neoblíkne...nejde mu to prostě 😕 a on takovou trpělivost, aby se oblíkal třeba 20minut fakt nemá 😕

sisstin
autor
27. zář 2011

ale jako si říkám, kdy on se to naučí 😕 ale fakt prost nevím, jak ho to naučit... 😕 to není tím, že by se mu nechtělo nebo cosi...fakt mu to nejde...má ty ruce levý jak šavle...

on se jako asi v té školce trošku oblíká, že si právě donatáhne ty kalhoty a tak..ale sám ani omylem, to svlíkání už jakž takž...ale přes hlavu taky nic neumí, nevyndá z toho prostě ty ruce...nejde mu jednou rukou tahat za rukáv a druhou u toho vyndávat....nebo nevím, jak to popsat 😕

sisstin
autor
27. zář 2011

@hanatka tak s přízvukem netušim, to tak daleko ještě fakt nejsme 😅 😅 😅

hanatka
27. zář 2011

@sisstin bundu neumí, jako s bundama, s tkaničkama a tak, to pomáhají, ale chtějí jinak komplet jako slipy, ponožky, tepláky, tričko vyslíct i oblíct.

sisstin
autor
27. zář 2011

@hanatka no tak slipy a tepláky si oblíkne, džíny už mu jdou blbě, páč to není tak pružný 😕 no a tričko vůbec...to max. si to stáhne přes hlavu, ale nic víc... a boty umí jen takové, které jdou hodně lehce...jinak podzimní Superfity nebo bačkory ani omylem, ale to jde jako blbě i mně mu to oblíkat 😕

no tak snad do školy se to naučí 😅 😅 😅 😅

smardik
27. zář 2011

@dalilenka u nás to bude asi mišmaš všeho, manžel je hodně pryč-jeho normální pracovní doma je 6-17, doma je cca 17:30, jak je moc práce-tento rok od ledna skoro furt chodí i ve 21, občas o půlnoci-minulý týden odešel ve středu 5:30 a přišel ve čtvrtek ráno 4:30, dělá víkendy takže na houby. navíc oba jsou taky stejné povahy-uvztekanci, Tom do toho ještě uplakánek, nějak k sobě pořád nemůžou najít cestu, je to jiné než manžel plánoval a nemůže se s tím pořád vyrovnat. ale zas jak nejsem doma tak to Tom sice obrečí ale pak je naprosto v pohodě a fungují s tatínkem bezvadně, hrají si spolu

o oblečení a sebeobsluze mi raději nemluvte, já budu štastná jak se za ten rok do nástupu do školky zbavíme plínek a naučí se jíst aspon lžičkou a něco si svleče. Budu doufat že se dostane do té logo školky a budou tam stejně ochotné učitelky jako u tygra

smardik
27. zář 2011

holky kdo máte rádi Lindex na jejich eshopu mají 10% slevu do konce září, já jdu zrovna objednat tepláky Tomíkovi nějak se mi vytáhl a cherokee v 98 jsou mu malé 🙂 a s lindex jsem spokojená, vezmu ty 3za 2 a ještě 10% sleva a je to super cena 🙂

smardik
27. zář 2011

potřebuju dovolenou 🙂 🙂 🙂 🙂 je to celý den jen ano Honzíčku to je auto, ano Tomášku to je auto. Auto jede. To je hrníček, z hrníčku se pije. to je postel, v posteli se spí. Haraší mi z toho

dadlenka
27. zář 2011

@smardik 😀 a počkej až půjdeš s někým dospělým bez dětí a budeš se kousat do jazyka, aby si nehlásila traktor, kamion, nebo pejska a holuba😀

smardik
27. zář 2011

@dadlenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 víš že ti i věřím, chci den bez dětííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

dadlenka
27. zář 2011

@smardik já taky, ale všechny nikdo nechce😀

jolinka
27. zář 2011

@smardik sa ti voooobec necudujem, mne uz z tych 2slovnych zretelne a dorazne vyslovovanych viet harasilo. 🙄 Bola pre mna nesmierna ulava ked som uz s detmi mohla hovorit v zlozitejsich vetach.

jolinka
27. zář 2011

Inak ako ste tu rozoberali spanie deti... tak my byvame v dvojizbaku, v spalni spime vsetci siesti, takze o nejakom sukromi mozem snivat... 7 rokov mi okupuje postel nejake dojca ci batola. Johi sme skusali davat spat do postielky ale bolo to trapenie pre nu, ostatne deti postielku ani nevideli nieto aby v nej spali. Kazde spalo s nami a po narodeni dalsieho surodenca, sup rovno do velkej postele prilozenej k nasej manzelskej... 😉 😉

Kati v spani bola specialny pripad {ako vlastne vo vsetkom} zazili sme si 7 mesiacov nocneho niekolkohodinoveho skriekania a kyvania sa 😠 😠 😠 😠 {hruuuuuza co to bolo}, takisto spanie v tom co bola oblecena cez den, spanie na zemi, zaspavanie po polnoci, dopovanie ukludnujucimi homeopatikmi {totalne neucinne 😖 } a tak...

dnes je to vsetko stastne za nami a aj ked Kati zaspava najdlhsie, je to uz pohoda lesna..., Rozpravka, par otazok {mamka chcem ti nieco povedat... cca 5x} postiskat, dat pusu a spime do rana. 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
27. zář 2011

@jolinka vy máte dvojpokojový byt? 😲 Tak to už držím hubu, že máme doma málo místa 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
28. zář 2011

@dadlenka moje ted taky nikdo nechce, možná naši na víkend ale po tom jak na mě mamka v pátek vyjela jsme se s chlapem dohodli že to omezíme a nebudou si brát kluky tak často

@jolinka mě taky haraší, jen vyjdem ven a mám toho po pár metrech plné zuby - hned za barákem je parkoviště-sice malé tak boke male tak 5 nebo 6 aut tam parkuje a oni na každé auto ukážou a já na to ano Tomášku to je auto, auto jezdí a to tak ukazují na všechny auta oba dva, takže to řeknu cca 10xx!!!!! a to jsme za barákem a ani ne 5 minut venku, moje nervy

juliska182
28. zář 2011

dobré ráno,
musím sa pridať 😀
raz som si dala tú námahu, keď sa začal Riško konečne na niečo pýtať, tak jeho najobľúbenejšia otázka bola kam ideme, a toto vedel dotiahnúť do dokonalosti, takže keď sme šli domov zo škôlky, cesta trvá cca 10min. tak sa to opýtal 28x, chvíľu to trvalo, že som stále opakovala, potom som to riešila tak, že som mu otázku vrátila späť a odvtedy máme pokoj, musí odpovedať a teda už sa mu to tam zafixuje v tej makovičke.
@jolinka dik za typ na tých maďarov, ale to nemám šancu, ani nerozumiem ani nikoho nepoznám kto tam chodí, ale do budúcnosti budem vedieť, možno niekoho spoznám 🙂
@jolinka prosím ťa "vysvetli mi" kedy tie detičky robíte? 😉 😉 😉 a kde?