Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
28. zář 2011

@sisstin a mám napsat Kr. nějaký mail o pokrocích apod, nebo až na místě

smardik
28. zář 2011

@ygreen uklízí jen ty kostky a ty vytahuje z krabičky, celou dobu je na stole a jak ho požádá o uklizení trošku jí k Tomovi přistrčila at ví že do ní ale nedá ji až před něj nebo mu do ruky

ygreen
28. zář 2011

@smardik aha, děkuju

ygreen
28. zář 2011

mám z toho větší hrachy než ze státnic, tam šlo proti tomuhle o hovno

smardik
28. zář 2011

@ygreen záleží jaký tobis je, jak na dr. reaguje. Já vím že Tom řve a potřebuje čas, měli jsme to na 9:30 a byli jsme tam už 8:50 a hned jsme zvonili a šli do čekárny at si zvykne a jak byl v pohodě šli jsme k ní, brala nás už 9:10 🙂, jak je Tobi v pohodě a nepotřebuje čas klidně stačí chvíli před 11

smardik
28. zář 2011

@sisstin ještě k té Krejčířové jak je to s kontrolama, my máme až budu chtít, je třeba jí taky psát tak moc dopředu když má ten svůj termín kdy objednává nebo stačí napsat třeba 2 měsíce předtím než k ní chceme jet? chtěla bych v září at máme do školky novou zprávu

ygreen
28. zář 2011

@smardik no já se bojím že 11 je na něj už tak akorát, aby začal být ospalý. Tak tam zkusíme být na 10.30 a kdyžtak chvíli počkáme, nerada bych zase Tobíka týrala v čekárně

sisstin
autor
28. zář 2011

@smardik no já si beru termín hned v tu dobu, kdy tam jsme...nečekám 😉 takže netušim 😉

@ygreen já chodim přesně, páč tam dojdeme a hned jdeme pracovat...kdyby se tam Tygr povaloval v té úděsné čekárně, tak už by byl takovej, že by u Kr. pak dělal kraviny 😉 jinak ona bere fakt na čas většinou 😉

ygreen
28. zář 2011

@sisstin jj děkuju. My si necháme raději malou rezervu než to najdeme. Ale v čekárně si dá kdyžtak čokoládku s pitím a bude.

sisstin
autor
28. zář 2011
smardik
28. zář 2011

@sisstin no jo tak příště, máme ve zprávě kontrola dle potřeby tak až bude brát příští rok objednáme se.
Já zas šla dřív vím jak Tom reaguje a potřebuje si zvyknout, jít hned k ní má hysterák hodinu

sisstin
autor
28. zář 2011

@smardik jj, Tygr se doktorů jako takových nebojí...pokud na něj nejde někdo šahat nebo mu něco dělat..to už řve...ale pokud nic, a jenom se pracuje a podobně...tak ho to baví a nebojí se

smardik
28. zář 2011

@sisstin Tom už viděl nemocnici-nějak to poznal a hysterák, jsme jen v čekárně a ví o co jde - i u psycholožky u nás řval jako bych ho vraždila tak my fakt musíme pomalu, postupně na něj jít, tak super jak to udělala Krejčířová. Jediné kde neřve je logopedka, to se minule nemohl dočkat, čekali jsme někdo tam byl a pořád ukazoval že tam chce, hned si boty sundal

smardik
28. zář 2011

jinak souhlasím čekárna v Krči o ničem, stoleté když to srovnám třeba s kardiologií v Motole je to fakt úplně o něčem jiném, v Motole na zdech obrázky, v koutku moderní hračky, i ordinace hezká, fakt něco jiného úplně. ale tak hlavně že to funguje a je možnost tam jít

sisstin
autor
28. zář 2011

@smardik jo, ona je právě super v tom, že i ví, jak ty děti navnadit...u nás se zas přijde, podá mu ruku..řekne, že si ted půjdou hrát a šlus...Tygr jde, žádný okecávání..sedneme a jedem.... kdyby jsme tam seděli, ona mi něco říkala atd., tak už by byl takovej znuděnej a dělal by kraviny..

a zas u Tomáška věděla, že potřebuje adaptaci a zvyknout si...no prostě je super 😎

smardik
28. zář 2011

@sisstin Tom fakt potřebuje adaptaci, jak píšu bylo to postupně-v čekárně sami dva, pak se párkrát prošli kolem ty praktikantky, první jen prošli jak viděli že je v klidu řekli mu teprve ahoj, pak přišla Krejčířová a poslala nás k sobě do pracovny at si to tam prohlídne, chvíli jsme byli sami, pak zas s praktikantkama at si zvykne a pak teprve přišla a začli jsme

susik77
28. zář 2011

@ygreen - presne, to delaji aj bezne deti, nejen dysfatici kdyz jsou unaveni. Ale dysfatici asi vic 😎 veru tak minule venku z prochazky chytla desny afektivni zachvat-protoze spadla na chodniku a rvala az domu-a taky uz byla unavena 😉 mas pravdu, vypada to jako by byli PAS 😝

susik77
28. zář 2011

my mame zitra poprve logopedii v Logu. Jsem zvedava. Holky, co jste delali na 1. konzultaci na logopedii? 🙂

susik77
28. zář 2011

@sisstin - mam teda Veru objednat ke Kr. zacatkem listopadu? na kdy potom objednava?diky.

sisstin
autor
28. zář 2011

@susik77 no v tom Logu ho tak nějak testovali jenom, co zvládne...takže předpokládám, že Veru udělají nějaké testy, které by mělo zvládnout 4leté dítě a od toho se odpíchnou 😉 a když jsme byli poprvé u naší logo, tak v podstatě jsme si jenom řekly, co má Tygr +-za problém, jakou máme diagnozu....chodila s ním po bytě a ukazovala mu, kde co je atd. Ale Tygr byl v té době malej, neměl ani tři roky 😉

sisstin
autor
28. zář 2011

@susik77 vy už tam chodíte, tak to podle mě můžeš napsat, kdy chceš 😉

susik77
28. zář 2011

Verce se zalibilo slovicko " cokoliv". nasla si krabicku od plechovku od bonbonku-energit a rikala ze tam jsou bonbonky cokoliv 😀

susik77
28. zář 2011

@sisstin - ok, super. chtela bych vedet pred zapisem do skolky-uz pujde do predskolni ze jak na tom je.

sisstin
autor
28. zář 2011

holky, Tygr si rozkousnul ret....no jak viděl, že mu teče krev...tak jsem myslela, že ho snad klepne pepka 😕 ona mu asi nikdy v životě krev netekla...tak on je z toho úplně psycho 😕

leporelo
28. zář 2011

Ahoj, kamarádka byla se synem kvůli nějakým problémům u psychiatra, závěr vyšetření byl ADHD a podezření na Aspergra. A v doporučení bylo kromě dovyšetření ještě absolvovat po pátém roce v PPP metodu HYPO. Na netu jsem našla, že by to mělo být 12 sezení dítěte s rodiči a pracovníkem PPP pro prevenci spec. poruch učení. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Stojí to za to ? Četla jsem, že se platí za kurz plus dalších cca 2000Kč za edukační materiál. Nebo je to podobné tomu, co s dětmi už děláme ( zrakové vnímání, grafo, logo...)
@sisstin chudák Tygr 😢

smardik
28. zář 2011

@sisstin bobek, ale Tomík reagoval podobně to jsem měla pocit že sebou i sekne jak viděl tu krev a stejně reagoval když ho ted v létě píchla vosa, to taky šíleně vyváděl. Hany to bere v pohodě ale mu teče krev každý týden, to kolikrát ani nevím že mu krev tekla jen na oblečení vidím skvrny, naposledy dneska zas letěl přes řidítka, já mu asi koupím helmu než se mi zabije

@leporelo ☹ já se dozvěděla něco podobného od známých, malému dianostikovali autismus taky ale už měl 6 let, rodiče z toho na prášky, další dítě nechtějí

smardik
28. zář 2011

@leporelo zkušenost s tou metodou nemám ale tady jsem našla že ji provádí http://rost.wz.cz/individualni-poradenstvi.html a i v jedné školce jsme našla že pracují dle programu hypo, podle mě to fakt bude asi něco podobného jak děláme když s tím pracují i školky

smardik
28. zář 2011

@leporelo tohle jsem našla: HYPO
Autorkou programu je PhDr. Zdeňka Michalová a kolektiv konzultantek. HYPO je zkratkou slov hyperaktivita a pozornost. Jde tedy o program vhodný zejména pro děti s nadměrnou pohybovou aktivitou a s poruchami pozornosti, osvědčuje se i u dětí nezralých s odkladem školní docházky. Program je orientován na děti ve věku od 5,5 – 6,5 let, účinný je až do věku osmi let. Je určen především pro individuální práci, jeho těžiště spočívá na domácí práci rodiče s dítětem, kterým je v poradně poskytnuta názorná instruktáž, jak s dítětem na daných úkolech pracovat. Program HYPO je zaměřen na rozvoj různých dovedností v oblastech, mezi které patří např.: krátkodobá paměť, zrakově-pohybová koordinace, zrakové a sluchové vnímání, sluchová pozornost, logické myšlení, řeč, početní představy, zrakově-prostorová představivost a orientace, aj. S vlastními materiály programu se pracuje deset týdnů, další dva týdny procvičuje
dítě úkoly, které ještě nezvládlo.

leporelo
28. zář 2011

@smardik Díky za info.
Ne, ten kluk je v pohodě, je trochu hůř zvladatelný, ale jinak chytrouš, moc hezky mluví, jen má zvláštní zálibu v popelnicích, popelářích a třídění odpadu 😉 . Rodiče s dg. problém taky nemají.

smardik
28. zář 2011

@leporelo tak to je dobře - to že na tom není chlapeček tak zle a že to rodiče zvládají. Od známých jsou z toho na zhroucení ☹ ale tam už to je víc, spíš mě zaráží že to řešili až ted, ale dlouho jsem ho neviděla to je fakt