Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
30. zář 2011

@sisstin zkoušela ale po skoro 3týdnech jsem to vzdala, on ví že chce čůrat, já vím že chce čůrat ale pustí to do kalhot, svleče si je a přinese mi nové že ho mám převléct. spoléhám v tom afkt na ty jesle, byl tam jen 5dní a ten poslední den byl 2x na nočníku tak snad se to tam naučí. u nás sebeobsluha svleče tepláky nebo fakt volné kalhoty, mikinu na zips pokud ho rozepnu a nemá úplé rukávy a ponožky, ted vše

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik no tak 3 týdny, to už je fakt moc...tak počkej třeba zas do tří let a zkus to znova, když nic, tak třeba zas za měsíc atd. 😉

smardik
30. zář 2011

@sisstin právě nemělo to smysl, ale štve mě to, kdyby si to neuvědomoval neřeším, ale on moc dobře ví že bude čůrat, já to poznám. to samé kakání věděl že chce kakat chtěl plínku, jinak to nikde nepustil ale nočník ne, záchod ne

dadlenka
30. zář 2011

@smardik někoho mi to matně připomíná😀 doma je bez plen, ale taky s holou zadelí, vrcholem jsou tepláky, jak dám mezistupeň slipy,hned to pustí do kalhot. Na kakání plínku, držel to i dva dny, nemíním lámat. Venku plínku, do školky plínku, chci zkusit bez až po úplné aklimatizaci😉 ale je pravda, že doma jsou nehody už minimální, jenom když se hodně zabere do hry, tak ucvrkne a letí pro mě na záchod🙂

jolinka
30. zář 2011

@smardik super s tou skolkou, ticho zavidim... 🙂 logoskolka hned pri dome, pre mna zazrak 😨

my mame dnes taku prihodicku s Kati, ona vie byt tak zlata a ma dar si ziskat ludi. dnes som vyuzila ze mam doma Johi, isla som ju sfotit na ziacku karticku MHD samozrejme komplet cela banda vo fotosluzbe, mali Johanku okukovali ako sedi v tom atelieriku, strasne sa im to pacilo a Kati zacala plakat ze aj ona chce fotku, samozrejme ju som fotit nepotrebovala tak som platila len Johi fotky {a svoje} ked zrazu pan povedal Kati, Pod sfotim aj teba, tak ju usadil spravil 2 zabery ukazal na obrazovke, bola som rada, ze jej spravil radost... 🙂 🙂 🙂
O hodinu sme prisli po fotky, narychlo som zhrabla sacok aby si Kati nevsimla ze ona nema fotky, vonku pozriem a tam aj Katikine zabery... len tak nam ich spravili, zadarmo zo sympatie.
Jo a este ked sme vychadzali pan za nami pobehol a vsetkym detom dal take jednorazove fotaciky, vraj sa s tym da vyfotit realne jeden film 🙂

dalea
30. zář 2011

@jolinka Jeeee,tak to je zlate 😀 To sa dnes uz len tak nevidi,Kati asi vie,ako ocarit 😉 😀

hanistepa
30. zář 2011

Ahojda!!
JJ, k tomu záporu - Hanička fakt říkala zápor "ne" na konci věty🙂, bych na to úplně zapomněla...🙂
Štěpán ten mluví jak dospělej, ten ani nevím, jak se naučil mluvit, prostě sám🙂
Škoda, že jsem si Haninku nenatáčela, to by byl asi hodně znát ten pokrok🙂
(I když stále je co zlepšovat...🙂

Já jsem tehdá taky brečela, když Hančí řekla poprvé MÁMA - to bylo něco neuvěřitelného....!!!!

Sisstin, chtěla jsem si pustit to video, co má Tygr z tý logopedie, ale nějak nevím, KDE ho zapnout☹ Bohužel, technika má navrch...🙂

Jo, a máme krásnej termín k dr. Krejčířové! 11.1. ve 13 hod!!!!🙂)

sisstin
autor
30. zář 2011

@hanistepa normálně na to video jenom klikneš 😉 jsem zvědavá, jak dopadnete u Kr...jestli bude Hanička i nadále "skoronormální" 😀 my jdeme 4. listopadu 😝

smardik
30. zář 2011

@jolinka no jo vybrala jsem dobré místo na bydlení 😀 😀 😀 😀 jsem ráda že to vyšlo, ted už fakt stačí sebeobsluha a dostat pak ještě Hanyho do školky

smardik
30. zář 2011

@dadlenka tobě ho vzali s plínama? mi řekla že kdyby neměl plíny atd vezme mi ho hned v pondělí ale s plínou mi ho prostě nevezme

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik Kryštov ale chodí do speci školky, ne do logo 😉

smardik
30. zář 2011

@sisstin tak to jo

dadlenka
30. zář 2011

@smardik jj paní ředitelka je úžasná, sama mi řekla, když jsme v červnu mluvili o Kryštofovi, že plínku mu klidně vymění, že s tím nemám stresovat, že se to naučí později. Kryštof chodí do speciální třídy v normální školce a jeho spolužáky jsou děti s logo problémy, autista, chlapeček s metabolickou vadou, ale i úplně zdravé děti. Kryštof je tam nejmladší. A moc se mu tam líbí, je tam taková super atmosféra, my máme i logo školku(třídu v jiné školce) a nemám na ni vůbec dobré reference.

smardik
30. zář 2011

@dadlenka tak to je super, no my se to snad za ten rok naučíme, nebudu to nějak hrotit, do srpna dochodí jesle a pak ta školka

sisstin
autor
30. zář 2011

@dadlenka
@smardik holky, zajímavý je...jak teda píše dadlenka hlavně, že Kryštof, když má slipy, tak to neřeší....to jsem četla i jinde...to u nás to fakt bylo ze dne na den, jakmile si to uvědomoval, tak byl okamžitě bez plen na den i noc...absolutně bez nehod...a bylo fuk, co měl nebo neměl na zadku...

ale jak píšu, Tygr byl starší 😉

dadlenka
30. zář 2011

@smardik Kryštof už doma zvládá, musíme nějak vyřešit čůrání oblečený, jinde a bude😉 do srpna času chleba😀 Tomík to zvládne🙂

smardik
30. zář 2011

@sisstin jak jsme to zkoušeli Tomovi to bylo jedno zda měl tepláky, tepláky a trenky nebo nahatý, poznala jsem že chce čůrat, on taky ale prostě ne. jen kakat nekakal nijak a chtěl plínu. Já v tom fakt spoléhám na ty jesle, byl tam jen 5 dní a poslední den šel 2x na nočník, ted tam bude 10 dní, pak 2týdny doma a zas 10dní tak doufám že to pomůže a naučí se to tam a pak i doma

@dadlenka máme na to skoro rok, to zvládneme 🙂 horší bude asi to jídlo

holky mám vzít http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48802272

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik a jak jsi poznala, že on pozná, že chce čůrat.?..páč oni třeba ze začátku cítí, že se jim chce...ale neumí s tím pracovat..Tygr první dva dny běžel na nočník, seděl tam..nic..vstal a okamžitě se počůral... 😉

dadlenka
30. zář 2011

@sisstin no tu fázi s holým zadkem měli všichni moji kluci, akorát Kryštof později. Je pravda, že si to čůrání uvědomuje i když má ty slipy, ale až si cvrkne. Snad to odladíme😉 jinak Kryštof se opravdu snaží opakovat slova🙂 stůl už není hmmm, ale úl🙂 a dneska hlásila babička,, že když nás s manželem uviděl řekl táta a máma🙂

smardik
30. zář 2011

@sisstin jak chce čůrat chytá se mezi nohama a jde si najít nějaký své místečko at se může vyčůrat-nejčastěji sedačku v obyváku

sisstin
autor
30. zář 2011

@dadlenka u nás právě byly fáze- 2dny všechno durch pochcaný, 2dny dobíhal na nočník, ale prostě bud nestihul nebo si tam sednul a nic, a pak se okamžitě počůral někde jinde...pak 2 dny peklo, kdy to zadržoval (to si možná pamatuješ 😉 ) a musela jsem ho dávat do vany a pouštět vodu- a to bylo myslím to zlomový, že nějak zjistil, že to může ovládat, jak to zadržoval, takže pak 2dny chodil čůrat do vany (ale už si říkal fakt přesně), a pak šel hned na záchod..a fakt od té doby žádná nehoda, a v noci měl tuším za těch 9 měsíců nehod asi 5 😉

smardik
30. zář 2011

@sisstin u nás fáze skoro 3týdny vše pochcaný takže jsme se vrátli k plínám, jen asi 3x se mi povedlo dát ho na nočník jak už čůral, to se tam vyčůral a měl radost, ukazoval na to a tot vše

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik no jako ve věku Tomíka to u nás bylo bez šance, na ten nočník se ani neposadil...musela bych mu asi zlomit nohy 😉

smardik
30. zář 2011

@sisstin tak nějak, máme plíny zpět a uvidíme jak to půjde v jeslích

smardik
30. zář 2011

má plíny a hrotit to nebudu, snad to zvládneme máme na to skoro rok

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik hele, ono to fakt pak může jít tak rychle jako u nás..já jsem si v jeho 3letech myslela, že půjde s plínama snad i do školy...a pak fakt do týdne byl bez nich 😉

hanistepa
1. říj 2011

@sisstin Bohužel všechna tvá videa mají šipku na rozkliknutí, jen na tomto není nic, takže nevím, jak to pustit☹

rikk
1. říj 2011

Ahoj, všem! Dlouho jsem tu nebyla, tak nevím, kdo si ještě pamatuje, ale na vědomost dávám, že už 11 dní máme další holku, Johanku. Nakonec se narodila plánovaným císařem, v posledním trimestru se otočila hlavou nahoru a už to nehodlala měnit. Nakonec pod sebe strčila ještě nožičky a nohama napřed by to asi fakt nešlo. ☹ Měla 50cm, 3290g, podle UZ měla být větší. Jsme obě ok, první jsem rodila normálně, tak jsem měla trochu strach, ale břicho bolí mnohem míň, než by člověk čekal a můžu sedět, což minule nešlo. 🙂 Tak vás všechny moc zdravíme a máme radost z pokroků.

sisstin
autor
1. říj 2011

@rikk a jak se jinak máte? Malá už je v pohodě? 😉 Chodila sem chvilku maargit, měly jste nějak podobně staré holky..já jsem ji zahlídla na rodině, ale malá je prej úplně O.K. už, měla jen lehce opožděný vývoj, kterej se dal do pořádku rychle 😉

dalea
1. říj 2011

Ahojte,s tym ucenim na nocnik,to bolo s mojim synom tak,ze v lete,ked sme zacali cvicit a mal holy zadok,tak si povedal,ze potrebuje na nocnik,ale stacilo,ze dostal slipky a uz cural,kde prislo 😝 Tak som ho na obed skusila dat spat na holo,ostal suchy,skusila som to aj v noci,ked boli horucavy a tiez vydrzal 😉 A ak si dobre pamatam,tak asi behom 2 tyzdnov sa uz pytal normalne,mal 2,3r. 🙂 U Lei to neplatilo,ta na to proste musela dozriet,mala 3,2r 😉 Takze,doprajte im cas,oni sa to naucia,ze budete same prekvapene 😉 😀