Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
6. říj 2011

@sisstin to je normalne nie ?
sak ani my dospeli sa nehrnieme robit co nas nebavi, akurat ze deti to daju najavo uprimnejsie

jolinka
6. říj 2011

neviem akym sposobom by som K. donutila robit napr. aj to Logico, keby sama nechcela.

sisstin
autor
6. říj 2011

@jolinka no já jenom píšu @ygreen že to je spíš o tom, že ho to baví....např. jako jiné děti zase baví venku trandit na kole, lízt po prolízkách atd., což u nás jako těžce nehrozí 😝 ale prý v té školce se jakž takž snaží stříhat atd., tam to neodmítá..ale jako doma ani omylem 😝

smardik
6. říj 2011

tak mám Tomáška doma, ale s hezkým hysterákem. Přivezla ho babička a on chtěl k nim a ne domů, venku se povztekal, podupal a mi ani ruku nedal ale už se uklidnil a svačí a pak půjdem vyzkoušet logico tak dám vědět

dneska dělali z kaštanů zvířátka - jen je na zemi skládali, ale zítra je budou dávat už na špejle + budou dělat něco s plastelinou tak jsem na něj zvědavá 🙂, zase něco nového pro něj

jolinka
6. říj 2011

@sisstin 😉 😉 v poho

ygreen
6. říj 2011

jako jasný, ale prostě ta klika na edukační činnost je v tomhle věku super. Ale Tobík je už taky jindenež před měsícem, už se skoro nevzteká a když tak s mírou. A hlavně už nevzdoruje, vypadá to že to přešlo a že se už s ním bude moct dál pracovat. Akorát je prostě na hovex, že teď odmítá telku ale chce pc, páč ho to děsně baví a zase nechce normální deskové logo hry, apod. Ale v pohodě, už se fakt zlepšuje, tak na něj nemusím tolik tlačit, protože dřív s ním nešlo nic hrát a tak,a le teď můžeme hrát pexeso,a pod, ukazovat si, zpívat si....tak to je to rozvíjení hrou a to je samo mnohem příjemnější i mě.

ygreen
6. říj 2011

u nás se komplet spí, tak jsem dala na zahradě kafe se sousedkou a půjdu ještě něco dělat ven, na vzduchu je mi fajn a nemám takové nervy. I když je to stejný jako před státnicema, týden dopředu šílenství, pocitže se musím vše nadrtit, pár dní předem pocit že je vše v prdeli, že mě vyrazí, den předem pohoda, klídek, páč už s tím stejně nic neudělám 😀 😀 😀 😀 😀 tak snad to jako státnice dopadne dobře 😉

sisstin
autor
6. říj 2011

@ygreen hele, a v kolik ti jde pak Tobís spíš večer? Si neumím představit, že by mi Tygr vytuhnul takhle odpoledne, to by šel spát o půlnoci asi 😕 😅 😅 😅

ygreen
6. říj 2011

@sisstin kolem desáté půjde, víš jak, dole s náma blbne, je na pc, hraje si s MM a pak jde do pokoje a je tam než usne, není to o tom že se budeme kunit v jednom pokoji 😉 a tím, že bude vychrápaná i thea s MM tady budeme blbnout všichni. Je to fajn v tom, že bude zítra později vstávat a na krejčířovou bude fit.

sisstin
autor
6. říj 2011

@ygreen jo, tak to je fajn..unás nikdy neplatilo, že čím dýl jde spát, čím dýl vstává..spíš naopak..bohužel 😅 😅 😅

filipek333
6. říj 2011

Filípek má 4roky a teprve ted´začíná opakovat slova a to ještě né uplně všechno dobře.když byl mladší,sám dělal různé posunky na určitá slova a také to šlo.Dnes,když mu nerozumím,tak už mu to přímo řeknu a on se snaží to říct jinak vydržte,dítě si cestu často najde samo,ale je potřeba mu pomáhat,i když to občas mrzí 🙂

sisstin
autor
6. říj 2011

@filipek333 ???? 😅 😅 😅 😅

dadlenka
6. říj 2011

@sisstin že? Mám tři konoupky a platí to stejně, jdou spát v 10 a v 6 jsou všichni kromě rodičů čilí😀
@ygreen držím palec a dlouho nás nenapínej😉

smardik
6. říj 2011

tak jsme zkoušeli logico a ještě je na to malý, zkoušela jsem kde má najít stejný předmět, to zvládne najít ale musím mu na něj ukázat co má najít, najde to a tím to končí, že tam má dávat čudlíky nechápe, ostatní listy už taky ne. Ještě na to asi nemá, zas časem vyzkoušíme

sisstin
autor
6. říj 2011

@smardik tak ono je fajn, že to i najde...tak zkus najít jenom ty nejlehčí listy, kde se hledá stejná věc...jinak ono je to až od 3let, a když je Tomík lehce opožděný..tak to je na něj fakt těžké ještě 😉

@dadlenka jo, přesně tak 😅 😅 😅

smardik
6. říj 2011

@sisstin jo budem hledat aspon to. ale zas úplně na houby to není, jen kukne a hned pozná balon a říká ba, viděl mašinku a šššš takže předměty pozná, i kdyby to bylo ted třeba půl roku jen na tohle je to super, časem to zdokonalíme a zvládneme to 🙂

dadlenka
6. říj 2011

Jinak dneska byla u nás paní z RP a ukončovali jsme spolupráci, Kryštofa moc chválila a mám z toho dobrý pocit, i když dneska smutním za Steva Jobse(spoluzakladatel Applu, spolutvůrce iPad, iPhone) takže tak nějak hořkosladko je mi😉

smardik
6. říj 2011

jo a ted mi ještě volala mamka že Tomíka v jeslích strašně chválili, prý je šikulka že vše co dělají chce dělat, pomáhá jim uklízet, hezky reaguje když po čem něco chtějí - ty pokyny že si jdou umýt ruce, at uklidí atd. tak mám radost že fakt zapadal a nejde na něm nic moc poznat. Jsou to sice jen jesle takže jasně že ve srovnání s vrstevníky by ho tak nechválili ale i tak mě to moc těší

jolinka
6. říj 2011

@smardik ked ta to ukludni ja som to skusala s Miskom, ten je skoro rovnako stary ako Tomik a rozprava velmi pekne, ale tiez nedal Logico, ukaze na rovnake obrazky, s tymi cudlikami nevie co robit, farby nepozna ani nepriradi 😒 vacsinou len pozera ako to robia dievcata ale nezapaja sa...

smardik
6. říj 2011

@jolinka tak já s tím trošku počítala, ale za tu cenu co to stálo jsem to brala a prostě na to správné používání počkáme a ted to fakt budeme používat na nabírání té pasivní zásoby, hledání předmětů

jolinka
6. říj 2011

@smardik ja tiez myslim ze po nejakom case to da...
ked to bola vyhodna kupa tak urcite neolutujes ze si to kupila, u nas zatial vsetky deti co to skusili, to zrali 😀 a nechceli pustit z ruky/

smardik
6. říj 2011

@jolinka mám dvoje listy - barvy a tvary a den s Luckou a Vojtou a stáli 99 Kč, což je super cena a jako nové 🙂, rámeček teda za normální cenu ale brala jsem další věci a poštovné s kamarádkou napůl takže žádná hrůza

sisstin
autor
6. říj 2011

jinak holky, jsem si všimla v posledních dnech..že Tygr začíná mluvit v 5-6slovných větách 😉 sice jsou to věty typu: "máma sundat kalhoty, Péta ne" nebo "paní zvoní ne, Péta otevřít" (otevřel dneska jedný mamince ve školce, tak nemusela zvonit 😝 )...ale i tak, zase pokrok 🙂

smardik
6. říj 2011

jo a vzala jsem first bike, včera jsem ho platila tak příští týden bychom ho mohli mít 😀 😀 😀 😀

ygreen
6. říj 2011

@smardik to už jste pomalu mohli brát i tu lyži takhle na zimu 😀 😉 jj Fb je super, super, super

smardik
6. říj 2011

@ygreen 😀 😀 😀 😀 😀 já myslím že lyže nehrozí jak znám Tomíka, já myslím že to bude jako loni - vyjde ven, zjistí že je sníh a šup do kočáru a nehne se z něj

no a na jaře mě čeká druhý first pro Honzíka

leporelo
6. říj 2011

@ygreen Ahoj, tak dělej s Tobim jenom ty kartičky z Logika bez tabulky. Bude ukazovat prstem. S tou tabulkou je to fakt složitější

ygreen
6. říj 2011

@leporelo jj zkusíme to, jde o to aby to pochopil, pak pojede jak drak 😉

leporelo
6. říj 2011

Vůbec o tom nepochybuju! 😀 Hodně štěstí zítra.

sisstin
autor
6. říj 2011

no tak já jsem fakt nadšená, ani ne po měsíci na mě opět leze rýma a Tygr si něco bodnul do nohy, a nejde to vyndat...je to fakt mikroskopický..něco jako ostrej chlup nebo nevím...pinzetou to nejde, a abych se mu v tom rejpala jehlou, to by ho muselo držet snad 5 lidí 😨 takže už spí, namazala jsem mu to černou mastí a snad do rána mu to vytáhne..jinak fakt nevim, co s tím 😕