Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

paolin
10. říj 2011

@smardik to je hezký 🙂

sisstin
autor
10. říj 2011

@paolin no to jo, to je fakt dobrý řešit hned 😉 ale taky to může souviset s ušima 😉 takže určitě vyšetřit 😉 a hele, jak ti to Adam řekl? Si vůbec neumím představit, že by tohle uměl Tygr nějak zformulovat 😕

smardik
10. říj 2011

@paolin mám z něj fakt velkou radost jak to úžasně zvládá, líbí se mu tam

holky mě se vůbec nebude chtít ho dávat pak do školky ☹ škoda že nemají i školku

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik tak v té logo školce to bývá taky většinou poměrně fajn, je jich tam mín a i ta starostlivost je jiné než v těch úplně běžných třídách. Kolik jich tam je ve třídě? 😉

paolin
10. říj 2011

@sisstin no uši měl chudák píchaný x-krát. ale dle ORL je v pořádku. na hlavu si ztěžuje už cca rok. teď teda hodně. jsou i velké změny tlaků, tak třeba..já trpím na migrény s aurou, což je dědičný. i to může být. jinak to hlásí tak, že si ukáže na hlavičku a řekně bllll (u něj je to točit se, kulička a tak) a ukáže i prstíkem několikrát dokola. jinak má teď slov tak..150 asi..některá řekne jen jednou, tak se to špatně počítá 😀 včera po dětech opakoval hola hola škola volá. po jeho to je "hola hola kola olá". samohlásky říká hodně otevřeně. tak to vyzní jako hóóóla 😀

paolin
10. říj 2011

@smardik určitě to bude fajn, neboj 🙂 no šikovnej je moooc 🙂 všechny děti tady jsou moc velké šikulky 🙂

smardik
10. říj 2011

@sisstin ono asi máš pravdu ale prostě se mi ho nebude chtít dávat jinam když vidím jak je spokojený, učitelky jsou taky super.

já se na to schválně ptala kolik jich tam je a zatím-za letošní školní rok měli nejvíc 11 dětí ale běžně jich je 9 a jsou 3 učitelky-dopoledne 3 učitelky, na odpoledne už jen 2

smardik
10. říj 2011

@paolin třeba bude trpět na migrény po tobě- bohužel, něco podobného míval brácha jako dítě a vyrostl z toho

paolin
10. říj 2011

no a naučil se trochu - zase to jeho tróóćhů. tak třeba řekně "toto trochu, či ne". či je u něj "moc". on prostě neřekne moc, ani to nezkusí. moc je u něj "či" a hotovo 😀

sisstin
autor
10. říj 2011

@paolin tak to je taky docela mistr v neverbální komunikaci 😀 to bych jako autismus fakt téměř vyloučila, oni vám ho vyloučili všude že? 😉 Jako tlakem to určitě může být, já na to trpim hodně. Kolik má Adam přesně měsíců? Tygr měl ve 3,5 250slov - ale teda fakt slov, které používá pořád...

on jakoby zopakuje fakt cokoliv, ale pak to spontánně neužívá, takže takový slova nepočítám..ted ve skoro 4 je na 500slovech asi..plus mínus, už se to nedá moc počítat 😉

paolin
10. říj 2011

@smardik no mamka ji má taky. ale má při tom zvracení a podrážděnost na světlo. no a bolest. já mám s aurou - nevidím, znecitlivý mi pravá část těla od prstů a postupně do tváře a pak nemluvím. a pak brutální bolení hlavy nad očima. což je fakt supr, když mám dvě děti a nemůžu třeba mluvit a ani si říct o pomoc 😝

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik tak to je fakt super, to je jich tam málo a 3 učitelky bomba 😉 tam se mu taky určitě bude líbit 😉 ono asi nějaký extra kamarády si stejně v tomhle věku nevytvoří, takže mu to podle mě bude tak nějak jedno, že tam zas budou jiný děti..a bude tam asi skoro nejmladší a to je fakt výhoda 😉 já to vidím na Tygrovi 😉

smardik
10. říj 2011

@paolin jéžiš ještě že na to netrpím, brácha to měl podobně jak tvoje mamka-bolest hlavy, zvrací, podrážděnost na světlo ale vyrostl z toho - má 21 a neříkám že to zmizlo úplně to ne ale má to třeba 2x za rok, kdežto jako dítě to měl i 3x týdně

ygreen
10. říj 2011

ahoj holky

@paolin chudák malej, snad to nic nebude a je hrozně šikovnej že ti tahle neverbálně ukazuje 😉
Nj Krejčířovou jsme měli v pátek a dg zní čistá těžší receptivní dysfázie - tož jsme tu trochu za exoty 😉

paolin
10. říj 2011

@sisstin v mimice je mistr 😀 on vše vysvětlí neverbálně 😀 autismus zatím úplně nevyloučili, až co neurolog a psycholog. ale spíš ne. ze zprávy z CSP má mezi diagnozou napsaný "snadno se uchýlí k dovádění" 😀 je fakt, že jo. stavěl se tam logopedce na hlavu a chichotal se lumpík 😀 Adam je hodně spontání a veselá dušička.
jsem ráda, že děti ve školce ho berou a nesmějí se mu. u oběda nedávno brblal "kuááá" a ukazoval na polívku. že prý je ta polívka z dinosaura - kuáá je u něj dinosaurus. tak se děti ptaly, co říkal a pak všechny dělaly uvááá uvááá 😀

paolin
10. říj 2011

@ygreen proč za exoty?
@smardik no to je super tolik učitelek! to se dětem fakt věnují 🙂

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen proč za exoty? 😕 Ona je zas výhoda, že až začne Tobís dobře (nebo líp) rozumět, tak on začne i poměrně dobře mluvit 😉 ne jak u nás, co máme expresivní nebo co mají smíšenou 😉 jsem zvědavá, jak u vás ten vývoj řeči půjde dopředu.... jestli to mluvení bude na úrovni porozumění, nebo se nejdřív dá to porozumění hodně do pořádku a až potom začne mluvit 😉

smardik
10. říj 2011

@sisstin jo právě mají na něj fakt čas takže super, líbí se mi i že je nenutí jíst-nechceš nemusíš, nenutí ho sedět na nočníku ale zkouší to, učitelky příjemné a každý den cvičí nebo něco dělají, každý den vidím na Tomíkovi pokrok-třeba mi ukazuje jak se plazili, jak cvičili a tleskali 🙂, super. Z dětí nemám strach to on problém nemá, jen trošku z učitelek že bude zvyklý na ty své. ale snad to bude dobré, uvidíme. Jo Tom vlastně bude nastupovat ve stejném věku jako tygr do školky 🙂 🙂 ale je to moje šikulka zvládne to

sisstin
autor
10. říj 2011

@paolin no já si spíš myslím, jestli to u vás nebude dysfázka +ADHD 😉 proto má ty hysteráky a tak, páč ADHDáčci bývají dost emočně labilní 😉 hned je všechno vztekne...na autismus to moc nevypadá vzhledem k tomu, jak on suprově neverbálně komunikuje...to jestli auti, tak fakt nějakej hodně lehkej a ještě atyp..ale nemyslim si 😉 jinak ve školce super, že se mu děti nesmějou...já z tohohle měla fakt strach, byl to jeden z důvodů, proč jsem o normoš třídě neuvažovala...a taky je tam těch dětí moc, to by Tygr asi dával špatně 😉

ygreen
10. říj 2011

holky my budeme mít průser se školkou, jediná logo třída v okolí mi napsala, že v březnu můžu na zápis, ale berou primárně z jejich čtrvti a to my nejsme. A tady u nás jsou 3 MŠ a jedna se specializuje spíš na nadané děti, jedna má církevní třídu a možná ta třetí by mohla Tobiho příští rok vzít. jenže já řeším letošek, Krejčířová říkala ať ho min,. na 2-3 dny v týdnu dám do školky kvůli sociální nápodobě. Noa soukromé školky v místě bydliště - jedna moc drahá, v jedné je moc málo dětí )jen hlídání). Jedna je vedle ve vsi, tak tam cinknu - tchán, že by nám finančně pomáhali.

Sisstin co si myslíš u té čisté receptivní je pak důležitá ta logo nebo spec. školka, nebo mu stačí normální. Když porozumění se u něj nějak zvlášť "vyvolat" nedá, na to prostě je jen čas a mluvení, mluvení, mluvení. A podle mě by příští rok normální MŠ zvládnul v pohodě.

ygreen
10. říj 2011

@sisstin no jako že těžkou receptivní tu nikdo nemá, jen Verunka má slabou, ne?

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen no tak právě u té receptivní rozhodně normoš školka ne 😉 to bych fakt neuvažovala 😉 on by tam nemohl moc fungovat bez toho porozumění, to je fakt na speciálku 😉 i když je jinak Tobís v pohodě, tak určitě bych to na normoš školku neviděla 😉 Krejčířová vám řekla co? 😉

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen anebo teda jedině s asistentem, to by jste měli mít nárok...jo, a požádej si o PNP a kartičku ZTP, to dostanete 100% 😉

paolin
10. říj 2011

@sisstin to je fakt. dětí ve třídě je 28. ale má tam bráchu a to mu strašně moc pomáhá. má teď problém spíš s děním mimo školku. když šli na výlet a tak. příští týden mají divadlo, tak půjdu taky. potřebuje si zvyknout. logopedka říkala, že pro Adama by logo školku doporučovala až příští rok. a to ještě musí mít málo autoritativní učitelku. on je hrozná osobnost, autority nebere 😀 chce mít navrch, potvůrka. s ADHD nebou autismem těžko říct.. vyloženě asi nebude, jen spíš s prvky ADHD.

ygreen
10. říj 2011

co je pnp

sisstin
autor
10. říj 2011

@paolin vám by se podle mě hodil poměrně hodně ten asistent...kdyby měl jenom expresivní, tak to klidně může chodit do normoš školky...ale chtělo by to někoho, kdo by mu právě pomáhal zvládat to dění mimo, trošku ho korigoval v tom vzteku a pomáhal mu třeba v komunikaci mezi ním a dětma 😉

smardik
10. říj 2011

@ygreen sice máme smíšenou dysfázku ale Krejčířová normál školku nedoporučovala že by se trápil, nám doporučila pokračovat v jeslích a příští rok logopedická školka. Tu mám slíbenou ale pro jistotu ještě půjdeme do jedné školky na zápis kde je integrované třída-je jich tam mín - 14 a taky 3 učitelky tak tam by to snad ještě mohlo jít, něco takového u vás třeba není? to mi přijde takový kompromis mezi normál školkou a logo - jsou zvyklí jednat s jinými dětmi, je jich tam mín

paolin
10. říj 2011

@sisstin na expresi se ZTP nedostane?

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen příspěvěk na péč, dvojku by jste určitě dostali, to je myslím 8 tis. 😉 ale ono se to ted měnilo, ted je ten průběh trošku jiný...přijdou k vám ze sociálky, hlavně jsou důležitý ty zprávy od Dr., a pak se udělá řízení a vyhodnotí se to 😉 ZTP je na tom nezávislé, zase budou posuzovat zprávu od Krejčířové..a na těžší receptivní by to mělo určitě být 😉

sisstin
autor
10. říj 2011

@paolin no na expresivní právě není vůbec nic 😠 😠 😠 😠