Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
10. říj 2011

@smardik no tak to sedi to porozumenie ze ma na 18 mesiacov, tak stare dieta to tiez nechape

smardik
10. říj 2011

@jolinka fakt necháme, už to ani neříkám ono to vedlo jen k tomu že nechápal ještě víc než obvykle a plakal

jolinka
10. říj 2011

@ygreen Kati to tiez chapala kazdu vetu zvlast...

pozerala na dazd. komentovala prsi,prsi ...ale to ze nejdeme vonku bola druha kapitola, to chytila rev.

ygreen
10. říj 2011

Tobiáš něco za něco pochopil tak už před čtvrt rokem, možná dřív, ale i tak řve

jolinka
10. říj 2011

@ygreen ok, rev je zo vzdoru chce daco dosiahnut, ale ono to vidno na dietati ci chape a vzdoruje alebo vobec nechape suvislost...

ygreen
10. říj 2011

@jolinka jj chápu ale stejně to chci 😀

jolinka
10. říj 2011

@smardik jo, jo... chapem to. najtazsie bolo nie vysvetlovat decku [to som vedela co ma vobec zmysel vysvetlovat...} ale vysvetlovat druhym dospelym, ze ona nechape ich kecy alebo vyhrazky. u nej este mylila ta celkom dobra rec, takze vetu Ona veeeelmi dobre rozumie, len nechce... bla, bla 😝 som pocuvala dost casto.

smardik
10. říj 2011

@jolinka jo to znám, já pak vypadám jak matka co na dítě kašle protože se mi nechce mu vysvětlovat nebo on jako rozmazlený fracek co se hned rozbrečí

jolinka
10. říj 2011

@smardik daj mu na zadok a hned pochopi 😀 😀 😀 😀

smardik
10. říj 2011

@jolinka 😀 😀 😀 😀 😀 znám

jolinka
10. říj 2011

@smardik na Kati ma bitie NULOVY vychovny efekt. vyskusane, overene 😒 😒 😒

smardik
10. říj 2011

@jolinka u nás taky, jen chlap to nemůže pochopit. U nás pomáhá snažit se na něj mluvit a vysvětlit mu to tak aby to pochopil, pomoct mu nebo najít nějaký kompromis at máme oba co chceme pokud to jen trošku jde. Dát mu na prdel vede jen k pláči, tot vše. Jen kdyby to chlap konečně pochopil, hned by ubylo pláče. U nás je celý den v pohodě, domluvíme se spolu a je klid a přijde chlap a už je prdel, pláč

sisstin
autor
10. říj 2011

@jolinka
@smardik holky, toje všude stejný...já zas nemůžu MP vysvětlit, že nemá po Tygrovi opakovat ty jeho novotvary a já nevim co 😠

smardik
10. říj 2011

@sisstin ale mě už to nebaví být jejich rozhodčí

hele ted mě napadá, dělám to správně? pro Tomíka je pes va va i když štěká je to va va, neopakuju to po něm, ale říkám ano Tomášku to je pejsek, pejsek dělá haf haf, tak to má být ne? protože chlap někdy zopakuje jeho vava a to mi přijde divné

jolinka
10. říj 2011

@smardik no jo... 😒 moj sice deti nebije, to som ho tvrdo vycepovala... ale zato neprejde ani 5 minut co je s nimi a uz plac, spravi nejaku blbinu, vytrhne daco Kati z ruky, urobi nieco za nu co obvykle robi ona a uz je nie ze plac, ale besny rev a amok. On je s detmi malo, nevie co maju vo zvyku, ja ich ucim k samostatnosti a on chce robit za nich. detto svokrovci, nechapu ze Kati dokaze prejst cez cestu bez drzania za ruku... ako by som aj mohla drzat, ked mi na krku visi Maty, v jednej ruke nakup v druhej Miso 😝

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik jj, máš to zopakovat právě správně, a ne ten jeho patvar 😉

smardik
10. říj 2011

@jolinka tak on je nebije že by je bil furt to ne, ale hodně věcí tak chce řešit nebo to řeší zlobením se, TOm pak brečí a on že mu dá na zadek at má důvod. prostě si fakt někdy připadám jak rozhodčí mezi Tomem a Tomáškem

smardik
10. říj 2011

@sisstin super tak to právě dělám

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik no tahle výchova není dobrá ani pro "normály", natož pro dítě, které má problém s porozuměním..on by si měl uvědomit, že jak Tomášek nerozumí, tak je logicky mnohem citlivější. Některé děti jdou do agrese, některé právě do pláče, je to obranná reakce.... no ale s těma chlapama, to je fakt jak mluvit do dubu 😖

smardik
10. říj 2011

@sisstin já to chápu ale vysvětlete to někdo té dubové palice kterou mám za manžela. bavíme se o tom a on říká že to chápe, fakt to tak vypadá ale jak už dojde k té situaci je to zas stejné. on je nervák a vadí mu jak TOm brečí, on by bud udělal vše proto at sklapnou-klidně jim ve všem vyhoví nebo jim dá na prdel at mají důvod brečet, mezitím nic není. fakt jsem občas rozhodčí

jolinka
10. říj 2011

@smardik a ja by som to este viac skratila, menej zdrobnelin namiesto pejsek, pes, Tomasek, Tomi a tak.

inak ak ma sluch v poriadku on velmi dobre pocuje ako slovo znie, len ho nevie tak povedat.

smardik
10. říj 2011

@jolinka jo máš pravdu, čím kratší tím lepší. Jo pro něj je pes vava ale chápe co říkám, auto je huuuuu ale stačí říct ano to je auto, auto jede a je spokojený, ví o čem mluvím

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik tak u nás je pes furt "baf baf" a to to říká už rok, a furt prostě říct "pes" neumí 😉 teda respektive to po tobě zopakuje, když chceš...ale když uvidí psa, tak to bude stejně "baf baf" 😉

smardik
10. říj 2011

@sisstin u nás va va a kočka je prostě čiči,

jolinka
10. říj 2011

@smardik hm 😠

no moj sa minule zachoval vynimocne dobre aby som len nanho nenadavala 😉 Teda zacalo sa to zle, piatok deti jedli jogurty a mm prisiel a zhrabol vsetky tie viecka na stole a hodil do kosa za tym tam hodil dalsie smeti. Kati spustila ziapak ze ONA chcela hodit, nech jej vrati papierik. no samozrejme uz sa nikto nechcel hrabat v kosi, a potom uz aj zo zasady aby si nevynucovala revom {inak aby bolo jasne ja vyzeram mierna matka 😉 ale Kati nepovolime ak si vynucuje hysterakom i keby sme jej to povodne chceli dat}.
Chytila zachvat revu, len v kuse do nekonecna opakovala Daj mi papierik, daj mi papierik,... na konci uz len chrcala Daj, daj, daj... no susedia z nas iste maju radost 🙄

a moj mangel, drzal cely cas Kati v naruci, jemne jej pridrzal ruky aby ho neudrela, znasal ten polhodinovy besny rev do usi, uz ja som bola nervozna a mala sto chuti jej pribit jednu ci viac 😠 😠 😠 potom sa ukludnila, dokonca zamrmlala Prepac tato, ze som na teba kricala.... som mu povedala ze len malo chlapov by vydrzalo ju nezmlatit...

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik no tak ono je to normální při začátku vývoje řeči, akorát u nás už by po roce pes mohl být aspon "pe" nebo tak něco 😅 😅 😅

smardik
10. říj 2011

@jolinka jo tak nějak to je u nás, třeba večer manžel řekne Tome uklid židličky a on hned nereaguje tak je odnese sám a Tom akorát řve, on že mu dá na prdel, přitom to stačí zopakovat ještě jednou a je to. fakt je to kolikrát kvůli blbostí prostě, bezdůvodně

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik ach jo 😖 to je právě tím, jak chlap s váma moc není a pak ty děti nezná..to samý u @jolinka a to samý u nás 😝

smardik
10. říj 2011

@sisstin jo nezná je, je s námi málo ale proč sakra nemůže poslechnout mě když já jsem s nimi pořád a znám je?

oni dva si pořád hledají cestu a nic, s Honzíkem tak problém nemá

jolinka
10. říj 2011

@sisstin u nas bolo tak ze casto slova ktore si osvojila na zaciatku ked este mala horsiu expresiu sa jej zafixovali nadlho nespravne, tie co zacala hovorit neskor zneli lepsie.

ososke {v skolke}, to hovorila vyse roka takto pritom aj tazsie nove slova uz hovorila pekne. samozrejme to len priklad takych slov mala vela.