Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

juliska182
11. říj 2011

@ygreen tak držím palce nech máte šťastie 🙂

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen tak to zní vcelku skvěle 🙂 ale pokud jde o tu socializaci, tak myslím, že jsou právě lepší menší děti..a v tom individuálním rozvoji se mu tam může věnovat učitelka zvlášt, aby nezakrněl 😉

@juliska182 tak na noc jsou v pohodě do pěti let, kor když má Riško DS, tam je to tolerance určitě větší. Ale jinak je to mega šikula teda v rámci svojí diagnozy 😵 😵 😵 někteří ti dowvníci jsou fakt hodně šikovní 🙂

juliska182
11. říj 2011

@sisstin inak ja keď som vybavovala plienky, tak mi prišlo tiež z úradu, že mám ísť na vyšetrenie k urológovi a ten ma normálne vyhodil z ordinácie, a jeho sestričke to prišlo veľmi ľúto, tak utekala za mnou a poradila mi nefrológa a ten mi to potom vysvetlil, že treba neurológa, ale to vyšetrenie urobil, ibaže všetko bolo v poriadku a tak som to potom bola vysvetliť trošku hlasnejšie aj na úrade a tak to pochopili. 🙂

ygreen
11. říj 2011

@sisstin jj ona říkala že je to dost rozdíl ti dvouleťáci a tříleťáci. Že na jednu stranu ukazuje obrázek s ježkem a říká "ježek, ježek, JEŽEK" a děti opakují nebo se snaží a ti tříleťáci kroutí hlavama, nad tím jaká je to blbost, že ježka znají 😀 tak jsem jí říkala, že přesně tohle Tobís potřebuje, toho ježka 😀 😀 ale pak zase co se týče stavebnic, vkládaček, pc a tak se řadí ke stejně starým dětem a to i s hrama. Tak snad bude spokojenej a snad ho vezmou. Zatím ho začnu pomalu zvykat na ranní vstávání a to tak, že začne chodit dřív spát.

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen my jsme naštěstí moc vstávání řešit nemuseli, Tygr vstáva jen asi o 45-60minut dřív...hlavně on se prostě budí, jak vstávám já..klidně by spát mohl 😝 ale není to moc změna, spát chodí stejně jako předtím 😉 ale Tobís ti spí i po obědě ještě vid? 😕

juliska182
11. říj 2011

@sisstin aj ja si myslím, že je šikula, ale no mama, veď to chápeš 😀 😀 😀 ale tak neskromne si myslím, že je to aj vďaka mne, lebo som s ním začala riešiť už ako pol ročným. Jasné, sú omnoho šikovnejší, ale to sú vätšinou downíci s mozaikou. 😉

ygreen
11. říj 2011

@sisstin jak je teď ráno tma, tak Tobís hnípe tak do 8,30 a nebo i dýl a Thea tak do 8. A Tobís mi teď už spí třeba jen 2x týdně po obědě. Ale uvidíme jak to bude s tím ranním vstáváním. Ideální by bylo kdyby ve 20 zalehl a vstával kolem 7,30. Uvidíme. Říkala, že děti ukládají ve 12 a nechávají je spát jak chtějí. Že tam mají spáče co vůbec neřeší, že si děti vedle hrají a spí i 4 hodiny 😀

@juliska182 já myslím, že Riško je fakt kabrňák 😵 😵 😵 😵

juliska182
11. říj 2011

@ygreen jeeej ja ti závidím, mne keby aspoň raz deti spali čo i len do 8h. tak som happy, ale zase nemáme problém cez týždeň vstávať do škôlky, ale keby aspoň cez víkend, stačilo by čo i len raz za mesiac, ale teda keď sú so mnou a nie s otcom 😀 😀 😀

dadlenka
11. říj 2011

@juliska182 děkuju 🙂 no nechci být zlá, ale prostě mi to taky přijde jako neschopnost... Kdyby Kryštof zvládal to, co po něm požaduje speciální školka tak může jít do normální🙂 Daneček se první rok ve školce nezapojoval, jenom si hrál s garáží, začal se zapojovat až ve 4 letech. A učitelka ho nechala a neřešila, a to byla normální školka...
Oni tam děti s opravdovým problémem nepotřebují, kddyž jsem byla u zápisu, ředitelka říkala, že kdyby byl PAS, nevzala by ho, v červnu v spc jsem se dozvěděla, že asistentku bude mít napůl s autisti kým chlapečkem a v září tam jsou už děti dvě s PAS...a už vím asi proč, tahle školka měla být zrušena, od zrušení ji zachránila speciální třída, a opodstatněním speciální třídy jsou děti s diagnózou, bohužel učitelky žádnou zkušenost s dětmi s PAS nemají, takže se asi načtené informace hodně liší od reality a do toho náš Kryštof, který tu péči potřebuje taky...

juliska182
11. říj 2011

@dadlenka no v tomto prípade, možno aj pre Kryštofa lepšie, lebo ako píšeš, tie učiteľky mi neprídu moc fundované a síce malý potrebuje kolektív detí a odpozorovať od štandartných detí rozprávanie, ale zase to ostatné ho oni zjavne nenaučia, lebo ani nevedia ako, a tak to ostane na tebe, len problém, že ani do práce nebudeš môcť a neviem, či máte teda u vás dáke možnosti, či už odbornej porady ale aj dáke detské centrá, kde by mohol byť Kryštof aj v kontakte s deťmi. Ale verím, že budúci rok nastúpi bez problémov do bežnej škôlky a možno ak si dáš žiadosť, tak aj cez rok by ti ho tam vzali, trebárs od ledna, predsa len vo veku Kryštofka, môže nastať zmena aj v priebehu jednoho mesiaca

dadlenka
11. říj 2011

@juliska182 tak u nás, co si nezařídíš nemáš😉 Kryštof zůstává v péči rané péče, od listopadu budeme chodit na logopedii, i když stacionář nepřichází jako celodenní pobyt v úvahu, mají různé terapie, které bychom mohli navštěvovat., kontakt na paní mám. Plánuju chodit mezi děti, ale netuším jak často, když chodil do školk(chodil maximaálně 4 dny v týdnu) tak ve volné dny jsme chodili po návštěvách, aby se víc otrkával. Taky zveme návštěvy k nám😉
S prací je to na pytel, manžel je od rána do večera v práci a jeden příjem opravdu nestačí a další dvě starší děti na starosti.. ono se něco najde, tomu věřím, jen je toho nějak víc najednou😉 ale to zná asi každá z nás🙂

ygreen
11. říj 2011

smardik@kolikrát chodí Tomík do jeslí, já myslela celotýdenně

smardik
11. říj 2011

@ygreen já zatím nevím, první měl chodit 5dní v měsíci, pak jsme se s tatkou domluvili že bude 2 týdny v měsíci a ted přišel s tím at si ho zas nechám týden doma a zas jde na 14 dní. Celý měsíc je moc drahý -6 000 + jídlo na den stojí 75 Kč

ygreen
11. říj 2011

jj to my tak mít budeme cca 6 tisíc za 4 dny v týdnu celý měsíc, ale tam to jinak nejde buď tak, nebo 5 dní v týdnu. Tak doufám, že na Tobiho něco dostanu a kdyžtak vypomůžou tchánovci.

ygreen
11. říj 2011

tak tohle mi poslala ředitelka MŠ kam jsem psala u nás

Vážená paní Pfauserová,
v první řadě záleží, zda splníte kritéria pro přijetí do MŠ (důležité je
kde bydlíte, atd.). Naplněnost našich tříd je velmi vysoká - 28 dětí.
Přesto všechno se snažíme přijímat i děti se speciálními potřebami,
pokud specializované pracoviště - SPC nástup dítěte doporučí (u nás
přímo v MŠ máme p. Mgr. Sekyrkovou, která pracuje jako speciální pedagog
pro SPC Praha 8 a logoped - hrazená péče). Následně Magistrát hlavního
města Prahy - odbor školství musí povolít integraci a když seženeme
asistenta, není pak žádný problém dítě k nám zařadit. Pokud by SPC
zařazení do běžné třídy nedoporučilo, jistě Vám poradí a pomůže najít
MŠ se speciální třídou.
S pozdravem
Dana Uhrová
zastupující ředitelka MŠ Chodovická

Taky dobrý, tak uvidím jak na tom bude a kdyžtak tam půjdeme na zápis v březnu a od září 2012 by mohl jít i sem. Zatím bude v těch jeslích. Uvidíme 😉

smardik
11. říj 2011

@ygreen no my na celý měsíc nemáme a zas aby to naši platili celé to nechci. ale ani moc nechci at je tam Tom celý měsíc, chodí mi domů o půl páté, v 19 už chce jít spát tak si ho moc neužiju, s logopedií by to taky blbé a i naši si potřebují spočnout a ne mi ho pořád vozit, takže celý měsíc ho nedám, chci ho mít i doma. bud tam týden doma a týden jesle nebo 3dny v týdnu jesle

smardik
11. říj 2011

@ygreen to ale není logopedická třída ne

ygreen
11. říj 2011

@smardik není. On možná logo třídu nebude potřebovat, Krejčířová říkala, že by měl mluvit čistě.
No já ho chci vyzvedávat každý den po obědě.

smardik
11. říj 2011

@ygreen no nevím jestli není lepší mít v záloze logo třídu, ale je to tvoje věc. u nás je to s vyzvedáváním po obědě právě blbé - za prvé nemá pro mě smysl jet domů a oba mi po obědě spí, takže vytuhnou v buse a pak jsou akortá protivní, tak je to na houby ☹, mám sice kočár pro dva ale ve většině busů co tady jezdí na něj není místo, takže mám kočár pro jednohoo a to je na houby, takže vyzvedávání po obědě je pro nás o ničem, to fakt raději at je tam ty 3 dny v týdnu celé den nebo 14dní doma a 14dní tam

dadlenka
11. říj 2011

@ygreen tak držím palce, hlavně aby ty zkušenosti měli doopravdy a ne jen na papíře🙂 28 dětí je celkem dost, ono stejně nejvíc záleží na učitelkách a Tobíkovi🙂

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen jenže ta logopedie není jenom o mluvení, ale právě i o tom porozumění 😉 fakt si teda neumím představit, jak by fungoval ve třídě pro 28dětí, jak by pro něj přizpůsobovali tu výuku atd. 😕 Ale pokud budou ochotné učitelky a schopný asistent, tak proč ne.... 😉

ygreen
11. říj 2011

teď budou ty jesle a pak se uvidí. Ono taky to dojíždění a školný není pro nás úplná prdel. Tahle školka je 10 minut pěšky od nás. A je státní. Ale to se uvidí.
@smardik tak to Tobís ujde, max by vytuhnul v buse, ale tak ho zase proberu. V kočárku seděl naposledy když se narodila Thea.

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen a co vůbec ta Don Bosco? To znělo dobře, je i u nás..a celkem reference jsou na to slušné 😉

ygreen
11. říj 2011

no možná od září přes protekci, ale je to přes půl prahy, MHD je to tak na hodinu a autem na 30minut, jenže já neřídím ☹ takže je to takové šíleně komplikované ☹ ☹

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen a ta Horáčkovka je od vás jak daleko? 😕

smardik
11. říj 2011

@ygreen tak Tom by to taky zvládnul kdyby musel, ale proč kluky trápit at jsou nevyspaní když to není nutné, jesle mu mají pomáhat a ne at se pak na něj zlobím proto že je nevyspaný

ygreen
11. říj 2011

@sisstin tak ta je od nás tak 1,5hodiny MHD s obouma prckama a to prostě nedám 2x denně, to si ho raději nechám doma

smardik
11. říj 2011

@ygreen nejbližší logo škoku máte jak daleko. já nevím já bych volila jednoznačně logo školku i za cenu dojíždění, v horším případě nějakou tu integrovanou třídu kde je mín dětí

ygreen
11. říj 2011

zase takhle - je to jenom školka, pokud se mu bude líbit v jeslích zůstane tam, popř. přejde do školky - v té bude třeba i příští rok, pokud by se hodně posunul v porozumění, možná by přešel do státní s asistentem. Nevím. Uvidím dle situace - jak to Tobíkovi půjde, finance, apod. Týdně má logopedii, denně s ním pracuju a myslím, že až bude vyřáděný z jeslí, tak bude doma lépe spolupracovat. Takže on potřebuje víceméně jen menší počet dětí ve třídě, hodné učitelky, kamarády a možnost od nich okoukat hry a zkamarádit se 😉 😉 😉

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen aha, tak to nic 😉 já jenom, že si jí holky na rodině hodně chválily 😉