Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
12. říj 2011

holky prosím o typ na nějaké korálky, které jsou největší? ještě nemáme a chci pořídit, budem trénovat motoriku ale nevím které - fakt chci co největší, Honza ještě něco dává do pusy tak kdyby náhodou, dneska tu lítal s mojim tamponem v puse - zabaleným samozřejmě

smardik
12. říj 2011

@paolin no jo oni si dr. myslí že tam asi lezeme proto, že nás to baví

dadlenka
12. říj 2011

@smardik tak to spíš korály, ne? 😀
my jsme měli tyto
http://www.mikifun.cz/cz/menu/1941/sortiment/hr...

paolin
12. říj 2011

@smardik my máme dřevěné korálky z takového toho masážního blbince na sedadlo do auta.

smardik
12. říj 2011

@dadlenka jo korály 😀 😀 😀 😀 nějaké maxi korály to chce

paolin
12. říj 2011

@smardik nebo spíš lidi dusí, aby jim tam nelezli vůbec 😉 je fakt, že už i MM byl nasupěnej a to s nimi jedná velice často pracovně 😉

paolin
12. říj 2011

@smardik my jim máme pytel. ti můžu nějaké poslat 😉

smardik
12. říj 2011

@paolin já jsem fakt štastná že na neulorogii už nemusíme, mi stačili když mi pro Tomíka chtěla napsat prášky na uklidnění a poslala nás k psychiatrovi

smardik
12. říj 2011

no nic jdu dělat pečený čaj, mám tu moc jablek tak at je nějak zlikviduju

paolin
12. říj 2011

@smardik tak jestli chceš, nasypu korálky do bublinky a pošlu. jsou asi 1cm velké, díru mají taky dost velkou. nejsou to klasické korálky. jen jsou všechny hnědé 😉

smardik
12. říj 2011

@paolin budu ráda, mám to jen na tu motoriku tak je mi celkem jedno jak vypadají, hlavně at nám slouží. no a kdyby to Tomíka nějak bavilo tak vždycky můžu koupit nějaké hezké, kolik za ně budeš chtít

paolin
12. říj 2011

@smardik nic. jen mi písni adresu. známku si vezmu v práci.

jolinka
12. říj 2011

@smardik ja som mala take velke drevene skoro ako slivky, roznych tvarov ale kupene v nejakom malom obchodiku a ten plastovy obal sme uz bohuzial vyhodili, deti nanho stupili 😒

dadlenka
12. říj 2011

@sisstin jinak s tím sociálnem si nemyslím, že je na tom Kryštof líp, jak Tygr v jeho věku, spíš je poznat, že má starší bráchy a blbnou spolu a hrají si spolu, ve školce si prý s nikým nehrál, jako děti mu nevadí, ale nějaká přílišná interakce neprobíhá🙂

jolinka
12. říj 2011

@dadlenka jj, presne tieto, ale kupili sme 2 nadoby a v jednej boli drobnejsie a v druhej uplne velke

smardik
12. říj 2011

@jolinka dík už to máme vyřešené 🙂

pečený čaj v troubě, to bude dobrůtka.

ted volala chlap že je v práci i na noční, ráno odjel a vrátí se až zítra kolem 18 hodiny, mě ta jeho práce tak s......e

dadlenka
12. říj 2011

@jolinka no ten obchod máme přímo u nás takže to klidně můžu koupit a poslat, mají i velký výběr různých vkládaček, puzzlí atd.🙂

paolin
12. říj 2011

@smardik hm, se ti nedivím...

jolinka
12. říj 2011

moj drahy v praci do 16.30 odtial rovno na stavbu, vrati sa tak o 23.00 deti samozrejme spia, detto sobotu akurat od rana ☹ a toto ja mam vyse 4 roky ☹ 😠 ☹ 😠

smardik
12. říj 2011

@paolin no jo, jenže můžeme držet hubu a být rádi že má práci a i slušně pracenou na to kde žijeme - Karvinsko, ale štve mě to fakt si člověk nemůže nic naplánovat, ani peníze na zítra už sebou nemá

smardik
12. říj 2011

@jolinka tak ono to je trošku jiné, stavbu jste si vybrali dobrovolně. ale je to hrozné to máš pravdu, vůbec nevidí děti ☹ ☹ na houby

jolinka
12. říj 2011

@smardik ja uz som si nejak zvykla, nakoniec i praca je dobrovolna, nemusis ked nechces zeano.. len z coho potom zit.
dom je super, ale nestoji ta drina za to, navyse my sme ratali s pomocou rodiny a ti sa na nas vysr... 😒 hlavne ze moj muz pomahal bratovi na jeho dome {este sme ani svoji neboli a tiez kazda sobota v riti...} a ked sa brat nastahoval do svojho tak skapal pes, zacal podnikat a na nas chudak nema cas 😖

smardik
12. říj 2011

@jolinka taky si budu muset zvyknout

já bych dům chtěla ale - nechci se zadlužit a nechci tam trávit víkendy, at jsme pořád bez manžela. no a z toho vyplývá že zůstaneme v bytě 😀 😀 😀 😀

cmilka
12. říj 2011

@jolinka tiez staviame a je to o tom istom- mm z roboty rovno na stavbu, tam ho skoro vzdy naseru a tie prachy, co pytaju za kazdu somarinu... 🙄 , potom ani nemam chut ho este otravovat svojimi obavami...

ygreen
12. říj 2011

@paolin a co ti řekl doktor na to že malého bolí hlava?

ygreen
12. říj 2011

tak my rekonstruovali barák po mé babičce loni v srpnu jsme se vystěhovali do podnájmu tady kousek a v únoru nám firma předávala skoro hotovou stavbu. Vnitřky jsme samo dělal potom, ale týkalo se to spíš zábradlí, nábytku, kuchyně, apod.

paolin
12. říj 2011

@ygreen hlava se mu točí. nic. prý, jestli měl rýmu. uvidíme na EEG.

ygreen
12. říj 2011

zpráva od Krejčířové

zpráva od Krejčířové
při vyšetření se dobře adaptoval na nové prostředí a snadno přijal sociální kontakt, ochotný ke spolupráci a poměrně vytrvalý byl zejména u subjektivně snazších - vizuálně názorných a dobře strukturovaných úkolů; subjektivně obtížnější úkoly (a zejména úkoly s nároky na vnímání a porozumění instrukcím) má sklon odmítat, ev. žádá o pomoc / řešení úkolu matku. Při volné hře během vyšetření bez neklidu, zaujatý předloženým materiálem, i když hra je spíše jednodušší . manipulačního - mírně repetitivního charakteru. Během vyšetření byl spokojený při samostatné činnosti a aktivně nezahajoval interakce, doma však zejména v posledních měsících sám iniciativně vyhledává sociální interakci a snaží se matku do svých aktivit zapojovat. Sociálně reaktivní, vyhoví jednodušším pokynům (event. gestům), dobře reaguje i na pobídky ke sdílení pozornosti; přiměřená schopnost jednodušší sociální imitace.
Aktuální intelektové výkony jsou extrémně nerovnoměrné - dovednosti sensomotorické - neverbální (vizuopercepční i prostorové) odpovídají věku (pásmo průměru). Jemná motorika ruky bez nápadnosti; pohyby jemné, dobře koordinované. Těžký deficit trvá v oblasti řeči - celkově na úrovni do 18 měsíců vývojového věku (aktivně do 10-15 slůvek - zvuků s významem; porozumění častěji opakovaným konkrétním názvům nebo pokynům); schopnost neverbálního sociálního porozumění se pohybuje ještě v rozmezí normy pro věk.
Dosud v celodenní péči rodiny ; vývoj dobře postupuje - hlavně v posledních měsících uvádějí rodiče až akcelerační vývojový trend a celkové (i sociální) oživení chlapce.
Závěr: Receptivní vývojová dysfázie u chlapce s nerovnoměrným kognitivním vývojem, neverbální (sensomotorické) schopnosti přiměřené k věku; těžký deficit komunikace; zejména v anamnéze lehčí oslabení sociálních interakčních dovedností při dobrém zájmu o vztahy (kriteria pro poruchu autistického spektra tedy chlapec nesplňuje). Bez významnějších behaviorálních problémů.
Dosud v celodenní péči rodiny, v současnosti již doporučuji alespoň zkrácenou docházku do MŠ (menší třída specializovaná – logopedická, ev. Běžná školka se zajištěnou asistencí) pro obohacení sociální stimulace a podporu rozvoje sociokomunikačních dovedností v dětské skupince; indikováno je přitom i nadále intenzivní vedení logopedické (se zaměřením na nácvik schopností vnímání a porozumění řeči).
Kontrola za půl roku.

ssaara
12. říj 2011

Holky,neznáte někdo soukromou kliniku LOGO? Koukala jsem,že je tam i klinická psychologie,tak přemýšlím o nějakém dřívějším vyšetření před Krejčířovou. Nemáte s ní někdo zkušenost? Taky by mě zajímalo kolik se tam za sezení platí... 😕

paolin
12. říj 2011

@ssaara Logo v Brně si hodně chválí. ceny budou mít na netu 🙂