• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

25. května 2017 
holky prosím o typ na nějaké korálky, které jsou největší? ještě nemáme a chci pořídit, budem trénovat motoriku ale nevím které - fakt chci co největší, Honza ještě něco dává do pusy tak kdyby náhodou, dneska tu lítal s mojim tamponem v puse - zabaleným samozřejmě
12. říj 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paolin no jo oni si dr. myslí že tam asi lezeme proto, že nás to baví
12. říj 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. říj 2011 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik my máme dřevěné korálky z takového toho masážního blbince na sedadlo do auta.
12. říj 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadlenka jo korály :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nějaké maxi korály to chce
12. říj 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik nebo spíš lidi dusí, aby jim tam nelezli vůbec :wink: je fakt, že už i MM byl nasupěnej a to s nimi jedná velice často pracovně :wink:
12. říj 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik my jim máme pytel. ti můžu nějaké poslat :wink:
12. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paolin já jsem fakt štastná že na neulorogii už nemusíme, mi stačili když mi pro Tomíka chtěla napsat prášky na uklidnění a poslala nás k psychiatrovi
12. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic jdu dělat pečený čaj, mám tu moc jablek tak at je nějak zlikviduju
12. říj 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik tak jestli chceš, nasypu korálky do bublinky a pošlu. jsou asi 1cm velké, díru mají taky dost velkou. nejsou to klasické korálky. jen jsou všechny hnědé :wink:
12. říj 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paolin budu ráda, mám to jen na tu motoriku tak je mi celkem jedno jak vypadají, hlavně at nám slouží. no a kdyby to Tomíka nějak bavilo tak vždycky můžu koupit nějaké hezké, kolik za ně budeš chtít
12. říj 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik nic. jen mi písni adresu. známku si vezmu v práci.
12. říj 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik ja som mala take velke drevene skoro ako slivky, roznych tvarov ale kupene v nejakom malom obchodiku a ten plastovy obal sme uz bohuzial vyhodili, deti nanho stupili :unamused:
12. říj 2011 ve 13:01  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin jinak s tím sociálnem si nemyslím, že je na tom Kryštof líp, jak Tygr v jeho věku, spíš je poznat, že má starší bráchy a blbnou spolu a hrají si spolu, ve školce si prý s nikým nehrál, jako děti mu nevadí, ale nějaká přílišná interakce neprobíhá:slight_smile:
12. říj 2011 ve 13:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadlenka jj, presne tieto, ale kupili sme 2 nadoby a v jednej boli drobnejsie a v druhej uplne velke
12. říj 2011 ve 13:04  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolinka dík už to máme vyřešené :slight_smile:

pečený čaj v troubě, to bude dobrůtka.

ted volala chlap že je v práci i na noční, ráno odjel a vrátí se až zítra kolem 18 hodiny, mě ta jeho práce tak s......e
12. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolinka no ten obchod máme přímo u nás takže to klidně můžu koupit a poslat, mají i velký výběr různých vkládaček, puzzlí atd.:slight_smile:
12. říj 2011 ve 13:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik hm, se ti nedivím...
12. říj 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj drahy v praci do 16.30 odtial rovno na stavbu, vrati sa tak o 23.00 deti samozrejme spia, detto sobotu akurat od rana :frowning2: a toto ja mam vyse 4 roky :frowning2: :angry: :frowning2: :angry:
12. říj 2011 ve 13:21  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paolin no jo, jenže můžeme držet hubu a být rádi že má práci a i slušně pracenou na to kde žijeme - Karvinsko, ale štve mě to fakt si člověk nemůže nic naplánovat, ani peníze na zítra už sebou nemá
12. říj 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolinka tak ono to je trošku jiné, stavbu jste si vybrali dobrovolně. ale je to hrozné to máš pravdu, vůbec nevidí děti :frowning2: :frowning2: na houby
12. říj 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik ja uz som si nejak zvykla, nakoniec i praca je dobrovolna, nemusis ked nechces zeano.. len z coho potom zit.
dom je super, ale nestoji ta drina za to, navyse my sme ratali s pomocou rodiny a ti sa na nas vysr... :unamused: hlavne ze moj muz pomahal bratovi na jeho dome {este sme ani svoji neboli a tiez kazda sobota v riti...} a ked sa brat nastahoval do svojho tak skapal pes, zacal podnikat a na nas chudak nema cas :confounded:
12. říj 2011 ve 13:26  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolinka taky si budu muset zvyknout

já bych dům chtěla ale - nechci se zadlužit a nechci tam trávit víkendy, at jsme pořád bez manžela. no a z toho vyplývá že zůstaneme v bytě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. říj 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolinka tiez staviame a je to o tom istom- mm z roboty rovno na stavbu, tam ho skoro vzdy naseru a tie prachy, co pytaju za kazdu somarinu... :rolling_eyes: , potom ani nemam chut ho este otravovat svojimi obavami...
12. říj 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paolin a co ti řekl doktor na to že malého bolí hlava?
12. říj 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my rekonstruovali barák po mé babičce loni v srpnu jsme se vystěhovali do podnájmu tady kousek a v únoru nám firma předávala skoro hotovou stavbu. Vnitřky jsme samo dělal potom, ale týkalo se to spíš zábradlí, nábytku, kuchyně, apod.
12. říj 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen hlava se mu točí. nic. prý, jestli měl rýmu. uvidíme na EEG.
12. říj 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zpráva od Krejčířové

zpráva od Krejčířové
při vyšetření se dobře adaptoval na nové prostředí a snadno přijal sociální kontakt, ochotný ke spolupráci a poměrně vytrvalý byl zejména u subjektivně snazších - vizuálně názorných a dobře strukturovaných úkolů; subjektivně obtížnější úkoly (a zejména úkoly s nároky na vnímání a porozumění instrukcím) má sklon odmítat, ev. žádá o pomoc / řešení úkolu matku. Při volné hře během vyšetření bez neklidu, zaujatý předloženým materiálem, i když hra je spíše jednodušší . manipulačního - mírně repetitivního charakteru. Během vyšetření byl spokojený při samostatné činnosti a aktivně nezahajoval interakce, doma však zejména v posledních měsících sám iniciativně vyhledává sociální interakci a snaží se matku do svých aktivit zapojovat. Sociálně reaktivní, vyhoví jednodušším pokynům (event. gestům), dobře reaguje i na pobídky ke sdílení pozornosti; přiměřená schopnost jednodušší sociální imitace.
Aktuální intelektové výkony jsou extrémně nerovnoměrné - dovednosti sensomotorické - neverbální (vizuopercepční i prostorové) odpovídají věku (pásmo průměru). Jemná motorika ruky bez nápadnosti; pohyby jemné, dobře koordinované. Těžký deficit trvá v oblasti řeči - celkově na úrovni do 18 měsíců vývojového věku (aktivně do 10-15 slůvek - zvuků s významem; porozumění častěji opakovaným konkrétním názvům nebo pokynům); schopnost neverbálního sociálního porozumění se pohybuje ještě v rozmezí normy pro věk.
Dosud v celodenní péči rodiny ; vývoj dobře postupuje - hlavně v posledních měsících uvádějí rodiče až akcelerační vývojový trend a celkové (i sociální) oživení chlapce.
Závěr: Receptivní vývojová dysfázie u chlapce s nerovnoměrným kognitivním vývojem, neverbální (sensomotorické) schopnosti přiměřené k věku; těžký deficit komunikace; zejména v anamnéze lehčí oslabení sociálních interakčních dovedností při dobrém zájmu o vztahy (kriteria pro poruchu autistického spektra tedy chlapec nesplňuje). Bez významnějších behaviorálních problémů.
Dosud v celodenní péči rodiny, v současnosti již doporučuji alespoň zkrácenou docházku do MŠ (menší třída specializovaná – logopedická, ev. Běžná školka se zajištěnou asistencí) pro obohacení sociální stimulace a podporu rozvoje sociokomunikačních dovedností v dětské skupince; indikováno je přitom i nadále intenzivní vedení logopedické (se zaměřením na nácvik schopností vnímání a porozumění řeči).
Kontrola za půl roku.
12. říj 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky,neznáte někdo soukromou kliniku LOGO? Koukala jsem,že je tam i klinická psychologie,tak přemýšlím o nějakém dřívějším vyšetření před Krejčířovou. Nemáte s ní někdo zkušenost? Taky by mě zajímalo kolik se tam za sezení platí... :confused:
12. říj 2011 v 17:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssaara Logo v Brně si hodně chválí. ceny budou mít na netu :slight_smile:
12. říj 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek