Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
18. říj 2011

baby ja letim do mesta minat matersku 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
18. říj 2011

@ygreen no já bych tady zůstala, tam to neberu jako "kecací" téma, spíš informativní - prostě tam budou příběhy o nás, něco o diagnoze, a třeba videa a fotky atd. Ale nějaký rozebírání, to bych na to fakt neviděla...navíc opět ne každý by byl ochotný se tam registrovat a něco psát, tady na MK je to prostě nejjednodušší 😉

sisstin
autor
18. říj 2011

@jolinka obrázky už tam nemám, jenom ta videa 😉

sisstin
autor
18. říj 2011

@ygreen navíc tady nejsou jenom dysfatici, že 😉

ygreen
18. říj 2011

@sisstin já doufala že to tam rozjedeme jako tady, aby to tam nechcíplo za pár týdnů, ale uvidíme jak to tam bude za provozu 😉

sisstin
autor
18. říj 2011

@ygreen tak já to neberu za diskusní web 😉 jde spíš o informaci, že to lidem najde, když zadají "dysfázie" do vyhledávače, můžou si o tom něco přečíst a tak....může tam být odkaz třeba sem 😉 tam to nevidím tak, že to bude nějakej web, kde denně přibyde 50 příspěvků...tam spíš budou články a tak 😉

tady se ty věci prostě ztratí, pokud člověk není pravidelný čtenář 😉

dadlenka
18. říj 2011

@sisstin jasně žádný zdrhání😀 bůhvíjakou diagnózu vyfásneme my🙂 zatím mám pocit, že všechny😀

sisstin
autor
18. říj 2011

a mimo téma, mám nové favoritky 😀 http://www.lightinthebox.com/A-line-Sweetheart-...

sisstin
autor
18. říj 2011

ale vzhledem k ceně to vidím spíš na tyhle 😝 http://www.lightinthebox.com/A-line-One-Shoulde...

konec svatební vsuvky 😝 😅

bodka70
18. říj 2011

@sisstin , mne sa tie druhé aj tak páčia viac a myslím že aj typovo sa k tebe viac hodia, tie prvé sú na môj vkus moc "romantikuš" a ty si drobná baba 😉 , trošku ako bárbinka by si v nich vyzerala. 😉 😀

dadlenka
18. říj 2011

@sisstin to jsou ty kalhoty a halenka???😀😀😀

sisstin
autor
18. říj 2011

@bodka70 no já chci právě taky spíš krátký se svou nížkou, v těch dlouhých bych byla utopená šíleně 😝 jenže já mám šílenej problém s tím, že mám obří kozy 😝 takže na prsa bych potřebovala šaty vel. 10 a zbytek tak 6-max.8 😝 ale za tu cenu se to dá risknout, to není ani 1000 Kč 😉

@dadlenka já jsem to nějak přehodnotila 😅

bodka70
18. říj 2011

@sisstin , jááj problém s "obrími kozami" by som chcela mať, hmmm..... 😀 😀 😀

sisstin
autor
18. říj 2011

@sisstin a nejspíš risknu asi tyhle, ty se pak dají nosit i normálně...navíc já jsem typ přesýpací hodiny, tak by mi mohly slušet 🙂

http://www.lightinthebox.com/Sheath---Column-Sw...

a už s tím fakt neprudím tady 😅

sisstin
autor
18. říj 2011

@bodka70 no ono fakt není moc závidět, páč shánění podprsenky, šatů s košíčkama..vlastně šatů obecně je problém 😉 já jako nemám až tak obrovský prsa v porovnání s jinejma 😅 ale mám k nim neúměrnej zbytek postavy 😅

smardik
18. říj 2011

tak jsme doma a celkem jsem čuměla - váha 13,7 a výšku 96 cm, takže jsem naprosto spokojená říkala jsem když bude mít 13,5 bude to úspěch

jinak klasika-měření,vážení, měření obvodu hlavy, ještě tlak sestra měřila. Dr. pak prohmatal uzliny na krku, kouknul se do krku, prohmatel bříško, podíval se jestli mu to jde přetáhnout-prý dobrý,nemáme přetahovat má to jak to má být (mimochodem nikdy jsme nepřetahovali), postavil ho at utíká ke mě at koukne jestli chodí jak má, zkoušel sluch. Zrak vzdal předem zkoušet, to se mě jen ptal

sisstin
autor
18. říj 2011

@smardik tak to je fakt jak Tygr 😅 ten má teda rovnej metr a dneska ráno 13,4kg 😅 😅 😅 jinak dobrý ne, žádný mučení 😉

smardik
18. říj 2011

@sisstin já jsem spokojená, tolik jsem nečekala. Jo žádné mučení nebylo, on je v pohodě a co šlo tak se ptal zda dělá, ještě tento týden musíme akorát s močí zajít, dostali jsme pytlík tak ráno nalepíme a zajdeme. ale ten řev co oba řvali, hrůza. Jeden se zklidní ale druhý řve tak ten co přestal začne zas a tak dokola, hrozné chodit s oběma

dadlenka
18. říj 2011

@smardik tak super, Tomík je šikula🙂 měli jsme to podobně, akorát mu zkoušeli zrak- orientačně, zakryli mu jedno oko a měl naskládat kostky do krabice, to zvládl, jako chtěli mě přesvědčovat, že se má naučit to E, ale to jsem jim rozmluvila🙂 Kryštof měl ve 3 letech 93 cm a 14,9 kg, ale on s jídlem problém nemá, jí od rána do večera😀 už má dokonce ten chlapský zvyk, že otevře špajzku a ledničku zároveň a čumí, vybírá, co by si dal😀

smardik
18. říj 2011

@dadlenka u nás zrak vzdali jak ho viděla jak řve, ale my chodíme na oční takže zrak je hlídaný a proč ho zbytečně trápit

dalea
18. říj 2011

@romana A aky problem ma Tvoj maly? Uz sa mi to tu pletie a ani nemam teraz cas citat,je tu toho uz vela 😅 To spravanie maju nase deti naozaj rovnake 😠

dadlenka
18. říj 2011

@smardik u nás vzdali sluch, měli jsme za sebou to vyšetření na ORL 🙂 jinak Kryštof taky ječel, dřív byl v poho, ale od té doby, co jsme byli u zubařky, tak šlus, vždycky zvědavě vlítne do budovy, jakmile zjistí, že jsou tam židle a hodně dveří, tak řev, takhle řval i na neuro, potom chvilku přestal, když dostal 2 bonbony od sestry z vedlejší ordinace a až je sežral, zase pokračoval😀

smardik
18. říj 2011

@dadlenka tak u nás sluch zkoušel to zkouší pokaždé + mají zprávu z foniatrie. no Tom řve od té doby co mu barli krev a nevypadá to že by ho to přecházelo

sisstin
autor
18. říj 2011

tak jsem tam něco doplnila na tu stránku, zatím jen hoooodně zhruba 😉

sisstin
autor
18. říj 2011

tak jsme už i na FB 🙂

ygreen
18. říj 2011

@sisstin já jsem si právě říkala, že by bylo dobré, kdyby se to tam rozjelo, protože na rovinu, proč klikat tady, když na Martiny webu by z toho mohly být prachy - čím víc kliků, tím víc reklam a peněz.
A myslím si tedy, že by tam mohla být nějaká podkategorie OVŘ a třeba přidružených dg. A klíďo by tam mohla být diskuze - něco jako "Původní stav" a tam bysme mohly krafat jako tady. nebylo by špatné mít trošku výdělečný web, už třeba že tam má Martina reklamu na oskolu a mohly by se sehnat další a další - hry na pc, knihy, edukační pomůcky, Granny, Logico, apod.

ygreen
18. říj 2011

@sisstin a šaty - za mě ty druhé. Já si právě myslím, že v těch posledních nevynikne pas a zepředu budeš jako roura, páč určo nemají šněrovací korzet. Ty druhý jsou krásný. Ale i ty první.

sisstin
autor
18. říj 2011
ygreen
18. říj 2011

@sisstin ty jsou krásný 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
18. říj 2011

tak jsme doma, na výletě prej Tygr v poho..tak snad jo 😅