Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
21. říj 2011

@sendinka no já nemám nic proti tvému názoru, ale tady jsou děti, které mají objektivně vývojovou vadu řeči...a jiné komunikační problémy..a nevěřím, že by některá z nás věřila, že tyhle diagnozy jdou vyléčit spoustou lásky...to si myslím, že dáváme všechny 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

@liluvie no tak Tygrovi taky můžu říct jedno slovo 10000x a stejně to řekne tak, jak to umí on 😉 to holt v tomhle věku zatím moc lepší nebude 😉 ona se ta slova časem upravují, ale prostě to šíleně trvá 😉 tu fonematickou pamět u malých dětí jedině tak, že bude přidávat zvuky k obrázkům... dá se to stáhnout na uložto - Naslouchej a hrej si 😉

https://www.youtube.com/watch?v=CTcxZvzW_l0
sisstin
autor
21. říj 2011

@bien a mrkni ke mně na blog, třeba se ti bude něco hodit 😉 www.tichysvet.blogspot.com

sendinka
21. říj 2011

Ja som neodpisovala na vývojovú vadu reči,ale na diagnózu"hyperaktívne dieťa".A mám názor aj na vadu reči,ale asi je to tu zbytočné písať a ani to nie je možné,aby sa to pochopilo cez počítač.

bien
21. říj 2011

@sendinka to se týkalo mého syna a on nemá dg hyperaktivní dítě...on má dg. vývojová dysfázie a k tomu má ještě hyperaktivní chování....a to je chování, kdy zkrátka neposedí...pozornost udrží minutu. jsem s ním sama, takže lásky má hodně...všechnu....ale od narození nebyl chovací, nesnese moc blízkýho kontaktu, takže nějakým větším milováním mu fakt nepomůžu...víc ho milovat nelze a víc dávat lásku najevo nechce...

bien
21. říj 2011

@sisstin díky...kouknu...ale teď už musím běžet..

liluvie
21. říj 2011

@sisstin pozriem

inak nam na Logo vravela, ze mame kupit bubon a tie slabiky bubnovat, no tak bubnujeme 🙂, ona Tina tam tu slabiku ako nakoniec niekedy aj prida ale, teda zie to vseliako, len nie ta, ako ma, napr. bu-bon, je u Tiny bu-ti, bu-na, bu-bi, bu-ke, vzdy nieco ine.

Uvediem priklad ako hovori: Mama che e po ma pu (mama chcem este pozerat macka pu), no a ja som teda skusila v jej reci, e po ma pu? (este chces pozerat macka pu?), a ona na mna kuka, ze o com tocim, ked som sa opytala normalne, tak hned zaznela jasna odpoved: aja e po ma pu 😅
ona ako keby si myslela, ze to povie normalne, akoby sa vobec nepocula, ze co vravi

dufam, ze jej to casom nejako naskoci 😝

inak videla som takmer vsetky videa s Tygrom, a teda klobuk dole, ake pokroky urobil v tej reci
a jeho praca s logicom ma naozaj facsinuje, je skvely

sisstin
autor
21. říj 2011

@liluvie nj, a vlastně ještě vytleskávat slabiky, nebo je právě bubnovat 😉 aby slyšela, kolik těch slabik ve slově je...to Tygr docela počet slabik dodržuje, ale zas to říká úplně jinak 😅 😅 slu-ní-čko je u něj ný-nu-nom apod. 😝

jinak děkuji, ale bude to ještě cesta dlouhá trnitá 😅 😅 😅

redangel32
21. říj 2011

@sisstin predtym som pisala v teme "Moje dieta este nerozprava" 🙂. Takze syn ma 2.5roka. Nepovie vobec nic. Iba tu svoju hatlaninu. Nevie napodobnit ziadne zvieratko a podobne. A ani sa nesnazi napodobnit mna ak sa mu nieco snazim povedat. Zaobstaram si obrazky a skusime to. ;) Minule si spominala dat pred neho dane predmety (auto,noznice) a opytat sa ho. Tak toto nefunguje. Dnes mu vravim prines mi vankus a vobec nechapal co od neho chcem. Ako keby prvy krat pocul to slovo ☹ Samozrejme tych predmetov je viac.
S tou viac jazykovostou mas urcite pravdu :(.

sendinka
21. říj 2011

@bien To by chcelo osobné stretnutie,ale to asi nejde.Ak môžem,tak ešte jednu radu-Skús svoje dieťa pozorovať,nie dopredu od neho niečo očakávať,alebo posudzovať.A nie je láska ako láska.Samozrejme,že každá mama dáva svojmu dieťaťu lásku ale je rozdiel,či lásku z rozumu,alebo lásku bezpodmienečnú.A tiež je veľmi dôležité,aby aj ten rodič vedel lásku prijímať bez viny.Myslím to naozaj v dobrom.Mám tri deti o tri som prišla v tehotenstve a posledná sa mi narodila,keď som mala 41,5 roka.Tie deti si nás za matky vybrali,aby sme sa navzájom od seba niečo naučili.Veľmi ti prajem,aby si bola so svojim synčekom šťastná.

sisstin
autor
21. říj 2011

@redangel32 no tak u vás je zatím hlavní problém to váznoucí porozumění, bez toho dítě moc většinou mluvit nezačne 😉 to u vás je to porozumění fakt tak max 15 -18 měsíců 😉 zkus začít s nějakými základními obrázky, jestli ti je bude umět ukázat na slovní pokyn 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

@redangel32 jo, a dej mu max. 3 vedle sebe 😉 pak to můžeš rozšířit na 2*3, 3*3 atd., ale ze začátku je pro dítě těžký se orientovat ve více obrázkách 😉 na netu se dají stáhnou různé piktogramy, ale teda nejlepší je ze začátku reálná fotografie 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

jinak jsem si ted projížděla ten MiniLuk a některý věci jsou tam teda pěkně těžký 😉 fakt se dítě musí pekelně soustředit, u něčeho mám co dělat já, abych to tam našla 😝

dadlenka
21. říj 2011

@sisstin my začínali na dřevěných obrázkách- nějaké pexeso či co🙂 papír Kryštof vzal na vědomí později. Taky se mi osvědčily magnetky, ty měl moc rád a taky si je nechal pojmenovat i je rád ukazoval🙂

dadlenka
21. říj 2011

@sisstin mě ten miniluk přijde málo motivující, Jako Kryštofa by to nenadchlo, přijde mi to takovy krkolomný, ale Tygr zase takový úkoly miluje, takže vy a tím problém mít asi nebudete🙂

sisstin
autor
21. říj 2011

@dadlenka no pro něj je motivace, že to má správně 😅 😅 😅 tak uvidíme, jak mu to půjde 😝

dadlenka
21. říj 2011

@sisstin no Kryštof k tomu potřebuje tu parádu, třeba potlesk, nebo postavený obrázek🙂 on ještě takhle neuvažuje, nejde mu o vítězství🙂

sisstin
autor
21. říj 2011

@dadlenka tak Tygr taky není zrovna soutěživej typ, v společenských hrách je mu fuk, jestli vyhraje nebo ne 😅 ale u těhlech věcí má prostě radost, že to má dobře a to mu nějak stačí 😅 😅 😅 ale já ho celkově v tomto nijak motivovat nemusím, jeho to baví samo o sobě... no horší je motivace ke kreslení, vybarvování, střihání atd. 😝

jolinka
21. říj 2011

@sendinka
autizmus nie je moda, ale diagnoza s ktorou sa bohuzial potyka mnoho nestastnych rodicov. a ver tomu, ze keby si mali vybrat nieco cim by ohurovali a boli "modni" URCITE si nevyberu autizmus...
kazdy rodic, ktory dnom za dnom vidi ze jeho dieta je ine a ma podozrenie na autizmus, ma z tejto diagnozy nocnu moru a dal by neviem co za to keby sa nakoniec ukazalo ze jeho dieta je iba nevychovane

evcaaaaaa
21. říj 2011

Ahoj holky hlasim se po dlouhe dobe ctu si vsechny prispevky pravidelne nekolikrat denne ale nepisu ale dneska na me zas dolehla depka malej je posledni dny nejaky uhykany ujeceny atd nejak to zas nedavam zas me popadaj myslenky jestli jsem to nezpusobila ockovanim apod uz jsem si dnes i porvala chjooo ☹ 😢

jinak vsem gratuluju k uspechum at je to ve skolce a tem co se moc nedari posledni dny ..... no musime verit ze bude lepe 😔

bien
21. říj 2011

@jolinka jo, tak pod to se podepíšu....autismus byl opravdu moje noční můra...sestřenice má aut.syna..jen lehká forma a k tomu je ve škole za génia, ale i tak...pokud mu neřekne, tak ji neobejme...to musí být šílený....bála jsem se ze začátku, že to má i rarach...krom nemluvení a celkově opožděnýho vývoje tam byly i jiný věci, co by pro aut. mohly svědčit a já trnula, ať se nepotvrdí...teď už se někdy přijde sám pomazlit...

redangel32
21. říj 2011

@sisstin velmi pekne dakujem za rady 😉 . Nechcem byt nedockava,ale cakat mozno aj 4mesiace na dalsie vysetrenie a cakat so zalozenymi rukami mi trha srdce. Nemam a predpokladam,ze ani tak skoro nebude urcena diagnoza,ale urcite tymto cvicenim nic nepokazim. Ako sa vravi: "Topiaci sa aj slamky chyta". Som velmi vdacna za tieto temy,pretoze tu pomozete dost velkemu mnozstvu mamiciek,ktore nemaju ani ponatie ako sa pohnut s dietatom. To co je pre nas samozrejme,je pre nase deticky problem.

dadlenka
22. říj 2011

Ahoj, zdravím při sobotě. Kryštof už začíná čím dál častěji používat 3 slovné věty. Ovšem, kdo by si myslel, že mu víc rozumíme je na omylu😉 1 slovo se vyluštit dalo, ovšem více slov rychle za sebou, pro jistotu zopakovaných několikrát za sebou je zmatek. Příklad ze dneška- Táta títí táto🙂) po rozkódování táta řídí auto - jeli jsme autem na nákup🙂

sendinka
22. říj 2011

@jolinka Už sa k tomu nebudem vyjadrovať,lebo sme jednoznačne na inej vlnovej dľžke.Prajem veľa krásnych chvíľ a nie nočné mory.Každý máme len to,čo od života očakávame.

wsmoulinkaa
22. říj 2011

ahojky...dnes jsem natočila 2videa...
1video: jak si nela breptá a hraje s panenkama
2.video: jak se snaží skládat puzzle

jen abyste viděli jak na tom jsme a řekly jak to vidíte 😉 🙂 díky

wsmoulinkaa
22. říj 2011

tak jsem to místo pod sebe...dala vedle sebe...si poradíte že? 🙂)

wsmoulinkaa
22. říj 2011
ygreen
22. říj 2011

Ahoj holky, já už stíhám spíš ten FB.

S Tobim zkoušíme tu gestikulaci a docela mu to jde, ale je ještě zmatenej a hlavně ty ručučky jsou vcelku levý na ty gesta. Ale už umí ukázat počítač, bonbon, banán, tyčinku, chleba s žervé. Ale začal trošilinku opakovat - když mu řeknu - "Tobíku řekni..." tak se snaží. Dnes sám od sebe opakovatl na moje "co?" něco jako "tóóó?". A naučil se říct "bo" když chce bonbon. MOžná to s ním půjde. Ale je zajímavé, že když se naučil gesto bonbon, tak byl schopnej ho vyslovit.

Ale Logico mu nejde, nebaví ho to, bulí ☹ Mít ty úkoly třeba pexeso, puzzle před sebou dá to levou zadní,a le ty čudle mu nejdou

sisstin
autor
23. říj 2011

čau holky ,
tak oslava žádnej zázrak...byl tu řev, furt Tygra někdo do něčeho nutil.. 😝 ale svíčky sfouknul asi 6x a z dárků měl radost 🙂 hned šel dělat to Logico od @jolinka a ten Miniluk jsme zatím moc nezkoušeli, na to je potřeba klid..tak si hrál jenom s těma číslama a dával je podle vzoru na tu destičku...zítra to vyzkoušíme normálně, ale asi se mu to bude líbit 🙂 jinak Tygr opakuje naprosto, ale naprosto všechno...má snad 50 nových slov...takže SPC se může jít bodnout 😅

@ygreen tak ho to třeba chytne dýl, super, že se chytá na znaky 🙂