Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
23. říj 2011

@sisstin jj ale je zmatenej,jak mu nově dávám otázky, chceš to nebo to a u toho mu to neukazuju, jen znaky a čekám až se vyjádří - to je porod holky, to je zmatenej děsně. Ale taky těch pár znaků máme teprve týden a jak je většina na jídlo tak jsou si hodně podobné 😒

sisstin
autor
23. říj 2011

@ygreen ale říkáš mu k těm znakům slova? 😉 😕

dadlenka
23. říj 2011

@sisstin myslíš, že má smysl u Kryštofa začínat se znaky? Obdivuju Tobíka, že trpělivě čeká, protože Kryštof by už ječel😉 on používal jenom 2 znaky- na telefon - jedna ruka na uchu a pro krtečka- 2 ruce na uších(z dílu krtek a auto, jak si zacpával uši, aby neslyšel rachot při opravě 😀)
On se snaží opakovat a nahrazuje i mimi slova míň mimi slovama - třeba dneska oo(což je koko- u nás se říká sladkosti kokino, ale taky mléko) nahradil slovem bonbon se skoro přesnou výslovností. Myslím, že v této fázi bych ho mátla, nebo ne?

sisstin
autor
23. říj 2011

@dadlenka no většinou se znakuje hlavně kvůli tomu porozumění 😉 pokud dítě už mluví, tak bych znaky zas tak za důležité nepovažovala...spíš opravdu hlavně k tomu porozumění 😉

tady náš čtyřleták 😝

dadlenka
23. říj 2011

@sisstin Tygr je krásnej🙂 doufám, že jste si to užili🙂 dort chutnal?
Jinak Kryštof nemá to porozumění k věku, ale tím, že se snaží mluvit, tak jsem na vážkách, jestli to znakování má smysl🙂

dalilenka
23. říj 2011

@sisstin A bude mít Tygr i dětskou oslavu? 🙂 A dodatečně Péťovi všechno nej 🙂

sisstin
autor
23. říj 2011

@dadlenka no oslava žádnej zázrak, prostě zas cizí lidi (relativně), Tygr se nejdřív styděl, pak řval, a pak teda dobrý...ale asi jenom s náma by to bylo lepší 😉 dort chutnal všem mimo Tygra, ten se ho ani nedotknul...Mp si vezl ještě čtvrtku dneska na noční, takže počítám, že si daj i kolegové 😉

@dalilenka dětská oslava nebude, bych ani neměla koho pozvat 😅 😅 😅 já mám s dítětem jenom jednu kámošku a to jsme na oslavě byli v úterý..ale prej slavili ve školce 😉

ygreen
23. říj 2011

@sisstin jasně, gesto, slovo a názorná ukázka 😀 😀 víš spíš se mu to plete - je zmatenej z toho, že mu nedám na výběr ze dvou, nebo že mu prostě nedám to co chce jako vždycky. Chci po něm aby mi sám řekl co chce, aby si sám vybral a ještě mi to má zopakovat a ukázat. Je toho za jeden týden na něj hodně 😉 Důležité je, že ty gesta po nás opakuje. logo říkala, že s tím mám přestat, pokud se na jedno gesto nechytne za týden a on se chytá hned, akorát to jeho samostatné užívání kulhá. Např. chce do patra do pokojíku tak jde k vrátkům a lomcuje s nima a kouká na mě a něco hejká. A já na něj "co chceš" a on zopakuje "toooo (místo co)". A já na něj "Tobiášek chce co?" a on do sebe píchne prstem jakože já Tobiášek. A já "a kam chceš" a ukážu rukou nahoru a řeknu "tam?" a on ukáže po mě nahoru. A pak celé gesto zopakuju, jakože já nahoru - a chci aby on do sebe píchnul prstem - JÁ a pak ukázal nahoru - TAM NAHORU.

dadlenka
23. říj 2011

@sisstin to znám🙂 příště to tak udělejte a je to🙂Kryštof strejdy a tety miluje, ale nechtěl pustit do baráku tchýni🙂(byla tady po cca 4 měsících), navíc je to ten typ, který děti nezajímají a myslí si, že budou skákat jak ona píská😉 on oslavy miluje, dort jsem nepekla, byl moučnik, ale cpe se jednohubkama, chipsama, tyčinkama...jinak si myslím, že ještě význam narozenin moc nechápe, bral to jako sešlost rodiny a že dostal dárky🙂
@dalilenka upřímně mě ty dětské oslavy děsí, starší kluci vznesli požadavek,že chtějí pozvat kamarády domů na narozeniny, takže bohužel!! tomu neuniknem, ale že bych byla nadšená organizátorka, to ani náhodou🙂

hanistepa
23. říj 2011

Jéé, Péťa moc hezkej!🙂
Štěpa se včera (nebo kdy) díval se mnou na tvé fotky toho vláčku do školky+dortu a viděl tam Péťu a říká:
To jsem já, mami?🙂 Jsou si fakt hrozně podobný..🙂 Už aby se hoši (a slečna) viděli naživo🙂
No vida, jak se ti Péťa pěkně rozkecává!🙂

Všem zdejším přeju hodně zdaru!!!

smardik
23. říj 2011

ahoj holky 🙂

my slavili Tomáškovy narozky včera ale taky nebyla ani nebude žádná dětská oslava, slavili jsme to s mými rodiči, bráchou,babičkou a tetou-od babičky sestra a tot vše, k večeru přišli sousedi, donesli Tomíkovi kinder čokoládky a auto takže byl s nimi kamarád hned 😀 😀 😀 😀 😀 myslím že si to užil dostal legu duplo, most k vláčkům, auto, pyžamko s mašinkou Tomasem tak to všem hrdě ukazoval a říkal ššš, hrál si a smál se. Jen dort teda taky vůbec nevyzkoušel, nechtěl nutit ho nebudu

ale musím ho pochválit, pomalu přibývá fakt slovíček, zatím říká:
ahoj-aoj
ne
nechci-neci
čiči-kočka
babo-balon
ba-že je špinavý nebo pokakaný
ššš-vlak nebo tramvaj
hu-auto
ham
mama - to říká srandově to je ma a pa přestávka a zas ma
tati - to je ted nové a to mu fakt jde krásně
tady

dadlenka
23. říj 2011

@smardik Tomík je fakt šikulka🙂 je zajímavý, že to ne a nechci je tak brzo, že?😀

smardik
23. říj 2011

@dadlenka on se fakt snaží, a celý včerejšek a dnešek nám vysvětloval že on sice má most pro vláček ale nemá vláček-ukázal na most a ššš ne a ukázal ven jako že je doma a to tak dělal včera celé odpo a dneska celý den at to fakt víme že on chudák nemá vláček 😀 😀 😀, domů jeden kolem závor a už pochopil že po kolejích jezdí vlak ale když nejede tak je to ššš ne - vidíš máme 2slovnou větu 😀 😀 😀 😀

jo a slovo NE bylo jeho první slovo, Hanyse to bylo druhé slovo (prvním bylo ham), proč se otravovat slovem mama, ne je důležitější

dadlenka
23. říj 2011

@smardik 🙂 proč jste tomu chudákovi klukovi nekoupili i ten vláček?? Si teď může ruce umávat😀 se kvůli vám rozmluví šš ne🙂 gratuluju🙂

smardik
23. říj 2011

@dadlenka doma má vláčku dost, jen jsme to slavili u našich a já blb mu vláček nevzala 😀 😀 😀 😀 😀 tak nám tu musel pořád vysvětlovat

máme mít zítra logopedii ale ruším to, oba jsou nachcípaní,protivni takže by to bylo naprosto o ničem jen by to prožvali, prokašlali

ygreen
23. říj 2011

@smardik bysi s tobinem rozuměli mají skoro stejný slovník, akorát Tobís neříká tati, ale říká bo, jako bonbon a místo ššš )vláčky ho nezajímají) dělá chnnn jako motorka 😀 😀 😀

smardik
23. říj 2011

@ygreen Tomík říká tati od pátku 🙂 šikulka to je, sladkosti jsou zatím prostě ham a vláčky miluje, fakt u té vláčkodráhy vydrží hodně a pořád jen ššš a huuu ššš a hu 🙂 a tak dokolo, sotva ráno vstane už peláší za vláčkama, hodně si s nimi i s tatínkem hraje sám pro něj jde a řekne mu ššš a ukáže že má jít

jolinka
23. říj 2011

@smardik
@sisstin chlapcom vsetko najlepsie k narodeninam 😅 😅 😅 krasni su obaja.
Jani, ta veta "ss ne" je super, ono sa to zda jednoduche ale ten medznik ked dieta pochopi a dokaze spojit dokopy 2 slova hoci aj velmi jednoduche je velmi dolezity... 😉 mozno dlho bude hovorit len tu jednu vetu ale potom prida dalsie a dalsie, ked pochopi ten princip. a tati je dolezite slovo, je mozne ze to zlepsi aj ich vztah ked ho zacina volat po mene...

sisstin
autor
24. říj 2011

Dobré ráno,
@ygreen no u té receptivní holt jsou ta gesta opožděná, ale on to dožene a pak mu to podle mě půjde hodně rychle. Děláš to správně 😉

@smardik u nás bylo první slovní spojení "bílý papír" 😅 😅 😅 😅 😅 a gratuluju k novým slovíčkům 🙂

smardik
24. říj 2011

dobré ranko 🙂, noc ušla ale kašlou jak tuberáci ☹

já jsem tam zapoměla napsat dvě slova ještě:
pes - va a va je i pro haf
au

@sisstin to je hezké spojení,tak daleko ještě nejsme ale mám z něj radost, nových slovíček přibývá, sice pomaličku ale jo a celkově je vnímavější-třeba minulý týden jdeme ven a on si všimnul na obloze měsíce ještě byl vidět tak mi ho ukazoval, všímá sí letadel - jen jak je neslyší jen jde ta čára vidět, prostě je takový všímavější, víc se zajímá 🙂

a neverbálno je u něj krásné 🙂 a nádherně nás oba překvapil jak řekl to tati, to bylo krásně a MM málem slza ukápla: byli jsme venku a jdem přes přechod, normálně je to tak že já vedu kluky za ruku a manžel veze kočár a a nese motorky. no a já se natahuje po motorce at mi ji dá a Tom se na mě podíval, zavrtěl hlavou a řekl tati a šel k němu, dal mu motorku, zase řekl tati a podal ruku a šli spolu přes cestu 🙂 a i doma chce jezdit s vláčkama a já třeba něco dělám tak řeknu běž pro tatínka a on pro něj letí a volá tati tati 🙂

sisstin
autor
24. říj 2011

@smardik tak to je super, fakt 🙂 u nás taky v tomhle zlepšení. Tygr se k MP žene, furt ted dává pusy na telefon, kde je mám oba vyfocený 😵

holky, tak já furt nevím, jak s těma šatama....jdu si zkoušet ke kámošce její, ale ty jsou fakt dost jako slavnostní 😕 MP bude mít asi pracovní oblek, mají normální obleky na míru šité 😝

smardik
24. říj 2011

@sisstin jo je šikulka 🙂 a snad se zlepší i vztah s manželem když mu říká tati, ale je fakt že s vláčkama si spolu vyhrají hodně 🙂

hod pak foto šatů a uvidíme, já měla teda šaty půjčené ale uvažovala jsem dost i o šití

sisstin
autor
24. říj 2011

@smardik no já bych nejradši ty krátké z netu, ale fakt se bojím, že by mi byly malé přes prsa 😔 uvidíme no...jako ty kámoščiny jsou krásné, ale přijde mi to fakt už jako moc...ale zas by to bylo zadarmo 😝 😅 😅 😅 do půčovny půjdu ve středu, ale vidim to bledě, to zas budou samý roby 😔

smardik
24. říj 2011

@sisstin třeba v půjčovně na něco narazíš, u nás teda byli roby i jednodušší, já chtěla princeznovské vdávám se jen jednou (jak se rozvedu na nějakou svatbu fakt kašlu a pokud bych se fakt nechala přesvědčit jdu na úřad,řeknu ano a nashle a nic kolem není)

sisstin
autor
24. říj 2011

@smardik já ty princeznovský fakt nemusím, není to vůbec můj styl 😝 já bych chtěla krátké, krajkové, vyztužené...ale prostě s těma mejma kozama sehnat něco, co mi bude přes tělo a nebude mi to malé přes prsa je peklo 😔 a právě v půjčovnách ještě ty krátké moc nemají 😖 já se svoji nížkou si ani moc neumim představit na sobě dlouhé šaty 😕 mi přijde, že bych v tom byla jak v noční košili 😝

a MP už měl kecy, páč dohoda byla, že přijdeme, podepíšeme a čus...žádný štráchy s tím, a já už zase vymejšlim se šatama atd. 😅 😅 😅

smardik
24. říj 2011

@sisstin určitě na něco narazíš 🙂 nebo koupit ty co chceš a přinejhorším pak prodat

sisstin
autor
24. říj 2011

http://www.lightinthebox.com/Ball-Gown-Sweethea... tyhle jsou taky fajn, ale musela bych mít vysoký podpatky 😝

smardik
24. říj 2011

hezké já myslím že kdyby ti nebyli prodáš je pak

smardik
24. říj 2011

já měla princeznovské šaty, půjčovné síla i jsem pak trošku litovala že jsem si nekoupila z ebay jak holky a pak neprodala

sisstin
autor
24. říj 2011

@smardik no právě, že to půjčovné je peklo..to je fakt lepší si je koupit nebo nechat ušít na míru 😕