Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
31. říj 2011

@sisstin já myslím že mamka poslechce dr. s tím počkejte do 3let má čas, je to kluk a pak jak začne později mluvit tak čeká a je to hned. ale oni na logopedii chodí, takže je to divné. No určitě pak napíše sama jak to je

sisstin
autor
31. říj 2011

@smardik no tak to pak ale posere logoped, že jo 😔 no jo, já to jako chápu...že někdo se prostě nechá ukolíbat tím, že to je normoš a čus...v tomto jsem vděčná za tu svoji řešící povahu 😝 páč kdybych měla dát na okolí, tak to asi neřešim doteď 😝 vždyt Tygr mluví, tak co 😅 😅 😅 a že mluví blbě? No je to kluk! 😅 😅 😅

smardik
31. říj 2011

@sisstin já jsem taky štastná že jsem dala na sebe a nečakala do 3let, čekat máme diagnozu někdy ve 3,5 a nechodíme na logopedii, neděláme doma. naštěstí jsem poslechla sebe a chodíme, má 15 slov 🙂 a postupně se lepší, jen se ted začal vztekat kvůli porozumění-ukáže na světlo a já řeknu že světlo svítí ale on se rozčiluje protože nesvítí, venku ukáže na auto a já řeknu auto jezdí a on se na mě zlobí, že nejede. to dřív nebylo a je to ted náročné s ním nějak cvičit to porozumění

sisstin
autor
31. říj 2011

@smardik no spíš mu to říkej fakt v těch konkrétních situacích...že "auto jede" když fakt jede atd. 😉 musíš být konkrétní 😉

smardik
31. říj 2011

@sisstin jo to mu říkám, ale ted jsem mu to říkala i jak na to jen ukázal a to nejde, vzniká pak akorát rozčilování takže se vrátíme zatím jen ke konkrétním situacím, jenže je s tím problém i o obrázků už

sisstin
autor
31. říj 2011

@smardik tak když ukáže na auto, který stojí, tak řekni jen "auto" 😉 až pojede další auto, ukaž na něj a řekni" auto jede" 😉 a až si budeš jistá, že to fakt chápe...tak zkus ten obrázek auta s otázkou: čím se jezdí? 😉

smardik
31. říj 2011

@sisstin jo tak jsme to dělali a vrátíme se k tomu, chci po něm toho nějak moc tak se musíme vráti k tomu jak jsme to dělali to byl spokojený

fass
31. říj 2011

@smardik Tak to je jak u nás.Synovi bude pomalu pět,na logo chodíme,vyšetření jsme oběhali a teprve ted nám logo řekla,že má zřejmě dysfázku.Už nás poslala do spc,aby se to začlo řešit.

smardik
31. říj 2011

@fass já to u nás začla řešit už nějak ve 2,5letech - vlastně trošku dřív to už jsme byli objednáni k dr. nějak jsem tušila že tam prostě něco bude a že není na co čekat, čekání do 3let by vůbec nic nevyřešilo

sisstin
autor
31. říj 2011

@fass no ono je to asi fakt hodně i o štěstí, na koho člověk narazí, bohužel 😖

smardik
31. říj 2011

mladší syn mluvení taky žádná sláva, ale u něj zatím ještě čekat budu, je jiný - rozumí v pohodě, ukazuje takže tam tomu nechám čas

fass
31. říj 2011

@smardik na tříleté prohlídce nerozuměla doktorka ani prd a přesto řekla že bude v pořádku,že je pouze opožděná řeč.On totiž předvedl jak čte písmena ,čísla ukázal barvy atd. a to ji zřejmě stačilo,protože klamal tělem 😖 a logopedka až po roce docházky vyslovila tuhle diagnozu.Si myslím ,že aspon ta to měla poznat i když se pomaličku lepšil.

fass
31. říj 2011

@smardik Mám holčičku rok a pul a taky skoro nemluví.Na všechno ukazuje a má ruzná gesta rukama,abychom ji rozuměli.My se té logo asi nezbavíme 😀

sisstin
autor
31. říj 2011

@fass oni často sourozenci dysfatických dětí mají opožděný vývoj řeči 😉 a ještě holčička, u té je pravděpodobnost dysfázie i trošku menší 😉 🙂

smardik
31. říj 2011

@fass tak náš dr. už na 3leté měl v ruce papír s tím že má dysfázii takže po nás mluvení vbec nechtěl, k logopedce jsme taky začli chodit když jsme už měl papír a v něm dysfatický okruh obtíží, ted v září to jiná psycholožka dala už jako smíšená vývojová dysfázie

@sisstin doufám že máš pravdu

sisstin
autor
31. říj 2011

@smardik tak max. by měl expresivní 😅 😅 😅 😅 ne, zatím to neřeš 😉

fass
31. říj 2011

No doufejme,kromě mama má asi4 slabiky,které něco znamenají.Ale už sem poučená a řešila bych všechno dřív. 🙂

smardik
31. říj 2011

@sisstin neřeším, ale štve mě to jak začínal mluvit fakt se snažil a říkal první hlásky toho co jsem řekla a ted je to jen samé aaaeeee, ukazování a řvaní. Umí říct ham ale proč to říkat že, zlobit se je lepší

sisstin
autor
31. říj 2011

@fass začla bych to řešit okolo 2-2,5roku 😉

@smardik no to je trošku blbý, že už něco říkal a už neříká....tak počkej ještě do dvou let a pak bych asi teda zas vyrazila směr logo 😉 😒

smardik
31. říj 2011

@sisstin jo počkám do ledna a když tak ho vezmu sebou jak půjdu s Tomem. Začím ale psychologa atd. fakt neplánuju, vzala bych ho rovnou na logo. ale myslím že tam nic nebude, jak je Tom v jeslích tak se i snaží mluvit, prostě napodobuje bráchu což je dost blbé, kdyby mluvil zjednodušuje mi to život a hlavně nervy. Dneska byli tak protivní že jsem jim pustila víc jak na půl hodiny mašinku Tomáše jen at jsou ticho

sisstin
autor
31. říj 2011

@smardik ty jo, přesně pro tohle (mimo jiné) se bojim mít další dítě, že by to zas bylo to samý v bleděmodrým 🤐

fass
31. říj 2011

@smardik Ta naše potvůrka ani nezačala.Jinak taky tak s tou mluvou.Ty jsi od Ostravy že,nevíš jak to chodí v tom Ostravském spc,jestli to jako nejsou takoví ti experti na které narazila siss.

smardik
31. říj 2011

@sisstin uvidíme, v tom je ta "výhoda'" dětí u sebe, nemůžeš si už vybírat dítě už je když se přijde na problém a prostě to nějak řešíš, doufám že mluvit začne jedno dysfatické dítě mi doma naprosto stačí

smardik
31. říj 2011

@fass já jsem z Orlové, my pojedeme do SPC do Karviné. Ale do ostravy jsem volala než jsem nás objednávala k psycholožce a ochotná žádná, mám se ozvat až bude mít 3 roky, žádná ochota, nepříjemní takže tak nějak

fass
31. říj 2011

@smardik No tak to se mám na co těšit.Logo nás tam posílá a já pochybuju,že tam něco vyřeší.On Ela s cizíma moc nekomunikuje to bude jen samé jo ne. 😖

sisstin
autor
31. říj 2011

@fass co Krejčířová? 😉 Máš šanci se tam objednat dneska a zítra 😉

smardik
31. říj 2011

@fass my máme diagnozu od psycholožky, ted jsem nás teda do karviné objednala to je fakt, ale jen proto že bych ráda nějaký super úžasnou zprávu kde bude Tom vypadat jako totál blbec kvůli příspěvku na péči, jedeme 1.12 do té Karviné. tam jsem taky psala a byli ochotni ho vzít ale prý bez zprávy když nemá 3 roky takže jsme tam nebyli, ted má už 3 roky a najednou jsou ochotni

fass
31. říj 2011

@smardik Já zase naopak nechci,aby z něho dělali nějakého blba.Peníze mu lepší mluvu nezaručí, tak mi o ně nejde a to máme 4 děti jako Jolinka.
@sisstin Já vím všichni se tu ohánějí Krejčířovou,a už sem o ní uvažovala.Ale doprčic snad není jediná v republice copak je Ostrava100 let za opicema.No to sme teda dopracovali 😖 .Hold když nebude zbytí tak frčíme do Prahy 😝

smardik
31. říj 2011

@fass tak já mám jasno v tom že věřím Pastuchové a Krejčířové at si v té Karviné napíšou cokoli. ale chci si dát žádost o příspěvek na péči a právě k tomu by se mi takový papír hodil a možná i do té školky nám to víc pomůže at se dostane

smardik
31. říj 2011

@fass vy jste někde od ostravy? doporučuju v Bohumíně dr. Pastuchovou ale tam se taky dost čeká, já rušila ted to naše jak byli nemocní a první volný termín má bohužel až v únoru