Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

deina
11. lis 2011

@sisstin, jeeej, krasne. 🙂

My sme boli vcera v tom centre rannej starostlivosti. Maju to tam pekne, vyzera to trosku ako skolka. Dalej sme sa ale bohvieako nepohli, akurat sme hodinu vypisovali dalsie tlacivka... uz ma z toho raz porazi. 😝 Stale dokola to iste, najprv hento vypisat, potom tamto vyplnit a toto je vsade, kam prideme, same papierovacky. Matko bol relativne vpohode, mali tam hracky, mal sa tam pri nas hrat... tak trosku sa aj hral, ale potom ho to prestalo bavit, tak opat chcel zdrhnut - stale dvere otvaral a chcel odist. 😅 Proste ho to tam nebavilo, tak to tam chcel preskumat. On nikdy nemal ziadny problem s cudzimi miestami a ludmi, celkom sa mu paci, ked prideme na nove miesto a on si to tam moze vsetko preskumat (bohuzial, to sa nie vzdy da, ze?).

Tetuska, ktora tam bola, bola zlata, taka starsia pani, aj trpezlivost mala. 😅 Ze aky je velky na 2r, hehe... (cca 91cm, 14kg) Vraj k nam pridu domov, aby videli, ako sa sprava v domacom prostredi. Poskytuju psychologicku poradnu, pedagogicku, ergoterapiu (neviem, co to je), fyzioterapiu a logopediu, maju aj tzv. spielgruppe - to su male skupinky deti, ktorym sa venuju predtym, ako zacnu chodit do skolky. Ale taky zmiesany pocit som z toho mala, uz to bolo na mna privela, furt ta nemcina, ja neviem, ci mu tuna vobec budu vediet nejako pomoct cez tu nemcinu. ☹ Tak to potom na mna dolahlo, ze som len prisla domov, hlava mi sla prasknut a do toho mm, ze co bolo a ja som vlastne ani nevedela, taky chaos som mala v hlave, tak sa urazil... no parada, dnes mame 5.vyrocie svadby. 😝 Ale vcera toho uz proste bolo na mna privela. Vsetci hovoria, aka som ja silna, ale tak co som kon? Aj na mna toho niekedy moze byt privela...

dadlenka
11. lis 2011

@deina ty spielgruppe zní dost dobře, kdyby bylo něco takového u nás, určitě bych to využila🙂 ale to rozhodování s tím německým jazykovým prostředím fakt nezávidím:-/

susik77
11. lis 2011

Holky, ja mam pocit, ze Veru je uz asi uplne ok, vcera sme boli na ORL - poslala nas logopedka nech jej dam skontrol. sluch. Veru to este moc nechapala ta Dr. hovorila ze to vysetr. sa da robit s detmi od 5 rokov asi, Veru ma 4 aj 3 mesiace. Ale podla ORL Dr. pocuje.

No a chvalili ju aka je vzorna a sikovna. Aj v skolke - v statnej mi hovoria ze je uplne v poho ze sa nelisi od ostatnych deti. Tak mi teraz pride ze ju skor poskodzujem ked niekde spominam tu dysfazku. Kontrolu u Kr. mame az vo februari. Asi budeme chodit tej logopedke ale v podstate uz nej. problemy nepozorujem u Veru...Teda nedrzi vzorne tuzku ale kresli v poho, napise uz aj nej. pismenka. Logop. ju chvalila ze pekne spieva. Sceny uz nerobi, len ked sa s Terezou zacnu byt tak place / co je normalne...Co myslite?

dadlenka
11. lis 2011

@susik77 Veru je šikulka🙂 jà bych logo dělala, počkala na drKr, jinde bych nešířila, že má problém , protože mnozí pedagogičtí pracovníci se rádi chytají a potom k díteti přistupují podivně a s předsudky.

jolinka
11. lis 2011

@susik77 zuzi super... a s porozumenim ako? uz vsetko rozumie?

ja mam tiez v poslednej dobe pocit, ze Kati naskocilo po 5tich rokoch uz vicemene normalne porozumenie. Chodime este k logo, pilovat rec ale myslim ze to do nastupu do skoly bude dobre. Coraz castejsie sa mi mari ze pocujem v niektorych slovach ze hovori takmer ciste R, i dnes asi trikrat.. hlavne v slovach kde sa jej to R odrazi od nejakej spoluhlasky TR, PR, KR, trava, trochu, preco.

jolinka
11. lis 2011

inak trosku mimo temy... aj vase deti maju po dusickach morbidne napady? 🙂
Kati hovori misovi... nepichaj do mna, lebo bude tiect krv a budes cely cerveny 😎
alebo Johi hovori... tato ked bude stary, tak zomrie a bude z neho mrtvola 😀
alebo... mami aj tebe budeme zapalovat sviecky na cintorine?

no zlate su tie deti... 😀 😀 😀

ygreen
11. lis 2011

@jolinka ty jsi moje útěcha, nebo spíš Katalinka 😵 😵 😵 😵 😵 když čtu jak z mimoní holčičky bude úplně normální, standartní žákyňka 😵 😵 😵 😵 😵

jolinka
11. lis 2011

@ygreen diki... 🙂
no ako bude v skole, uvidime o 2 roky.
ja mam mozno na deti privelke naroky a podcenujem ich a nakoniec sa ukazu lepsie ako ich vidim 😵 Johi som povazovala za taky bezny priemer a v skole sa ukazuje ze bude patrit k tym lepsim ziakom... uz 2x sa mi stalo ze ma zastavili rodicia jej spoluziakov a zacali rozpravat aka je Johanka sikovna a mudra, lebo ich deti im doma vypravaju ze Johi dostava najviac jednotiek a cervenych bodov 😉 😉 😉
Ja sa nezaujimam ani nevypytujem ako su na tom druhi, pripadalo mi samozrejme ze prvacik nosi jednotky

jolinka
11. lis 2011

@ygreen myslim ze aj Tobimi ked doklapne porozumenie, tak pojde prudko hore vo vsetkom, hlavne v reci 😉 😅

sisstin
autor
12. lis 2011

čau holky,

tak MP jel právě s Tygrem na pohotovost...má furt horečky, a ten kašel je úplně šílenej...kašle fakt pořád, bez přestávky..má úplně rudý oči, nudle mu teče proudem...mám obavy, že to budou naše první ATB...ale tak hlavně, aby mu zabraly 😕

sisstin
autor
12. lis 2011

@jolinka jinak fakt mega bomba, mám takovej pocit, že u nás to takhle brzo srovnaný nebude... 😉 takže znova se potvrzuje, že někdy je lehčí smíšená lepší než klasická expresivní. Páč u té smíšené dítě porozumění doběhne třeba už okolo těch pěti let, a expresi má na slušné úrovni..přičemž u dítěte s expresivní se ta mluva může rovnat hodně hodně dlouho, i když s porozuměním problémy nejsou 😝

smardik
12. lis 2011

@jolinka to je úžasné 🙂, kéž by to tak bylo i u nás ale nevím nevím, občas mi přijde jako hodně velký mimon

zima mě vůbec netěší ☹ včera jsme dali zimní bundu a to zas bylo rodeo u nás - má novou on ji nechce, chce svoji červenou, chce svoji červenou čepici a nic jiného. za chvíli jdem ven a čeká mě to zas ☹

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin a co Tygr, jak to snáší? Podle toho, co popisuješ to klidně na ty antibiotika být může. Ale je pravda, že ráno než všechno vysmrká a vykašle to může vypadat šíleně. Ať je líp🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

@smardik na rodinu chodí holka, co má kluka se smíšenou..a naprosto stejný problém s oblíkáním jako Tomík 😉

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka no nic moc...docela bulí kvůli tomu kašli 😖 jak dostane ten čípek, tak se mu uleví a je víc v pohodě...ale jakmile ta horečka zas nastoupí, tak je K.O., no asi je to normoš....ale ten kašel se mi fakt jako nezdá....mi to přijde jak laryngitida, se úplně dusí 🤐

dadlenka
12. lis 2011

@smardik nic si z toho nedělej, ono ho to přejde🙂Kryštof je naštěstí narcisek, tahá trička i od bráchů, ale zase máme diskuze, co ano a co ne a ta samá diskuze mě čeká o cíli cesty- včera chtěl do obchodu, musela jsem nejdřív jinam, tak pořád ječel to tototu... když jsme měli jít do obchodu tak zase obrátil, že chce do školky za dětma, tak jsem ho nechala sedět s mamkou v autě a to byl teprve řev, potom nechtěl domů, ale pro kluky do školy... 😝

smardik
12. lis 2011

@sisstin no u oblíkání už máme pokrok - sundá si mikinu, včera i bundu ale nezvládne si úplně zips rozepnou sám, stáhne ho dolů a úplně nezvládne, ale jak mu ho rozepnu sundá si bundu. Má pak rukávy vevnitř, kde to padne tam to nechá ale bundu si sundá 🙂 šikulka můj to je

od pondělí jde zas do jeslí tak třeba budou zas pokroky, ty plíny už by to fakt chtělo

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin chudinka malá, kdyby horečka neustupovala můžete střídat dvě účinné látky paracetamol a ibuprofen už po 3 hodinách. Jinak u laringitidy je mělké dýchání, jakoby štěkavý kašel, dítě nemůže dodechnout. Většina záchvatů přichází kolem 1 hodiny v noci. To, co popisuješ je asi šílené zahlenění...bobek ☹

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin taky jsem si na něj vzpomněla- její popis s novýma botama🙂)

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka zatím ten čípek stačí, vydržel mu celou noc..ono to jako zabere tak za hodinu... 😉 ale zahleněnej je fakt strašně 😒

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin tak to buď ráda, že moc nehorečkuje.. pozitivum je, že můžeš otestovat snoubence v krizovějších situacích😉 uvidíte, co mladej vyfásne, jestli antibiotika, nebo spíš sirupy...

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka no už jsme se stihli pohádat 😝 jinak já jsem mu naordinovala Sinupret a Hedelix zatím....

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin to mu určitě neuškodí, uvidíš, co mu strčí doktor, možná kapky do nosu, ale nejdůležitější je to vyležet🙂 já mám zkušenost, že nám sirupy moc nefungují, nejvíc pomáhá silný kuřecí vývar, když už je to na antibiotika, tak antibiotika🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka no tak kapky do nosu nehrozí, to do něj nedostanu...to by nás na něm muselo sedět asi 6 😅 😅 😅 😅 a ležení právě taky moc nehrozí, jakmile nemá teplotu, tak není síla, která by ho udržela v posteli 🙄

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin u nás to samý😀 to byl jen návrh🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka no doufám, že po vyléčení bude aspoň chvíli zdravej...už nám utekla jedna logopedie 😖

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin uvidíte, to jsou věci, které neovlivníš🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

no tak mu není nic...nemá průdušky atd, dostal jenom pamycoin do nosu a čus 😝

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin však uvidíte, ono to vypadá hrozivě a může to být dobrý🙂 tak to zvládněte🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

@dadlenka no na poslech je prej úplně čistej, dle Dr. viroza ze školky a mohutné zahlenění ze zadní rýmy...dostal ten pamycoin (prej to vytahuje ty hleny) a má prej hodně chodit ven 😅 což jsem teda trošku nepochopila, když má horečky...ale tak to je fuk no 😅