Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
12. lis 2011

jo a překvapivě neřval a nechal se normálně vyšetřit...tak asi zase pokrok, naposledy jsme byli u Dr. před rokem, jak měl tu stomatitidu a to řval jako prase 😝

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin to je super🙂 to v dobrém závidím, Kryštof zatím ječí jak peklo😀 při horečce by se ven chodit nemělo, spíš větrat, až bude bez teplot, tak ven, ale zase ne kdovíjak velkou fyzickou námahu🙂

smardik
12. lis 2011

i při teplotě můžou chodit ven, ale spíš at jsou v klidu a nelítat, u nás je fajn že jsou v kočáru tak chodíme s kočárem. venek je pro ně lepší než přetopený byt 🙂, si pamatuju jak brácha lyžoval s teplotama v alpách, ATB bral a v pohodě

jolinka
12. lis 2011

@sisstin mozno i preto nerval, ze bol s MP 😉 pri mamach viac vyvadzaju... no a samo ze i je starsi.

jj, u Kati som velmi rada ze jej to porozumenie tak nabehlo, ono zalezi ako su tie zlozky v zmiesanej dysf. namiesane, keby to mala pol na pol a nie viac do receptivnej, tak sa teraz urcite viac trapime s expresiou... a zasa na puhe OVR to tiez nevyzero, to by uz hovorila gramaticky sprave a nemotala tak. ma to viac hlavu a patu, co hovori ako pred rokom, ale este to nie je na stopro.
este trochu pletie predlozky... Bola som do skolky, mam spinu pre moj pohar {v mojom pohari} atd, tiez predpony Vyfukaj mi balon {nafukaj} a samozrejme rody cisty gulas, na to uplne se..e ako to povie 😠

sisstin
autor
12. lis 2011

@jolinka jj, ale tak do školy má ještě dva roky čas...to je pohoda 😉 já začínám být trošku zoufalá, ta řeč je fakt příšerná....jako trošku se to lepší, ale jinak furt hrůza....no utěšuje mě trošku to, že mám známou, co má kluka s expresivní a ten téměř do pěti let jen odpovídal "ano" a "ne"...a pak ten odkladový rok mega pokrok a do školy (s odkladem) už šel s řečí jako vrstevníci...

pak na rodinu píše jedna holčina, co má kluka s těžkou expresivní, ten začal mluvit až v pěti letech..ale pak pokrok obří, teď už mluví skoro normálně...jako samo nějaké problémy tam jsou, ale už se v pohodě domluví....mně to prostě přijde takový děsně nekonečný...Tygr začal mluvit před víc jak rokem, a furt je to šílený 😖

dalea
12. lis 2011

Ja napr. nechapem,to o tom chlapcovi,ktory zacal rozpravat v 8 rokoch,ako je mozne,ze mu nevedeli dat diagnozu 😲 Ved to je jasna expresivna disfazia,nie? Aj to,ako teraz rozprava,tomu nasvedcuje 😕

dadlenka
12. lis 2011

@sisstin jà myslím, že Tygr je moc šikovný a dělá velké pokroky. Jenom si myslím, že už víc jak dva roky makáte, ty děláš vše pro to, aby byl Tygr ok a už je to dlouho a jsi unavená, potřebovala by si vystřídat, aby třeba logiko dělal s Tygrem někdo jiný, nejenom ty a tak

sisstin
autor
12. lis 2011

@dalea a jaký chlapec, co nemluvil do 8let? To bylo u vás ve zprávách nebo tak něco? Jako to se mi moc nezdá na expresivní dysfázku, to by musel mít nějakou mega mega mega těžkou...většinou děti s těmi nejtěžšími formami expresivní začínají nejdýl okolo toho pátýho, max. šestýho roku 😕

@dadlenka no to nemá kdo..jednak naši chodí až pozdě odpoledne z práce, kdy s Tygrem už nic moc dělat nejde a druhá věc je, že on to s nikým jiným dělat nebude...to u toho pak kraví, skáče dědovi po hlavě...chce prostě dělat blbiny 😉 a asi máš pravdu, já už toho občas mám fakt plný brejle...každej den to samý...bych chtěla zažít třeba týden, že by jsme žili tak nějak normálně...Tygr by si dělal, co chtěl..žádný učení atd., ale to možná tak ve snu 😅 😅 😅

jinak dneska den na pytel, Mp se těšil, jak se vyspí (od neděle naspal za celý týden asi pět hodin dohromady) a jak se budeme válet a dělat si, co chceme (naši měli jet s Tygrem k babičce). Jenže jak je nemocnej, tak jeli sami samozřejmě....takže Tygr na mně visí....ted tu hodinu hysterčil, že má v nose bordel (asi ho má zacpanej) a děsně se vztekal a řval...načež MP zas nervy, už po něm hučel a nakonec šel vedle do pokoje čučet na hokej a hned usnul...takže já tu jsem opět s Tygrem sama, usnul...čekám, že se vzbudí a pak bude půl noci vzhůru 😅

dalea
12. lis 2011

@sisstin V stredu bol v modrom z neba na markize a davnejsie v reflexe 😉 Teraz ma 10 rokov a do 8 vobec nerozpraval,len posunkoval. Integrovali ho medzi zdrave deti,myslim,ze s asistentkou a raz prisiel zo skoly a krical na mamu-mama,daj 2 eura,ja dostal 2 osi(vcelicky-jednicky) a odvtedy rozprava 😅 Chodili po vysetreniach a nikdy nic nezistili,vraj zdravy chlapec,"iba nerozpraval" 😕 Ak chces,mozem pohladat link 🙂

ygreen
12. lis 2011

@sisstin nj nejsi zyklá bojovat s nudlema když byl tygr tak zdravoučkej 😉 vystříjek vincentkou nebo quixxem, nebo mořskou vodou, nech pár minut, mohutně vysaj vysavačem a pak nakapej pamycon - ten zabírá hodně rychle je to lokální ATB. 😀 😀 😀

Tobís je tedy okey, u doktorů, doma si nechá udělat vše. Vysává si i sám.

sisstin
autor
12. lis 2011

@ygreen no ono se ti to řekne, vystříkej...ale Tygr u toho hysterčí jak blázen, já ho moc už nepřeperu...vysavačem nemůžeme, jednak nemám odsávačku na vysavač a jednak mám Vorwerk a tím to nejde 😉 on právě, jak nikdy pořádnou rýmu neměl..ani kašel...tak je z toho úplně hysterickej a bojí se toho děsně 😝

@dalea kdyžtak hod, to se mi zas nák nezdá...ono to Modré z neba na mě působí tak, že si to tam i dost upravujou podle sebe, jak se jim to hodí 😅 😅 😅

dalea
12. lis 2011

@sisstin Mas pravdu,lepsie je to povedane v reflexe,nasla som to 🙂 A chodil do skoly pre deti s narusenou komunikaciou,nie do normalnej,bolo to vysielane este v januari,tak som to nevedela presne 😉 (Raz davali aj pribeh chlapca s AS a ten chodil s asistentkou medzi zdrave deti,trocha sa mi to poplietlo 😅 )http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

smardik
12. lis 2011

hezký večer, u nás to vypadá na konec spaní přes den 🙂 což je na houby, ted už oba spí

a máme zase další úspěch, Tomík si dneska sám nasadil čepici 🙂 lítal tu a vytáhli s Hanym všechny čepice co mají a jednu po druhé si je dávali na hlavu 🙂 šikulky moje

jolinka
12. lis 2011

@dalea zuzi, ja neverim ze nemal ziadnu diagnozu... take tie chytlave veticky ze "Je zdravy len nerozprava" su skor na pritiahnutie divakov. Aky zdravy? ved minimalne to nehovorenie nie je zdrave...
v skutocnosti ak mal v skole asistenta, museli mu ho pridelit na zaklade nejakej diagnozy, to nie je tak, ze matka dojde do skoly ze On nerozprava, dajte mu asistenta... mne keby dieta neceklo do 8 rokov tak zbeham aj certa diabla aby som zistila co mu je... sak v Blave je to centrum reci, tam by im iste dali diagnozu...minimalne nejaku poruchu komunikacie, mutizmus, dysfaziu... proste daco.

a tiez povazujem za trosku pritiahnute za vlasy to ze necekol a len tak z neba padla cela veta 😝 😝 Ved zdrave aj dysfakticke dieta .... sa rozhovori tak ze skusa najprv hlasky, potom slabiky, spaja do slov, do viet, najprv krkolomne potom coraz zrozumitelnejsie... rozdiel je len v tempe a kvalite reci. Usta, jazyk, zuby, mozog, usi vsetko sa musi zosuladit precvicit ... aby clovek hovoril.

pisali ze sa dorozumieval posunkami... naucil sa posunkovu rec? kde? v nejakej skole ustave? rodicia ho naucili? ... co asi tazko, ked su normalne hovoriaci.

... a do toho srdcervuce kecy, o tom ako sa mamicka denne modlila, jooooj...sak dobre nic proti. ale treba i daco robit. Siss kolko drie na ma malom a ako pomaly sa to posuva. Uz vidim ako by maly rozpraval, keby len sedela a gulala ocami dohora ku Vsemohucemu. Boh iste rad pomaha ale tym co sa pricinia. 😀

jolinka
12. lis 2011

@dalea mne to dajak nebezi, ja som program nevidela len nejaku uputavku s komentarmi divakov...

dadlenka
12. lis 2011

@jolinka 😀😀 ale sisstin by to mohla zkusit, to je furt logiko, miniluk, kartičky, trošku esoteriky by to chtělo🙂

jolinka
12. lis 2011

@dadlenka 😀 😀 😀

dalea
12. lis 2011

@jolinka V reflexe je to ukazane lepsie,mne tiez to modre z neba nereze 😉 Nemal asistenta,ked siel do skoly iba hmhal,bol to nulty rocnik pre deti s poruchou komunikacie 😉 Modre z neba samozrejme netreba brat doslova,ale vraj rozpravat zacal ako 8 rocny,co sa mi zda uz fakt neskoro 😕 Tym posunkovanim som myslela,ze proste ukazoval 🙂 A ja si tiez myslim,ze diagnozu mal,len ma zaujalo to,ze zacal az tak neskoro 😉

dalea
12. lis 2011

@jolinka Nejde Ti spustit video? Mne ide,nieje to modre z neba,je to reflex,pod videom su nazvy pribehov,treba kliknut,aby Ti siel hned ten,ktory chces..

jolinka
12. lis 2011

@dalea jj, OK, tomu verim ze dajme tomu moze sa vyskytnut zriedka i extrem... ze dieta nerozprava do mimoriadne vysokeho veku...len si myslim, ze v takom pripade je to dosledkom nejakej poruchy a treba na tom hodne pracovat aby sa to dalo do poriadku... a nie ze zazrak, nic nic... a bum vety 🙄

dalea
12. lis 2011

@jolinka No oni pracuju,samozrejme,matka si to vsetko vybehala,aj tu skolu,vraj ani tam ho nechceli vziat 😕

smardik
12. lis 2011

@jolinka třeba se dějí zázraky a tomu chlapečkovi se stal

jolinka
12. lis 2011

@dalea no tak to vyzera pravdepodobnejsie

jolinka
12. lis 2011

@dalea zuzi ja prave nevim tie nazvy pribehov tak neviem kt. video spustit

jolinka
12. lis 2011

@smardik njn 😉

dalea
12. lis 2011

@jolinka Ale ten reflex Ti ide spustit? Ak ano,tak si to posun,je to asi 3 pribeh 😉 Normalne klikni na to video,kde je Saudek a potom sa Ti pod nim objavia tie nazvy..

jolinka
12. lis 2011

@dalea no videla som kustik ako sa s nim rozpraval Vilo R.... no tam vidno ze ta rec je dysfakticka, nerozprava este zretelne, to uz ma tusim 10 rokov...fakt sa velmi cudujem ako ze mu nedali diagnozu. to ani v tej skole nevedeli vo co kraci? 🙄

dalea
12. lis 2011

V tom videu v reflexe rozprava aj ucitelka,normalne klikni na to najvacsie video,je na nom Saudek.Potom,ked sa zacne nacitavat,dole pod videom bude napisany nazov pribehu,tak klikni nan,hadam sa Ti to uz spusti 😝 😀

ygreen
12. lis 2011

@sisstin zasednu, zalehnu, nastříkám, jinak se toho nezbavíte a ty noci si ani nepřej 😖