Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
14. lis 2011

@vevercaci jo, a ještě můžeš kontaktovat Ranou péči...tety by přijely k vám domů a na chlapečka ti koukly...a zhodnotily, jestli vás vezmou do péče. Oni pak ty pomůcky půjčují, my jsme to hojně využívali..je to super služba 😉

smardik
14. lis 2011

@vevercaci vítej 🙂

jesle v pohodě, dávám nějaké fotky z dnešního divadla

dadlenka
14. lis 2011

@smardik super🙂 Tomík jak důležitě kouká🙂 závidím, Kryštof tohle nedává🙂

smardik
14. lis 2011

@dadlenka minulé divadlo prý hodně prožíval, tohle nevím ale zítra se poptám. Podle fotky mi přijde, že ho to zaujalo a dívá se. ono to je divadlo které právě jezdí snad jen do školek 🙂

smardik
14. lis 2011

a jinak se mi dnešní jesle prodlažili, zaplatila jsem je a zbytek si dala do kapsy a vypadli mi ☹ sice jen 300, nebon naštěstí jen 300 ale i tak mě to štve ☹

smardik
14. lis 2011

jinak jsem byla v knihkupectví a dívala jsem se na tohle a je to přesně to co my potřebujeme 🙂 po výplatě zajdu koupit, jsou 3díly

vevercaci
14. lis 2011

@sisstin o RP vím, kousek od jejich působiště tady v Brně bydlím..asi zkusím prve tu Logo a foniatrii, hlavně uvidím, jak budu zítra úspěšná s těma žádankama 🙂 a všude malýho objednám..tu RP bych zkusila kdyžtak po novým roce, to už snad nebudu zvracet 15x za den 😖

vevercaci
14. lis 2011

Ještě jsem se chtěla zeptat, kdyby došlo na toho psychologa, protože objednací doby jsou tam šílené, je někdo kvalitní i v Brně? Do Prahy klidně dojedu, o to nejde, spíš si řikám, že přeci nemůže být jediná dobrá 🙂

sisstin
autor
14. lis 2011

@vevercaci no my jsme to tu zrovna řešily nedávno, a bohužel je skoro jediná v republice 😉 on totiž každej chce dělat psychoterapii, ale na vývojovou psychologii každej prdí, považuje se to za málo lukrativní obor...a pak to tady vypadá, jak vypadá....většina klinických psychologů (čest výjimkám) jsou patlalové, kteří bud řeknou, že z toho dítě vyroste nebo naopak mu dají naprosto zcestnou diagnozu a udělají z dítěte "mentála" 😒

Ke Krejčířové by jste se stejně nedostali, musela bys psát ted, aby vás někdy na jaře vzala...jinak bude objednávat zas až v dubnu a to pomalu na rok 2013 😉 V Brně by měla být poměrně dobrá Dr. Makovská a Jáhnová, ale s objednacíma lhůtama to asi taky nebude žádnej zázrak 😉 😒

U nás v Pardubicích je dobrá i Dr. Čápová, ale ta se zaměřuje zejména na autismus, to samé v Aple a tam se ta vyšetření hradí (4tis.Kč) a já osobně bych šla tam jedině k Dr. Thorové a to máš taky čekačku na rok minimálně 😖

smardik
14. lis 2011

tak i v Brně může být dobrá psycholožka, něco bych riskla - nechala si poradit od logopedky a k té šla, nám logopedka taky poradila a byli jsme tam před Krejčířovou a závěr dala Tomíkovi zprávný, takže jsou i jiní co dovedou diagnostikovaat

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik jj, a ta Pastuchová, na tu jsem zapomněla 😉 🙂

smardik
14. lis 2011

@sisstin měli jsme asi štěstí ale třeba bude něco i v Brně, dětí co mají problémy a potřebují psychologa je hodně, mi neříkej že jsou jen 4nebo 5dr co jsou schopní diagnostikovat

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik no bohužel 😉 😒

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik já teda mluvím hlavně o té diagnostice...pak těch psychoterapeutů, co řeší různé problémy (úzkosti atd.), těch je hodně a i dobrých..ale najít správného diagnostika, který navíc umí vyšetřit děti, které nemluví vůbec nebo špatně...a navíc třeba nejsou moc spolupracující, těch je fakt minimum...

stačí se podívat do jiných diskuzí nebo třeba na postižené děti, jaké tam mají zkušenosti jiný maminky... 😉

smardik
14. lis 2011

@sisstin ☹ ☹ tak to je pak hodně smutné a fakt jsme asi měli štěstí, ale je fakt že o tu Pastuchovou je asi dost zájem protože první volný termín má až v únoru

sisstin
autor
14. lis 2011

jinak Tygr ještě ok moc není, sice už nekašle a tak..ale vstával o půl devátý a už někdy od šesti spí, což u něj fakt normální není 😝 navíc samozřejmě zas odmítá úplně jíst, tak se děsim, kolik po tý nemoci bude vážit 😝

sisstin
autor
14. lis 2011

jinak na poště už mám Logico Piccolo, doma mám od Logo tři hry od Granny, dneska jsem objednala ty Zámecký schody a toho Logočokla a encyklopedii předškoláka 😝 balanční žába už mi taky přišla...ještě objednám tu kuličkodráhu a to Navlékej, nečekej a Vánoce jsou vyřízený 😎

sisstin
autor
14. lis 2011

a zejtra si jdu nakoupit Vánoce pro sebe 😀 😀 😀 😀

smardik
14. lis 2011

@sisstin jsi dobrá, já vánoce mám pro kluky celkem jakž takž, ale nemám nic výukového pro Tomíak to musím napravit, jen čekám na rodičák nebo výplatu a jdu na to: chci přiřad co kam patří, něco od granny vezmu a to logopedické pexeso a hodně zvažuju tu hru logica co jsi dávala, mám už koupenou dřevěnou vkládačku-autovou tu už máme jednu a vím že u toho vydrží

já si jdu dárek sobě koupit o víkendu i s Tomem, chci nějaké sexy spodní prádlo půjdeme spolu a vyzkouším, snad mi toho padne víc a on pak vybere výherce, do Lindexu chci tak uvidíme

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik hjůůůů...bude vácheň jo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Já sháním nějakej korzet na svatební noc, což v mé pidi velikosti 70F zas bude radost 😅 😅 😅 😅

dalea
14. lis 2011

Baby,Lea zajtra vystupuje a ja nemozem ist kuknut,lebo som na PN ☹ Tak mi je z toho smutno,bojim sa riskovat,aby mi neprisla kontrola 😖

sisstin
autor
14. lis 2011

@dalea aha výpověd a PN že 😀 😀 😀 😀 to je škoda, tak snad ti to někdo natočí 😉

smardik
14. lis 2011

@sisstin no je v plánu, chci nějaké hezké prádlo tak snad jo. V poslední době náš sexuální život nic moc-tak nějak celkově bud je Hanys mezi námi, není chut, není síla tak něco to chce

jéžiš máme tento týden výročí, málem bych zapoměla měla bych něco pořídit

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik no my si plánovali s MP, jak tenhle víkend budeme konečně sami bez Tygra a nevylezeme z postele 😝 a samozřejmě Tygr nemocnej, takže já jsem s ním ležela v posteli a MP byl vedle 😅 😅 😅 😅 tak nějaká chvilka se našla 😀 😝 , ale představovali jsme si to jinak 😅

dalea
14. lis 2011

@sisstin Ano 😅 Ale zdravotne problemy mam tak či tak 😠 Akurat,ked som bola zamestnana,tak sa marodovat velmi nemohlo,teraz sa davam do poriadku 😉 Len je to v takom blbom case,teraz budu same vystupenia,mikulas,vianoce ☹

sisstin
autor
14. lis 2011

@dalea to jo, to zrovna ve školkách jsou akce 😒 no já jsem zvědavá, jestli i u Tygra ve třídě mají nějaký představení...nák si ho neumím představit 😅 😅 😅

smardik
14. lis 2011

@sisstin u nás se taky najde chvilka ale není to ono,něco by to chtělo a bude aspon sranda při nákupu 🙂 snad v tom Lindexu něco bude, nemám žádné prsa tak je problém něco koupit

dalea
14. lis 2011

@sisstin Pockaj,pockaj,budes prekvapena,ako bude recitovat basnicky spamati 😀

sisstin
autor
14. lis 2011

@smardik problém koupit? Vždyt ty malé velikosti mají všude 😕

sisstin
autor
14. lis 2011

@dalea Tygr zatím umí "básničku" z toho Chytrého dítěte a to větu: Bota patří na hlavu.... 😅 😅 😅 😅 😅