Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
15. lis 2011

@ygreen jinak k těm puzzlím je vidět, že je Tobík velmi trpělivý a má velmi dobré zrakové rozlišování🙂 Kryštof s vkládačkami, puzzlemi, přiřazováním stínů a stejných obrázků neměl nikdy problém, jsem zvědavá jestli si to bude myslet i dr Kr. 🙂sám poskládá 6ti dílné puzzle - máme dřevěné, devítidílné poskládá v mobilu. Hodně dobré puzzlíky jsme měli v knížce Na statku - tam jsou ty 12ti dílné. Chce to jasné kontury, žádný umělecký čáranice😀

ygreen
15. lis 2011

@dadlenka asi máš pravdu, on od mala velmi dobře jedl na množství a dlouuuuuho byl na skleničkách, když jsem to ve 2 letech utla, tak přestal jíst teplá jídla. Občas vývar, někdy rýži s omáčkou. A máš pravdu, on jí normálně potraviny z lednice, pečivo, mléčné výrobky, přesnídávky, všechno slané, sladké. A nikdy nejedl syrovou zeleninu, moc ovoce, smažené, maso, apod. je hodně opatrnej, řekla bych veleopatrnej na to co vezme do pusy. Jen to vidí ječí že ne. A jelikož onbyl fakt v tomhle fakt dlouho mimo (v lednici si vybrat umí na co má chuť) a on vlastně moc velký výběr v teplých jídlech nemá. Moc jich nezná, páč jich moc do pusy za život nevzal. A třeba nikdy nevzal do pusy uzeniny. Štítí se jich.
Já doufám, že i když jedl milionkrát víc než tygr, tak že jesle budou mít stejný úspěch jako u tygra školka v jezení.

zmuzle
15. lis 2011

@sisstin Tilka mam doma a jsou fakt super. Ostatne i nocni kosilky, ze nemam s prominutim kozy az u kolem. Protoze teda v nocnich kosilich i pyzamech vypadam desne. Ja tak nejak uz vim, jaky strih mi sedi a postovny je taky smesny a kdyztak i s vracenim to je fakt levnejsi nez tady. 😝

ygreen
15. lis 2011

holky o jaké šopu mluvíte??

zmuzle
15. lis 2011

@ygreen Radila jsem Sisstin, kde maji dobre podprdy pro prsatice. 😉 www.bravissimo.com
A viz tvu prispevek vyse. Muj syn nejedl do roka fakt zadne teple jidlo, nikdy nesnedl nejaky prikrm, doted doma sni 2-3 teply jidla max. Ovoce a zelenina nehrozi a teda sladky posledni dobou by jedl ve velkem. A v miniskolce pry neji, ale doslova zere! Zada si o jidlo, sni 2 svaciny, obed a furt tam ji. Sni fakt cokoli a doma se na neco jen podiva a udela bleeeeeeeh a jde pryc. 😕
Tak snad u vas to bude podobne. 🙂

dalea
15. lis 2011

Baby,ja som to dnes riskla a odbehla cez PN pozriet to Leino vystupenie a videla som tak akurat jeden tancek,lebo zacali pol hodiny skor 😠 Este ze mi neprisla kontrola,lebo by som to neprezila 😝 😅 Tak som si ju natocila aspon doma a ked sa mi podari to stiahnut,tak pridam,ako teraz rozprava 😉

ygreen
15. lis 2011

@zmuzle díky no doufám, že to tak bude

Zítra musím s Tobíkem k mudře, má zvětšené uzliny pod čelistí a oteklé oči, má taky malou vyrážku. Asi bojuje s nějakým infektem. Doufám, že to nic nebude.

smardik
15. lis 2011

ahojky

@ygreen Tobi je šikulka jak zvládá puzzle, Tom nechce skládat ty 2dílné staví když musí, asi si říká poskládám té mamce aspon jedno když tak otravuje, žádná sláva to není

jo chtěla jsem včera reagovat na toho ježíška a zapoměla, u nás se to zatím neřeším Tom na tom není tak aby nějakého ježíška chápal, prostě dostane dárečky a tím to hasně ale až to pochopí určitě ho chci nechat při tom že dárky nosí ježíšek co nejvíc, koupíme nějakou dětskou bibli a budem si o tom vykládat, chci at věří dlouho

mám nemocného Hanyse, furt kašle-už 3týdny tak jsme byli na poslech a má to na průduškách tak má ATB a další 2 léky a pokud nebude do pátku lepší tak na krev a alergologii s podezřením na astma

smardik
15. lis 2011

jinak jídlo je už u nás lepší, jí naprosto vše kromě teplého jídla, do toho se mu pořád nechce ale někdy už si dá, v jeslích jí naprosto vše. ale i doma je o trošku lepší a polívku nebo druhé si dá, ale spíš tu polívku, u druhého si dá spíš jen přílohu nebo spíš tak nesmí vidět že to močím do omáčky, musí to být tak trošku skryté nebo maso schované pak to sní v pohodě

ale ovoce jí v pohodě, zeleninu teda moc nemusí to je fakt ale to já ani moc nedávám, spíš to ovoce třeba na svačinu

sisstin
autor
16. lis 2011

čau holky,

mně bylo včera totálně blbě celej den...šílená bolest břicha a pocit na blití...no dneska už dobrý, tak to snad vydrží. Tygr má furt rýmu a kašel, mně to přijde nekonečný 😕 navíc se mi zdá dneska zas nákej flekatej, jestli ještě bude zas něco mít s virážkou, tak už fakt nevim 🤐 🤐 🤐

no u nás jako ve školce s jídlem lepší, ale furt to není žádnej zázrak...svačiny jí, pokud je nějaký pečivo, jí to zásadně suchý....pokud je třeba tvaroh s něčím, nebo jogurt atd., tak se toho ani nedotkne 😉 Polívky jí vodový se zeleninou, když je gulášovka, zelňačka nebo tak...tak to opět vůbec 😉 A z druhýho jídla jí většinou maso, přílohy teda ani omylem...akorát jednou jedl rizoto 😉

jolinka
16. lis 2011

caute aj my sme dnes chorucki 😢 ... Johi mala larygytidu cez vikend, dnes v noci sipela a teplotovala Kati, tak mam aj Miska doma, len cakam kedy aj on do toho spadne...
no ale od septembra sme prvy x chori, beriem ze este celkom dlho vydrzali, na to ze Misko nema ani 3 roky a nastupil do kolektivu

sisstin
autor
16. lis 2011
dadlenka
16. lis 2011

Tak dnes Kryštof byl v Berušce🙂 už se nemohl dočkat celý týden, každý den, když jsme šli ven ,chtěj jít za dětmi🙂 jakmile jsme dorazili, hnal se do třídy, hned si vytáhl hračku, se kterou si hrál posledně. V 10 jsem pro něj šla. Kryštof si hrál, akorát nechtěl svačit, odmítl svačinu, chtěl si hrát, zkoušeli ho namotivovat, ale nechtěl. Tak jsme se domluvili, že ho nutit nebudou, budou se ho ptát, jestli chce jíst, jestli chce čůrat, paní říkala, že si všimla, že se učí hlavně nápodobou, takže ho nechají, ať se postupně připojí, hlavně se to týká společných činností, dnes tam byl v podstatě sám, takže i svačit měl sám, posledně tam byla jedna holčička - když jí krmili,Kryštof se hnal ke stolu🙂 ptala se mě, jak to màme doma a v podstatě to praktikujeme podobně, akorát jsou věci, o kterých nediskutujeme🙂 tak snad se socializace toho našeho suka zdaří🙂

ygreen
16. lis 2011

@smardik hele a jak to tam u vás máte s inverzí? Hany je jako kardiak citlivější na svinstvo v ovzduší, takže bych s astmatem ještě neplašila 😉
@sisstin tygr je moc milej a sladkej a malilinko mu rozumim, ale s nápovědou 😀 😀 😀 😀

Holky my dnes byli s Tobíkem taky dnes u doktorky - nateklé oči, kruhy pod očima, vyrážka, zduželé uzliny na krku - a má zánět spojivek a z toho zduřené uzliny na krku + rýma - dostal pamycon do očí a krku. Může zatím být i ta inverze.

sisstin
autor
16. lis 2011

@dadlenka Dadli, tak to Kryštof je po těch dětech fakt lačnej, to Tygr vůbec 😝 jako do školky chodí rád, těší se tam a s dětma už problém nemá...ale že by je zas jako vysloveně vyhledával, tak to fakt ne. On se tam těší spíš na to, co tam s nima dělaj a tak...ale že by mu šlo přímo o děti..to ne. Já teda taky žádnej velkej milovník dětí nebyla až někdy do základky, to je teda Kryštof dobrej 😉 🙂

jinak my už se snažíme něco dělat konečně, pátek a úterý jsme nedělali nic..Tygrovi bylo blbě a včera zas bylo blbě mně, dneska taky nic moc...ale už něco zvládám 😔

a Tygr má 12,8kg 😖

ygreen
16. lis 2011

@sisstin z toho bravissima objednáváte do čech? jak to děláte?

sisstin
autor
16. lis 2011

@ygreen ty jo, chudák Tobís 😖 mě už ty nemoce fakt serou 😒 doufám, že už v pondělí do školky půjde...jinak to jsi dobrá, žes mu rozuměla vůbec něco 😅 😅 😅

sisstin
autor
16. lis 2011

@ygreen musíš mít Paypal 😉

sisstin
autor
16. lis 2011

a k nám dneska přijdou na odečet plynu, nikdo nebude doma...tak holt chlapci budou muset přežít nenamalovanou příšeru..se kvůli jedný minutě fakt machlit nebudu 😝 😅

ygreen
16. lis 2011

@sisstin tý jo to má tygřík míň než naše 14 měsíčňanda

ygreen
16. lis 2011

@sisstin když si vezmeš velkej výstřih nebo krátký kraťasy, nikdo ti do xichtu koukat nebude 😉

dadlenka
16. lis 2011

@sisstin já jsem Tygrovi rozuměla, Kryštof mluví podobně, akorát má ještě horší výslovnost😀
Jinak on se žene za dětma, ale nehraje si s něma.., ale už pokukuje, sem tam se přidá, dneska tam byl sám, takže si to užíval s tetama, ale fakt ho tiply dobře🙂 akorát mě štve, že když tam nejsem je v pohodě, jakmile se objevím, už se s nikým jiným nebaví☹
@ygreen chudák Tobík, my jsme v 500mnm a inverze je tu taky, sice teprve 2. den, ale je to hnus...

sisstin
autor
16. lis 2011

@ygreen on už měl 13,5, ale samozřejmě, jak je teď nemocnej..tak tak nějak trošku jí od včera..od pátku do pondělí nesnědl skoro vůbec nic, tak to tak podle toho vypadá 😝

@dadlenka tak u nás zas to samý s jídlem, ve školce jí oběd a stačí, abych tam přišla trošku dřív a už si prostě nedá ani sousto 😠

dadlenka
16. lis 2011

@sisstin to je trápení s tou váhou... Tygr je takovej pavouček, nedal by si ani vývar? Ale on to dožene🙂Kryštof má cca 15 kg, problémy s jídlem neměl nikdy, ale když byl takhle minulý rok na hromadě, nic nejedl a jenom jsem ho kojila...
Jinak na odečet plynu chodí u nás ženská, tak té by to bylo jedno🙂)

deina
16. lis 2011

Caute baby. Na nas sa tie zdravotne problemy akosi rutia... a mm to nezvlada, ale to by bolo na dlhu debatu, ten to nezvlada uz odkedy sa Mates narodil a ja sa len cudujem, ze to s nim este stale nejako drzim... Boli sme dnes s Miskom na preventivke u detskej lekarky, celkom zaujimave vysetrenie. Najprv ho odmerala a odvazila (16kg a 109cm, pribral, hura, aj tak ale vyzera ako vyzla), potom povedala, ze ma ploche nohy a skoliozu, tak sme dostali papier na ortopediu. Potom mu odmerala tlak, to sa mu straaaasne pacilo, na to sa najviac tesil, hehe... (divne to dieta) A potom ho kadeco skusala... vraj je velmi sikovny, ale zaroven velmi nepozorny. Kreslenie nula bodov, vraj ma zlu jemnu motoriku - co naozaj ma, odporucila nam akusi ergoterapiu, ze to pomoze aj s motorikou, aj s pozornostou. Vlastne by mohol chodit spolu s Matkom do centra... Mal pomenovat farby, tak to sa trochu hanbil, ale vie to. Potom mu davala vety na doplnenie, ze "sneh je studeny, voda je..." , to vedel bez problemov, aj pomenovat vyznacene casti zvieratiek vedel (chvost u macky, usi u psa, chvost u kona...), nakreslila mu dve ciary, ze ktora je dlhsia, ktora kratsia, potom to spojila, ze co mu to pripomina (rebrik), nakreslila vlnku, ze co to je (voda), vsetko vedel. Len teda ta nepozornost teda... bohuzial ma pravdu, to jeho sustredenie je hrozne (pokial nejde o nieco, co ho zaujima). Tak mame dalsich lekarov na obiehanie...

ygreen
16. lis 2011

@sisstin on nejí mléčný výrobky, co? nejaký nutridrink z lékárny, čoko, vanilkový, smetanový mlíčka Lipánek a tak? To má dost cukru ale zase je to naprd na hleny.
Banány?

deina
16. lis 2011

@sisstin a aky je vysoky? Vidim, ze mas tiez doma vyzlu, ze 13 kg. 😅

sisstin
autor
16. lis 2011

@deina ty jo, tak to u vás teda pediatra to vyšetření bere pořádně 😲 to my si tady můžeme nechat zdát leda tak 😝 jj, Tygr je vyžle od narození, jsem týden přenášela a měl 2,9kg 😉 ted má 99cm+-

@ygreen no z mlíčnýho jenom občas Florian se Staciattelou, jinak nic mlíčnýho na pití neexistuje...Lipánky taky nejí, jak je to hustý, tak mu z toho natahuje slušně 😝

deina
16. lis 2011

@sisstin, vies co, ona je strasna detailistka... neviem, ci vsetky tuna su taketo, asi ani nie, lebo aj kamoska hovorila, ze aku mame super detsku lekarku, este aj mini laboratorium ma u seba, hned vie vyhodnotit vytery a pod. 😅 Niekedy mam z nej uz dost, ale zase lepsie takto akoby tie prehliadky mala odflaknut.

sisstin
autor
16. lis 2011

@deina no tak to je u nás fakt sci-fi, že by pediatr dělal dítěti základy psychologického vyšetření, jak píšeš ty...tady na tříletý max. chce říct básničku, názvy barev a zkoumají oči..a to teda ještě ne u každýho 😉