Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
23. lis 2011

@dadlenka jj, jasný 😉 Tygr fakt vydrží, jde čůrat třeba ve 3 odpoledne a pak když večer brzo usne, tak jde až ráno...a to třeba v noci 3x pije...ale pak ráno je toho litr..ale prostě vydrží...někdo může mít menší kapacitu močovýho měchýře, nebo právě nemá dozrálou CNC...počůrávání v noci se řeší až od pěti let... 🙂

dadlenka
23. lis 2011

@smardik noc fakt neřeš, nejstarší byl ve všem popředu, ale noční plínku měl do 4🙂 ty řeči znám, všechno je moje výchovná chyba, když jsme řešili vyloučení Kryštofa ze školky, tak tchyně měla rozumy, že dřív se tolik s děckama nenadělalo...tak je pravda, že ona fakt ne...😉

dadlenka
23. lis 2011

@sisstin tak u Dana je to tou nezralostí cns, on je hodně dětský, ale odklad nebyl doporučený, škola mu zatím jde je tam spokojený..😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@dadlenka a řeší se jako častý počůrávání, jednou za tři měsíce a méně je podle mě pohoda...já se v první třídě taky min. 2x pochcala a to nejen v noci 😀 a to jsem byla bez plen na den už v roce..jako jsme byli všichni v tý době 😅

dadlenka
23. lis 2011

@sisstin njn dřív i tráva byla zelenější😀 máme ale šikovný děti, tím jsem si jistá. 🙂

smardik
23. lis 2011

@dadlenka neřeším fakt

já dám na Tomáška na co je připravený, na co se cítí. Mě se nelíbí učení děti stylem musíš, učení bitím, řvaním atd nic pro mě. sice nám to trvalo dýl a ještě bude trvat-noc ale co, on to zvládne a v 18 fakt nikde řešit nebude jestli byl bez plen v 1,5 nebo ve 3letech. Myslím že i ta sebeobsluha bude to samé až k tomu dozraje

sisstin
autor
23. lis 2011

holky, tak Tygr ve školce pak dobrý...prej dělal Montessori kapátka a na zemi kreslil voskovou déšt atd., že dobrý...že nejhorší to je ráno, jak přijde...ale jak se rozkouká, tak dobrý....

jinak jsem se v šatně bavila s maminkou, má tam obě děti...staršího kluka a mladší holčičku..a oba mají jenom opožděný vývoj řeči, a prej i tak v bývalé školce to nebylo nic moc..že tam oba byli za exoty..že tady v té školce je to 100x lepší ...

dadlenka
23. lis 2011

@sisstin on si zase zvykl doma🙂 je fakt super jak spolupracuje 🙂 věčně mu za zadkem nebudou, ještě bude příští rok zaškolovat prťata😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@dadlenka no ono tam těch prtat právě moc nepřibývá, ale příští rok asi jo..páč budou odcházet předškoláci... 😉

deina
23. lis 2011

Ahojte. 🙂 Mam tu svokru uz treti den... ale este 50 minut a uz odchadza. Odpocitavam minuty. Neviem, co sa jej stalo, nikdy teda nebola nejaka uzasna, ale teraz sa prekonava - uz treti den trpitelsky vyraz na tvari najma, ked sa pozrie na Miska, ze ach, aky je neposlusny (vzdy je to tak, ze nevie, co so sebou, ked k nam pride navsteva), aky je zly, ako malo je (v poslednom case velmi dobre je, dokonca pribral pol kila, samozrejme, nadalej je priserne priebercivy), ze ona uz k nemu nepride, ked je takyto a keby sme boli zostali na SR, nebol by takyto. A je to maly genius, co mam stale proti nemu (absolutne nic, ale tak poznam ho, viem, aky je naozaj), ved aj po anglicky vie citat (listuje si v knizke, precita zopar slov - pamata si ich - a zvysok si vymysla, vsak co uz len vie babka po AJ)... a omacka na bolonske spagety sa musi rozmixovat ponornym mixerom, inak nebude dobra (to by mi uz len Misko dal, kebyze mu do omacku zamixujem maso, maso neje vobec).

Uf, ale tak potrebovali sme babysitting, kedze sme vcera boli na Rammsteine. 😀 Stalo to za to.

A vyuzila som to, ze ju tu mame a sla nakupit detom vianocne darceky. Matko dostane ten Bambino LUK, potom jednu zlozitejsiu vkladacku, puzzle a Misko bude mat vahu (taku do detskej kuchynky), lekarsky kufrik (teraz u nas letia injekcne striekacky a teplomery), dalsiu sadu Logico (dopravne znacky) a semafor a toto som mu zobrala na narodky: http://www.mytoys.de/Noris-Mein-erstes-Electric...

Maju strasne krasne stavebnice pre deti, aj pre Matka, taketo nieco: http://www.mytoys.de/Haba-HABA-Bausteine-Sevill... Dlho som nad tym rozmyslala, mozno Matkovi na meniny... on este dostane autodrahu, nech ma aj nieco na hranie, nielen na vzdelavanie.

sisstin
autor
23. lis 2011

@deina ty jo, tchyně...od slova tchoř a svině 😅 😅 😅 😅 jinak ty hračky vypadaj teda suprově 😵

holky, nevíte v jakým věku přibližně děti říkají otázku: "co to je?" Tygr ted má tohle období, naprosto na všechno ukazuje a ptá se "co to je?" Pokud tu věc umí pojmenovat, tak ji hned pojmenuje...pokud to říct neumí, tak to musím říct já. Si připadám trošku jak u debilů 😅 😅 😅 4leták se začíná ptát: co to je 😅 😅 😅 on samozřejmě tu odpověd zná, ale prostě asi tahle fáze řeči se nedá přeskočit 😕 to je to samý, jak když ukazoval a dělal "eee", akorát místo eee je to furt: "co to je" 😅 😅 😅

deina
23. lis 2011

@sisstin,tchor a svine. 😀 😀

smardik
23. lis 2011

@deina ahoj prosím tě nevíš to hračkářství posílá i do ČR? pár věcí je tam levnějších 🙂

jinak já mám vánoce vyřešené a letos byli fakt hodní podle dárků 😀 😀 😀 😀

deina
23. lis 2011

@smardik, neviem, skusim to prelistovat... ale viem, ze odniekadial baby na SR objednavali, mozno to bolo toto?

smardik
23. lis 2011

@deina někdo právě na MMB psal že jo tak mě to zajímá, některé hračky mají levnější

akorát Tom nedostane skoro nic "výukového"

deina
23. lis 2011

@smardik, ano, uz som to nasla v jednej diskusii, ze posielaju aj do zahranicia.

smardik
23. lis 2011

@deina díky a nevíš náhodou za kolik-poštovné? zas tak se mi to hledat nechce a at mě to nevyjde stejně jako koupit to tady

já přemýšlím co vzít Tomáškovi vyukového ale nevím, logico ani bambino zatím nezvládá tak další díly zatím brát nebudu a s logikem už počkám až bude prodávat siss 🙂, mám akorát vkládačku-s dopravními prostředky to ho baví a chci ještě tu dřevnou skládačku nebo jak se to jmenuje Přiřaď, co kam patří a na mikuláše vezmu od granny to loto ale dál mě fakt ted nic nenapadá pro něj - den a noc máme, vkládačky ho nebaví, mozaiku máme, knížky máme.

logopedické pexeso budu kupovat ale to si vezmeme hned a budeme podle něj dělat,nebudu čekat na vánoce

andulka4
23. lis 2011

ahoj Sisstin no David se ptal "co to je" okolo 15měsíců a okolo 2roku "a proč" jinak dcera má 18m a na co to je se ještě neptá

Deinuš moc pěkné hračky 😉

andulka4
23. lis 2011

holky a byla jste některá u psychiatra a v PPP? JAK TO TAM PROBÍHÁ?

andulka4
23. lis 2011

Já koupila dětem smartgames

smardik
23. lis 2011

@andulka4 do PPP jdeme příští pátek, už se mi tam nechce ale jdeme, zjistila jsem totiž že v té integrované školce od nich papír chtějí tak ho aspon budeme mít. Pocit mám z toho smíšený už ted - chtěla jsem objednat Tomáška když neměl ještě 3 roky, to se se mnou skoro nechtěli bavit a ted jak má 3 roky tak najednou strašně milí, ochotní

andulka4
23. lis 2011

no mě dneska řekli že i když ještě nemá ty 4roky že je na vyšetření malý ale protože školka chce asistenta proto nám výjdou vstříc protože bez jejich doporučení to prostě nejde

tak vám na pátek přeju hodně štěstí a pak mi napiš co po vás chtěli 😀

andulka4
23. lis 2011

spíš je asi nejdůležitější ten psychiatr.....bez toho mu to ppp vyšetření neudělají

smardik
23. lis 2011

@andulka4 mi řekli at ho objednám ve 3letech a jak jsem ho ted ve 3objednávala tak žádný problém, uvidíme jsem zvědavá co nám řeknou. Máme si sebou dovést zprávu od psycholožky pokud máme, což dělat nehodlám chci slyšet jejich názor tak uvidím. U nás to nechtějí v logopedické školce, ale kdyby se tam nedostal je to ještě školka kde je právě integrovaná třída s menším počtem dětí, 3 učitelky a tam právě papír od nich chtějí a chtějí to už při zápisu tak to aspon budeme už mít.

ale ted se dívám ty píšeš PPP a my jdeme do SPC, nemyslíš to?

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik
@andulka4 SPC je pro děti postižené nebo s horšími vadami řeči např. atd., tam berou už od těch tří let a měli by tam být zkušenější (hahaha), než v PPP - pedagogicko psychologická poradna, ta je pro děti s lehčími problémy jako třeba ADHD nebo dysgrafie, nebo nějaké problémy ve školce lehčího charakteru s chováním 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 tak jsem vygooglila, že "co to je" je průměrně mezi 15-24měsíci, tak ono to tak odpovídá...Tygr je v gramatice tak na úrovni 2 let 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik jinak obecně SPC funguje pro zvláštní a pomocné školy, nebo pro autíky...ale spolupracují třeba i s logo školkama atd. 😉 Pokud dítě jde na logo základku, tak taky většinou pomáhá SPC.

PPP je pro běžný školy, kde mají děti nějaké problémy nebo naopak jsou nadprůměrně nadané a tak...

ale ta odbornost se dost liší, takže někdy v PPP můžou být lepší lidi než v SPC atd., je to prostě o lidech 😉 já plánuju v PPP ty dys kurzy a grafo kurz...to SPC hodlám tolerovat jen kvůli školce, jinak tam docházet a nijak s nima spolupracovat nebudeme...

andulka4
23. lis 2011

já jsem právě zvědavá co nám v té pedagogicko psychologivcké poradně řeknou ale spíš se zaměřím na tu ergorehabilitaci a budeme trénovat

Smardik no já psala ppp a ta je pro starší děti cca od 5ti let.....jinak s mladšíma taky spolupracují ale je to složitější neb ty děti vpodstatě ještě nic neumí

andulka4
23. lis 2011

no tak to CO TO JE....někdy některé děti vůbec neříkají-nemají potřebu se ptát 😀

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 tak třeba ta PPP, do který chci jít, je pro děti už od 3let...to prostě záleží na lidech...Krejčířová ti v pohodě vyšetří 9m mimino 😉 ale je pravda, že právě do té PPP se chodí až s nějakým problémem, že třeba dítě má podezření na SPU, což pokud nemá jinou diagnozu, ke který se ty SPU automaticky pojí...se většinou zjistí tak nejdřív až v 5-6letech 😉