Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andulka4
23. lis 2011

no já myslím že je to jedno kam jdeš hlavně at má pak Kraj dostatečné množství papírů na to aby nám toho asistenta odklepli 😝

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 no "co to je", bez toho by ten vývoj řeči nešel..vždycky to být musí...jen třeba někdo to říká kratší dobu a najíždí na další úroven. Na rodinu chodí holka, co má kluka s těžkou expresivní, a " co to je" začal říkat až někdy v 5,5...ty vývojová stádia v řeči se nedají přeskočit 😉

andulka4
23. lis 2011

no Sisstin jak už jsem psala pro nás to je další důležitý POVINNÝ papír...psycholog, neurolog, psychiatr a poslední ppp no a to se pošle na kraj na schválení

nevím k čemu to máte vy 😀

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 tak záleží, kvůli čemu tam jdeš...jestli kvůli diagnostice, tak to bejvá dost peklo..jsou tam mazalové....to jsem tady řešila nedávno..do školky přišly první týden!!! nějaký dvě logopedky z SPC a vyšetřovaly tam děti...vůbec neměly zkušenost s dysfázií...takže hrůza...z Tygra tam udělaly naprostýho dementa, co nic nezná a neví..a ještě mu napsaly, že má dysfázku smíšenou...

přitom od Krejčířové a od všech máme jenom expresivní při velmi dobrém inteligenčním potencionálu...i učitelky říkaly, že ta zpráva z SPC je hovadina....tak jako mně je to fuk, chodíme k nejlepší psycholožce v republice...ale když si představim, že by takhle diagnostikovaly někoho..kdo třeba ještě žádné vyšetření nemá..tak potěš prdel 😝

andulka4
23. lis 2011

no děti mých kamarádek nikdy "CO TO JE" neříkali....prostě né v takové míře jako třeba David který v 15m ukazoval absolutně na všechno 🙂

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 já chci do PPP kvůli dys kurzům a kvůli grafomotorickýmu kurzu, tu zprávu z SPC máme jenom proto, že prostě školka mít zprávu z takové instituce musí...nestačí zprávy od psychologa...kdyby jim přišla kontrola a oni by tam zprávu z SPC (PPP) neměli, tak by byl průser 😉

andulka4
23. lis 2011

doufám že narazíme na nějakou hodnou tetu a bude u vyšetření vše ok 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 páč David začal brzo a v té době dítě teprve nabírá pasivní slovní zásobu, takže se ptal hodně...jiné děti místo toho ukazují a dělají "eee"...ale když to dítě začne říkat později, tak už to tak neříká v takové míře..páč tu pasivní slovní zásobu má 😉

smardik
23. lis 2011

@sisstin já tam mám v plánu jít příští pátek at máme ten papír pro tu školku-i v té logo by nám to mohlo pomoct a víc tam v plánu jít nemám, není proč - na logopedii chodíme a jsem spokojená, psycholožku máme taky - Pastuchovu a jsem spokojená+ tak jednou ročně Krejčířová, víc mi přijde asi zbytečné tu dálku jezdit

andulka4
23. lis 2011

podle mne máme jasnou dyspraxii 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik no tak bacha, ono jak se tam jednou dostaneš z vlastní vůle...tak už moc nejde jít pryč 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 myslíš? Mně zas přijde docela šikovnej na tu motoriku a tak...ty děti s dyspraxií jsou fakt oooobr střeva 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik a ty školky spolupracují s kým? Je lepší jít do toho SPC, se kterým právě spolupracuje školka...jako chce to reference, aby to fakt zas nebyli nějaký mazalové...oni pak strašně rádi o všem rozhodují...bohužel znám i případ, kdy dítě bylo už přijaté do školky..a SPC tam naklusalo a řeklo, že ten nástup nedoporučují..a dítě i rodiče byli nahraný 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

myslím, že s SPC měla problém i @argousek že tam malýmu diagnostikovali autismus s MR..přitom od Krejčířové má jenom opožděný vývoj extrémního nedonošence... a že i pak nějak přecházeli jinam kvůli tomu 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@andulka4 budu moc držet palce, at vám ten asistent vyjde..u nás v Pce je to peklo, nemá šanci téměř nikdo...na dysfázii třeba vůbec nebo na ADHD...ale to je všude jiný, tak snad u vás to bude lepší 🙂

smardik
23. lis 2011

@sisstin nutit mě tam chodit nemůžou a jdeme do toho se kterým spolupracuje školka, snad to bude dobré. ale třeba na MMB si dost SPC chválí že jim dala i doporučení na Ipad a chválí si je, no uvidíme po příštím pátku

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik no jak píšu, je to kus od kusu..někde fakt umí poradit i pomoct..a někde spíš hrůza 😉 no oni jako nutit tě nemůžou, ale může tě "nutit" právě školka 😉 to už je na dohodě..mně ve školce řekli, že plně respektujou Krejčířovou a že my jsme pod dohledem, navíc s ním pracuju...takže to neřeší...

ale třeba u rodičů, co se o to moc jakoby nezajímají, školka návštěvy SPC vyžaduje..páč spousta dětí tam nechodí ani k psychologovi...ale tak vy jste to samé co my, chodíte ke Kr. a doma děláte..takže podle mě to SPC (mimo té zprávě kvůli PNP) nepotřebujete 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik a jsem mega zvědavá, zda ten závěr bude stejný jako od Kr. a Pastuchové 😀 schválně tam tu zprávu vem, ale dej ji jim až potom, co ti řeknou diagnozu 😝 😀

fass
23. lis 2011

Tak holky mi jsme byli v ostravském spc včera a řeknu rovnou ,že to bylo k ničemu.Kluka mi prý nemužou vyšetřit,protože se neprojevuje ,sedí a kouká.Prý mu musíme urgentně najít školku a je jim jedno kde i v jiném městě,a tam ho pak přijdou vyšetřit.Že je všude plno a nikde mi ho nevzali je nazajímá.Ještě se divili,že nemáme auto a tudíž nemužeme kluka vozit po všech čertech.Taková starší grácie ho chtěla zaradit do jejich školního zařízaní,že jim odpadl jeden autík.To já nechci .,protože ta mladší řekla že na autíka nevypadá a ta starší,že to je jedno ,aspon prý někam bude chodit a nakonec i autík muže být.No síla.Tkže zase nevíme nic 😝 😝 😝

smardik
23. lis 2011

@sisstin uvidíme, ale mám strach že u nás moc na Krejčířovou brát nebudou ohled-logopedce přišli zbytečné žej jsme jeli do Prahy, ve školce se na mě taky dívala jak na vola jak si všimla razítka odkud to je takže mám obavy že bychom se tomu fakt do budoucna nevyhli, bohužel i jak jsem volala mi řekla že na školku, pak školu potřebuju jejich doporučení ☹ snad to tam bude slušné a zvládneme to v pohodě

smardik
23. lis 2011

@fass síla, my jedeme do Karvinského tak jsem zvědavá

smardik
23. lis 2011

@sisstin no já ji určitě hned dávat nebudu, budu brát jen neurologii a foniatra tam psané nic není, právě chci jejich názor, nechci at jsou něčim ovlivněni a uvidíme

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik no jakmile někdo nezná Krejčířovou, tak to právě dost svědčí i o jejich odbornosti 😉 😒

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass ke Kr. jste už objednaní? 😉

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass jinak síla..to je přesně to, o čem mluvím...jak vyšetřit málo mluvící (nemluvící) dítě zřejmě nemaj ani tucha, a autismus znaj tak z letadla 😝

smardik
23. lis 2011

@sisstin ty oni ji třeba znají a přijde jim to zbytečné, nebo spíš tak tady hodně lidí nemá prostě Prahu, Pražáky rádo, berou to tak že na Pražáky je peněz dost, že mají vše a na Moravu že kašlou takže co je z Prahy k tomu je tak nějak nedůvěra a chtějí to raději od těch svých lidí a to je pro většinu právě to SPC

sisstin
autor
23. lis 2011

@smardik tak lidi, kteří mají ponětí o poruchách komunikace a vývojové psychologii ji prostě znají a respektují, každý, kdo se v tom pohybuje ví, že je to špička... 😉

kdo ji nezná, tak bohužel moc neví, která bije....neuměj to s nemluvícíma dětma, neuměj je vyšetřit, zdiagnostikovat atd. 😉 😒

fass
23. lis 2011

Jo to vyjádření a razítko pro školky prý pošlou,ale prý nemužou školkám nařizovat přijmout dítě i když to nutně potřebuje.Ještě sem dostala sprda,že do školky nechodí.Podle nich se má člověk stěhovat až když má zajištěnou školku 😝 😝 No připadala sem si tam jak blb.Jinak nám poslala zprávu psycholožka a u ní je to dysfázie,dyslálie a adhd. 😖

sisstin
autor
23. lis 2011

@fass i když vám ani správná diagnoza asi moc nepomůže v tom hledání školky 😒

smardik
23. lis 2011

@sisstin no jo místní Pražáky prostě nemusí no, uvidíme po příštím týdnu jak Tomíka zvládnou vyšetřit, jsem zvědavá

@fass s těma školkama je to dost problém ☹ vy hledáte školku v Ostravě?